Numerologija - broj 5
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Numerologija - broj 5

Zainteresovan član Mala_Zelena (avatar)
    Učlanjen
    26.01.2004.
    Reputaciona moć
    39

Podrazumevano Numerologija - broj 5

Sta moze da se kaze za broj 5 u numerologiji?

Zainteresovan član kao kraba (avatar)
    Učlanjen
    30.01.2006.
    Reputaciona moć
    32

Podrazumevano Numerologija - broj 5

ima li nekog jos sa brojem 5?
    sta znate o ovom broju? pisite

Zainteresovan član jedem_skorpije_za_dorucak (avatar)
    Učlanjen
    30.01.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    34

Podrazumevano Re: Numerologija Broj 5

Broj 5-povezan sa Merkurom

Ovo je broj avantura i nepredvidjenosti. Veza suprotnih polova i predznak je ljubavi i svih stvari vezanih za osecanja. Njegov simbol je pentagram - petokraka zvezda(venera), a lik zvezde sa jednim krakom okrenutim ka gore je simbol coveka, a sa dva kraka okrenuta ka gore je simbol suprotnosti dobra i zla, i znak je crne magije.

Pet je cula, sluh, miris, dodir, ukus i vid, pet je i prstiju na ruci, pet kostiju na grani sake i pet kostiju na grani stopala, pet kostiju lobanje.

Pet je skup cetiri elementa plus Akasa - praelement.

Broj pet je Radost i Sreca i Budjenje...

Ljudi cije je stanje duha odredjeno ovim brojem stalno traze akciju, avanturu, nastoje da budu u zizi dogadjaja. Po prirodi su ekstrovertni. Njihova unutrasnja htenja su cesto svima "na izvol'te", a manifestuju se nestrpljenjem, pohlepnoscu, nepromisljenoscu i tendencijom "prvo reci hop pa skoci". To ih uglavnom opterecuje i uvlaci u nepotrebne nevolje. U nekim slucajevima, oni se povlace u svoju skoljku da bi sami sebe ispitali, sto u nemalom broju slucajeva vodi u potistenost. Naravno, samo dok se ne pojavi neki novi izazov koji ce pokrenuti njihovu radoznalost i promeniti pravac njihovih osecanja.

Seks je cesto u glavama "ljudi broja 5". Po prirodi su od onih koji su spremni na vecnu ljubav pa pustaju pohoti da ih vodi kud hoce. Napeti i nervozni na svoj nacin, ovi ljudi opstaju na razlicitosti i u potrazi su za uvek novim iskustvima, neretko i za onima koja im stete.

Ovo su individualisti dobrog zapazanja, selektivni, osobe koje vole da citaju i istrazuju a retko gube vreme na nerealne poduhvate. Dobri su organizatori i imaju neverovatnu moc da nateraju druge da urade neprijatnije i dosadnije delove posla. Originalni i kreativni, cesto predodredjeni za uspeh, stalno se plase promasaja te ih to vrlo cesto dovodi do sukoba sa samim sobom.

Iako mogu biti nepredvidljive i neuvidjavne, obuzete sobom, to su u sustini to pozitivne licnosti koje se lako sprijatelje i imaju pravu ljudsku saosecajnost i brzo izlaze iz zivotnih neprilika. U ljubavi su lojalne i nezne a mogu biti ljubomorne samo ukoliko imaju pravi razlog. Ne vole rasprave, ali ako se isprovociraju mogu postati vrlo nezgodne jer insistiraju da sve bude po njihovom.

Pet je broj prirode i cula, ali uglavnom simbolizuje coveka inkarnisanog u fizicko telo. Alhemicari ga zovu Kvint esencijom jer nastaje iz cetiri elemenata koji se izrazavaju petim kvalitetom, materijalnim zivotom i fizickom svesnoscu.

Pet je i covek, sa dve ruke, dve noge i glavom...

Učlanjen
    30.01.2006.
    Reputaciona moć
    32

hvala ti puno na ovom tekstu. ja do sada sta god da sam citala sve je bilo lose...

Učlanjen
    30.01.2006.
    Reputaciona moć
    32

Kazes da je merkur povezan sa brojem 5,zanimljivo. Zakljucila sam da zbog toga imam problema sa losom provom i z neurotskih razloga. Nasla sam na nekom sajtu da merkur u jarcu donosi razne bolesti ali mene je zadesilo ovo. Pretpostavljam da je zbog broja 5 preovladalo bas to.
    Ko zna sta cu jos saznati....
    samo nikako da razjasnim zbog cega me se ljudi plase kad nema razloga

Zaslužan član DUNJA W (avatar)
    Učlanjen
    09.05.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    121
    Reputaciona moć
    313

5 – PET

Imate odličan duh. Imate sve ono što bi savršena osoba trebala imati. Zabavni ste, inteligentni, živahni, ali ne previše, cenite ljubav, cenite prijatelje, optimistični ste… Ako se setite bilo koje pozitivne osobine, slobodno dodajte na popis, jer vi je sigurno posedujete.

Aktivan član smilingSun (avatar)
    Učlanjen
    04.01.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    39

Citat Original postavio lsecret1983 Pogledaj poruku
    5 – PET

Imate odličan duh. Imate sve ono što bi savršena osoba trebala imati. Zabavni ste, inteligentni, živahni, ali ne previše, cenite ljubav, cenite prijatelje, optimistični ste… Ako se setite bilo koje pozitivne osobine, slobodno dodajte na popis, jer vi je sigurno posedujete.
    sta znaci kad je bioritamski broj 5?

Aktivan član Festomanka (avatar)
    Učlanjen
    08.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    28

ijao kako je ovo lepo i istinito!!!!

pozz za sve 5ice ;DDDD
    od mene - 5ice
    izbegavam da dugo budem sam u stanu

Moderator wild_child (avatar)
    Učlanjen
    29.05.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    985

Evo jos jedne 5ice

Inace simpaticno je posto mi je 5 omiljeni broj jos od malih nogu a plus sam i blizanac u horoskopu ( Merkur kao vladar Blizanaca)
    “What will I be doing in twenty years' time? I'll be dead, darling! Are you crazy?”

Nov član
    Učlanjen
    22.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Petice izgledaju mladolike, puni energije. Petica ukazuje potrebu za slobodom, nezavisnošću i samostalnošću.

Slične teme

1. Numerologija - broj 3
    Autor LEPA JARICA u forumu Ostalo
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 30.07.2010., 12:29
  2. Numerologija - broj 4
    Autor TaurusLeo u forumu Ostalo
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 10.01.2010., 02:16
  3. Numerologija - broj 7
    Autor daVinci u forumu Ostalo
    Odgovora: 37