Da li su Srbi zaista Srbi?

Poruka
2.331
Ovo pitanje mi je cesto padalo na pamet.Pogledajte istorijske spise gde se opisuju Juzni Sloveni:Ridja kosa,zelene oci,visoki.Na srednjovekovnim freskama svi nasi vladari imaju plave oci a pogledajte sada.Ko sad moze reci kako prosecan srbin izgleda.Imam ortaka koji je ridj i plav ko svaba ali i ortakinju koja je crna ko ciganka dok ja imam zelene oci i tamno smedju kosu ali smo svi srbi,pravoslavci.Sad mi se namece pitanje da li srednjovekovni i danasnji srbi imaju ikakve genetske veze?
 
Kakve ovo veze ima sa politikom?

Ali što se tiče pitanja, dešavaju se genetske promene i ne mora da znači da nismo Srbi kao oni iz prošlih perioda. Pogledajte Germane... Ja ne znam ni jednog Germana iz antičkog doba koji je imao ili plavu kosu ili plave oči. A pogledajte današnje Nemce, jako veliki broj njih ima plave oči.
 
Markelja:
Sta mislis sta su Turci radili ovde 500 god. Pa kr***** druze. Ko tebi moze da garantuje da neku tvoju cukun-cukun-cukun babu nije stigao neki Turcin ili Svaba. Niko

Или можда Твоју чукун-чукун-чукун бабу... јер, некад се понашаш (без љутње) к'о да Те је правио неки пијани Турчин :razz: :razz: :razz: (ову досетку је смислио и рекао својевремено у Парламенту појац Павле Аксентијевић)
 
Sentimentalna budala:
Ovo pitanje mi je cesto padalo na pamet.Pogledajte istorijske spise gde se opisuju Juzni Sloveni:Ridja kosa,zelene oci,visoki.Na srednjovekovnim freskama svi nasi vladari imaju plave oci a pogledajte sada.Ko sad moze reci kako prosecan srbin izgleda.Imam ortaka koji je ridj i plav ko svaba ali i ortakinju koja je crna ko ciganka dok ja imam zelene oci i tamno smedju kosu ali smo svi srbi,pravoslavci.Sad mi se namece pitanje da li srednjovekovni i danasnji srbi imaju ikakve genetske veze?

Извини, ако Ти није тешко објасни ми на којој си то фресци и у ком храму видео неког нашег владара са ПЛАВИМ ОЧИМА ??? Нешто се не сећам? :shock:
 
Срби су део словенског народа који је међу првима примио Православно Хришћанство од Апостола Петра и Павла, и као такав први од словена постао верски и национално свестан.
Самим тим Србски национ и Србска Државност су изашли из ОЛАТАРА ПРАВОСЛАВНЕ ЦРКВЕ. из тог разлога Св. Сава је видо за главни циљ да се створи СПЦ, као народна Православна Црква.
 
Бл:
Срби су део словенског народа који је међу првима примио Православно Хришћанство од Апостола Петра и Павла, и као такав први од словена постао верски и национално свестан.
Самим тим Србски национ и Србска Државност су изашли из ОЛАТАРА ПРАВОСЛАВНЕ ЦРКВЕ. из тог разлога Св. Сава је видо за главни циљ да се створи СПЦ, као народна Православна Црква.

Mislim da si htio reći da su Srbi prvi od slavenskih naroda koji su kršćanstvo primili prvo iz Rima što direktno dokazuje Ljetopis Popa Dukljanina, katoličkog svećenika, ali i legenda o kralju Vladimiru.. :wink:
 
За то нисам баш сигуран али да смо ваљали фармерке из Трста сам више него сигуран.
Због тога смо и подржавали анексију Трста од стране Италије.
Вартексове фармерке и нису баш нешто.
Оно јесте да су их правили Срби у српском граду...
 
analiticar:
Mislim da si htio reći da su Srbi prvi od slavenskih naroda koji su kršćanstvo primili prvo iz Rima što direktno dokazuje Ljetopis Popa Dukljanina, katoličkog svećenika, ali i legenda o kralju Vladimiru.. :wink:

Хтео сам рећи то што сам реко од АПОСТОЛА, који су прошли кроз наше крајеве пре него ли одоше у РИМ, Значеи пре РИМААААААА:confused:

„А Дух разговетно говори да ће у последња времена одступити неки од вере
служајући лажне духове и науке ђаволске“
(1 Тим. 4:1)
 
salu na stranu, skora genetska ispitivanja su pokazali da ljudi sa ovih prostora najvise naginju ka arapima, sto je i normalno kroz sta smo sve prosli...
samo, to su neka istrazivanja koja su se 'desila'....nikad nisam nasao detaljnije o njima....
 

Back
Top