Kladionica, tiketi, tipovi...

ef025480d254.png
 
Sinoc lose,danas i sutra nadam se puno bolje.

4/6
Karls-Leverkuzen X
Bolonja - Roma 2
Genova - Regina X2
Valen- Nancy 2
City- Totenhem 3+
Osas - Atletiko 2

Genoa - Reggina 1 1.55 8/10 PSK 15:00

Susret 11.kola Serie A.U lučki grad Genovu stiže tim sa samog juga Apeninskog poluotoka,iz Reggio Calabrie.Genoa i Reggina su dva kluba u potpuno različitim ozračjima u svlačionicama.No,idemo redom.Genoa ove sezone igra jedan lijep i dopadljiv nogomet.Točno znaju što hoće i žele.To je ekipa koja se zna jako dobro postaviti na terenu.O ovoj ekipi se ponajviše napričao/napisao naš Calciopoli kojem je vjerujem Genoa postao drag klub (sigurno jedan od omiljenijih ekipa u Italiji).Doma igraju zaista sjajno i gospodari su na svom terenu.Ne treba ni spominjati da su pali Milan i Roma.Vani i nisu baš nešto mada se počinju polako dizati.Zadnja dva susreta nisu izgubili.Odigrali su neriješeno s Interom i Udineseom.Inače,da spomenem,Genoa se nalazi na 7.mjestu lige sa 17 osvojenih bodova (5-2-3 14:10,doma fantastičnih 5-0-0 11:4).Najbolji strijelac kluba je argentinski napadač Diego Milito sa 6 postignutih pogodaka.U ovom meču Genoi će nedostajati tri ozlijeđena vezna igrača:Matteo Paro,Omar Milanetto i Francesco Modesto.Reggina je u jako teškom položaju.Velika suprotnost što se tiče raspoloženja od Genoe.Nalaze se na posljednjem mjestu lige sa samo 5 osvojenih bodova (1-2-7 8:19,vani 0-0-5 1:12).Ovih 5 poraza vani zaista bode u oči.Ali ne samo tih 5 poraza,već i katastrofalna gol-razlika.Klub se tradicionalno bori za ostanak u lizi,za nešto više jednostavno nemaju prave igrače.I dok na domaćem terenu barem nešto mogu napraviti,na gostujućim terenima ne mogu baš ništa napraviti.Kako je HZ napisao u prošlom kolu,Reggina na gostovanja ide turistički.I zaista izgledaju tako.Prošlu subotu odigrali su jednu dobru partiju s Interom,gubili su 0:2 i uspjeli izjednačiti.A prava je rijetkost da Inter vodi s dva gola razlike i potom prospe to vodstvo.Na kraju u 91.minuti morali su kapitulirati.Najbolji strijelac kluba je iskusni talijanski napadač Bernardo Corradi s 4 postignuta pogotka,a čak 3 je dao iz penala.Za ovaj susret Reggini nedostaju:Antonio Giosa,Gleison Santos,Emmanuel Cascione i Maurizio Lanzaro.Ali,ni ti igrači ne mogu pomoći jadnoj Reggini.H2H na stadionu Genoe je 1-3-0.Ova pobjeda je iz ožujka ove godine.Zašto igram na Genou?Pa ja vjerujem da će mnogi u ovom kolu igrati na Genou.Na domaćem terenu su zaista fantastični i nijedan gost im nije ozbiljnije prismrdio,a di će onda Reggina,klub u kojem vlada tolika zbrka.Mislio sam igrati i hendikep,ali bit ću oprezan pa uzimam samo pobjedu domaćina.Tko zna,možda završi 1:0.Koeficijent je solidan i moram ga uzet s obzirom na stanje gostiju.Genoa ima niz od 5 utakmica bez poraza u Serie A i utakmica s Regginom im je idealna da nastave taj niz.Moguće su promjene u sastavima do samog početka utakmice no ipak ću ih iznijeti:

Genoa: Rubinho – Papastathopoulos,Ferrari,Bocchetti,Rossi – Motta,Jurić,Mesto – Gasbarroni,Sculli – Milito

Reggina: Campagnolo – Alvarez,Cirillo,Valdez,Costa – Vigiani,Barreto,Carmona – Brienza,Cozza – Corradi
 
