DELL Inspirion 2650

Bosko

Zainteresovan član
Poruka
277
Da li neko ima iskustva sa ovim lap top-om?
Prijateljica ima problema sa njim, vrlo cesto se desi da jednostavno zablokira, nista ne reaguje, ni mis ni tastatura, mora da se restartuje!Nema pravila kada ce da se zakuca! Pocele su da se desavaju i gore stvari: snimljene fajlove BRISE, tj. jednostavno ih nema kada se posle regularnog gasenja racunar ponovu ukljuci!
Pokusao sam da pronadjem neki virus ali nisam nista uspeo da nadjem! Lap-top je nov, i jos je pod garancijom, pa ostaje resenje da se nosi u servis, ali mene interesuje koji mu je...
Jedino sumnjivo sto sam uspeo da iskopam je da ima 8-9 hardverskih uredjaja na IRQ 8! Da li dolazi do konflikta pa ga to buni, ali simptomi su krajnje idiotski, pa makar i konflikti bili u pitanju!
Ja bih reinstalirao OS (WIN XP je originalan i dobijen uz komp), ali necu da brljam jer je pod garancijom.
Pada li nekome na pamet sta moze da bude?
 
E pa nisam bas siguran sta tacno navalja.
Dell ima obicaj da sve natrpa na dva-tri IRQa i posle po potrebi siri. Brisanje fajlova moze biti posledica (fizickog) muckanja HDa. Inace treba da je dobila cd sa original XPom (obicno Home) kojim slobodno mozes da reinstalliras sistem.
 
Moguce da je "muckanje" razlog gubljenja fajlova!
Mislim da nije dobila CD XP-a, ali sam na C: particiji video folder i386, pa ne znam da li je u tom folderu sve sto mi je potrebno za instalaciju, ili bese treba jos nekih fajlova, znam da je taj najvazniji, ali nisam siguran da tu ima sve za instalaciju!
Ovako je malte ne neupotrebljiv jer nikad ne znas kada ce da "pukne", da se zablokira i da pogubis pola radnih varijanti!
 
Taj i386 je valjda neki kontrolni folder u koji XP smesta logove(nakon padova) i jos neke fajlove pa samo lici na instalaciju. Ako ipak proradi nemoj da se upustas u takav poduhvat kao sto si rekao fajlovi se brisu i moze da pukne na instalaciji.
Inace nisi rekao da li se brisu fajlovi kojima se cesto pristupa ili koji su skoro napravljeni?
 
Desilo joj se da je zavrsila neki projekat uvece, i te fajlove (.jpg) snimila, sutradan kad je ukljucila komp,njih nema! Rece ona da je par puta zveknuo malo komp o sto ili o pod, nista strasno, ali ga je malo chuknula,pa ga je mozda to zbunilo!
 

Back
Top