Udate, sreca ili znanje?

sinnke

Buduća legenda
Poruka
34.429
Cesto svi imamo priliku cuti kako kazu za zene koje predju 30-tu i nisu udate da ih niko nije hteo.
Ja se s tim ne bi slozio.

Sta vi mislite da li ove sto su se udale do 25-te, da li su sposobnije, vise znaju s muskarcima ili su samo imale vise srece od ovih drugih?
 
Pa, znas sta....
Pre jedno mesec dana imala sam sa deckom ozbiljan razgovor na tu temu, kada smo razgovarali o mogucoj zajednickoj buducnosti.
Bila sam pod stresom (imam 21 godinu i na cetvrtoj sam godini faxa (od 5)). :D Mislim, naravno da bih volela zajednicku buducnost, ali - zar bas sad da se to pomene? Zar sam vec toliko "porasla"? :D

Uglavnom, poenta je: pricala sam u teretani sa nekim poznanicama o tome... Sve zene preko 40 godina. (uzas....) I rekle su, SVE DO JEDNE, isto: "Jesi li ti normalna? Da razmisljas u udaji u tim godinama? Nemoj da ti padne na pamet da se udajes pre tridesete! A i tad dobro razmisli... Decu mozes da imas i bez braka".
Hm.
Napominjem da je vecina njih udata (a bolje da ti ne pominjem kako se slobodno ponasaju, uprkos toj cinjenici...), a neke su razvedene.

Tako da - izgleda da zene ne misle da je SRECA udati se UOPSTE...... Hm... :-?
 
ima tu valjda malo i pameti, da izaberes nekog ko ti odgovara, i da on izabere tebe. i nista nisam srecnija od muza.
ne cucimo mi u zbunju cekajuci naivcinu, koju dalje tresnemo po glavi i odvucemo u pecinu; vezemo ga i pretimo mu i onda se on u strahu od nasilne smrti ozeni. ko se jos danas zeni a da to ne zeli? nisu valjda ti svi ozenjeni muskarci zrtve sposobnih, prefriganih i zlih udavaca. a zene od 30 + koje se nisu udale uglavnom to nisu htele. ja ih ne zalim, to je slobodan izbor.
 
ma ja sam za močuga sistem
ne sreća,pamet ili štatijaznamšta nego sila...
vid mene ko bi bre mene teo, samo ... ja znam znanje - ja sam nesrećnika klepila buzdovanom po glavi ...amnezija je čudo.
brak održavam izvesnim supstancama kojima obogaćujem omekšivač za rublje...

ma ko zna zna...
ajd živeli
 
anakin:
znaci da svako ima drugacije prioritete u zivotu...
:mrgreen:
aj sad i ti..prioriteti..pusti ti te price..moj brat od tetke je uvek i sve zene zvao-udavaca:D
dzabe se cupate, bre..sve sanjaju o beloj vencanici, i hodaju okolo sa mocugom...
(des gigo:D ), ko ona koka..jao sto je slatka, jel da..:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

a sad, tipovi..jbg, ako ga neka nije mlatnula jos onomad, ni ne vredi bre...sumnjiviji su mi tipovi od cetrdesete neozenjeni, nego zene...
mada bi to zahtevalo podrobiju analizu:confused:
 
Po mom misljenju udati se pre 25-te nije sreca nego ludost! Ok, mozda postaje zabrinjavajuce i frustrirajuce kada devojka u 30- oj jos uvek nije udata, ali mislim da je pre 25 prerano... Cak mi je pomalo i smesna ona tvrdnja da devojke brze sazrevaju od muskaraca i ocekivanje da bi zbog toga trebalo da imaju manju starosnu granicu do kada je "pozeljno" da stupe u brak... :roll:
Naravno da tu postoji i problem potomstva (kada porodjaj vec postaje pomalo rizian), ali kao sto je cini mi se neko gore pomenuo, za decu nije neophodan brak. Ja apsolutno podrzavam to radikalno razmisljanje! 8-)
Mada, sve je to stvar licnog izbora i prioriteta same individue... Nije sreca odlucujuci faktor...
 
tih oko 26 ,mogu da navatam kolko oces,la ne mogu vise da se zenim..

i deder nek iznose iskustvo ove sto su se udale ili razvele..one su kompetentnije.i prepotentnije i impotentnije...vi sto se niste udavala do tridesete,sacekajte malo,emoj se gurate

ovo sam se prijavio na forum..da se samo overim..nisam jos otiso
kad bude otisla jagoda,tek onda.
ima nekih vazdan novi likova,to je dobro..za mentalitet,ali ce opasti natalitet,ali ko zna??
samo malko su dosadni yebiga..
 
