Izleteo avion u BEG

ninpo masinac

Zainteresovan član
Poruka
305
Avion Lufthanze sleteo sa piste



Generalni direktor Jata Nebojša Starčević potvrdio je Fonetu da je avion Lufthanze juče ujutru iskliznuo oko 80 metara s piste aerodroma Beograd zbog leda na poletnoj stazi.

Neposredno pre ovog udesa, avion Jata uspešno je sleteo. U Lufthanzinom avionu nema povređenih, a ni materijalna šteta nije velika. Erbasov avion A 320 leteo je za Frankfurt.
 
ninpo masinac:
Avion je izleteo na kraju rulnice za ulazak na rwy30. Na toj ' krivini' gde se skrece on je samo produzio pravo zbog leda na podlozi. I price direktora da je greska pilota nije tacna, nego su podbacile aerodromske sluzbe.

Sve je to OK, i meni se cinilo da nije u pitanju runway...ali kakve veze direktor JAT-a ima sa time???
 
Mislio sam na izjavu direktora Aerodroma koji je izjavio da je posredi greska pilota koji nije prilagodio brzinu stanju na terenu. Takodje je rekao da su aerodromske sluzbe reagovale odmah.
Medjutim, pilot nije mogao da prilagodi brzinu jer nije znao da je trebao da prilagodi brzinu kretanju po ledu je nije znao da ima LEDA. - greska aerodromske sluzbe.

Vatrogasci su dosli nakon 15 minuta a putnici su izasli preko stepenica posle 55minuta!!!
Pozdrav
 
pa dobro, jel postoji neki zvanican izvestaj o tome....
mislim, ako je temperatura ispod nule, koliko ja znam postoje propisane procedure o kretanju aviona...
a to kad su dosli vatrogasci.... :(
 
Obersturmfuehrer:
pa dobro, jel postoji neki zvanican izvestaj o tome....
mislim, ako je temperatura ispod nule, koliko ja znam postoje propisane procedure o kretanju aviona...
a to kad su dosli vatrogasci.... :(


Postoji posebna procedura za kretanje aviona po ledu , ali se to izda SNOWTAM, koji ovog puta nije bio izdat, tako da pilot nije mogao da zna ima li leda, ukoliko to naravno nije video, a obzirom da je to bilo nesto posle 6 ujutru, nije bio u stanju da tako nesto primeti.

POzdrav
 

Back
Top