one question for you, who live with yankees!!

sienna

Primećen član
Poruka
693
hey
kao prvo ja nikad nisam bila u americi! ali pitam se da li je zivot u americi potpuno isti, malo drugaciji, ili potpuno drugaciji nego u filmovima???
imam jednog druga koji zivi u LA, ali nisam se cula s njim otkad je otisao tamo, a to je otprilike 7-8 godina. a plus ne znam tacno na kom je collegu, a mrzi me sad da ga trazim!
i tek sad sam shvatila da je to nebitno, ali nema veze!!!
i jos nesto, kako je u high school???? kao u filmovima??
 
sienna:
hey
kao prvo ja nikad nisam bila u americi! ali pitam se da li je zivot u americi potpuno isti, malo drugaciji, ili potpuno drugaciji nego u filmovima???
imam jednog druga koji zivi u LA, ali nisam se cula s njim otkad je otisao tamo, a to je otprilike 7-8 godina. a plus ne znam tacno na kom je collegu, a mrzi me sad da ga trazim!
i tek sad sam shvatila da je to nebitno, ali nema veze!!!
i jos nesto, kako je u high school???? kao u filmovima??

pa skoro kao i u filmovima.......heh
 
Pa ja imam druga u SADu vidjam ga za svaki raspust.Zivi u New Jerseyu. Lik je metalac tj hard roker.Ima nekih 13 godina. I lik je. Mada jedino ovde lik moze kupovati petarde, Pirate, Puske na metkice, Alkohol i ta sranja. I tvrdi da je tamo mnogo nasilno i ta sranja. Ali Lik je Burdza zesci. A cudi me sto ovo mesto nije poseceno.
 
sienna:
hey
kao prvo ja nikad nisam bila u americi! ali pitam se da li je zivot u americi potpuno isti, malo drugaciji, ili potpuno drugaciji nego u filmovima???
imam jednog druga koji zivi u LA, ali nisam se cula s njim otkad je otisao tamo, a to je otprilike 7-8 godina. a plus ne znam tacno na kom je collegu, a mrzi me sad da ga trazim!
i tek sad sam shvatila da je to nebitno, ali nema veze!!!
i jos nesto, kako je u high school???? kao u filmovima??

potpuno je drugaciji zivot nego na filmovima...
isti je kao u srbiji, kao u rumuniji, u africi
kao i svuda;)))))
mozda je standard malo veci ali ne verujem vise ni u to, kad vidim sta pisu ovde po diskusijama, posebno Beograd, kakvim se sve delikatesima hrane i koliko love trose na garderobu, na odela od po nekoliko hiljada eura itd...
mi to u severnoj americi sebi ne mozemo da priustimo:)))

a u high school je potpuno isto kao kod nas:)
ustvari nije isto sta pricam...mnogo je skromnije, i u high school i na koledzima, deca su opustenija, mnogo se skromnije oblace...sve je mnogo jednostavnije, farmerke majice i papuce, to je to:))
sad ne znam kako je kod vas u srednjim skolama sto se toga tice,....ali po svemu mogu da pretpostavim da je jos gore nego u americkim filmovima, verovatno je modna revija svaki dan:))
toga ovde nema....
 
istina! ovde je narod dosta iskomleksiran. pogotovo mladi. u americi su svi nekako opusteni, nose patike od 10 dolara i briga ih. ja znam ljude koji imaju para a oblace se tako. a ovde ako nemas nike ili vec neke makirane patike, odmah si seljak. stvarno ne znam sta je tu seljacki ako covek nema para da kupi markirane patike. nas standard ne moze da se poredi sa americkim, ali ovde ce ljudi dati posledje pare na garderobu. uci ce u debeli minus. ali ce svojoj deci kupiti dobre patike, jaknu, farmerke...itd...pa makar posle u kuci nemao ni osnovne stvari. mi smo jedan jako iskompleksiran narod. a pola naroda ovde gladuje i nema osnovne stvari za zivot.
 
Jedna od stvari koje mi se svidjaju u Americi je sto svako gleda svoja posla i nikome nije cilj da se pokaze da je bolji od drugog. Pre neko vece idem kuci sa koledza i samnom i liftu jedan tip, mojih godina. Izlizane farmerke, neka obicna majica na njemu i starke patike. Rekao bi na prvi pogled da tip nema ni prebijenog dolara u dzepu. Medjutim on seda u potpuno novog Lincoln Navigatora (koji kosta $55,000) i ide na koledz koji kosta $25,000/godisnje. U Srbiji ljudi ce potrositi i poslednju centu na garderobu i na skupe patike, ali zato mnogo toga drugog nemaju (novo auto na primer). Koliko ljudi u Srbiji dobije novo auto za 16-sti rodjendan?

Ne, zivot u Americi nije kao na filmu kad tek dodjes u Ameriku, ali sa malo rada moze biti. Ovde je skola sve, dosta ljudi radi po ceo dan, a uvece ide u skolu (poznavao sam gomilu ljudi takvih, i ja sam bio jedan od njih jedno vreme). Za samo 2 godine se dobija Associate Degree koji uopste nije tezak ni skup (oko $3,200 godisnje + knjige koje su jos oko $1,000 godisnje). Cak i da to nemozes priustiti - svaka banka ce ti dati kredit za skolu koji ne moras vracati sve dok ne zavrsis skolu i ne pocnes raditi.
 
