Vrtoglavica

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

opušteno

Zainteresovan član
Poruka
164
Imam jedan problem kad idem u teretanu.Kod odredjenih vezbi mi se stvara blaza vrtoglavica,koja nije ni malo prijatna.Zbog cega bi to moglo da bude,i kako se izboriti protiv toga?
 
Nije problem u tezinama,stavljam koliko mogu,nikako preko mojih mogucnosti.Problem je sto mi se to desava samo u dve-tri vezbe.Obicno kad radim grudi sa tegovima i donji deo ledja,tad bas primetim.Jel bi pomoglo nesto ako bi radio sporije?Ili jel imas neki drugi savet?Otisao bih ja do doce,ali sta on moze da mi kaze,nista sto vec ne znam.
 
Ma jes' vala, sta ces kod doktora, sta on zna. Jedno pucanje aneurizme krvnog suda mozga ovamo-onamo, sta ima veze. Ili neki srcani udarcic - pa tolki ljudi prezive! A ako ti teg padne na grudni kos ako izgubis svest - ni to nije katastrofa: ako prezivis, moze da ti slomi par rebara, ali imas tolko pari da dva-tri vamo ili tamo!
 
Da li bre ti znas da u mnogim zemljama u svetu ne mozes da udjes u teretanu bez dokaza da si prosao sistematski. Ukljuci malo taj mozak. Moj drug je zbog takve zajebancije u 15 godina umro od srcanog udara.
 
Dobro,i da odem kod lekara,prvo treba da odem kod lekara opste prakse,jel tako?Onda ce on da me uputi kod nekog treceg,pa ce taj da mi zakaze za mesec dana....I merio sam danas pritisak,bio je relativno normalan,100 sa 64.
 
Pa dobro,nije bas skroz normalan,ali nije kritican.Koliko treba da imam,200 sa 140?I sto ste rekli za cirkulaciju vrata,meni se vrat bas okostava,ocu da kazem da imam osecaj kao da mi se stalno nesto melje u vratu,da mi se lomi neko kamenje....Pa je mozda zbog toga?Ako jeste,kako da poboljsam cirkulaciju vrata?
 
Evo ja radim explorativne operacije mozga i vrata, a i sredicu sve lose sto nadjem unutra, samo ponesi francuski kljuc, nemam ih dovoljno. :) Daj bre stvarno covece odi do doktora, ne postoje oni za dzabe. Ne mozes da se igras sa tim stvarima.
 
Pa i ja imam nizi pritisak ali kad se on skljoka mene tako lepo ljuljuska, kao da sam na talasima...ako ces da biras izmedju niskog i visokog pritiska bolji je niski ali ne da sa njim ides u teretanu i dizes tegove...oce malo da te zamanta, sto kaze narod.
 
Juce mi se ponovo to desilo u teretani,i prestao sam ranije da radim.Posle teretane sam otisao u kafic i popio malo vise tecnosti na brzinu,cisto da vidim da nije direktno zbog pritiska.Kad sam popio pice nabrzaka i jos malo vode,stanje mi se poboljsalo,sto znaci da je ipak pritisak u pitanju.Zar ne?Mislim,tecnost bi trebalo da dize pritisak,jel tako?
 
Da, ali to ne ide tako kao sto ti zamisljas - roknes 3 case vode i odjedanput ti se 'razbistri' ! 'Pice na brzaka' je verovatno alkohol, zar ne? Ako si popio alkohol, koji je vazodilatator (siri krvne sudove), sva voda koju si popio (ako ti je i bio nizak pritisak) nije ti pomogla. No samo napred. Zgodan si primerak za proucavanje i nagadjanje preko neta. I nemoj ni slucajno da ides kod lekara. A-a! Jok bre. Njima nista ne veruj, sta znaju zlikovci. Probaj jedno-drugo-trece: nesto ce da upali. Mladi si, jak si ko vo - sta moze da ti bude. (A i nacin razmisljanja prati komparaciju ukorak.....)
 
