Knjige nad kojim ste plakali

Pa nije lepo ako places bez povoda ili zbog nekih sitnica ali dobro je znati zaplakati,knjige su odlicne za to.Sam si,citas,opustis se,das sebi oduska od svega pa mozes i da zaplaces.
Ja placem svako dan-dva cesce od srece ali ima svega.Knjige su samo tu da se na njih oslonis
 
Da, slazem se sa tobom.Mada u poslednje vreme nisam naisao na knjigu koja bi me bas razmeksala.Doduse nisam ni trazio takvu knjigu, citao sam neke istorijske, no nije ni bitno.
Ali volim kad se opustim, kad mi knjiga dozvoli da pronadjem tamo negde sebe, kad mogu da osetim pricu
 
Da, i ja se ne secam da sam skoro zaplakala citajuci neku knjigu........
U stvari, jedini put u poslednjih nekoliko godina, je bio pre dve godine, u trecem srednje, kada sam citala Zlocin i kazna.....Bas sam zestoko cmizdrila nad onim delom kada Raskoljnikov sanja onog jadnog konja kojeg ljudi sibaju i izivljavaju se na njemu.....Taj me je deo bas potresao......Kako je opisano..... :shock:

Ali su uglavnom to bile knjige koje sam citala u osnovnoj.
Secam se da sam plakala kada sam citala Belu grivu i Orlovi rano lete, a mislim da sam plakala i kad sam prvi put citala Hajdi, kada su je odveli od dede, pa se ona razbolela..... :-( :-D

U stvari, kad bolje razmislim, kad sam bila mala plakala sam nad skoro svakom knjigom.....
Ne znam da li je to zato sto sam tad bila dete, pa mozda i osecajnija nego danas, ali, eto, sad kad razmislim, bas nesto sve redje i redje zaplacem citajuci knjigu......
 
angely:
'Decaci Pavlove ulice"

Takodje. Tu knjigu sam dobio na kraju 2. osnovne za odlican uspeh. Odmah sam je procitao. Kad je Nemecek umro, toliko sam ridao da majka nije mogla da me smiri naredna 3 dana. Kao smirim se, a cim me nesto podseti na knjigu, ja ponovo pocnem da ridam.

Sta cete imao sam samo 9 godina.
Ta knjiga je ostavila takav utisak na mene, da je i dan danas pamtim do detalja, iako sam je samo jednom procitao, pre skoro 13 godina.
 
Dodajem 'Prohujalo s vihorom' knjiga koju sam citala u godinama kad mislis da su svi sretni sem tebe i to samo zato sto neki tamo krelac nije hteo ni da te pogleda na velikom odmoru :roll: Grozno od njega zar ne?Ali mi se film nije svideo bas kao knjiga.Mislim da su mnogo knjiga iskvarili ljudi bez ideja koji su pokusali pricu da pretoce u sliku.
Jedino mi se 'Noz' svideo u oba oblika.
 

Back
Top