Dacia logan

Ma to je izgleda namesteno probali su ovi iz SAT-a da ga izvrnu i nisu mogli, a Francuzi su samo uspeli da svuku gumu sa felne... a inace na ADAC-ovom sajtu su bile samo 2 ili 3 slike tog 'prevrtanja'
 
ma auto je pun sitnih mana ali nema ni jednu krupnu, pa je zbog toga i podnosljiv ljudima koji ga kupuju. tacno je da se auto ljulja, sam sam to doziveo i pri vecim brzinama je neprijatno i opasno jer moze da se zavrsi na krovu. razlog je to sto je ogibljenje mekse trimovano ne toliko u cilju udobnosti nego zbog toga sto se auto vozi najvise u istocnoj evropi gde su putevi jezivi. Drugo, finalna obrada je jeziva a svi paneli su slabo uklopljeni i stednja je vidljiva na svakom mestu. na primer ( u boljoj opremi ) prekidaci za zadnje prozore se nalaze izmedju prednjih sedista ?!?!? samo zbog toga da bi se ustedelo na instalaciji! prtljaznik je slabo izolovan a ako se pazljivije pogleda, vide se varovi i spajanje panela koiji meni ne izgledaju uverljivo ( ali ja nisam limar )....u osnovi jeftina sarena laza
 
Jbga, stvar je u tome da mora da se posmatra iz odredjenog ugla. A to je da za te pare bolje ne moze da se nadje. Dacia tu igra na kartu da za najmanju lovu ponudi auto koji ima od opereme manje vise sve sto podrazumeva danasnji moderan auto, ali na ustrb zavrsnih detalja, obrade... a verovatno i kvaliteta. Ja sam tu najvise skeptican prema svoj toj elektronici i instalacijama, tj sta ce da bude ako sve to nije bog zna kolko kvalitetno i pocne da crkava jedno za drugim... pa menjaj ovo, pa menjaj ono...
Druga stvar, HEMI, mislim da auto ipak ima jednu jako krupnu manu. A to je da je nepregledan u bozju mater za parkiranje i uopste voznju u rikverc. On nije mali gradski, ali nije ni limuzina. Namena mu je da bude prilicno univerzalan porodicni transport. Sto automatski podrazumeva da ce biti mnogo vozen i po gradu. Ali ona njegova guzata konstrukcija celokupnog zadnjeg dela katastrofa za preglednost. Druga po meni krupna mana je ta njegova sumnjiva stabilnost. Iako ga manje vise na testovima nisu prevrtali tek tako, mekano ogibljenje i visok centar mase (ja sam nesto zagledao i razmarao i u neopisivom sam tripu da mu je dosta visi nego std), ne cine ga ni malo stabilnim na putu. Cini mi se da bi ga svako prevrnuo uz malo dobre volje. Ako ne prevrnuo, onda sasvim sigurno ga je lako zaneti jer lako gubi pritisak na podlogu.
;)
 
Ali GUZATA KONSTRUKCIJA... :lol: :lol: :lol:
7.gif


meni taj auto mnooogo ruzhan..:evil:
 
u pravu si, nepregledan je i to jako ali to ne treba uzimati kao konacnu manu jer se na nepreglednost covek i moze navici ali na nestabilnost i ljuljanje ne. mene je jako neprijatno iznenadio kada sam se ukljucivao na auto put sa petlje kod rume i uleteo sa nekih 120 na sat. to inace radim sa svim automobilima koje vozim ali samo se logan jako nagnuo i ( verujem ) digao zadnji tocak, sto je imalo ljigav osecaj na volanu a da sam ga jako cimnuo u suprotnom pravcu ( kao sto vi vecina ljudi instiktivno uradila ) zavrsio bi na krovu...Mislim sta mozes ocekivati od automobila koji puca "visoko" a kosta 7500 kod nas ( u rumuniji 5000 )...Sad kad se pojavi karavan ( koji ce biti neverovatno gadan ) i kad dobije renoov 1,5 dci sa 90 KS, eto srbiji novog pijacarskog automobila za sve vinogradare, vocare, mesare, piljare i vlasnika trafika, taxiste sa z stanica i ostalu eminentnu automobilsku ekipu.... :roll:

DACIA-LOGAN-STATION-S.jpg
 
Kupio ga je sef jednog od Renoovih servisa u Beogradu. Po njegovim recima do sada nisu imali nikakvih kvarova u servisu, jedino su dolazili lupani. Vireci u „utrobu” automobila uverio se da su delovi, u zavisnosti od tipa od Clia ili Megana. Sklopovi motora cak nisu rumunski, vec stizu iz zapadnih filijala. Sve to ga je nateralo da ga kupi, a sto se tice svih ostalih primedbi, da nema znak Dacie napred mnogi ne bi tako govorili. Slazem se da je auto jeftin i da pati od mnogih drugih problema, ali i ja sam se vozio u njemu i nemam neke narocite primedbe. Jednostavno, koliko para toliko muzike, nije auto za izivljavanje i daleko je od zapadnih standarda, ali ja bih voleo kada bi Yugo tako izgledao. Cini mi se, na kraju da bi dobro razmislio da li bi kupio Punta ili Logana.
 
