FEST 2007

mrzim fest i vec duze vreme ga izbegavam, jer ljudi ne idu da bi uzivali u filmovima vec da se lepo obuku i nadaju da ce ih neko videti ili snimiti pored neke estradne zvezde:evil::evil::evil:
 
Poštovane kolege,

Sa zadovoljstvom Vas obaveštavamo da je za prvih osam dana prodato više od 25 hiljada ulaznica za FEST 06. Sem filmova za koje već vlada veliko interesovanje, ovogodišnji kandidat za Oskara film "Fatalna nesreća" (Crash), koji će biti prikazan kao "Film iznenađenja", prvog dana po objavljivanju dospeo je na Top 10 listu najtraženijih filmova. Karata za sve projekcije još ima u dovoljnom broju.

TOP TEN SC
1. SLOMLJENO CVEĆE (Broken flowers, r: Jim Jarmush)
2. PLANINA BROUKBEK (Brokeback Mountain, r: Ang Lee)
3. SKRIVENO (Cache, r: Michael Haneke)
4. LAKU NOĆ I SRETNO (Good night and Good luck, r: George Clooney)
5. KAD PROŠLOST ZAKUCA (Don`t come knocking, r: Wim Wenders)
6. MANDERLEJ (Manderlay, r: Lars Von Trier)
7. GOSPOĐA HENDERSON VAM PREDSTAVLJA (Mrs Henderson presents, r: Stephen Frears)
8. FATALNA NESREĆA (Crash, r: Paul Haggins)
9. BRIŽNI BAŠTOVAN (The Constant Gardener, r: Fernando Meirelles)
10. HOD PO IVICI (Walk the Line, r: James Mangold)

 
Kad je već tema otvorena za FEST06, moj izbor biće:

SLOMLJENO CVEĆE (BROKEN FLOWERS) - USA/France, 2005
režija: Jim Jarmusch; glumci: Bill Murray, Jeffrey Wright, Sharon Stone

SKRIVENO (CACHE) - France/Austria/Germany/ Italy, 2005
režija: Michael Haneke; glumci: Daniel Auteuil, Juliette Binoche

BRIŽNI BAŠTOVAN (THE CONSTANT GARDENER) - UK, 2005
režija: Fernando Meirelles; glumci: Ralph Fiennes, Rachel Weisz, Bill Nighy

ZRELI LJUDI (VOKSNE MENNESKER) - Denmark, 2005
režija: Dagur Kari; glumci: Jakob Cedergren, ...

VREME ZA LJUBAV (ZUI HAO DE SHI GUANG) - Taiwan, 2005
režija: Hou Hsiao - hsien; glumci: Shu Qi, Chang Chen, Mei-Fang, Di-Mei

ĆUDLJIVI OBLAK (TIAN BIAN YI DUO YUN) - France/Taiwan, 2005
režija: Tsai Ming Liang; glumci: Kang-sheng, Chen Shiang-chyi, Lu Yi-ching

LEMING (LEMMING) - Francuska, 2005
režija: Dominik Moll; glumci: Laurent Lucas, Charlotte Gainsborug, Charlotte Rampling...

KAD PROŠLOST ZAKUCA (DON'T COME KNOCKING) - Germany /France/UK/USA, 2005
režija: Wim Wenders; glumci: Shepard, Jessica Lange, Tim Roth

GABRIJELA (GABRIELLE) - France /Germany/ Italy, 2005
režija: Patrice Chereau; glumci: Isabelle Huppert, Pascal Greggory

PROVALNIK (BIN JIP) - South Korea/Japan, 2005
režija: Kim Ki - duk; glumci: Lee Seung-Yeon, Jae Hee Song, Kwon Hyuk-Ho

4 (4) - Russia, 2004
režija: Ilya Khrzanovsky; glumci: Marina Vovchenko, Sergei Shnurov, Yuri Laguta

Šta ostali gledaju, neka jave... utisci posle. :D

 
BEOGRAD, 29. januara (SEEcult.org) - Prodaja karata za 35. Fest, na kojem ce od 23. februara do 4. marta biti prikazano osamdesetak filmova iz celog sveta, ukljucujuci pobednike najvecih festivala i dela nominovana za Oskara, pocece 1. februara.

