Venera

U kom znaku Vam je Venera?

  • Ovnu

  • Biku

  • Blizancima

  • Raku

  • Lavu

  • Devici

  • Vagi

  • Skorpionu

  • Strelcu

  • Jarcu

  • Vodoliji

  • Ribama


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Trebalo bi pogledati ceo natal pa videti nasta se odnosi i kako deluje.
Venera u devici je losa to nekad moze znaciti mahnitu potragu za emocijom na pogresan nacin ili ljubav prema radu pri cemu se zanemaruje nesto drugo.
Nista bez natala zapravo.
 
VE u devici trazi stalnu potvrdu ljubavi,to je pogotovo bitno u ranim godinama mladosti da joj roditelji stalno poklanjaju ljubav i paznju kako bi kasnije ta osoba izgradila neke zdrave stavove po pitanju odnosa.Osoba sa VE u devici se jako tesko opusta jer je pretezno u mislima(devica je vazdusni znak)stalno nesto analizira,sumjicava je,previse je pedantna pa voli siguran(sterilan)sex,naravno ove osobe,od zavisnosti od celog natala mogu otici i u drugu krajnost,neretko se desava da imaju velike emotivne i seksualne blokade.
Trebalo bi da u temi o osnovama ima opsirnije opisanih planeta po znakovima..
 
Венера у Девици:

-приступа полако с много обзира, реципрочно саосећа ( колико дате, толико и добијате), озбиљна, мисли на посед и породицу, лукавост, еротска лија...

Мило Дупор
------------------------------------------------------

Људи са оваквим положајем Венере су мирни и тихи. Имају некакво разочарење или губитак у љубави. Могућа је веза са неким из неодговарајуће социјалне групе. Такође, Венера у Девици може значити и неку лаку инвалидност. Новац добијају или зарађују ако се баве лековима, храном, фармерским пословима. Могу се богато оженити или удати.

Мирјана и Зорица Бобић
----------------------------------------------------------------------
 
Венери у 9. кући није лоше...е сад, мени лично се не свиђа кад видим Венеру у било ком другом аспекту са Сатурном, осим у тригону...хлади је Сатурн, умртвљује.

Е сад, сама позиција планете је мањ битна од тога у ком је знаку и какви су аспекти.;)
 
VE u devici trazi stalnu potvrdu ljubavi,to je pogotovo bitno u ranim godinama mladosti da joj roditelji stalno poklanjaju ljubav i paznju kako bi kasnije ta osoba izgradila neke zdrave stavove po pitanju odnosa.Osoba sa VE u devici se jako tesko opusta jer je pretezno u mislima(devica je vazdusni znak)stalno nesto analizira,sumjicava je,previse je pedantna pa voli siguran(sterilan)sex,naravno ove osobe,od zavisnosti od celog natala mogu otici i u drugu krajnost,neretko se desava da imaju velike emotivne i seksualne blokade.
Trebalo bi da u temi o osnovama ima opsirnije opisanih planeta po znakovima..

Doslo je do lapsusa...da je devica vazdusni znak?
 
Pa evo izvolite, ako je neko dobre volje da mi protumaci veneru u devici u 4 kuci zajedno sa jupiterom ako to ima neke veze... :)
I da li je venera u mushkom horoskopu toliko bitna kao u zenskom, i da li venera u muskom horoskopu predstavlja profil zene koja nam se svidja ili generalno ljubavni zivot?
astrow2gw05therockhp464.gif

Hvala unapred! :)
 
Poslednja izmena:
Pa evo izvolite, ako je neko dobre volje da mi protumaci veneru u devici u 4 kuci zajedno sa jupiterom ako to ima neke veze... :)
I da li je venera u mushkom horoskopu toliko bitna kao u zenskom, i da li venera u muskom horoskopu predstavlja profil zene koja nam se svidja ili generalno ljubavni zivot?

NISTA BEZ NATALA???
Venera u 4.polju..dobija i znacenja i obojenost Raka. Pored lepe (Venera) i velike(Jupiter) kuce, lepo detinjstvo...
Dispozitor Merkur u konjunkciji sa Plutonom mozda moze dati neku vrstu posesivnosti,opsesivnosti..a Merkur je i vladalac ASC, pa je tvoja pojava, nastupanje, tako, malo "macomenasto"
Mislim da se predstavljas kao "vidite samo kako sam ja opasan" ali da si u dusi mekan kao pamuk.
Eto, cuo si sve sto nisi pit'o!:hahaha:
Ja nalupah...a vi popravljajte~ispravljajte~sugerisite!
 
