Da komšinici crkne krava...

damajante

Aktivan član
Poruka
1.603
Poneta sinoćnom emisijom na BK....

Da li ste zavidne,
Da li uhvatite sebe da pomislite: jao on-ona to ima a ja ne....
Da li vam nekada bude potajno drago kad neko nešto izgubi (nešto njemu-njoj bitno),
Da li vam zavist bude neke sitnice tipa: gledaj kakva je, a puna para (a nema ukusa - vi bi ste to bolje sigurno :wink: ), ili opet ima novu majicu, ili opet putuje - da Bog da joj padala kiša non-stop......
Ili je čak i na porođaju bolje prošla od vas...
Ili je kolega dobio povišicu a trebalo je da to budete vi.....itd....

Kakve ste po tom pitanju?
 
Nisam zavidna - valjda :roll:

Mozda i jesam, ali nikada nisam imala kome da zavidim. Stvarno.

Koga ne volim ni ne zavidim mu jer me ta osoba onda nikako ne dotice.

Koga volim, radujem se lepim stvarima koje se toj osobi desavaju, i nikada im ne zavidim.

Ako ikada i pomislim kako neko ima nesto (sta god) sto bih ja bas, bas volela da imam, ne budi mi zavist, vec jednostavno zelju u meni da se potrudim da to nesto ostvarim, ili to jednostavno pripisem mojoj losoj sreci (laksi put) odnosno srecnom zvezdom te neke osobe.
 
ali moram da dodam da su mi neka prijetljstva propala bas zbog zavisti i to drugarica. uglavnom sve ispadne vezano za ljubavni zivot. ako nije u dobroj vezi po pravilu nece da se druzi sa mnom.
zato imam drugare, sa njima se takmicim samo u bilijaru i drustvenim igrama i nema nikakve zavisti. i kapiram sto smo stariji, zene postaju sve gore...
tuzno.
 
Nek komsinici crkne krava, a posle nek crkne i meni da ne dolaze da traze mleko :mrgreen:
Ozbiljno, nisam zavidna, ako mi se nesto svidja gledam da to i dostignem. Od kukanja kako ona nesposobna, losa, onakva ovakva, a postigla vise od mene nema koristi, samo kazem nek' joj je sa srecom, docice i moj dan :razz:
 
U materijalnom smislu ne.
Ni u fizickom. Uvek ima bolje. Ako neko ima para, a nema ukusa, sta se to mene tice.
Nikad ne komentarisem tudji stil, a sta mislim o njemu zadrzavam za sebe, jer to nije od velikog znacaja ni za koga.
A kad je rec da neko vise zna od mene, tome se radujem, jer se nadam da cu nesto novo da naucim.
Jesam ljubomorna na ljude koji non stop putuju i kad imaju biblioteku od 6000 knjiga.
Al' ne u smislu da im se srusi avion, ili da im izgori biblioteka. Nego vicem " Hooocu jaaaaaaaaa! " :D
 
jesam,bas sam danas u vozu razmisljala kako pocinjem da gajim negativna osecanja prema jednoj osobi koja radi sa mnom.mada ne bi trebalo(trenutno se razvodi,ima dugove na sve strane,nijedna banka nece da joj da karticu niti ima pravo na cekove,nema srece u ljubavi i nema sex vec mesecima,zivi kod keve a ima 33 god,neko joj razbio auto pre nedelju dana jos izgubila kljuceve pa vozi onako slupan i jos na zicu jer nema love da pravi nove kljuceve) ali ima jednu stvar koju ja nemam i meni je to postalo ogromno i eto...
zavidim joj,sta da se radi :lol: pocinjem i da je mrzuckam:lol:
hehe sta si mislila kad si otvarala temu,da ovde dolaze ziva bica?ma jok sve savrsenstva :wink:
 
Retki su ljudi koji ni u jednom trenutku u svom zivotu nisu nekome na necemu bar malo pozavideli.
Samo ljudi se razlikuju po tome sto neko tu svoju zavist ne smatra za losom osobinom i ne primecuje je vec je gaji i zaliva tako da zavist postaje sve veca i sve cesca i cesto prelazi u prezir i mrznju a moze da dovede i do najgorih stvari kakvo je ubistvo i druge vrste cinjenja zla drugima.
Tako da je zavist u stvari bolest koju treba saseci u korenu.
Za razliku od predhodnih, oni drugi ljudi se kad god pomisle nesto lose o drugima iz zavisti, to znaju da prepoznaju i takve misli izbacuju iz glave. To je nesto sto se postize trudom neko duze vreme i tako zavist nikad ne zacari u coveku.
Blazeni su oni koji ne moraju da se bore protiv zavisti.
Ja spadam u one koji se trude da ne zavide jer znam da je to bolest i da na taj nacin stetim najvise sebi a ne onom kome zavidim.
Pa tako ako moja koleginica dodje na posao u nekim cizmicama "boli glava" ja cu pozuriti da joj odmah udelim kompliment i da ih lepo pogledam itd. i onda mi je lakse i nema zavisti.
 
