Smisao

koji ce mi dete da bi mi zhivot imao smisla ? :shock:
ako je vec besmislen bice jednako besmislen i sa detetom i bez
s tim da cesh u sluchaju deteta josh jednu osobu zaraziti svojim besmislom
 
Mislim da svako tezi ka tome da jednog dana ima dete,decu,to je jednostavno potreba svih nas da produzavamo svoju vrstu i da postoji neko ko.E,sad da li ti to daje smisao zivotu zavisi od toga kakva si osoba,kakva su ti razmisljanja i kolika ti je aspiracija.
Ali mislim da je sasvim normalno to da covek zeli decu,to je osobina svih zivih bica.
 
raindog:
koji ce mi dete da bi mi zhivot imao smisla ? :shock:
ako je vec besmislen bice jednako besmislen i sa detetom i bez
s tim da cesh u sluchaju deteta josh jednu osobu zaraziti svojim besmislom

majke, da li je ovo ispravno razmishljanje

da li se slazete s ovim, sa stanovishta majke.
 
Ne bih ad se ponavljam, ali deca daju NOVU DIMENZIJU životu.
A smisao? Možda je raindog u pravu.Samo, ne znam nikog kome je život totalno besmislen non stop.
A svakom od nas se bar nekad učini da je besmislen.
A to opet nema veze da li imaš dete ili ne.
 
Da bih se ostvarila kao licnost, moram se ostvariti i kao zena... u potpunosti to je nemoguce bez ostvarivanja uloge majke.
Sto znaci da nije jedino bitno, ali je svakako bitno i deo bez kojeg se ne moze.
 
sinnke:
Zene da li bi vam zivot bio bez smisla ako ne bi imale dete? Ili zelite dete po svaku cenu.

Pa ne znam kako da ti odgovorim na ovo.... Šta ako ne budem mogla da imam dete, to bi značilo da je moj život besmislen? Kako da potvrdim tako nešto kad znam da nije tačno.
Naravno da bih želela dete... Ali ja sad mogu samo da naslućujem koliko se to voli i koliko menja ženu.
 
ako nemate decu onda na vestima u pola osam ne mozete da se prepoznate u recenici --- prosecna cetrvoroclana porodica za potrosacku korpu potrosi ,,, toliko i toliko ,,, uh sto volim kada cujem ovu recenicu ,,, salim se --- deca su neopisiva ,, ali ne treba teziti tome kao nezaobilaznom cilju ,, neko se pronadje u nauci ,, neko u sportu u karijeri ,,, bitno je samo pronaci se u necemu ,, a i pored dece je sve to izvodljivo ,,, ali svakako smisao treba imati a svako vredi za nesto u cemu moze da briljira -- a mozda i lupam
 
"cvece je ukras baste,leptir je ukras cveta, a deca puna maste deca su ukras sveta"
ni jedan zivot nije besmislen, lepo je Sunce rekla.pohvala.ali, tu neznost, toplinu,smislenost i radost postojanja osetila sam od kako sam mama.i ako mi se desi da sam bez ideje, samo pomislim na mog Malishu i vrati mi se osmeh.nisam vise odgovorna samo za sebe,ja sam iznedrila jedan zivot, a to sa sobom nosi apsolutno sve.i onda kazem sebi:"hej, ja sam Mama! to je tako mocno."
 
sinnke:
Zene da li bi vam zivot bio bez smisla ako ne bi imale dete? Ili zelite dete po svaku cenu.
Naravno da je super imati i dete i vise dece, a da li je to bas smisao zivota ne znam...Pa ja sebe nekako nisam mogla da zamislim da samo radjam decu i menjam pelene...Mora covek i druga interesovanja da ima a deca su bogatstvo vise...
 
ariela:
Naravno da je super imati i dete i vise dece, a da li je to bas smisao zivota ne znam...Pa ja sebe nekako nisam mogla da zamislim da samo radjam decu i menjam pelene...Mora covek i druga interesovanja da ima a deca su bogatstvo vise...

što samo? pitanje nije bilo isključivo.
ja sam neverovatno ponosna što sam majka. život pre deteta mi nije bio besmislen, ali je dobio potpuno novu dimenziju nakon što sam rodila dete.
struja je to najlepše opisala na ovoj temi
 
Struja:
"cvece je ukras baste,leptir je ukras cveta, a deca puna maste deca su ukras sveta"
ni jedan zivot nije besmislen, lepo je Sunce rekla.pohvala.ali, tu neznost, toplinu,smislenost i radost postojanja osetila sam od kako sam mama.i ako mi se desi da sam bez ideje, samo pomislim na mog Malishu i vrati mi se osmeh.nisam vise odgovorna samo za sebe,ja sam iznedrila jedan zivot, a to sa sobom nosi apsolutno sve.i onda kazem sebi:"hej, ja sam Mama! to je tako mocno."
Prelepo...
 
sinnke:
Zene da li bi vam zivot bio bez smisla ako ne bi imale dete? Ili zelite dete po svaku cenu.

pa sad... ne bi mi se bas dopala verzija zivota u kome ne bih imala dete :(
ali detetu treba naci i odgovarajuceg tatu, po mogucnosti zasnovati porodicu u kojoj je sve na svom mestu.... e, ako to ne ide, uvek su tu i razne samohrane varijante, kojima bih ja pribegla jedino ako regularna ideja o familiji ne funkcionise.eto.... :)
 
Sunce Ta:
Ne bih ad se ponavljam, ali deca daju NOVU DIMENZIJU životu.
A smisao? Možda je raindog u pravu.Samo, ne znam nikog kome je život totalno besmislen non stop.
A svakom od nas se bar nekad učini da je besmislen.
A to opet nema veze da li imaš dete ili ne.
Pošto se svi na ovoj temi slažu sa nekim, evo ja ću sa Suncem8-)

Jooooj, jedva čekam da se rodi:smile:
 
Zelim da imam decu jednog dana, i ako bi, ne daj Boze, saznala da ne mogu da ih imam, ne bih smatrala svoj zivot uzaludnim, ali bi to za mene bio veliki udarac.
 

Back
Top