BOLOGNA-ROMA - roma daje 2 il vise gola - 1,95

pred nama je 11.kolo vrlo zanimljivog calcia..ova utakmica je vrlo,vrlo bitna za vucicu jer mislim da zaista konacno moraju dobiti ali ovdje idem da ce dati vise od 1 gola jer u 10.kola bologna ima 8 poraza pa mozda im se bas sada protiv rome otvori..roma je dosada u prosjeku davala samo jedan gol i to je stvarno neprihvatljivo za momcad kakva su ona i ako zele da konacno pobjegnu sa dna moraju poceti zabijati..roma je u utorak igrala vrlo tesko utakmicu protiv chelsea i dobili su sa 3-1 i odlicno su igrali.u ovoj utakmici se doista pokazalo koliko romi totti znaci a on se konacno oporavio od ozljeda i moci ce nastupiti zajedno sa vucinicem u napadu a cini se da i on ulazi u formu.bologna se nalazi jedno mjesto ispod rome tocnije na 18.i oni su u 10.utakmica primili 19 golova to znaci gotovo 2 po utakmici..spalleti zaista nema mjesta vise za kiks i losu igru sa nerealizacijom.bologna je u zadnje tri utakmice primila bar 2 gola a u proslom kolu je dobila petardu..utakice bologne i rome nikada nisu bile neucinkovite i mislim da ce tako biti i sada jer nijedna ekipa nema sto izgubiti jer su katastrofalno krenuli..bitno je spomenuti da je bologna dobila novog trenera,sinisu mihajlovica i malo me brine sto bi on mogao smukcati i zbog toga mi se neide na cistu 2..zaista ja nepamtim kada je roma ovako lose krenula i vise spalleti nista nema za izgubiti i vrijeme je da krenu na glavu..bar ja tako mislim.roma bi ovdje trebala uvaliti im 2 gola i koeficijent je zaista odlican i cini mi se kao dosta siguran par..

INTER - UDINESE 1 1.60 10/10 15:00



Jedan od najzanimljiviji duela trebao bi se igrati na guiseppe meazzi ,u kojoj inter dočekuje odlični udinese.Oba tima su u samom vrhu italijanskog nogometa,s tim što i odlično igraju euro takmičenja.Oba tima su imali i euro nastupe tokom sedmice ,te je inter na kipru odigrao sa anartozisom 3:3 ,dok je udinese nastavio sa odličnim partijama, te u moskvi dobio spartaka sa 2:1.Inter u zadnje vrijeme možemo reći da je u krizi,ne baš rezultatskoj koliko disciplina narušava svlačionicu nerazzura a prednjače cruza i adriana koji pune žutu štampu...No,inter je mnogo kvalitetniji od udinesea te to mora dokazati na terenu,poštujući rezultate udinesea i napolija u prošlom sam kolu naglasio da bi trebali početi lagano "ispuhivati" odnosno trebali bi rapidno padati na tebeli,jer je teško očekivati da zadrže ovakve rezultate,jer nemaju tim za sam vrh calcia...Udinese je kiksao kući u prošlom kolu kući protiv genoe ,i jedva su spasili jedna bod na svom friuliju....No,sigurno se crno-bijeli iz udina neće predati protiv pomalo ranjenog intera.Inter sa druge strane pored navedenih problema sa disciplinom ,ima problema u igri ,što se manifestovalo u reggio calabriji te na gostovanju na kipru...Evidentno je da kad nisu raspoloženi ibrahimović,maicon,zanetti da ekipa jednostavno ne liči na sebe,što pokazuje da se oslanjuju previše na indvidualne karakteristike pojedinaca...Odbrana je priča za sebe,istina mnogo je igrača povrijedjeno, pa često vidim cambiassa na neprirodnoj poziciji stopera,ali onakvi kiksevi protiv anartozisa kakve je burdisso pravio su prosto nedopustivi...O tome je govorio i mourinho koji je svojom izjavom da su na kipru dali 6 golova ,dovoljno rekao...Još jedna otežavajuća okolnost koja obavezuje inter da pobjedi udinese,jeste ta milan lagano odmiče ,ni milan ne blista ali pobjeđuje što je najgore za milanove konkurente,koji znaju da će i milan morati ući u forumu,a takav će biti nedostižan...Ovo je prava prilika da ekipa mourinha protiv snažnog protivnika pokažu da je kriza stvar prošlosti,i da se krene u lov na milana,gdje će trka biti do posljednje sudijskog zvižduka...Naravno interu je potreban raspoložen zlatan kako bi savlado čvrste i neugodne goste...Mislim da će kvalitet,motiv i želja presudit u korist morattijeve squadre ,stoga ovi 1.60 treba uzeti objeručke!sretno...

