ZIVOT U LONDONU

Iron man

Zainteresovan član
Poruka
208
Pozdrav svima...Ovde pisite o zivotu u Londonu, tj. koliko je minimalno novca potrebno za
zivot u Londonu, kolika plata je optimalna da bi ukoliko covek tamo emigria, normalno ziveo. Pored toga izlozite i o poslovima u UK, i iskustva vezana za ovu zemlju. Takodje ako je neko student neka isprica sopstvenu "pricu"...
 
Iron man:
Pozdrav svima...Ovde pisite o zivotu u Londonu, tj. koliko je minimalno novca potrebno za
zivot u Londonu, kolika plata je optimalna da bi ukoliko covek tamo emigria, normalno ziveo. Pored toga izlozite i o poslovima u UK, i iskustva vezana za ovu zemlju. Takodje ako je neko student neka isprica sopstvenu "pricu"...

Cekaj bre Irone, ti u zavrsnoj reci u onom prethodom delu o Londonu rece neke stvari pa stekoh utisak da si tamo bio, a sada pitas za neke detalje o zivotu u Londonu, nesto mi ne stima......no , nije ni bitno.

Uhhh.......minimalno novca u Londonu, nikad dosta.......mislim da je to i najveca mana Londona, skupoca. Osnovni troskovi zivota su prilicno visoki tako da te tesko moze skrpiti neka minimalna platica ako padnes s neba, ukoliko nemas neke "nadprirodne" sposobnosti , tj. da si nekakav strucnjak, jedan u milion.

Znam trenutno gomilu ljudi koji su trenutno i Britaniji , 99% ih ide na foru visitor vise na 6 meseci i radi tamo na crno, moze tu nesto da se zaradi, vecina ih radi klasicne fizicke poslove, ali moras se pripremiti na pakleni rad.

Nego reci mi, kako planiras da sredis papire, mislim da to nece ici tako lako?!
 
klika:
Cekaj bre Irone, ti u zavrsnoj reci u onom prethodom delu o Londonu rece neke stvari pa stekoh utisak da si tamo bio, a sada pitas za neke detalje o zivotu u Londonu, nesto mi ne stima......no , nije ni bitno.

Uhhh.......minimalno novca u Londonu, nikad dosta.......mislim da je to i najveca mana Londona, skupoca. Osnovni troskovi zivota su prilicno visoki tako da te tesko moze skrpiti neka minimalna platica ako padnes s neba, ukoliko nemas neke "nadprirodne" sposobnosti , tj. da si nekakav strucnjak, jedan u milion.

Znam trenutno gomilu ljudi koji su trenutno i Britaniji , 99% ih ide na foru visitor vise na 6 meseci i radi tamo na crno, moze tu nesto da se zaradi, vecina ih radi klasicne fizicke poslove, ali moras se pripremiti na pakleni rad.

Nego reci mi, kako planiras da sredis papire, mislim da to nece ici tako lako?!

Ne, nisam bio u Londonu, stekao si pogresan utisak tokom ova dva posta. Naravno svi dobro znamo, koliko je tesko dobiti papire ako si Srbin a takodje joz se bolje zna koji
treba biti smokljan i poloziti oruzije tek tako. Uvek postoji nacin da se nesto uspesno obavi. Ali uvek. Ne mora se to desiti iz prve, ali svaki se vrh moze osvojiti ako imas istrajnosti, a pre svega i vere da ces nesto uspesno obaviti.Sigurno si ti to vec iskusio.
Pozdrav...
 
Iron man:
Ne, nisam bio u Londonu, stekao si pogresan utisak tokom ova dva posta. Naravno svi dobro znamo, koliko je tesko dobiti papire ako si Srbin a takodje joz se bolje zna koji
treba biti smokljan i poloziti oruzije tek tako. Uvek postoji nacin da se nesto uspesno obavi. Ali uvek. Ne mora se to desiti iz prve, ali svaki se vrh moze osvojiti ako imas istrajnosti, a pre svega i vere da ces nesto uspesno obaviti.Sigurno si ti to vec iskusio.
Pozdrav...

Svakako Irone, treba biti uporan........medjutim, ne zelim da te razocaram sa ovim sto cu ti napisati ali to je surova realnost.

Sto se tice Britanije, sredivanje papira na ovaj ili onaj nacin nece ici nimalo lako, da ne kazem skoro nemoguce. Nemas tu mnogo opcija, ispravi me ako gresim ali mislim da ona opcija koju sam spominjao, kao nekakv strucnjak i tome slicno, ne dolazi u obzir. Znaci morao bi u tom slucaju da nadjes firmu koja ti daje posao da bi dobio nekakve privremene papire.....