Ne, bre, Hani, sustina je da kad stvarno prihvatis svoje mane i shvatis da nista nije savrseno, onda je jednostavno tesko da nekog mrzuckas. Opet i zavideti je ljudski, ali isto tako ljudski je i kad to sebi priznas, samo se od sebe brise.
Doduse, neke zavist, ljubomora pokrece, pa izvuce iz njih maksimum, mene licno unistava svako negativno osecanje, zato moj sistem to brzo brise. Priznajem da to cak nije bas ni dobro. :-)
 
hanibaI77:
jesam,bas sam danas u vozu razmisljala kako pocinjem da gajim negativna osecanja prema jednoj osobi koja radi sa mnom.mada ne bi trebalo(trenutno se razvodi,ima dugove na sve strane,nijedna banka nece da joj da karticu niti ima pravo na cekove,nema srece u ljubavi i nema sex vec mesecima,zivi kod keve a ima 33 god,neko joj razbio auto pre nedelju dana jos izgubila kljuceve pa vozi onako slupan i jos na zicu jer nema love da pravi nove kljuceve) ali ima jednu stvar koju ja nemam i meni je to postalo ogromno i eto...
zavidim joj,sta da se radi :lol: pocinjem i da je mrzuckam:lol:
hehe sta si mislila kad si otvarala temu,da ovde dolaze ziva bica?ma jok sve savrsenstva :wink:
Hanibal 77, prvo da kazem da nemam nameru da se svadjam ili bilo kakve lose misli nego me cisto onako zenski zanima da li toj koleginici zavidis zbog njenog izgleda tj. lepote, da li su mozda u pitanju grudi ili kosa ili nesto drugo?
 
divlja u srcu:
Ne, bre, Hani, sustina je da kad stvarno prihvatis svoje mane i shvatis da nista nije savrseno, onda je jednostavno tesko da nekog mrzuckas. Opet i zavideti je ljudski, ali isto tako ljudski je i kad to sebi priznas, samo se od sebe brise.
Doduse, neke zavist, ljubomora pokrece, pa izvuce iz njih maksimum, mene licno unistava svako negativno osecanje, zato moj sistem to brzo brise. Priznajem da to cak nije bas ni dobro. :-)
mislis ako priznam pola mi se prasta?ja bih rekla da mi se dodaje.
drago mi je sto sam svesna ali se osecam izuzetno lose zbog toga,znam da bi trebalo da radim na tome,da ucinim nesto kako bih i ja imala to sto ona ima(nije materijalno) ali prosto ne znam odakle da krenem pa mi je lakse da je mrzuckam :lol:
 
sanja&darko:
Hanibal 77, prvo da kazem da nemam nameru da se svadjam ili bilo kakve lose misli nego me cisto onako zenski zanima da li toj koleginici zavidis zbog njenog izgleda tj. lepote, da li su mozda u pitanju grudi ili kosa ili nesto drugo?
ne nije fizicki izgled u pitanju,izgledam mnogo bolje od nje.jeste mrsavija ali nije zgodna.u pitanju je nesto drugo,fizicki izgled nije nesto na cemu vredi zavideti(sem kad neko jede kao svinja a izgleda kao bomba :lol: )
 
To je bas dobro kad zena zeni ne zavidi na izgledu, ja sam stekla utisak da vecina zena to najvise ispituje i posmatra kod drugih( sto mi licno smeta, mislim kad me neko prosara ocima onako od glave do pete), pa cini mi se da je to i najcesci razlog za zavidjenje, ali eto ima i drugacijih.
 
Bas mi je zanimljiva ova tema pre svega zbog toga sto bi volela da znam na cemu sve zene i muskarci jedni drugima zavide, jer retko ko to hoce da prizna.
Ajde da pocnem od sebe.
Sada cesto umem da pozavidim nekom ko ima reseno stambeno pitanje sto sa mnom nije slucaj,
onda nekad pozavidim kad vidim porodicu sa troje dece pa jos ako imaju i super auto( znaci da su dobrostojeci), eeeeeee.
Onda nekad pomalo pozavidim nasim prijateljima koji jos nemaju dece i stalno putuju evo skoro su
bili u Barseloni. Tada sam ih terala da dodju kod nas i da se besomucno hvale i pokazuju slike a ja sam se uzivela kao da sam tamo i bilo mi je super nisam vise ni najmanje zavidela.
Onda nekad posmatram te skupocene stvari koje nose neke od studentkinja, meni kao prosvetnom radniku su nedostizne. Ova situacija nas je bas srozala stvarno nam je potrebno puno maste, improvizacije i snalazenja da ne bi bas pokazali nase pravo stanje.
Umem nekad i muzu da pozavidim na tome sto je strucnjak u programiranju i uopste u radu na racunarima ja bas nemam zivaca da sve to ucim.
I tako dalje i tako blize,.......
 

Back
Top