Najskuplje su ulaznice za gala premijere u Sava centru (19.30 i 22 sata) - 250 dinara, koliko kostaju i karte za premijere u Domu sindikata.

Karte za premijerne termine u Sava centru u 17 sati kostaju 200 dinara, koliko i za premijere u Domu sindikata u 17.30 i Kulturnom centru Beograda u 18, 20.30 i 23 sata.

Za reprize u Sava centru u 12 i 14.30 sati potrebno je izdvojiti 150 dinara, koliko kostaju i ulaznice za reprizne termine u 13 i 15.30 casova u Kulturnom centru Beograda, kao i u Domu sindikata u 12.30 i 15 sati.

Medju dosad potvrdjenim gostima 35. Festa je americki reziser Bob Rafelson, a prema navodima “Danasa”, medju potencijalnim gostima je cuveni finski reziser Aki Kaurismaki, koji trenutno snima novi film, ali ce u vreme Festa biti slobodan. Na Festu ce, u programu “Horizonti”, 28. februara i 1. marta biti prikazan njegov poslednji film "Svetla u sumraku", koji je prosle godine predstavljen i u Kanu.

Taj film govori o Koistinenu, coveku koji istrazuje tegoban svet da bi nasao malu pukotinu kroz koju bi mogao da se provuce. Nazalost, njemu bliske osobe i bezlicni drustveni aparat trude se da ubiju njegove najskromnije nade. Film "Svetla u sumraku", posvecen usamljenosti, zaokruzuje trilogiju zapocetu filmom "Drifting Clouds" o nezaposlenosti i nastavljene "Covekom bez proslosti", koji govori o beskucnistvu.

Kaurismaki je rezirao cak petinu od ukupnog broja finskih filmova snimljenih od 80-ih godina, a poznat je po eksperimentisanju sa zanrovima i filmskim formama.

Medju potvrdjenim gostima Festa je bracni par iz Vijetnama - glumica Do Ti Hai Jen i reziser Kuan Hai, zatim producent izraelskog filma “Balon” (Ha-Buan) Gal Ucovski i glumica u tom filmu Daniela Vircer (Danielle Wirtzer), kao i kazahstansko - kirgistanskog filma “Rajske ptice”.

Americki reditelj Rafelson ucestvovace 23. februara i na otvaranju 35. Festa, a dan kasnije bice mu priredjena u Muzeju jugoslovenske kinoteke retrospektiva ranijih filmova, naslovljena “Tri laka komada” po cuvenom ostvarenju “Pet lakih komada” koje ce takodje biti prikazano.

Vijetnamski par Do Ti Hai Jen i Kuan Hai vec je gostovao 2003. godine na Festu, kada je bio prikazan film “Tihi Amerikanac” u kojem su oboje glumili. Ovoga puta, u okviru programa "FantAzija", bice prikazana drama “Prica o Pao” (Chuyen cuao Pao), kojom je Kuan Hai uspesno debitovao kao reziser, a Do Ti Hai Jen ostvarila zapazenu i visestruko nagradjenu ulogu na brojnim festivalima.

Prema najavi Direkcije Festa, ekipu filma “Rajske ptice” (Birds of Paradise) cinice glumac Aziz Bejsenaliev (Aziz Beyshenaliev) i producent Melis Atamkulov.

Direkcija Festa navela je i da ocekuje potvrde i ostalih cenjenih licnosti iz sveta filma, pozvanih da uvelicaju ovogodisnji beogradski medjunarodni filmski festival.

Sajt Festa je:


http://www.fest.org.yu



Ajmooooooooooooooo! :-P
 
Ovaj...FEST je poceo. :mrgreen:


Little miss sunshine - divan film, obavezno pogledati. Ja ga u sali zovem "film za luzere" koji vraca optimizam. :lol: Vidim dobio je oskara za scenario nocas.

