Numerologija - broj 7

Broj 7-povezan sa Neptunom(venera)

Ovo je broj Tajne i apsolutni je broj koji zdruzuje jedinstvo broja jedan i savrsenstvo broja sest u celini koja predstavlja UM. Temelj njegova stvaranja je ucenje i mudrost i u svim podrucjima ljudskog delovanja ima najvece znacenje.

Sedam je vrlina: Pokornost i Milosrdje i Nevinost i Covekoljublje i Umerenost i Blagost i Marljivost.
Sedam je duhovnih sklonosti: Mudrost i Inteligencija i Volja i Snaga i Znanje i Smernost i Bogobojazljivost.
Sedam je i pecata u "Knjizi Proroka".
Sedam grckih mudraca: Tales i Solon i Kilo i Pitakus i Bijas i Kleobul i Periandar.
Sedam je i muzickih nota.
Sedam je duginih boja.
Sedam je bregova Rima: Palatin, Aventin i Kapitolin i Kelijus i Viminal i Eskvilin i Janikul.
Sedam je duhovnih cula: Sloga i Cast i Moc i Sigurnost i Sloboda i Uzivanje i Snaga i Dugovecnost.

Broj sedam je Kontemplacija i Cista osecajnost i Otmenost i Plemenitost.

Ovaj zivotni ritam, pre svega, ukazuje na usamljenost. U "ljudima broja 7" postoji velika kolicina kreativne energije i mudrosti, jednako kao i snazna sklonost ka intuitivnom i Okultnom. Veoma mastoviti, cesto su tihi i pasivni. Ali, samo na povrsini. Ispod nje kljuca zivot, osecanja su burna i cesto neuhvatljiva. Introvertni i zatvoreni kada je rec o pitanjima licne prirode, oni zive na sirokim prostorima sopstvenih preokupacija, stvarajuci svoj svet snova. Privlacni, gotovo vidoviti i duboko osecajni, veoma cesto ostaju tajna za druge ljude.

Sedmice su studiozne, kreativne, introvertne, zainteresovane za okultno i misteriju, obdarene misticnim mocima. Vole putovanja i koriste energiju i intelekt da ispituju svet oko sebe. Istrazuju istinu o prirodi i znacenje egzistencije jer nisu spremni da prihvate tradicionalne poglede i objasnjenja.

Ovi ljudi mogu biti pesimisti i sarkasticni a u opasnosti preterana masta ih moze odvesti predaleko od racionalnosti, u snove i mastu. Nisu posebno posesivni ali kada su preterano isprovocirani oni prekidajuprijateljstvo. Dobre su naravi, nisu svadjalice, ali zele svaku svadju da prodiskutuju da bi se doslo do objektivnog stava.

Simbol sedmice je trougao iznad kvadrata i predstavlja ciklicno vreme u kosmosu i covekovom zivotu. Doktor Vin Veskot otkrio je cudne cinjenice:

- Sedmi sat nakon rodjenja odlucuje da li ce dete ziveti, sedmog dana otpada pupcana vrpca, u dva puta sedam dana oci pocinju da slede svetlost. Tri puta sedam dana - dete pomera glavu, posle sedam meseci rastu mu zubi, dva puta po sedam meseci dete sedi uspravno, tri puta po sedam meseci pocinje da govori, cetiri puta sedam meseci - dete hoda sigurno.

Sedmica se smatra srecnim brojem a njeno misteriozno znacenje je legendarno. Veruje se da oznacava trijumf duha nad materijom. Po tradiciji sedmo dete sedmog deteta ima magijske moci. Postoji sedam smrtnih grehova, sedam dana u nedelji, sedam boja u spektru, a Mesec se primetno menja svakih sedam dana...
 
@Nina 2,
obrati paznju na " preterana masta ih moze odvesti predaleko od racionalnosti". Manja opasnost ti preti ako stavis bar dva para naocara kad se "pogledas u ogledalo". Preterano lepe price svakog mogu zavesti, cak iako je truncicu svestan da nije tako bezobrazno savrsen.

@skorpijice,

taj doktor Veskot, se malo zezno about bebci. Ocigledno nije posmatrao dovoljno veliki uzorak. Za sat nakon rodjenja hajd da mu verujemo, pupcana vrpca moze otpasti i pre sedmog dana, a kod mog bebca (i jos nekih koje znam) daleko iza sedmog (valjda je kriva babica). Za pomeranje glave nesto ne mogu da se setim, za zubice e tu se vec da diskutovati (pet meseci i jedan dan - moj bebac, deset moje kumce, 12 m jedno bezubo bebce). Za sedenje mozda je mislio 1*7 meseci, jer od tad pa za mesec eventualno dva i najkilavije nauci da sedi. Za govor eeeee pa sa 19 m je vec pravila recenice od cetiri pet reci, doduse sa sedam je rekla mama (eto jedne sedmice), a za hod sam definitivno razocarana ne samo kad je moj bebac u pitanju (sa petnaest ne da je sigurno hodala vec je ko Tomba zvizdala niz tobogan, a o bezanju od mame i tate da ne pricam) vec i drugi mnogo, mnogo ranije to oni nauce. Ali bilo je lepo procitati sve sto si napisala - hvale vredno !
 
Ja sam isuvise racionalna, to je cak i na forumu doslo do izrazaja. Tako da taj deo bar nije tacan. Otuda i ono moje 'prilicno' tacno, sto ce reci ne sve. Sto se neke 'opasnosti' tice, do sada nisam zapala ni u jednu upravo zbog racionalnosti niti padam na lepe price. Na kraju krajeva, ne znam zasto se uopste meni i obracas.
 
