A, B, 0...

GoshuMaster

Zainteresovan član
Poruka
455
Shta mislite o ishrani u zavisnosti od krvne grupe>?< Za moju krvnu grupu (a+) kazu knjige da izbegavam meso, krompir, kecap, pivo... Po meni to nema smisla, ali mozda i greshim.
 
Mislim da teorija ima smisla, svakako da bi se videli rezultati trebalo bi je isprobati jedno godinu dana.....I ne kaze se da ne jedes svo meso nego crvena mesa, itd. Uvodni deo knjige je odlican i daje odlicnu podlogu za teorijski okvir. Probaj neko vreme. Ja sam ista grupa, na zalost volim bas sve to sto bi trebalo da izbacim (rostilj, kecap i razne sosove, krompir u svakom obliku...;( )
 
I ja isto volim bas ono sto ne bi trebalo da jedem, tj. mleko i mlecne proizvode i hleb i testa. Ja sam 0. Ta grupa su mesozderi, a ja bas i nisam neki ljubitelj mesa. Mislim, volim meso, ali ne mogu da ga jedem u vecim kolicinama.
 
Procitala sam jednu knjigu na tu temu i prilicno sam se iznenadila,jer u potpunosti moji apetiti odgovaraju mojoj krvnoj grupi...:) takodje sam A+ i nije da ne volim meso ali obozavam povrce i soju,i nekako posle takvih obroka se super osecam,a posle mesa recimo sva sam troma i nikakva...:) te knjige su, s druge strane veoma rigorozne,tako da nema potrebe da ih se slepo pridrzavas,ali pokusaj malo pa vidi kako ce ti organizam reagovati...Ja sam jedno vreme iz jelovnika ( prosle godine) potpuno izbacila meso iz ishrane, i za jako kratko vreme sam dosta smrsala,tako da i za ljude koji zele da oslabe to moze da bude dobar vodic da koriguju ishranu a da ipak jedu kolicinski 'normalne' obroke...P.S.Obozavam paradajz i nikada ga se ne bih odrekla :)
 
Cula sam dosta o ishrani po krvnim grupama, ali mi bas i nije najjasnija..... :?

Moze li neko da mi objasni kakve veze imaju antigeni (tj.aglutinogeni) na eritrocotima (koji odredjuju krvnu grupu) sa tim sta treba ili ne treba jesti????? :?
 

Back
Top