Pa evo izvolite, ako je neko dobre volje da mi protumaci veneru u devici u 4 kuci zajedno sa jupiterom ako to ima neke veze... :)
I da li je venera u mushkom horoskopu toliko bitna kao u zenskom, i da li venera u muskom horoskopu predstavlja profil zene koja nam se svidja ili generalno ljubavni zivot?
Hvala unapred! :)

Tvoja VE je generalno u dobrim aspektima,konjukcija VE i JU ukazuje na veliku srecu,radost i zadovoljstvo u ljubavnom zivotu.Privlace te obrazovane,postene i plemenite zene,koje su pri tom sigurno i imucnije,ulaskom u brak finansijska situacija se poboljsava,stice se bogatstvo i velika je mogucnost da ce bracni partner biti stranac.
Moze ukazati na puno ljubavnih i seksualnih avantura,trigon sa NE moze znaciti da takodje uzivas u tajnim vezama i zaljubljivanje u nedostizne osobe.Takodje trigon sa UR govori da tu ima i jakih strasti,izuzetno ti je bitna sloboda bez ustaljenih normi,ne volis staticnost u vezi,uvek mora biti nekih novina.Pa cak i trigon sa MO ukazuje na jak osecaj bliskosti i pripadanja,sve u svemu ti bas umes da uzivas a imas i u cemu(blago tebi..:sad2:)
Interesantno je sto je VE suvladar 5.kuce i vl.12. a u konj. je sa vl.7. pa eto braka sa partnerom iz neke prosle inkarnacije,pa jos brak iz ljubavi..

VE u muskom horoskopu opisuje zene kakve ga privlace,njenu fizicku i psiholosku figuru.Pri tom VE opisuje i brak(kao prirodni vl.7.kuce),pa i novac( kao prirodni vl.2.kuce),itd.
 
VE u devici trazi stalnu potvrdu ljubavi,to je pogotovo bitno u ranim godinama mladosti da joj roditelji stalno poklanjaju ljubav i paznju kako bi kasnije ta osoba izgradila neke zdrave stavove po pitanju odnosa.Osoba sa VE u devici se jako tesko opusta jer je pretezno u mislima(devica je vazdusni znak)stalno nesto analizira,sumjicava je,previse je pedantna pa voli siguran(sterilan)sex,naravno ove osobe,od zavisnosti od celog natala mogu otici i u drugu krajnost,neretko se desava da imaju velike emotivne i seksualne blokade.
Trebalo bi da u temi o osnovama ima opsirnije opisanih planeta po znakovima..

Ovo je sve ziva istina, jos ko ima Mesec u Skorpiji... posebno je naglasena ova zelja za potvrdom ljubavi. Svaka cast na opisu, stvarno! :ok:
 
Ni venera ni jupiter u devici ne vrede mnogo ali u cetvrtoj kuci je jupiter egzaltiran pa to moze da popravi situaciju.Mlad si i mozes uticati na svoj zivot posebno po pitanju odabira partnera jer mozes dobro razmisliti i analizirati sta bi dobio ako bi ti partnerka dosla u kucu ,treba razmisliti o tome da ti mozda odes kod nje jer ti je i mesec egzaltiran tj gostuje u biku a podrzava i veneru i jupitera pa eto lepe kuce u gostima kod zene.
 
Pazi, ovim sam odgovorio u temi "KO SU DEVICE" i sad sam kopirao ovde.
Znam da ce zvucati neprijateljski ili kao omalovazavanje ali te licno ne poznajem pa i nije nista licno protiv tebe. Ali ti bas u tvom natalu pokazujes maleficnosti device.

"Device su licno po meni najgori znak (princip).
Izgledaju mi kao neuspela mutacija jarca i blizanaca (pokupljene lose osobine od oba).
Obicno BLATO. (mutabilna zemlja)
Tri planete:
1. Jupiter koji donosi srecu, prosperitet, dobronamernost i uspeh.
2. Venera koja donosi uzivanje, lepotu i saradnju.
3. Neptun koji donosi romanticnost, mastovitost, umetnicke talente, i transcedentalnost.

Ove tri planete nista ne vrede kada se nadju u devici (izgoni i padovi) tj. totalno su sj'bane. Ne daju nista a ako daju to bude uglavnom lose (nedostojanstveno). A poznato je da su jupiter (najveci) i venera (najlepsi) benefik (zastitnik, nosioc srece).
Znaci kakav je to covek koji nema nicega ili ima malo od gore navedenih kvaliteta???
Zao mi je ali zakljucak je zalostan (kakvi su i vecina ljudi sa dominantnim znakom device u svom horoskopu).
Nemojte se vredjati, samo pratim logiku astrologije..."

Posto ti je i mesec u devici ti u dubljem podsvesnom nivou (emotivnom) koristis princip device. Srecan si izistinski kad je sve na svom mestu, sve u svojoj fioci, vecno pretumbavanje svojih emocija i analiza tih istih (u dubini duse osecaji da nikad do kraja zadovoljan, voljen, lep...) pa ces verovatno u zivotu i naci zenu slicnu tome, devica nije hrabra ona pretstavlja sitno i kao prednost koristi promenjivu logiku koja ima oslonca na zemlji ALI (danas ovako, sutra onako), sklonost kritici kroz potprc'vanje...
Ponavljam. Nista licno...

Jao kako dubokoumno.

I sta je to mutabilan zemlja? Sta kao neka zemlja koja mutira? Ajde mali uzmi pa pocni da ucish, umesto sto tu prosipash reci, osobe koja je isto to navela, ali koaj se toliko svadjala samnom da je odustala.

