Kondilomi

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

dr.koki

Aktivan član
Poruka
1.232
Konacno sam uspeo da odvedem devojku kod ginekologa. Cisto radi rutinske kontrole. Kad ono ispostavi se da ima kondilome. Devojka ima 16 godina. Prvi put je spavala samnom pre 2 meseca i uvek smo koristili kondom. Interesuje kako je ona mogla da se zarazi sa HPV? Koja je statistika prelaska toga u malignitet? Kojom metodom se to skida u srbiji (laser, cryo, elektro...)? Nju je ginekolog naplasio da ta operacija uzasno boli, da li je to istina? Da li se operacija radi u opstoj anesteziji(ne smeju njeni da znaju, tata je malo ubilacki raspolozen)? Da li postoji neki drugi konzervativniji nacin lecenja?
Thanx
P.S. Dao joj je vaginalete Canesten 3 1x1 Kako se stavljaju vaginalete, jel postoji uputstvo negde, nije joj objasnio?
 
Jaj Koki..pa kako to da ti ne znas sta su kondilomi i kako se lece.Ja ne znam sta se ovo desava ali u poslednje vreme sam cula od par njih da su nekako zaradili te kondilome pa pored i od moje sestre koju sam ja vodila ginekologu tako da sam saznala i nesto vise.Ovako...kondilomi su virusna infekcija koja se dobija na vise nacina.Polnim odnosom..ali ti kazes da ste vi koristili kondom tako da to od tebe nije mogla dobiti a naravno ne sumnjas u nju...i ne treba jer to nije jedini nacin dobijanja kondiloma.Ako je student...moze ih dobiti koriscenjem javnog wc-a...mozda je od neke drugarice pozajmljivala pantalone ili bilo koji donji deo garderobe....za ne verovati ali oni se mogu dobiti i od ulozaka,posebno ovih ultra tankih.kako ih ja zovem ....poluplasticnih.To se leci ali treba vremena...nekih 3-4 nedelje.Za to vreme OBAVEZNO KORISTITE KONDOME,jer ona to moze i tebi da prenese.Ti kondilomi su izrasline nalik na bradavice koje mogu od najsitnijih da narastu do velicine pesnice.Naravno,ako je ona pocela na vreme da se leci nikakve operacije nece biti a i ako zatreba ona se radi u opstoj anesteziji i tada se ti kondilomi seku.Ne znam za tvoju devojku,ali moja sestra ih je imala i na unutrasnjem i na spoljasnjem delu vagine...cak do grlica materice.Znam da je njoj ginekolog rekao da se ispira svakoga dana ujutru kamilicom a uvece nekim rastvorom...ne mogu da se setim kako se zove...nesto na A,ali pitacu je pa cu ti napisati.Rekao joj je da koristi i irigator za unutrasnje ispiranje 2x nedeljno istim tim rastvorom i kamilicom.Pored toga dao joj je vaginalete joda koje ce da isuse te kondilome i rekao da stavlja sveko vece po jednu.Tog dana kada smo otisle kod njega i kada je dao dijagnozu,on joj je spaljivao nekom kiselinom te spoljne kondilome...samo je stapicem premazao.Secam se da joj je rekao da nosi suknjicu bez vesa da bi stalno cirkulisao vazduh kako bi se to brze zasusilo.Ona ih je imala bas dosta i izlecila ih za nekih 15 dana.Sto se tice tvog pitanja kako da stavi vaginaletu...pa lepo neka je ugura sto dublje moze.Eto to je to.Nemoj da se plasi,neka poslusa lekara...obidjite jos nekog ginekologa jer ja mislim da su vaginalete Canasten slabe za to ,,,u ostalom one sluze da bi izlecile gljivicno oboljenje...opet naglasavam da ja nisam lekar...samo dajem svoje misljenje.Pozdrav!
 
Znam ja dosta o kondilomima. Samo me interesuje sto joj je dao canesten kad je to virusno oboljenje?!? A istrazivanja pokazuju da ne mogu da se prenesu preko ulozaka, virus je neotporan na spoljasnju sredinu. Znam sigurno da nije dobila od mene, a nije ni od drugih momaka, prvi put joj je bio samnom.
 
Sad sam pronasao i neku kremu Aldara a i podofilox, jel moze u Srbiji da se nabave, i jel idu na recept, i ako bih neko mogao da mi kaze koja je cena bio bih mu mnogo zahvalan. Kondilomi su na vulvi.
 
dr.koki:
. Kad ono ispostavi se da ima kondilome. uvek smo koristili kondom. Interesuje kako je ona mogla da se zarazi sa HPV? Koja je statistika prelaska toga u malignitet? Nju je ginekolog naplasio da ta operacija uzasno boli, da li je to istina? Da li se operacija radi u opstoj anesteziji)? Da li postoji neki drugi konzervativniji nacin lecenja?
Thanx
P.S. Dao joj je vaginalete Canesten 3 1x1 Kako se stavljaju vaginalete, jel postoji uputstvo negde, nije joj objasnio?

Koki, virus jeste otporan u spoljašnjoj sredini i može da se prenese i preko posteljine i peškira itd.inkubacija je od 3 nedelje do 3 meseca, ali većina genitalnih infekcija je asimptomatska!
Postoji više tipova humanog papiloma virusa. Genitalne lezije izazivaju najčešće tipovi 6 i 11.Tipovi HPV 16, 18, 31, 33, 45 jesu onkogeni i povezuju se ne samo sa nastankom cervikalnog karcinoma već i anorektalnog karcinoma, karcinoma penisa i dr.
znači mora da se uradi tipizacija da bi se znalo o kom je tipu virusa reč.
Operacija se radi u opštoj anesteziji.
A zašto joj je dao Canesten - ne znam, verovatno je uadio i grupu vaginalnog sekreta, pa ako je bila III ili VI...
Vaginalete se stavljaju uveče, pre spavanja po jedna duboko u vaginu, nema šetanja posle da ne iscuri.
 
dr.koki:
Sad sam pronasao i neku kremu Aldara a i podofilox, jel moze u Srbiji da se nabave, i jel idu na recept, i ako bih neko mogao da mi kaze koja je cena bio bih mu mnogo zahvalan. Kondilomi su na vulvi.

Podofilin na kožu aplikuje samo stručno lice!! Okolna koža se mora zaštititti talkom, a rastvor se drži 2-4 h, što zavisi od reakcije pacijenta. Primenjuje se dva puta nedeljno. Lek je toksičan!!
Podofilotoksin je aktivni ekstrakt podofilina i upotrebljava se u dozi 6 puta nižoj od podofilina. Može ga upotrebljavati sam pacijent.
5-fluoro uracil u obliku 5% kreme se takođe koristi.
U slučaju rezistencije na ovaj način terapije koristi se fotokoagulacija CO2 laserom i elektrohirurška i hirurška terapija.
Nemoj da lečiš devojku sam!!!!
 
Dragi moj,pa zar u 16-toj,a vec kondilomi?! Nesto ja ne verujem u te druge metode prenosenja sem sex.kontakta,mada,sta znam,ubedise me neki ginekolozi(2 prijatelj.)da je i to moguce...Najbolja je intervencija laserom i najjednostavnija,koliko znam.Srecno da ih se otarasite...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top