Kako gde. U Teksasu ga vole. Mada da se sada odrze izbori Bus sumnjam da bi Bus dobio i 30 posto glasova.
Neke oduke koje je doneo su stvarno van pameti.
Npr. Patriot Act, koji kaze da se svaki gradjanin moze prisluskivati bez sudskog naloga, ako se posumnja da ima veze sa terorizmom. Cak se internet proverava, Yahoo je vec bio prinudjen da da spisak tema koje su pretrazivane preko njihovog pretrazivaca...
Itd...
 
sienna:
ma taj covek je van pameti!!!! i ne znam kako je mogao da dode na vlast!!!!
taj covek je...ne znam...nema reci za to!!!
ali sta vi mislite o njemu? vi koji zivete u americi..

gde vam je lepse u americi ili u bg?

Licno nemam nista protiv njega.

A gde mi je lepse? U Americi, nebi se nikad u Beograd (ili bilo gde u Srbiji) vratio. Ne samo vratio nego vise necu ni ici u posetu cesto.
 
Glavni razlog je gde se prijatno osecam. U Srbiji sam bio letos i osecao sam se kao stranac jer se stvarno razlikujem od drugih, moji rodjaci i ja (u istim smo godinama) smo ko nebo i zemlja. U Americi se osecam dosta lepse iako nisam rodjen ovde, iako ne pricamo isti jezik, iako je kultura drugacija ... jednostavno se osecam lepse ovde.

Zivim u suburbu (podnaselje) od Milwaukee, Wisconsin, grad od oko 600,000 stanovnika na obali jezera Michigan. U centru Milwaukee sam svaki dan jer tamo na koledz idem. Ovaj grad mi se nikako ne svidja, kad zavrsim skolu plan mi je da se preselim negde na zapadnu obalu (Nevada, Arizona, juzna California ...).
 
68Charger440:
Glavni razlog je gde se prijatno osecam. U Srbiji sam bio letos i osecao sam se kao stranac jer se stvarno razlikujem od drugih, moji rodjaci i ja (u istim smo godinama) smo ko nebo i zemlja. U Americi se osecam dosta lepse iako nisam rodjen ovde, iako ne pricamo isti jezik, iako je kultura drugacija ... jednostavno se osecam lepse ovde.

Zivim u suburbu (podnaselje) od Milwaukee, Wisconsin, grad od oko 600,000 stanovnika na obali jezera Michigan. U centru Milwaukee sam svaki dan jer tamo na koledz idem. Ovaj grad mi se nikako ne svidja, kad zavrsim skolu plan mi je da se preselim negde na zapadnu obalu (Nevada, Arizona, juzna California ...).


a sto ne u new york??? :shock:

jedini grad koji hocu da podsetim u USA je new york!!! a mozda i san francisco i LA!!!
ne znam, videcu!!! a mozda bi u washington, da napravim atentat na busha!! :lol:
JUST KIDDING!!!
 
Ti navedeni gradovi su previse velike. Meni je i Milwaukee previse velik. 'Ebem ti ja grad kad moram voziti pola sata od centra do kuce (tako je u Milwaukee), a za Chicago da ne govorim. Nedo Bog da te uhvati guzva na auto-putu u Chicagu, brze bi peske dosao nego autom.

Pre Milwaukee sam ziveo u jednom malom gradicu u drzavi Idaho, grad se zvao Twin Falls. Populacija oko 30,000 stanovnika. Perfektan grad za ziveti. Znas gde se sve nalazi i treba ti maksimum 15 minuta da dodjes iz jednog dela grada u drugi. Slican gradic cu traziti kad budem selio.
 
68Charger440:
Ti navedeni gradovi su previse velike. Meni je i Milwaukee previse velik. 'Ebem ti ja grad kad moram voziti pola sata od centra do kuce (tako je u Milwaukee), a za Chicago da ne govorim. Nedo Bog da te uhvati guzva na auto-putu u Chicagu, brze bi peske dosao nego autom.

Pre Milwaukee sam ziveo u jednom malom gradicu u drzavi Idaho, grad se zvao Twin Falls. Populacija oko 30,000 stanovnika. Perfektan grad za ziveti. Znas gde se sve nalazi i treba ti maksimum 15 minuta da dodjes iz jednog dela grada u drugi. Slican gradic cu traziti kad budem selio.

twin falls? zvuci mi poznato!! je su li tamo snimali neki horor film??? a mozda je to seattle?? nemam pojma!!
e, ja bas volim prevelike gradove!!!! bila sam odusevljena s londonom!!! ogroman grad!!! 'ebi ga!!! znas sta je cudno?? bila sam sama par puta u londonu, a nijedanput se nisam izgubila!! a posto sam bila na razmeni kod jedne partnerke koja je zivela u jednom gradicu 30km dalje od londonu, tamo sam imala i praksu, ey, jedno jutro sam se izgubila u toj vukojebini, jer sam usla u pogresan voz!!! e sta kazes!!!
ne leze meni mali, nego veliki gradovi!!!! :razz:
 

Back
Top