Numerologija - broj 5

Broj 5-povezan sa Merkurom

Ovo je broj avantura i nepredvidjenosti. Veza suprotnih polova i predznak je ljubavi i svih stvari vezanih za osecanja. Njegov simbol je pentagram - petokraka zvezda(venera), a lik zvezde sa jednim krakom okrenutim ka gore je simbol coveka, a sa dva kraka okrenuta ka gore je simbol suprotnosti dobra i zla, i znak je crne magije.

Pet je cula, sluh, miris, dodir, ukus i vid, pet je i prstiju na ruci, pet kostiju na grani sake i pet kostiju na grani stopala, pet kostiju lobanje.

Pet je skup cetiri elementa plus Akasa - praelement.

Broj pet je Radost i Sreca i Budjenje...

Ljudi cije je stanje duha odredjeno ovim brojem stalno traze akciju, avanturu, nastoje da budu u zizi dogadjaja. Po prirodi su ekstrovertni. Njihova unutrasnja htenja su cesto svima "na izvol'te", a manifestuju se nestrpljenjem, pohlepnoscu, nepromisljenoscu i tendencijom "prvo reci hop pa skoci". To ih uglavnom opterecuje i uvlaci u nepotrebne nevolje. U nekim slucajevima, oni se povlace u svoju skoljku da bi sami sebe ispitali, sto u nemalom broju slucajeva vodi u potistenost. Naravno, samo dok se ne pojavi neki novi izazov koji ce pokrenuti njihovu radoznalost i promeniti pravac njihovih osecanja.

Seks je cesto u glavama "ljudi broja 5". Po prirodi su od onih koji su spremni na vecnu ljubav pa pustaju pohoti da ih vodi kud hoce. Napeti i nervozni na svoj nacin, ovi ljudi opstaju na razlicitosti i u potrazi su za uvek novim iskustvima, neretko i za onima koja im stete.

Ovo su individualisti dobrog zapazanja, selektivni, osobe koje vole da citaju i istrazuju a retko gube vreme na nerealne poduhvate. Dobri su organizatori i imaju neverovatnu moc da nateraju druge da urade neprijatnije i dosadnije delove posla. Originalni i kreativni, cesto predodredjeni za uspeh, stalno se plase promasaja te ih to vrlo cesto dovodi do sukoba sa samim sobom.

Iako mogu biti nepredvidljive i neuvidjavne, obuzete sobom, to su u sustini to pozitivne licnosti koje se lako sprijatelje i imaju pravu ljudsku saosecajnost i brzo izlaze iz zivotnih neprilika. U ljubavi su lojalne i nezne a mogu biti ljubomorne samo ukoliko imaju pravi razlog. Ne vole rasprave, ali ako se isprovociraju mogu postati vrlo nezgodne jer insistiraju da sve bude po njihovom.

Pet je broj prirode i cula, ali uglavnom simbolizuje coveka inkarnisanog u fizicko telo. Alhemicari ga zovu Kvint esencijom jer nastaje iz cetiri elemenata koji se izrazavaju petim kvalitetom, materijalnim zivotom i fizickom svesnoscu.

Pet je i covek, sa dve ruke, dve noge i glavom...
 
Kazes da je merkur povezan sa brojem 5,zanimljivo. Zakljucila sam da zbog toga imam problema sa losom provom i z neurotskih razloga. Nasla sam na nekom sajtu da merkur u jarcu donosi razne bolesti ali mene je zadesilo ovo. Pretpostavljam da je zbog broja 5 preovladalo bas to.
Ko zna sta cu jos saznati.... :)
samo nikako da razjasnim zbog cega me se ljudi plase kad nema razloga
 
5 – PET

Imate odličan duh. Imate sve ono što bi savršena osoba trebala imati. Zabavni ste, inteligentni, živahni, ali ne previše, cenite ljubav, cenite prijatelje, optimistični ste… Ako se setite bilo koje pozitivne osobine, slobodno dodajte na popis, jer vi je sigurno posedujete.
 

Back
Top