Sorry !!!! Nije bilo nista licno !!! Ucinilo mi se da si odusevljena sto si tako fenomenalna, sto se i meni nekada davno desavalo tj. bila sam upecana na lepu sliku o svom broju, a sad su mi porasli zubi pa sam pregrizla udicu. Moj komentar je bio opsti iako na tvoju adresu.
Da li mozes da mi oprostis?
 
Biska, ako se meni obracas red je da dam objasnjenje.
Naime ne bavim se numerologijom.
Ovo sam imala negde na racunaru, pa sam dala da se tu nalepi.
Smatram da se ljudi ne mogu opisati jednim brojem.Zato postoje raznorazne kombinacije, dali je to kombinacija bioritma sa licnim i sta jos tu spada objasnice valjda neko ko se time zanima.Osim sto je dat tvoj osvrt na temu broja, mogla bih da stavis nesto u vezi istog.

Pozdrav "sedmicama".
 
biska:
Sorry !!!! Nije bilo nista licno !!! Ucinilo mi se da si odusevljena sto si tako fenomenalna, sto se i meni nekada davno desavalo tj. bila sam upecana na lepu sliku o svom broju, a sad su mi porasli zubi pa sam pregrizla udicu. Moj komentar je bio opsti iako na tvoju adresu.
Da li mozes da mi oprostis?

Vidis onaj osmeh pored tog mog komentara? To znaci da se smejem sama sebi. Iskreno sam bila iznenadjenja tvojom reakcijom jer nit se znamo nit se poznajemo a zvucalo mi je kao da me sad ti tu nesto napadas, pa mi apsolutno nista nije bilo jasno. :?
Drago mi je da je nesporazum razresen, sve je ok ;)
 
Ups !!!

Kod Nine sam se izvadila, ajd da pokusam i kod tebe ruckam_skorpijice.
1. Piramide
2. Viseci vrtovi (Nabukodonosor i njegova ljubljena Semiramida ako se dobro secam)
3. Statua Zevsa u Olimpiji
4. Artemidin hram u Efesu
5. Mauzolej u Halikarnasu
6. Kolos sa Rodosa
7. Svetionik u Aleksandriji.

Jel moze :) ?
 
daVinci:
Moze li mi neko reci nesto u vezi 7 ?:)

Sta to znaci ?? :D

Hvala !
Broj 7 zaista jeste najmanji "srećan broj" (osim trivijalnog primera jedinice). Inače, pojam "srećnog broja" definiše se u matematici na sledeći način: ako uzmemo proizvoljan broj i iterativno sabiramo kvadrate njegovih cifara, na kraju eventualno dobijemo broj 1.

Ta sekvenca za 7 izgleda ovako:

7^2 = 49
4^2 + 9^2 = 97
9^2 + 7^2 = 130
1^2 + 3^2 + 0^2 = 10
1^2 + 0^2 = 1

Ostali srećni brojevi su 10, 13, 19, 23, 28, .... u principu oko 15% svih brojeva spada u ovu kategoriju. To je otprilike to.

Naravno, numerološke gluposti ne treba uzimati u obzir (sedam dana u nedelji, sedam patuljaka ili sedam sekretara SKOJ-a), jer se za svaki drugi broj može naći gomila koncidencija - broj 7 nije ni srećniji ni nesrećniji od bilo kog drugog broja. A simpatičan je nekako... :wink:
 
Sizif:
7! = 5039..... hmmmm, gde tu leži zec?

Ups da nije 7!=5040
a zeka lezi u grmu ako ga neko nije poplasio !
Samo sam htela da se nadovezem na tvoju matematiku. Uostalom i Ajnshtaj je razumeo i nasao smisao u E=mc2 (zamisli da sam napisala kvadrat), a neki to ni danas ne mogu.
Nemoj da si na kraj srca.


7-up !!!
 
biska:
Svrati do osmice, bas me interesuje sta imas da kazes.
Što se tiče osmice, prve tri stvari koje mi padaju na pamet:

1. Kod Kineza 8 važi za veoma veoma srećan broj (nešto kao kod nas 7 ili 3), i simpatično mi je bilo što svi tamo lude da imaju bar jednu osmicu u broju telefona, tablici kola i slično. Sujeverniji su od nas Srba, čini mi se da tu problematiku shvataju veoma ozbiljno. Broja 4 se plaše više nego što se naši sujeverni plaše 13-tice.

2. pošto obožavam Terija Pračeta i Daglasa Adamsa, 8 mi pada na pamet kao sveti broj u Disksvetu. (Kod Adamsa je, kao što svi znamo - 42. Za 42 mogu reći da mi je apsolutno najomiljeniji broj, imam ga i na tablici auta, a prvo mesto po omiljenosti deli sa brojem Pi.)

3. Čokoladice After Eight. Mmmmmmmmm.... šta reći.....?

Divan broj ova osmica.... 8-)
 
Ovaj pitanje nije namenjen tebi nego svima, ali nema veze objasnicu ti. :)

Kad se svet nastanio? To treba proveriti, a kad bude otkriven datum nastanka, mozes da sabras (datum rodjenja)+(od datum nastanka sveta do pocetka nulta godina 1.1.00 n.e). Bio bi pravi precizan matematicki formula za numericki broj. Dobra ideja, zar ne?
Tako, to je moja misljenja, teorija.
 

Back
Top