A sta si ti,neki doktor?Ti bre ko da si pao sa marsa,ko da ne znas kakvo je nase zdravstvo.Jel si ti uopste iz beograda?Nase doktore boli uvo kad im dodjes sa upalom mozga,a ne sa nekom vrtoglavicom.Sta ce da mi kaze,da idem kod ortopeda?Da radim vezbe za vrat?Ako si neki doktor,bas bih te zamolio da mi das tvoju dijagnozu na osnovu mojih izjava.I mom nacinu razmisljanja nista ne fali.
 
E druze ne kaci se, na ovoj temi imas dva doktora i jednog buduceg...Wdw i ja smo svrseni doktori odavno.
Ne zezaj se svojim zdravljem, mozda si anemican, mozda imas nizak pritisak, mozda imas hipoglikemijau mozda, mozda...
Ovo nije ordinacija, nego forum, lepo smo ti dali savet a tebi ako ne odgovara sam se brate leci kako znas i umes.
 
A koja je vasa specijalizacija?Mene jednostavno nervira zato sto stalno moram da se vucem po lekarima,necu vise,vi ste lekari(ako ste stvarno),vas bas briga.Ti ne znas kako to izgleda kad stalno visis po ordinacijama,kad cekas redove,ides na snimanja....Ja znam,i dosta mi je toga.Bio sam i na EEG,i na EKG,i da magnetnoj rezonanci glave i vrata,i na ultrazvuku srca,sta mislis,da mi se ponovo ide da se ***** po lekarima zbog vroglavice?Krv mi je extra,sto znaci da nisam anemican i da imam hipoglukemiju,jel tako?I ono sto sam pio nije bio alkohol,naime,bio je caj.Koliko ja znam tecnost dize pritisak....
 
Neeeeeeeeeeee,kako bih ja znala sta znaci puna cekaonica, snimanja,ispitivanja,pa jos ekg,eeg,magnet...ja ne znam sta je to, a jos manje znam sto to neko radi kad mu nije nista, ima nizak pritisak i samo mu se ljulja kad je u teretani.
Nadji drugu zrtvu za svadju....
 
Nemam ja nameru da se svadjam,lepo sam ti objasnio zasto mi se ne ide kod lekara.I ja to sve sigurno ne bih radio da mi nije nista.Ako oces odgovori mi na pitanja,a ako neces ok.Ne znam zasto si utripovala da neko oce da se svadja.
 
@Opusteno, na forumu ti niko ne moze postaviti dijagnozu i dati terapiju ! E, kada bi se tako lecilo, gde bi nam bio kraj ! Shvati to najzad i idi kod lekara na pregled !
Doktor
 
Ne mozemo da ti odgovorimo na pitanje preko neta. Nemamo nijedan dijagnosticki aparat u blizini. Najbolje bi bilo da odes do lekara, pa makar i privatno. Vrtoglavica stvarno nije stvar za zajebanciju, ona moze da bude simptom hiljadu oboljenja. Moj drug se isto tako zezao, zajedno smo isli u srednju skolu i zajedno trenirali plivanje, i kao malo mi se vrti u glavi, malo me boli desna strana... i tako danima, kazem odi kod lekara on kaze:"Nema veze, ce da prodje, samo sam umoran". A onda je sa 15god!!! izasao iz kupatila i pao mrtav na licu mesta!!! Srcani udar!
 
Ma nisam ja ni ocekivao da mi date dijagnozu preko neta,samo sam postavio pitanje da bi neki ljudi koji znaju o tome mogli da daju svoje misljenje,da vidim sta bi to otprilike moglo da bude.Oticicu kod mrtvog lekara,po ko zna koji put.......
 
Ooooooooooo, jesi li ti glup ili se samo pravis?
Lepo ti kazemo moze biti 15 razlicitih stvari, od pritiska,preko secera, problema sa usima, glavom, kicmom...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top