Winamp Plugin

I ja bih ti predložio jedan plejer ali neću. Poštujem temu. :)
I ja tragam za jednim Winamp plugin-om, iako ga ne koristim skoro uopšte. Radi se o plugin-u koji izjednačava nivo zvuka, ali ne ponajvišim tonovima nego po srednjim, tako da sve pesme idu istom jačinom. Sa tim plugin-om sam radio na radiju davno ali sam zaboravio kako se zove.
Ako neko zna sličan neka kaže. Neću mu ništa. :)
 
evo instalirao sam iTunes,svidja mi se samo me brine sto mi mnogo kochi,narocito kod spotova.jel se ovo desava i vama?inace,imam athlon 64 3000+,512Mb Ram Kingston, GF 6600 256MB.
kada udjem u listu procesa u Task Manageru,pise da uzima 19 MB memorije.help
 
Radi se o plugin-u koji izjednačava nivo zvuka, ali ne ponajvišim tonovima nego po srednjim, tako da sve pesme idu istom jačinom.
Ma instaliraj iTunes.... radi to automatski za ceo Library...

kada udjem u listu procesa u Task Manageru,pise da uzima 19 MB memorije.help

NIje strashno, s'obzirom da vuche i QuickTime za sobom, kao i josh gomilu drugih stvari.
Koju verziju iTunes-a imash? Znam da je bilo nekih problema u reprodukciji video fajlova kod pojedinih verzija, ali nisam bash u toku (ne koristim iTunes za video)
 
Ja sam hteo da pitam, da li postoji neki plug-in ili neki software koji se ne koristi samo kod jednog programa na pr.(winamp),vec se instalira na komp i na foru mp3gain-a kontrolise izlazni signal za sve programe koji pustaju mp3 ili wav? Znaci generalno za sve muzicke programe. Da li postoji takav program?
 
Kad već možemo i o drugim plejerima meni je sada ubedljivo najbolji JetAudio. Bez premca. Može da bude i kao toolbar tako da je uvek vidljiv i dostupan svojim komandama dok nešto radite na kompu. Ne morate da spuštate prozor programa u kome radite da bi npr. promenili pesmu. Lista može da bude sa leve ili desne strane kao "iskačući" prozor. Pored toga ima još puno stvari za koje je najbolje da instalirate i vidite o čemu se radi. Svakako, PREPORUKA.
 
Hvala na preporuci za MP3 Gain, ali mi treba nešto što u realnom vremenu izjednačava zvuk. Znam da ima, ali... I što neko reče bilo bi dobro da bude nešto što reguliše izlazni zvuk bez obzira sa kog plejera se reprodukuje.
 
zivke:
Ja sam hteo da pitam, da li postoji neki plug-in ili neki software koji se ne koristi samo kod jednog programa na pr.(winamp),vec se instalira na komp i na foru mp3gain-a kontrolise izlazni signal za sve programe koji pustaju mp3 ili wav? Znaci generalno za sve muzicke programe. Da li postoji takav program?
Ima li ko da zna nesto o ovakvim plug-inovima ili programima?
 
Zool:
fluid,aj daj jos neke informacije o jetaudiu da ne skidam ako mi se ne svidja.jel pusta i video fajlove ?
Da. Podržava sve na šta naletiš od video fajlova: avi, divx, vob, mov, rm, mpeg, mpg, asf, i tako dalje, i tako dalje... Audio isto sve i svašta.
Radi u dva posebna moda: Disc mode i File mode.
Ima dobru organizaciju fajlova i albuma koje ubaciš za reprodukciju. Sve se to radi kroz Album Management. O playlistama da i ne govorim.
Tagovi pored osnovnih podataka o pesmi mogu da sadrže reči pesme i omot albuma. Može da se podesi da se reči i omot prikažu kad počne pesma. Šta više, reči mogu da prate pevanje ako te ne mrzi da se bakćeš sinhronizacijom teksta i pevanja.
Ima OSD Display, koji može da se podešava, po defaultu se pojavljuje u vrhu ekrana providna tamna traka sa natpisom pesme koja je počela sa reprodukcijom i stoji 3 sekunde. Kao što rekoh podešavanja su neograničena od boje do slova i nazad.
Ima podršku za menjanje skinova.
Vizuelni efekti su takođe zastupljeni, i mnogo su bolji od Winampovih i WMP-ovih.
Mislim da ti je i ovo dovoljno da se odlučiš za JetAudio.
Pored opisanih stvari player ima ugrađene i dodatne funkcije koje su potrebne za rad sa zvukom ali je sve u potpunosti dostupno samo u full verziji. Te funkcije su konverzija zvuka, ripovanje CD-a, snimanje zvuka preko ulaza na kompu ili mikrofona, rezanje CD-a i slušanje internet radio stanica kao i pravljenja sopstvene. Ako se snađeš biće i toga. :-D :-D :-D
JetAudio forever :!: :D
 
