Mp3 - Piraterija ili ne?

Nikola77

Početnik
Poruka
1
Cao,
kao i vecina vas imam brdo Mp3 pesama sto na hardu sto po diskovima. Interesuje me mozemo li svi mi kompletno doci pod udar antipiratskih asocijacija ili vlade uopste? I sta sa ovim silnim sajtovima koji daju download muzike? Ima li neko legitimno pravo da ih pogasi?
Ono sto me jos interesuje je koliko imate Mp3 pesama u licnoj arhivi. A koliko je od toga domacih? Moja arhiva je izasla na nekih 20.000 pesama od cega je oko 10.000 domacih i 10.000 stranih.
 
imaam mp3 slayera,testamenta,ire straitsa,deep purpla
pearl jama,james lasta,nigel kenedya,....i ostalo sve pozajmljujem... :oops: bedak... :oops: ali nema veze...a sto se tice piraterije kad budem imala platu 10000 evra onda cu moci da kupim originale....
ustvari,ne,obvo je bio los stav... treba da se kupuju originali,jer ce se samo tako dovesti u red ova nasa nemirna drzava...ili tako nesto...
 
Imaju prava da pogase... Ali ne mogu...
Vidis da ne mogu da naprave diskove koji se ne mogu prebaciti u mp3 format,a da ne pricam o tome da sprece pirateriju...
Ja imam oko 5500 pesama,a od toga je manje od 500 nase...
Mada,svakim danom se broj sve vise povecava... :D
 
Sasha85:
Imaju prava da pogase... Ali ne mogu...
Vidis da ne mogu da naprave diskove koji se ne mogu prebaciti u mp3 format,a da ne pricam o tome da sprece pirateriju...
Ja imam oko 5500 pesama,a od toga je manje od 500 nase...
Mada,svakim danom se broj sve vise povecava... :D

Ne budi toliko sigurna da nema diskova koje je nemoguce prebaciti u mp3. Kada ih ubacis u stub ide muzika a kad ih stavis u komp krene ti prezentacija grupe i kao nema nista vise na disku :shock: Ali zato za dobijanje tih pesama postoje druge metode :wink:
 
a) Nije piraterija ako posedujes originalni CD... I ako naravno ne siris te MP3-ove (procitajte na pozadini CD-a na sta imate pravo)
b) Nije potrebna plata od 10000€ za originalne CD-ove... Samo ne moras da kupis svakog dana po jedan pirat od 150 dindzi, nego kupi ono sto zaista volis jednom u mesec dana...
c) I ako veci deo novca uzme izdavacka kuca, ipak imajte postovanja prema muzicarima, jer oni to rade za zivot, i nije fer uzivati u njihovom trudu, a ne platiti ista za to

Poz.
 
Slazem se sa incognito-m. Mislim da bi kupovinom CD-ova bilo malo vise kinte i za nove bendove, a i za stare oprobane. Mislim da bi se cela scena malo pojacala kvalitetom. Ipak to je samo moje misljenje. Ako nekom delujem kao naivan, rado bih cuo razlog.
 
... ne znam cemu lozenje na autorska prava? ... ma to je samo za komercijalu bre ...
ja bih najvise voleo da ljudi raznose i razmenjuju nesto moje, npr. moj strip sto sam radio, bolelo bi me sto necu dobiti kintu za to ... stalo mi je da se ideja, informacija i nesto moje siri, da utice pozitivno na druge itd itd.
zato ne razumem ta autorska prava na nesto sto bi trebalo da je umetnost. ali eto ... od svega naprave robu, pa to ti je ... :?

mislim, mp3 i piraterija su me spasavali ... da nije bilo toga jos bih slusao Vampire i Balasevica ... a za Pink Floyd bih cuo kroz jedno deset godina kad bih mogao da bacim lovu na nekoliko cd-ova experimenta radi ...
 
Ja sam za kupovinu origina!!! Ako se ima para, mislim bar ja to radim sakupljam pare gde god mogu (ne pijem, ne pusim, ne drogiram se, odricem se svega i svacega), onda obavezno originali. Ali nekad je dobro kupiti pirata (ako se prvi put susreces sa bendom pa zato). A kao i ostali imam hrpu mp3-jeva i nemam blage veze kad cu sve to preslusati, ali me nije ni briga nego idem pa nabavljam koliko god mogu i od koga god mogu.
 
Guru:
Sasha85:
Imaju prava da pogase... Ali ne mogu...
Vidis da ne mogu da naprave diskove koji se ne mogu prebaciti u mp3 format,a da ne pricam o tome da sprece pirateriju...
Ja imam oko 5500 pesama,a od toga je manje od 500 nase...
Mada,svakim danom se broj sve vise povecava... :D

Ne budi toliko sigurna da nema diskova koje je nemoguce prebaciti u mp3. Kada ih ubacis u stub ide muzika a kad ih stavis u komp krene ti prezentacija grupe i kao nema nista vise na disku :shock: Ali zato za dobijanje tih pesama postoje druge metode :wink:

Nisam rekla da sam sigurna... Ako postoji neki disk koji ne moze da se prebaci u mp3,ok,nisam znala... Samo ja zato nisam cula... Do sada... :wink:
A sto se tice kupovine original diskova... To je ok... Ali su ipak skupi... :cry:
 
U mom gradu ima jako malo mesta od kako su posklanjali pirate.Za muziku rezane diskove prodaju i tamo gde prodaju originale ali to je ok. Jer ako hoces da preslusas neki novi bend koji ti se mozda i ne dopadne glupo je da puknes te pare.ja licno volim grupe iz 70 i 80 i meni je ok da za svaku od njih kupim po jedan the best of ali kao sto sam napisao ovo je pristupacnije i bolje za nesto novo sto bi da cujes.Ako volis neku pesmu neke grupe\izvodjaca skini je sa neta jer ako volis 1 pesmu ne moras vise pesama te grupe. Hvala.
 
Ja bih voleo sada jos uvek nabavljamo ploce ili kasete iliiii diskove...neki moji stariji drugari su mi pricali kako su cekali da im ploce stignu iz londona i za to odvajali novac od usta, a dok ne stignu oni su mastali o tome kako bi pesme mogle da zvuce...ili citaju fanzine u kojima se nalaze OPISI PESAMA!!! Dakle morao si stvarno da se boris da bi cuo ono sto volis...a danas sa dva klika imas celu diskografiju nekog benda pa se kurcis kako si veliki fan i kako imas sve od njih...
 
Da nisam svojevremeno kupovao kasete i trckarao po okolnim ducanima trazeci nesto da kupim, ne bi ti verovao :lol:
Ali jeste tako. . . Sada za jedan dan da se naci skoro cela diskografija nekog benda, a nekad je bilo bogatstvo imati cak i kasetu, a jos kao je original. . .
 
Pa to, nisam imao prilike da nabavljam ploce, nisam proizveden u to vreme :D ali brate za kasete smo se ubijali...jos demo bendovi kad snimaju pa snime na kasetu i onda se po gradu vrti ODVRATAN snimak neke pesme, i na svakoj pankerskoj zurci se pusta i postane HIT :D Nedostaje mi to...
 
ja praktikujem sledecu stvar....od stranih bendova kupujem pirate,jer oni i ovako imaju para,a od domacih sve kupujem originale,jer razmisljam da ako ikada i ja budem snimio ozbiljana lbum da cu zeleti da ljudi kupe taj album....a i time samo pomazem ovu nasmu malu jadnu rock-metal-punk scenu....
 

Back
Top