HEMI 426:
u pravu si, nepregledan je i to jako ali to ne treba uzimati kao konacnu manu jer se na nepreglednost covek i moze navici ali na nestabilnost i ljuljanje ne. mene je jako neprijatno iznenadio kada sam se ukljucivao na auto put sa petlje kod rume i uleteo sa nekih 120 na sat. to inace radim sa svim automobilima koje vozim ali samo se logan jako nagnuo i ( verujem ) digao zadnji tocak, sto je imalo ljigav osecaj na volanu a da sam ga jako cimnuo u suprotnom pravcu ( kao sto vi vecina ljudi instiktivno uradila ) zavrsio bi na krovu...Mislim sta mozes ocekivati od automobila koji puca "visoko" a kosta 7500 kod nas ( u rumuniji 5000 )...Sad kad se pojavi karavan ( koji ce biti neverovatno gadan ) i kad dobije renoov 1,5 dci sa 90 KS, eto srbiji novog pijacarskog automobila za sve vinogradare, vocare, mesare, piljare i vlasnika trafika, taxiste sa z stanica i ostalu eminentnu automobilsku ekipu.... :roll:

Jesi isao u pravcu BG ili Sida kad si se ukljucivao sa te petlje?
 
Superbird:
Ma to je izgleda namesteno probali su ovi iz SAT-a da ga izvrnu i nisu mogli, a Francuzi su samo uspeli da svuku gumu sa felne... a inace na ADAC-ovom sajtu su bile samo 2 ili 3 slike tog 'prevrtanja'
Pa bilo je riječi o tome, taj kojeg su Švabe izvrnule imao je katastrofalno loše gume, inače i sam test je po meni diskutabilan nevjerujem da bi većina prosječnih vozača tako reagovala. A i šta je sa autima tipa mercedes A koji se isto prevrnuo, pa su kao otklonili te nedostatke, o polovnjacima starim 15 godina koji se tjeraju uz min. održavanje da i ne govorimo. Po meni su mudro procijenili platežne sposobnosti ciljne grupe kupaca
 
VictorySun:
Meni je najveca 'kvaka' voznja u rikverc. Moze li neko reci jos koju rec po tom pitanju?
Standardna boljka svih automobila je voznja u rikverc zbog sirokih zadnjih stubova. Jeste da bi Logan trebao da bude univerzalni auto ali ako ga uporedimo sa drugima recimo Meganom nije nista slabiji po tom pitanju... i Megan ima siroke zadnje stubove i problematicnu voznju u rikverc... inace ta stvar po meni ne bi trebala da predstavlja problem iskusnijim vozacima koji bi trebalo da znaju da parkiraju u rikverc bilo gde uz asistenciju retrovizora i naravno gledanja nazad... :?
 
Meni su ove price za prevrtanje potpuno smesne... budimo realni svako auto koje sad uzmes moze da se prevrne... jedino je ajkula bila zakon sto se tice toga i ako sam dobro cuo nudili su ooooooogromne pare onom ko je prevrne...
 
Bolje mi je za 5k evra uzeti alfu 156...A za ostatak novaca je mogu odrzavati i sipati gorivo...Ali fico je bolji od mercedesa...Samo glup covjek moze kupiti daciu umjesto nekog normalnog auta i to da mu jos ostane novaca za ventualnu totalnu stetu na autu..I plus se vozish u normalnom autu...
 
Sva sreca da zivimo u bogatoj zemlji Srbiji pa ne moramo kupovati jevtina vozila kao sto je Logan.Ljudi vi pricate kao da svako ima 5000 E mesecno.Nije Logan nista narocito ali za vreme i prostor i on je nazalost mnogima auto snova.
 
My point exactly...
Da imam te pare ne bih kupio Alfu 156. Divan auto, priznajem, ali njeno servisiranje i gorivo bi daleko premasilo 1500 evra razlike. Ponavljam, blam je ono „Dacia” sto stoji napred, da nije toga, da pise nesto drugo, ovaj auto bi se drugacije posmatrao.
Pre mi se cini da mi ne mozemo da prebolimo sto je Rumun. Ja bih ove iz Zastave hitno u Rumuniju na usavrsavanje :-)
 
Ovde su misljenja subjektivna i selektivna... Ako cemo tako da gledamo za 5000E|UR se moze uzeti i 406, Vektra, Passat, Golf, Megan, Xantia, Xara... i kao sto vidite ovde ima vozila i iz vise i iz nize pa i iste klase u odnosu na Logan... medjutim sta ako covek hoce da Logan uzme na kredit ili lizing??? Sta ako u njegovoj firmi daju poseban popust i odlicne uslove kreditiranja bas za taj auto? Sta ako hoce da ga kupi detetu koje je tek polozilo i nije mu potrebno mocno i "neprevrtljivo" auto?
Smatram da bi kometari mogli da budu malo objektivniji ;)
 
bolja je nova dacio nego auto star par godina novo je novo ma ko sta pricao
jeftina pouzdanija od vecine istocnoevropskih vozila nije tolko ruzna ali najvaznije za razliku upovine polovnih vozila ne kupujes macku dzaku plus imas garanciju
a rezervnih delova bice za nju ko za juga i golfa na svakoj trafici
 
HEMI 426:
volan je sa renoa 19 ( turska ), tabla sa "cajgerima" vice korene sa twinga a sedista i enterijer su sa thalie ( turska )...

Hemi...sada si lupio pa ostao ziv!!! Twingo je ceo zivot imao digitalnu tablu koja se nalazila na sredinio automobila.On je (mislim, nisam siguran) i zacetnik takve vrste digitalnih pokazivaca brzine kretanja za male automobile). Dacia nije ni u snu takva. Za sedista ne znam ali za volan sam siguran da nije sa 19tice bar onog modela Europa (Turski!) jer sam taj model vozio.
 
VictorySun:
Molim vas napisite mi sta mislite o tom automobilu njegove prednosti i mane.
Victory...otvori temu fiat ili nesto slicno, raspredali smo o tim kolima. Moje misljenje, nista bolje ne postoji na trzistu za te pare. Kako su ga nazvali u SAT-u ozbiljan auto po diskontnoj ceni.
 

Back
Top