27.Mart Greška ili ispravna odluka

bilosta

Aktivan član
Poruka
1.093
Dogadjaji koji su se u Srbiji dogodi 27.Marta 1941 su ispostavilo se zamalo bili kobni po Srbiju.Da li su masovne demonstracije bile pogurane od strane Engleske,Rusije ili Amerike, ili su pak naš proizvod.Da li je to bila greška ili je Srbija tada postupila časno i kako joj dolikuje?
 
"Zamalo" kobni??? Eto vidis i pored toga sto smo digli glas protivu fasizma i hitlerizma nismo dobro prosli... Pogledaj kako su prosli narodi tj drzave koje su stale na stranu sila osovine cak je Hrvatska tj Mesic odlikovan u Rusiji kao anti fasista i za zasluge koje su toboz oni imalu u II sv ratu...
Sve je to relativno svako je general posle bitke u tom trenutku narod je isakazo svoje nezadovoljstvo mada kasnije se ispostavilo kao pogresno, problem je taj sto mi nikada nismo imali uspeha u diplomatiji nego uvek emotivno i zustro reagovali to nas je kroz istoriju uvek skupo kostalo i najveca je tragedija jer se uvek hvalimo svojim zrtvama i gubicima pitam se dokle i na kraju postavlja se pitanje sta imamo od toga sto smo uvek ginuli i dozivljavali materijalne gubitke a narocito u zivotima...
Pitanje je kako bi bilo da smo ostali neutralni i da se nismo mesali medjutim mi smo takvi da uvek moramo da prkosimo :)
 
Misha :.:
problem je taj sto mi nikada nismo imali uspeha u diplomatiji nego uvek emotivno i zustro reagovali to nas je kroz istoriju uvek skupo kostalo i najveca je tragedija jer se uvek hvalimo svojim zrtvama i gubicima pitam se dokle i na kraju postavlja se pitanje sta imamo od toga sto smo uvek ginuli i dozivljavali materijalne gubitke a narocito u zivotima...



Slažem se sa tobom ali šta da se radi takav smo narod uvek emotivno i zustro reagujemo,medjutim varaš se da da nikad nismo imali uspeha u diplomatiji, pa kakvu ulogu je odigrao Miloš Obrenović u stvaranju Srbije.

Sve u svemu po mom mišljenju nismo trebali da se mešamo ali smo jedan veoma povodljiv narod ( pogotovo kada je reč o ratovanju ),volimo da smo najbolji ( a nismo ), mislili smo da smo sila i da će mo zadržati neprijatelja ko 1914 ali smo zaboravili na činjenicu da je jedna Francuska izgubila, rat i to za nekoliko meseci.

Niko nije odgovorio na pitanje
Da li su masovne demonstracije bile pogurane od strane Engleske,Rusije ili Amerike, ili su pak naš proizvod?
 
Naravnooooo da su demonstracije bile namestene od strane Engleske obavestajne sluzbe.
Pa to je dokazano i knjizi Waltera Shellenberga "Memoari" o prisutnosi MI6 u Beogardu u to vreme.Inace on je bio shef Siecherdinsta odnosno neznam tacno koje uprave dal 3 ili 4 nije bitno.Uglavnom Englezi su po svaku cenu zajedno sa komunistima izazvali demonstracije 27 marta i svi znamo sta se posla toga dogodilo.
A imali smo veoma povoljan dogovor sa Nemackom koje je izdejstvovala Jugoslovenska strana na celu sa knezom Pavlom.To se moze naci u knjizi sa, e sad kako se zove da me j...te, uglavnom dobijamo Skadar,Solun i jos par stvari, u zamenu za prolaz,logistiku,neke pomocne jedinice tipa pozadinaca i snabdevanje Reicha hranom.Naravno tobi se posle kompezovalo sa jos nekim povoljnostima za Jugoslaviju.Ljudi to vam je knjiga u dva toma sa jedno 700, 800 strana u kojoj sve kopije sporazuma,prepiski,telegrama itd.I tu se spominje prisustvo MI6 u Beogradu tih godina.

Ispali smo smesni ........i pre toga su nam drugi namestali igru,a mi to nikad nismo spaoznali a sve to zarad ljudi na vlasti i onih koji bi se docepali vlast.
Tako je i danas.

Pa sta mislite zasto su Nemci dali prvi nezavisnost Hrvatskoj '91.Pa Hrvati su zestoko kod Staljingrada izginuli, ali su se i zestoko borili za Reich, a Nemci to nikad ne zaboravljaju.


Aj pozz svima........:)
 
bilosta:
Dogadjaji koji su se u Srbiji dogodi 27.Marta 1941 su ispostavilo se zamalo bili kobni po Srbiju.Da li su masovne demonstracije bile pogurane od strane Engleske,Rusije ili Amerike, ili su pak naš proizvod.Da li je to bila greška ili je Srbija tada postupila časno i kako joj dolikuje?

Грешка и то каква, требали смо као Французи, пустити Дражине по шуми мало да пуцају и да чекамо савезнике, али зашто би ми то, када су се неке бу*але нашле да на рачун Србске деце и имовине воде југошломенски рат.
 
Pa dobro ljudi suNisam znao to za Skadar i Solun,a ni za nekakve pomoćne trupe,za klopu i prolaz se zna ali nigde nisam pročitao za ovo drugo.
I ako smo pali za samo 12 dana ja mislim da nismo imali toliko slabu vojsku,da nismo bili izdani od strane hrvata borili bi se herojski?
 
Jesu se herojski borili, ali ipak smo bili pregazeni vrlo brzo.Bez obzira na izdaju Hrvata, Nemci su već bili planirali i dobro razradili napad na Jugu.Nismo mi mogli nista tu da uradimo pošto je OKW već imao razrađen plan za napad na Jugu u sličaju da ne pristanemo na sradnju odnosno na Trojni pakt.Mada je naša obaveštajna služba odlično odradila svoj deo posla, i na vreme obavestila Vrhovnu komandu o napadu na Jugu, već je sve bilo gotovo unapred.

Aj pozz svima.......:)
 
Nemci pregazili citavu Evropu a mi jedini smo mogli da se odbtanimo o cemu pricate???
Taj rat unapred je bio izgubljen imajuci u vidu na kakvu smo se super-silu nameracili...
Sta cete kada smo se uvek kocoperili i bili "prkosan narod" zato smo ga i naj**avali uvek...
 
Ciao Misha.....:)

Ma cuj stari..........nismo ni bili svesni ko nam je sve radio o glavi.Od VMRO-a,Hrvata,Nemaca,Italijana,Madzara,Bugara.....ma da ne navodim dalje.....stvarno je iluzorno pricati o tome koliko bi izdrzali.Pa Nemci su nam prodali avione.Imali su svoja udruzenja u okviru Kulturbunda.........ca i tajnu obavestajnu organizaciju "MERKUR" na teritoriji Jugoslavije.Pa kad je rac poceo, kad jos regularne trupe nemacke vojske nisu usle na teritoriju Jugoslavije, vi ste unutar nje imali Nemacke trupe.U prvim satima rata sve granicne karaule na Dunavu su vec bile zauzete.........iznutra..:)

Pozz svima
 

Back
Top