Vidim da će od ove teme izaći sprdnja....

NEgo što u naslovu ne stavi i kvalitet....

Ako još to sluša žene koje pričaju u društvu....žene su mudre kad pričaju kad su same, kad se ne prepucavaju i trude da budu interesantne....I mame su pametne. Mislim da ćerke mogu najviše da nauče od svojih mama i frizerki....ali 1 na 1....

Od receptura po kafićima, teretanama i ostalim mestima gde se skuplja već tipska publika , ne možete očekivati ništa nego "urlik čopora" - konformativno slaganje mišljenja.
 
SINDI:
:mrgreen:
dzabe se cupate, bre..sve sanjaju o beloj vencanici, i hodaju okolo sa mocugom...
(des gigo:D ), ko ona koka..jao sto je slatka, jel da..:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
pa jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeste :lol:
cak se i MIss Prissy opametila-obratiti paznju na naslov knjige


miss_prissy.jpg
 
Gazdarica:
Rekla bih da je to ponajprije stvar izbora...
Sto se tice "pristajanja na sve nakon 30-te", mislim da je upravo suprotno, jer ljudima kako godine idu, obicno sve vise stvari smeta... Sve su tezi za oblikovanje i priagodjavanje...
Potpuno se slazem, sa godinama dolazi i iskustvo sa razlitim ljudima, i lakse prepoznajemo neke osobine za koje znamo da nam ne odgovaraju. Iz godine u godinu nam rastu kriterijumi, i sve je manje stvari ne koje bi pristali.
Bolje biti sam nego u losem drustvu.
 
sinnke:
Cesto svi imamo priliku cuti kako kazu za zene koje predju 30-tu i nisu udate da ih niko nije hteo.
Ja se s tim ne bi slozio.

Sta vi mislite da li ove sto su se udale do 25-te, da li su sposobnije, vise znaju s muskarcima ili su samo imale vise srece od ovih drugih?

Sinnke, zene-udavace se ne razlikuju po tome KADA su se udale nego KAKO su se udale :)
Neke se udaju dobro, mnoge se udaju lose, a neke se udaju dobro nekoliko puta.
 
sinnke:
Cesto svi imamo priliku cuti kako kazu za zene koje predju 30-tu i nisu udate da ih niko nije hteo.
Ja se s tim ne bi slozio.

Sta vi mislite da li ove sto su se udale do 25-te, da li su sposobnije, vise znaju s muskarcima ili su samo imale vise srece od ovih drugih?
Ja znam nekoliko i neke od njih nisu srele osobu sa kojom bi se vencale,neke su se prvo posvetile obrazovanju,putovanjima i zabavi...I sve su oko tridesete pocele da dobijaju paniku,da shvataju kako im je vreme proletelo i kako zele da imaju decu.U stvari to se uglavnom dogadja spontano,ne verujem da su odlucile da se ne udaju mlade...
 
Bilo bi besmisleno kada bi sa sigurnoscu mogli da kazemo da ako zena ima preko 30 i nije udata da onda sigurno ne zna sa muskarcima ili da nije imala srece.
Sustina je u tome da li covek pre svega razmislja o smislu svog postojanja i zivota uopste a onda i da li ga pronalazi i u cemu.
 
Moj slucaj je sledeci:
Do 29-te godine sam:studirala, zaposlila se,izlazila,zabavljala, druzila se sa ljudima, zivela kod roditelja gde je sve bilo ususkano i sigurno, rucak skuvan..., platu trosila samo na sebe.Onda sam primetila da se meni sve vrti oko sebe same i da postajem egoista.Naravno zelella sam da nadjem pravu osobu za sebe, ali nailazile su samo pogresne.
Onda me u mojoj 29-oj pronasao ON.
Na moj 30-i rodjendan me zaprosio, i to je bilo divno, zelela sam da zivim sa njim, ali mucilo me sto cu udobnost svog zivota (sta da obucem kako da se nasminkam gde da idem) zameniti za mnoge druge obaveze (kuvanje, spremanje...placanje kirije i racuna).
I tako, udam se, rodim dete, i sve dobije potpuno novi smisao, I vise me uopste ne muce neke trivijalne stvari, nego razmisljam kako cu dete vaspitati i slicno.
Kod normalnih ljudi udaja ili zenidba u odredjenim godinama nije stvar izbora, vec se to jednostavno dogadja.
 

Back
Top