LECCE-MILAN - 2 1,50

po meni ce ovo biti jedan od najzanimljivijih utakmica jer milan jednostavno kao i u svakoj utakmici mora ici na pobjedu a lecce ce dati sve od sebe da izvuku bar bod jer to bi ih i dalje drzalo vrlo visoko izvan zone ispadanja..
milan protiv brage zaista nije odusevio ali on je malo i cuvao igrace jer ipak su oni i prvoj utakmici dobili pa da su sinoc i remizirali nebi bilo tako strasno..milan je svjestan da je nakon ne bas odlicnog pocetka usao u odlicnu formu i anceloti je postavio pobjedu u ovoj utakmici kao imperativ.sto se strijelaca tice kaka i ronaldinho su na prvom mjestu u milanu sa data 3 gola i mislim da bi u nedjelju bar jedan trebao zabiti.u zadnjih 10 utakmica izmedu ovih dvije momcadi milan je slavio 6 puta,3 remizirao i jednom izgubio.ali mali problem je taj sto je milan dosada igrao nebas tako dobro protiv leccea u gostima ali svaka se tradicija mora kada tada prekinuti pa tako i ova.u kakvoj je formi milan govori i to da su u zadnjih 6 utakmica upisali 6 pobjeda i mislim da bi se taserija trebala nastaviti.lecce je igrao nepredvidljivo,u zadnjih 6 utakmica ima 2 poraza,1 pobjedu i 3 remija.anceloti uoci ovoga susrera izjavio da ce ovo biti jako tezak mec i da je zbog toga odmarao nekoliko svojih igraca protiv brage.milan protiv leccea zaista nebi trebao kiksati i zaista ima dugi niz pobjeda i kad-tad ce se taa serija morati prekinuti ali mislim da ne u nedjelju protiv leccea.

15:00 Napoli-Sampdoria 1 8/10 1,85 Expekt


Unatoc tome sto "uvazeni kolega" Hz govori o tome da Napoli pada u formi ja igram na njih sa velikom sigurnoscu.Jednostavno su moje povjerenje kupili svojim odlicnim rezultatima i u prvom redu odlicnom igrom koju prikazuju u ovoj sezoni.Trenutno se nalaze na 4 mjestu sa 2 boda manje od lidera iz Milana ali igrom su zasluzil biti na samome vrhu.U proslome kolu su gostovali upravo protiv Milana koji je sada na celu i definitivno nisu razocarali.Unatoc ocigednom navlacenju za domacine Napolitanci su se junacki drzali do samog kraja susreta.Cak je golman Iazzo obrani pena Kaki koji je naravno bio nepostojeci.Ipak, pehist je ovoga puta bio Dennis igrac koji je pazi ironije u kolu prije dao hat-trick.E to se zove nogomet.Iako su izgubili tu utakmicu definitvno nisu izgubili na samopouzdanju.Vjerujem da su ga cak i dobili s obzirom na prikazanu igru na San Siru.DA nisu dobili onaj crveni karton ja sam uvjeren da bi se u Napulj vratili pjevajuci sa sva 3 boda u dzepu.Napoli ovu utakmicu igra na domacem terenu sto najcesce znaci i pobjedu.Gledajuci dosadasnje nastupe kod kuce Hamsik,LAvezzi i momci su blistali te redom uvjerljivo pobjedivali.Tu su redom pali Fiorentina,Benfica,Palermo i JUve pa nevidim razlog zasto nebi i Sampdoria.U posljednjoj domacoj utakmici Napoli je lako stigao do trijumfa pobjedivsi Regginu sa 3:0.Ovdje ocekujem slican scenarij i pobjedu domacih pred punim tribinama.U vatrenu atmosferu ni ne sumnjamo.

Sastav:Castellazzi; Bottinelli, Gastaldello, Accardi; Stankevicius, Delvecchio, Dessena, Franceschini, Pieri; Cassano, Bellucci.