Heh, pa za sve bitne funkcije ustvari morash da platish, $30... kazhi mi shta to ima u tom Jet-u (besplatnoj basic verziji) shto nije dostupno u iTunes-u (takodje besplatan). A onda pitaj nekog shta ima u iTunes-u a nema u tom Jet-u, pa sedi i plachi :]
 
Svako ima svoje mišljenje. Ako ti odgovara iTunes koristi ga. I ko je uopšte upoređivao ova dva playera? Zašto uvek nešto mora da se upoređuje i da se pljuje da bi se drugo pokazalo kao dobro?
Kad me već vučeš za jezik red je da ti odgovorim.
Samo znam da sam samo jednom u životu imao instaliran iTunes i nikad više. Opterećivao mi je sistem i kod slušanja muzike kada radim još nešto na kompu, a tek kod reprodukovanja video fajlova da ne pričam. I po meni sadrži nešto najgluplje na polju playera - Quick Time.
Dovoljan razlog za JetAudio.
I da završim. Pošto sam ja probao iTunes, a ti nisi ni video kako izgleda i kako radi Jet Audio diskusija je stvarno suvišna i uzaludna.
 
Toliko si se raspisao, a nishta nisi rekao. Aj' probaj ponovo.

Forumi i sluzhe za uporedjivanja - shta si ochekivao, da cu da ti aplaudiram na tvom odushevljenju JetAudiom? Koristi shta god hocesh, ali barem znaj o chemu pishesh. Pitam da li stvarno neko ochekuje da platim $30 za ripovanje CD-a (nemam namere da piratujem softver), i dobijem hejterski odgovor... so typical
 
FLUID:
Svako ima svoje mišljenje. Ako ti odgovara iTunes koristi ga. I ko je uopšte upoređivao ova dva playera? Zašto uvek nešto mora da se upoređuje i da se pljuje da bi se drugo pokazalo kao dobro?

zato sto proizvodi i sluze da bi se uporedjivali i da bi ti odabrao najbolje....


FLUID:
reprodukovanja video fajlova da ne pričam. I po meni sadrži nešto najgluplje na polju playera - Quick Time.

sta je lose u plejeru koji podrzava QT???
 
Lord British:
Toliko si se raspisao, a nishta nisi rekao. Aj' probaj ponovo.

Forumi i sluzhe za uporedjivanja - shta si ochekivao, da cu da ti aplaudiram na tvom odushevljenju JetAudiom? Koristi shta god hocesh, ali barem znaj o chemu pishesh. Pitam da li stvarno neko ochekuje da platim $30 za ripovanje CD-a (nemam namere da piratujem softver), i dobijem hejterski odgovor... so typical
Tvrdoglavi čoveče, zar ne vidiš da mi je čovek pitao šta sve ima u JetAudio playeru? Da li si slep? Odgovorio sam mu i onda si se ti našao tu da pametuješ i ironišeš.
To što sam rekao rekao sam i dobro znam šta sam rekao. Verovatno si dovoljno glup da ne možeš da shvatiš šta je rečeno.
I ko te uopšte tera da kupuješ player? Ima funkcija u Basic verziji koje su dovoljne za reprodukciju što je Zool i tražio. Ostale funkcije su samo dodatne, ali ne mogu u potpunosti da se koriste, a i ko još koristi playere za rezanje, ripovanje, i sl. Baš iz tog razloga sam to naveo na kraju kao nevažno.
Ajde šetaj i nemoj da si dosadan. Ako ne znaš lepo da se obraćaš dobar ti je predlog i da aplaudiraš. To bi ti bilo najpametnije.
 
Obersturmfuehrer:
zato sto proizvodi i sluze da bi se uporedjivali i da bi ti odabrao najbolje....
Upoređivali ali ne na ovaj prizeman način dotičnog "gospodina".

sta je lose u plejeru koji podrzava QT???
Nisam rekao da je loše što podržava već što je čini mi se priključen ITunes. JetAudio na primer samo čita mov fajlove. Nego, ti tipovi playera kao što su QuickTime i Real imaju suviše nepotrebnih stvari bez kojih se može. Dokaz za to je da su napravljeni playeri koji su alternativa ovim playerima i koji nose u sebi naziv Alternative.
Još jedna stvar, toliko su očajni pri deinstalaciji da ostavljaju na tone đubreta po kompu.
 

Back
Top