A PRAIRE HOME COMPANION (Radijski show)- osim estetike radi estetike ovaj film je u sustini dosadan i bez poente uz duzno postovanje pokojniku Robertu Altmanu. Iako scenario nije pisao on, dok to nisam saznala, mislila sam da je covek samom sebi napravio opelo, staracki film, ali glumacka ekipa je odlicna. Jos ona country muzika koju ne podnosim...

Slobodno lebdenje- (SVOBODNOE PLAVANIE)- ruski, dosadan, obicno umetnicarenje.

Nikad ne reci zbogom- (indijski) dozivela sam shok, prvi put sam u zivotu gledala bolivudski film, znaci trash, necuveno upakovan u sarenis, ma cirkus od filma, a traje 3 i po sata, morala sam da izadjem napolje, mada me je radnja ko radnja zainteresovala i sad ne znam sta se desilo na kraju. :lol: Ovo vredi pogledati iz perspektive NE MOGU DA VERUJEM. Mada se sala tresla od smeha u pojedinim trenucima. Ljubavna prica je u pitanju.


Apokalypto- dobar, ali nece ostaviti dubljeg traga. Jako mi se svideo pocetak, kasnije se pretvara u cistu akciju.



Treba da gledam Pariz s ljubavlju, Za Gojine utvare nisam nasla karte, mada ovo sto sam gledala gledala sam na novinarskim projekcijama, ono kako uletim i sta stignem. Znaci, nije moj izbor filmova u pitanju. A pola ovih aktuelnih filmova imam na dvd-u. Za Klopku sam cula da je ok i da moze da se gleda, nije uobicajeno sranje. I tako... :-)
 
Mariju Antoaneta (Sofija Kopola) - svidja mi se, dobra muzika, kostimi, solidna gluma, ali nisu imali petlju da snime kako je zavrsila. Uspeli su da je prikazu iz drugog ugla, a da ne smaraju previse.
Volver - topao (kao i ostali Almodovarovi filmovi), ali nekako mlak, lagan u odnosu na ostale.
Krvavi dijamant -politicka tematika, moralna dilema, doduse Leonardo di Kaprio mnogo bolje glumi nego pre :roll:
The Queen - ne mogu da kazem da je dosadan, ali nema nijedan zanimljiv momenat, nista sto bi mi privuklo paznju. Helen Miren mi je bila bolja kao detektivka :wink:

Htela bih da odgledam jos Vavilon, i mozda Klopku i Gojine utvare.
 
Ja moram jos jednom da pokusam da gledam Volver. Obozavam Amoldovara, ali ovog puta se nista nije desilo. :|
Queen mnogi hvale, ali cinjenica je da film ima politicku pozadinu- Bler spasava monarhiju, ma idi begaj...
 
Pariz s ljubavlju, znaci, diiiiiiiivaaaaaaaaaaaaan film. :-)
Osamnaest ljubavnih prica razlicitih rezisera, svaka traje 5-6 minuta, ne mogu da verujem da u tako kratkom vremenu moze mnogo da se isprica. Sarmantno, duhovito, ma bozanstvenoooo! :-D
 
Hronika jednog bekstva- argentinski, odlican!

Bolest ljubavi- rumunski, malo bolesna ljubavna prica, al' meni se svideo. :mrgreen:


Sinoc je bila zurka u SC povodom zatvaranja, nema vise. Sad mozemo da se vratimo u realnost. :mrgreen:
 
BEOGRAD, 8. marta (SEEcult.org) - Ovogodisnji medjunarodni filmski festival Fest, odrzan od 23. februara do 4. marta u Beogradu, ostvario je rekordnu posetu u periodu od raspada bivse Jugoslavije.

Za 35. Fest prodata je ukupno 98.191 ulaznica u sve cetiri dvorane u kojima je odrzavan, cime su oboreni svi rekordi posete tom festivalu od raspada Jugoslavije, saopstili su organizatori, izrazavajuci zadovoljstvo sto su im time ispunjena ocekivanja.

Ako se tom broju dodaju i projekcije na Fakultetu dramskih umetnosti, kao i one koje su organizovane za filmske radnike i novinare u Maloj sali Sava centra, filmove 35. Festa videlo je oko 130.000 gledalaca.
 

Back
Top