Koliko studenata koristi kompjuter za ucenje, a ne za zabavu?

Judmila

Početnik
Poruka
5
:lol: Procitala sam u novinama da je pokrenuta akcija, kojom ce, prodajom neskafe (3 u jedan) ta kompanija probati da sakupi sredstva kojima ce opremiti racunarske centre u studenjaku.
S obzirom da se studenti iz domova u Beogradu jedva snalaze kako i gde da pristupe racunarima, nadam se da ce akcija uspeti. S druge strane, oni koji imaju tu mogucnost, sigurna sam da vise koriste kompjuter za zabavu, a manje za neku pomoc prilikom studiranja. Upravo zato sam se i zapitala, koliko studenata koristi racunar za ucenje? :confused:
Zanimljivo je i da ce u pomenutim racunarskim centrima studentima biti omogucen pristup internetu 24 sata dnevno. Toliko... :roll:
 
Ja ga koristim posle ucenja(kao zabavu).Imala sam neke vezbe uradjene u power pointu na kompu i nisam mogla da ih citam jer bi me posle pola sata zabolela glava.A ako pokusas da nadjes neka obavestenja preko interneta to uglavnom ne uspeva.Ja studiram prava i trazila sam neke zakone i uglavnom njih mozes da citas ako se registrujes(platis).Tako da ja trenutno ne vidim kako se u Srbiji moze koristiti kompjuter za ucenje
 
Marija D:
Ja ga koristim posle ucenja(kao zabavu).Imala sam neke vezbe uradjene u power pointu na kompu i nisam mogla da ih citam jer bi me posle pola sata zabolela glava.A ako pokusas da nadjes neka obavestenja preko interneta to uglavnom ne uspeva.Ja studiram prava i trazila sam neke zakone i uglavnom njih mozes da citas ako se registrujes(platis).Tako da ja trenutno ne vidim kako se u Srbiji moze koristiti kompjuter za ucenje
... tako sto npr. radis graficke radove u Auto cad-u a ne crtas rukom kao sto je ranije moralo... 8-) Za pravo stvarno ne znam... :roll:
 
POP Mare:
A ja crtao rukom sve :roll: meni tako bilo lakse :D
psssssssssssst, i meni je , jer ne znam dobro Auto cad, lakse je i neuporedivo brze u a.c. ako ga znas dobro, a dok se tek ucis brze je rukom... na zalost ne uce nas a.c. na faxu... a i moras da znas prvo rukom da bi umeo i u a.c. ... Ali odlicna stvar kada imas rad kao neko pre tebe pa samo promenis par linija i gotovo, a ne da crtas sve ispocetka... ;) I kada se u tvom radu ponavljaju isti detalji - copy-paste je zakon :D Moji drugari koji barataju time preprave neciji rad za 3 sata a trebalo bi im 3 dana da to nacrtaju... :roll:
 
"Tako da ja trenutno ne vidim kako se u Srbiji moze koristiti kompjuter za ucenje"
.. to je valjda upravo zato sto studiras prava :)

..i pored toga sto nisam na arhitekturi, ne mogu da zamislim studiranje bez racunara.. u neverovatnoj meri, zajedno sa internetom, olaksava ucenje...
npr... elektronska izdanja literature koja mi je neophodna za polaganje ispita, se nalaze samo i iskljucivo na internetu, pojedine programske aplikacije su mi neophodne da ne bih morala razne gluposti da racunam pesaka... pa sve dotle da i ispite prijavljujemo preko interneta.. zbog svega toga ja svoj daj glas dajem za racunare u stud domove!! :)

ps: cak vidim i jednu izvanrednu mogucnost upotreba racunara cak iako ste na pravnom fakultetu!!! googlajte malo... naci cete vrlo zanimljive akcije, desavanj i seminare posvecene iskljucivo studentima, more tekstova (neki sigurno i na neku temu koja i vas zanima)...
 
Onda ce ovima iz studenjaka dobro doci cela dva racunarska centra :lol: . Kao novinar, mogu da kazem da nikada do razlicitih biografija, intervjua i ostalih podataka ne bih dosla bez kompjutera. Ne mogu da zamislim koliko bi trajao proces :shock: ...
Da li ste znali da cak 80 posto studenata na fakultetima nikada nije koristilo racunar :confused: ? Za mene je to sokantan i porazavajuc podatak... :roll:
 
Rec je o istrazivanjima Studentske unije i Strategic Markentiga. Tamo pise jos svasta nesto, u brojkama, ali ko bi poverovao tako neozbiljnim institucijama... :roll: Ti sigurno ne. Nisi ti naivna, sigurno imas svoje pouzdanije izvore. :lol: Samo napred, najpametnija si na forumu za one koji imaju svoj racunar, u odnosu na studente iz doma. :twisted: I sta ce njima uopste kompjuter? :shock: :shock: :shock:
 
Judmila:
:lol: Procitala sam u novinama da je pokrenuta akcija, kojom ce, prodajom neskafe (3 u jedan) ta kompanija probati da sakupi sredstva kojima ce opremiti racunarske centre u studenjaku.
S obzirom da se studenti iz domova u Beogradu jedva snalaze kako i gde da pristupe racunarima, nadam se da ce akcija uspeti. S druge strane, oni koji imaju tu mogucnost, sigurna sam da vise koriste kompjuter za zabavu, a manje za neku pomoc prilikom studiranja. Upravo zato sam se i zapitala, koliko studenata koristi racunar za ucenje? :confused:
Zanimljivo je i da ce u pomenutim racunarskim centrima studentima biti omogucen pristup internetu 24 sata dnevno. Toliko... :roll:
Ne znam koji će im klinac za učenje? Ja sam napisala dva seminarska rada uz pomoć Googleta za par minuta. Jel to pošteno?
 
Simpaticni mladici, sami pitaju, sami daju odgovor. ;-) Nije kompjuter samo alat, vec i izvor informacija, ali ajde, kako za koga. Nekome i televizor sluzi za teletekst i kladionice... :lol: Omladinci, lepo ste me nasmejali...
Ne juri teta piletinu, vec bi da, pomocu kompjutera, istrazi upravo ovu temu. Ovoga trenutka, pored toga sto radim na kompjuteru, on je sadrzajni dokaz za neke moje tvdrnje. Alatka se pretvorila u mocnu informaciju. Cuvajte se zakljucaka... :twisted:
 

Back
Top