A to da poznajesh logiku astrologije....Samo cu se nasmejati i cekati da napishesh neshto.:evil:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pa evo izvolite, ako je neko dobre volje da mi protumaci veneru u devici u 4 kuci zajedno sa jupiterom ako to ima neke veze... :)
I da li je venera u mushkom horoskopu toliko bitna kao u zenskom, i da li venera u muskom horoskopu predstavlja profil zene koja nam se svidja ili generalno ljubavni zivot?

NISTA BEZ NATALA???
Venera u 4.polju..dobija i znacenja i obojenost Raka. Pored lepe (Venera) i velike(Jupiter) kuce, lepo detinjstvo...
Dispozitor Merkur u konjunkciji sa Plutonom mozda moze dati neku vrstu posesivnosti,opsesivnosti..a Merkur je i vladalac ASC, pa je tvoja pojava, nastupanje, tako, malo "macomenasto"
Mislim da se predstavljas kao "vidite samo kako sam ja opasan" ali da si u dusi mekan kao pamuk.
Eto, cuo si sve sto nisi pit'o!:hahaha:
Ja nalupah...a vi popravljajte~ispravljajte~sugerisite!

Jesi ti ovo ozbiljno lupala, ili si bash probala da protumacish? :)
 
The Rock
Na sta tebi lici?
Ne valja?

Hmmm... lepo detinjstvo, pa mogu reci da je bilo lepo, ne savrsheno ni blizu ali je bilo ok, pre svega dobar odnos sa majkom.
Posesivnost definitivno, a bogami ponekad i opsesivnost :)
Macomenast, neznam bash ali vrlo moguce da je bash tako :),
a mek ko pamuk :) paaaa... mislim da jesam s tim da mislim da malo njih to zna i ne znam zashto nemam neku potrebu da to saopshim vishe bi voleo da to bude tajna, ali ko zna mozda me je neko i "provalio" :)))
 


Kakva je ova Venera u Djevici?

Pa samim tim sto je i dispozitor u Devici, trebalo bi da se prepoznajes u vecini onoga sto karakterise Veneru u Devici. :) Ona tamo ima blagi pad, osoba stalno kalkulise i ocekuje savrsenstvo od partnera, nedostatak romantike, ali imas konjunkciju sa Marsom i sekstil s Plutonom pa pretpostavljam da si muskarcima vrlo privlacna. Je l' imas baby face?
 
Koja je po vama najbitnija razlika izmedju venere u devici i venere u jarcu, buduci da venera ne ljubi ni jedan ni drugi znak, sta mislite gde se venera bolje oseca u strogom jarcu ili racionalnoj devici, ocigledno je da venera u ova dva znaka ne moze ispoljiti svoje dobre osobine, ali ajde da pricamo gde joj je najgore i zasto...
 
Pa samim tim sto je i dispozitor u Devici, trebalo bi da se prepoznajes u vecini onoga sto karakterise Veneru u Devici. :) Ona tamo ima blagi pad, osoba stalno kalkulise i ocekuje savrsenstvo od partnera, nedostatak romantike, ali imas konjunkciju sa Marsom i sekstil s Plutonom pa pretpostavljam da si muskarcima vrlo privlacna. Je l' imas baby face?

meni je dispozitor u vagi.? dali to sta mjenja:p
 
Koja je po vama najbitnija razlika izmedju venere u devici i venere u jarcu, buduci da venera ne ljubi ni jedan ni drugi znak, sta mislite gde se venera bolje oseca u strogom jarcu ili racionalnoj devici, ocigledno je da venera u ova dva znaka ne moze ispoljiti svoje dobre osobine, ali ajde da pricamo gde joj je najgore i zasto...

meni se cini da je u djevici. znam po sebi....:D ve u djevici je stidljivija, teze se opusta, za razliku od jarca..barem po meni.
 
Pa samim tim sto je i dispozitor u Devici, trebalo bi da se prepoznajes u vecini onoga sto karakterise Veneru u Devici. :) Ona tamo ima blagi pad, osoba stalno kalkulise i ocekuje savrsenstvo od partnera, nedostatak romantike, ali imas konjunkciju sa Marsom i sekstil s Plutonom pa pretpostavljam da si muskarcima vrlo privlacna. Je l' imas baby face?

Kad sam procitala postove u vezi Venere u Djevici stvarno sam se pronasla...U pravu si za ovo gore navedeno...Kako mrzim tu stidljivost kod sebe...:rumenko: :(
Moze se reci da imam baby face...
 
Meni je bila posebno naglashena Venera u devici, usled napada(tranzita) Saturna, zato shto je gushio moje sunce i mars i ta energija koja je bila namenjena za sunce i mars bila je kanalisana kroz moju veneru- znaci analiza analiza i analiza, ko je shta rekao, shta je hteo time da kaze, i te fore... ali kako me saturn napushta ( konacno :D) osecam se opushtenije, i vishe se ne bavim toliko analizama... :), isto tako saturn je energiju koja je bila namenjena za sunce i mars isto kanalisao energiju u uran( kompijuteri i informatika) shto uopshte nije bilo loshe ali ova moja venera je bila bash napacena... :D
 

Slične teme


Back
Top