kontracepcija?

  • Začetnik teme jaoštoježivotkomplikova
  • Datum pokretanja
J

jaoštoježivotkomplikova

Gost
Imam neredovan ciklus, aknoznu kožu, bolne menstruacije i preporučeno mi je da koristim hormonsku kontracepciju. Na ultrazvuku mi je sve bilo ok. Imam 23 godine i seksualno još nisam aktivna, ali je doktorka rekla da bih mogla da ih koristim ako želim :?: :!: . Cula sam da postoje neki neželjeni efekti tipa promena raspoloženja, jutarnja mučnina, gojaznost na početku korišćenja tih tableta i sl. Kako seksualno nisam još aktivna, ne znam zašto bih ih koristila pošto su meni problem aknozna koža i bolne menstruacije. Šta mi vi savetujete? Da li će mi se stanje kože popraviti ako budem koristila te tablete? Da li će mi menstruacije biti manje bolne? :oops:
 
Da,hoces imati manje bolne menstruacije,koza ce ti biti cistija,neces imati bubuljice.Kontraceptivi novije generacije imaju malu dozu hormona,tako da kod jako malog broja ljudi daju nezeljena dejstva a na trzistu ih ima toliko da mozes da nadjes one koje ce tebi odgovarat.Kontraceptivi se ne uzimaju samo kad si seksualno aktivna vec se siroko koriste u tretmanima problematicne mladalacke koze a i kod starijih radi regulisanja ciklusa.Izbor je na tebi.To je zapravo nacin da se tvoji hormoni dovedu u red,da se napravi jedna ravnoteza i time rese problemi koje imas.
Pozdrav!
 
Nisam ginekolog i ne bih da ulazim u tu problematiku.Logest jesu poslednja generacija koja se pokazala kao jako dobra,sa malo nezeljenih dejstava i to vrlo retkim tako da poslusajte ginekologa.
Pozdrav!
 
Negde sam vec pisala o tome (bolne menstruacije ili nesto sl.), pa cu ti ponoviti samo u kratkim crtama.
Zao mi je sto ranije nisam pristala na to, nego sam sve sto si spomenula trpela do pre 6 meseci, kada sam pocela i sama da pijem tablete "Diana 35".
Naravno, ginekolog je taj koji ce ti odrediti koje ces da koristis, ali veruj mi, preporodices se.
Zelim samo da te ohrabrim, i posavetujem da u svakom slucaju probas, naravno uz uputstva koje ce ti dati tvoj ginekolog.
Srecno!
 
Anonymous:
Koje da koristim? Meni su rekli da uzmem Logest? Šta mi vi savetujete?

Logest je kontracepcija novije generacije i ja sam ga probala, ali iskreno nije mi puno pomogao: glava me je užasno bolela od njega, grudi su me bolele, menstruacije su i dalje bile bolne i nije mi zaustavio pojavljivanje cisti na jajnicima! Zapravo ja sam imala pet operacija do sada od kojih su četiri bile zbog ciste na desnom jajniku a peta zbog vezanih creva. Ništa nije moglo da zaustavi pojavljivanje cisti. Svaki put posle operacije neprođe ni šest meseci ona se opet pojavi i sve iznova nikakvi lekovi mi nisu pomagali i na kraju su mi izvadili desni jajnik da bi mi se posle toga pojavila cista na levom jajniku i uklonili su mi i pola levog jajnika. Rekli su mi da moram da pijem kontracepciju i da moram da rodim za najviše dve godine. Kako mi nikako ne odgovara da rodim odlučila sam se za kontracepciju i rekli su mi da uzimam Stediril D. Koristila sam ga sve do skoro ali njega više nema i sad koristim Mycrogynon i mogu ti reći pomaže mi. Nemam više bolne menstruacije a ciste su prestale da se pojavljuju. Ne znam dokle će mi to pomagati ali možeš i ti da ga probaš ali naravno pre toga se obavezno dogovori sa svojim ginekologom oko toga predložiu mu/joj ovaj lek pa vidi šta će ti reći. U svakom slučaju meni je mnogo pomogao nadam se da ćeš i ti njime uspeti da rešiš svoje probleme. Ako ti zatreba neki savet oko toga slobodno me pitaj veruj mi znam puno toga jer sam sve to prošla!

Pozdrav i puno sreće
 

Back
Top