Sampdoria se nalazi na neocekivano losem 15 mjestu sa 10 bodova ali sa utakmicom manje.Od njih s ocekuje borba za Kup Uefe te je ovo los pocetak za Genovljane.Kada uzmemo u ozir odlican start ljutih rivala Genoe bijes Sampinih navijaca je jos veci,U prolsom kolu su na domacem terenu sretno i spretno pobjedili Torino te uzeli 3 vrijedna boda.Sto se igre u gostima tice tu su jako losi.Izvan svog stadiona su potpuno bezopasni i bezidejni.U posljednja 2 kola u gostima su izgubili od Atalante sa 4:2 te Milana sa 3:0.Kao sto ste primjetili primaju puno golova i ne sumnjam da ce igraci kao sto su Hamsik,Lavezzi i Dennis to znati iskoristiti.Po meni uz Genou zicer kola Calcia

Sastav:

Statistike:Iezzo; Santacroce, Cannavaro, Contini; Mannini, Blasi, Gargano, Hamsik, Vitale; Lavezzi, Denis.

Malo tipova sa sajtova iz Ex Yu drzava :D
 
Lazio - Siena TIP 1 @ 1.60 Expekt 7/10

Evo već sam spominjao ovaj duel na Olimpicu pa da i ja bacim analizu za ovo kolo:

Lazio je ponovno stari dobri nebesko-plavi Lazio, igra Lazio lijep nogomet za oko, gledao sam tekmu Lazio - Catania. Lazio je bio onaj koji je želio više taj pogodak i nova tri boda, i u 85. minuti zasluženo su došli do 1-0 pogotkom rezervnog igrača Foggia na asistenciju Argentinca Zaratea koji uz to što zabija za Lazio i igra za ekipu, vidio sam koliko nebesko-plavi dobro koriste desnu stranu na kojoj se dosta puta nalazio Zarate, dosta toga ide upravo na desni bok i preko njega, istina već 5 susreta nije zabio ali veliki doprinos daje u igri Lazia. Rossi pokušava igrati nešto slično Udineseu s tri napadača u igri a to su Pandev, Zarate i Rocci, nije ovaj trojac uspio zabiti prošlo kolo al zato Siena nek se čuva, ekipa koja vani daje bodove svakome, samo jedan osvojen bod u gostima je premalo i teško će im biti u Rimu izboriti nešto više, svoju šansu će potražiti na nekom od drugih stadiona jer u Rimu Lazio je neugodan domaćin pogotovo za ekipe kalibra kakva je Siena. Da dodam da se Siena drži ipak stabilno u sredini ljestvice i da je u komšijskom derbiju nadigrala ljubičice i dobila rezultatom kojeg sam i postavio ovdje kao mogući ishod a i bilo je 1-0.

Jedino što mi kvari ovaj moj pick je nesretna statistika koja ponekad se i ponovi i i služi da se i sruši, u zadnih 4 međusobna susreta završilo je 3 puta po 1-1 i jedna pobjeda Siene kod kuće 2-1.

Sretno!!!

FIORENTINA-ATALANTA - 1 1,55

ovaj par mi se cini zaista dosta,dosta siguran..obe ekipe daju vrlo malo golova bar je dosada bilo tako..fiorentina je dala 12 a atalanta 9 a mislim da i u ovoj utakmici atalanta nece dati vise od jednog a mislim da bi fiorentina na svome stadionu trabala bar 2 dati..fiorentina je u srijedu igrala tesku utakmicu protiv bayerna i zasluzili su pobjedu a nisu je dobili i zbog toga mislim da ce se sada istresti na atalanti..fiorentina zaista ima dobru momcad.na tabeli fiorentina je na 8,mjestu a atalanta na 11.fiorentina bas i ne briljira jer u proslom kolu su izgubili od siene dok je atalanta odigrala nerjeseno.po meni fiorentina stvarno nezasluzuje da bude na 8,mjestu i mislim da je vrijeme da se podu popravljati a atalanta mi se cini kao momcad koja ce da padne..atalanta neigra dobro i zadnjih 5 utakmica ostvarili su jednu pobjedu i to su tu pobjedu ostvarili u prijateljskoj utakmici..istina ni fiorentina se nemoze pohvaliti dobrim igrama jer i oni u 5 zadnjih utakmica imaju 1pobjedu i to protiv palerma kojeg su dobili 3-0.fiorentina kada je igrala kod kuce u zadnjih 6 utakmica protiv atalante nije izgubilai sutra bi trebali tako nastavti.fiorentina je u zadnje vrijeme imala zasita dosta teskih meceva i nisu zasluzili ovako slabe rezultate.u utakmici protiv atalante biti ce u punom sastavu bez ozlijedenih igraca i tandem gilardino - mutu bi trebao nastaviti sa svojim dobrim igrama u napadu.meni je ovo dosta siguran par jer fiorentina je kvalitetnija ekipa od atalante i pred punim stadionom bi morali ovo dobiti
 

Back
Top