Da li možete oprostiti preljubu? - NEPOŠTOVANJE

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Ova tema nije posvećena prepucavanju , čuvenom , i onom stavu tolerancija/netolerancija.

Nego je posvećena stavu da preljuba nije samo seksualni čin nego i NEPOŠTOVANJE....

----------------------------------------------------------------
Ono što mene ovde iritira je to što se milion nepoštovanja pre toga nije nepoštovanje....
Ženski uobičajeni govor prilikom preljube je , nije seks u pitanju već nepoštovanje....

A i sa jedne i sa druge strane verujem da postoji mnogo situacija pre toga koje su očigledno nepoštovanje.
Nepoštovanje u izvesnoj meri je normalno , bar danas, jer se svoje i svoji ciljevi stavljaju na uzdignuto mesto, tako da onaj drugi dolazi tek posle....naravno i njegove potrebe....

Uvidjajno postaje značajno tek ako je značajno , što će reći neka vrsta ucene....od strane drugog partnera....

--------------------------------------------------------------------------
Čemu onda priča o poštovanju? Pa to je utisak koji ostaje, jer je tada ženska psiha izuzetno povredjena, naročito onaj deo o "sigurnosti" , a odatle sledi i ona priča o "poverenju".
Koja priča?
Pa priča da ona mora imati , baš zbog svoje "sigurnosti" "poverenje " u vas.
Pod tim se podrazumeva ponekad i sve, i bitno i nebitno , što je naravno vrlo pametno iz ugla da je onda svaka promena vrlo uočljiva (pa se onda lakše uoči i kontroliše).

---------------------------------------------------------------------------
Ovo je samo izveden ugao , inače psihološki i biološki uzrok i povezanost ovih stvari su sasvim druga priča...

Razlike u shvatanju muškaraca i žena baš po ovom pitanju mogu dosta pokazati.....
 
Ne znam za razlike u shvatanju polova po tvom pitanju...
Prevara je prevara i podjednako boli oba pola.
Mozda je bolja rec od nepostovanja glupost,glupost da se upropasti nesto vredno zbog lakomislenosti,kratkotrajnog uzivanja ili neznam vec cega....hedonizam -osnovni problem "savremenih" oba pola iza koga ne ostaje nista vredno...
Sve je na kraju stvar izbora,i karaktera.
 
Kratko i jasno: NE, NE ...i, NE...prevara je prevara i nije rastegljiva kategorija, pa da je tumačimo i ovako i onako! Ko je partnera jednom prevario, uradiće to opet! :roll: Jedino, ako niste mazohisti i uživate u ponižavanju, pa priželjkujete da to opet uradi!? Zašto gubiti vreme sa gubitnicima pored normalnih i zrelih osoba! To je moj stav, i govorim sa distance ovih godina. Verujte mi na reč! :sad: Idemo dalje! :arrow:
 
Queen_:
Ja sam uvek imala utisak da muškarci teže opraštaju prevaru i da to ima veze više sa sujetom, nego sa poštovanjem
Ni sa jednim ni sa drugim. Ja ba$ puno idealizujem zhene i smatram da su svetice, da su mnogo emotivnije od nas mu$kih i da me nikada ne bi prevarile jer imaju visoka mOralna nachela. E sad. Zamisli mu$karce koji toliko vole, po$tuju, cene i 'sve ostalo' zhene. Stavi se u na$u ulogu i vidi koliko nas boli kada nas vi zhene, chista i 'uvek u pravu' bitja, povredite i prevarite (neispo$tujete). Tu neminovno mora da dodje do velikog razocharenja koje najche$ce proizvodi raskid veze.. kraj!

Sa druge strane vi za nas mislite da smo kurvari, mu$ke drolje, reckari, jebivetri i na$a prevara se ne uzima za toliko zlo kao va$a jer je ochekivanija. Priroda je zna se udesila da je nebo plavo, trava zelena i da se mu$karci ne opiru mnogo svom nagonu da seju seme svuda po svetu. Zhene razumeju deo te istine i sklone su da oproste svom muzhjaku $to je poslu$ao prirodne nagone i oplodjavao drugu. Njoj je vazhno da ubedi sebe da on nju i dalje najvi$e voli i da joj obeca da je vi$e nikada nece prevariti. Jel si ova pricha tatatatirci?
 
sta je postovanje? sta je to sto postujemo kod drugog i da li nas to osecanje moze zadrzati i u slucaju kada osetimo fizicku potrebu za nekim drugim?sve moze da se koriguje, svede na razlozno odustajanje. musko vidjenje postovanja, rekla bih, nema mnogo veze sa zenskim.fleksibilnije je u sopstvenom verovatno iz razloga zadovoljavanja libida i nepostojanja zelje da se isti obuzda.sve proistice iz nesagledavanja stvari iz ugla onog drugog.iz posledicnog i osecajnog.iz nebrige.
 
cLick - OR - Die:
Sa druge strane vi za nas mislite da smo kurvari, mu$ke drolje, reckari, jebivetri i na$a prevara se ne uzima za toliko zlo kao va$a jer je ochekivanija. Priroda je zna se udesila da je nebo plavo, trava zelena i da se mu$karci ne opiru mnogo svom nagonu da seju seme svuda po svetu. Zhene razumeju deo te istine i sklone su da oproste svom muzhjaku $to je poslu$ao prirodne nagone i oplodjavao drugu. Njoj je vazhno da ubedi sebe da on nju i dalje najvi$e voli i da joj obeca da je vi$e nikada nece prevariti. Jel si ova pricha tatatatirci?

ja ovako ne postavljam stvari, jer sam u životu imala drugačija iskustva. Polazila sam iz drugačijeg ugla kad sam postavila pitanje.
I mislim da previše idealizuješ žene, ili si bio ironičan u prvom delu posta
 
Struja:
sta je postovanje? sta je to sto postujemo kod drugog i da li nas to osecanje moze zadrzati i u slucaju kada osetimo fizicku potrebu za nekim drugim?sve moze da se koriguje, svede na razlozno odustajanje. musko vidjenje postovanja, rekla bih, nema mnogo veze sa zenskim.fleksibilnije je u sopstvenom verovatno iz razloga zadovoljavanja libida i nepostojanja zelje da se isti obuzda.sve proistice iz nesagledavanja stvari iz ugla onog drugog.iz posledicnog i osecajnog.iz nebrige.
zakljuchak komisije je da kada si u vezi mora$ da prestane$ da gleda$ na stvari sebichno, samo iz svog ugla. Mora$ se obavezno staviti i u ugao svog partnera da vidi$ da li ga tvoj neki postupak ili delo mozhe uvrediti i povrediti.
Sve ovo mora biti obostrano da bi veza uspela i funkcionisala. Ne$to od toga je chak i regulisano zakonom.
 
Ah da dolazi prolece, oseca se i na forumu, a mi ljudi kao i uvek pateticni, sta ces.
Uvek je tudje sladje, pa neka je i trulo.Ali covek nekom na ovom svetu mora pokloniti svoje srce a onda kada to i ucini i zavetuje se na vernost onda mora da bude spreman da za tu ljubav podnese i malo zrtve a kada prevazidje sopstvenu sebicnost onda je sve lepse, lakse i ima smisla.
Ja ne vidim smisla u konstantnom trazenju neceg boljeg, jer ce boljeg uvek biti, pa trazenju nikad kraja a i to novo moze da postane jos gore od onog starog pa tako u nedogled .....
 

Back
Top