Druga varijanta , zenidba, ali......pre nekih 6-7 godina sam pokusao to da uradim, o cemu se radi. Jedna devojka iz Australije , koja inace ima i pasos Britanije, je bila voljna to da mi uradi (i to jos bez ikakve nadoknade) ali nije to bas nimalo jednostavno. Posle konsultacija sa advokatima iz Engleske sve se svodi da ti niko ne garantuje ulaz u zemlju, a i ako udjes ima jos gomila komplikacija dok ne dobijes legalan boravak, suvise je komplikovano a garancije su nikakve. Pa sam iz tog razloga odustao od te ideje, treba dosta novca za sve to a nije sigurno da ce se sve to isplatiti, pa jos gubis i vise godina da bi celu pricu isterao do kraja.

Pa cak i da sve to uradis i dobijes papire, hmm.....ne znam sta da ti kazem ali Britanije nije nimalo perspektivna u ovom momentu, mislim na zivot i rad , to si uostalom i pitao. Evropa pa i sama Biritanija nije ono sto je bila, pogotovu od ove prevare sa Eurom, standard je naglo opao.....
Medjutim ako zelis bas Evropu, tacnije Englesku, mozda je bolje da probas varijantu sa papirima za neku drugu zemlju, ionako kasnije sa pasosem bilo koje EU zemlje mozes u London.

Ja bih ti savetovao sledecu stvar, idi malo i procesljaj Google News grupe, imas posebno za imigraciju za Kanadu, USA, Australiju, nisam siguran za Evropu , ali trebao bi nesto da postoji.

http://groups.google.com/group/misc.immigration.canada?lnk=gschg
http://groups.google.com/group/misc.immigration.usa?lnk=gschg
http://groups.google.com/group/misc.immigration.australia+nz?lnk=gschg

http://groups.google.com/group/misc.immigration.misc?lnk=sg (ovo je uopsteno o imigraciji)

Ovde ces saznati dosta toga i steci nekakav utisak sta te sve ceka na trnovitom putu do imigracionih papira, nevezano za zemlju u koju nameravas da se iselis.

Razmotri i ove mogucnosti, nije zato sto zivim u Kanadi ali bih ti pre savetovao da se mozda usresredis na tu pricu umesto Britanije,.......mnogo godina unazad pratim ove grupe i znam da se ljudi masovno iz Britanije sele za Kanadu, pa i iz Nemacke i ostalih EU zemalja.

U svakom slucaju , mnogo srece, trebace ti.....
 
klika:
Svakako Irone, treba biti uporan........medjutim, ne zelim da te razocaram sa ovim sto cu ti napisati ali to je surova realnost.

Sto se tice Britanije, sredivanje papira na ovaj ili onaj nacin nece ici nimalo lako, da ne kazem skoro nemoguce. Nemas tu mnogo opcija, ispravi me ako gresim ali mislim da ona opcija koju sam spominjao, kao nekakv strucnjak i tome slicno, ne dolazi u obzir. Znaci morao bi u tom slucaju da nadjes firmu koja ti daje posao da bi dobio nekakve privremene papire.....

Druga varijanta , zenidba, ali......pre nekih 6-7 godina sam pokusao to da uradim, o cemu se radi. Jedna devojka iz Australije , koja inace ima i pasos Britanije, je bila voljna to da mi uradi (i to jos bez ikakve nadoknade) ali nije to bas nimalo jednostavno. Posle konsultacija sa advokatima iz Engleske sve se svodi da ti niko ne garantuje ulaz u zemlju, a i ako udjes ima jos gomila komplikacija dok ne dobijes legalan boravak, suvise je komplikovano a garancije su nikakve. Pa sam iz tog razloga odustao od te ideje, treba dosta novca za sve to a nije sigurno da ce se sve to isplatiti, pa jos gubis i vise godina da bi celu pricu isterao do kraja.

Pa cak i da sve to uradis i dobijes papire, hmm.....ne znam sta da ti kazem ali Britanije nije nimalo perspektivna u ovom momentu, mislim na zivot i rad , to si uostalom i pitao. Evropa pa i sama Biritanija nije ono sto je bila, pogotovu od ove prevare sa Eurom, standard je naglo opao.....
Medjutim ako zelis bas Evropu, tacnije Englesku, mozda je bolje da probas varijantu sa papirima za neku drugu zemlju, ionako kasnije sa pasosem bilo koje EU zemlje mozes u London.

Ja bih ti savetovao sledecu stvar, idi malo i procesljaj Google News grupe, imas posebno za imigraciju za Kanadu, USA, Australiju, nisam siguran za Evropu , ali trebao bi nesto da postoji.

http://groups.google.com/group/misc.immigration.canada?lnk=gschg
http://groups.google.com/group/misc.immigration.usa?lnk=gschg
http://groups.google.com/group/misc.immigration.australia+nz?lnk=gschg

http://groups.google.com/group/misc.immigration.misc?lnk=sg (ovo je uopsteno o imigraciji)

Ovde ces saznati dosta toga i steci nekakav utisak sta te sve ceka na trnovitom putu do imigracionih papira, nevezano za zemlju u koju nameravas da se iselis.

Razmotri i ove mogucnosti, nije zato sto zivim u Kanadi ali bih ti pre savetovao da se mozda usresredis na tu pricu umesto Britanije,.......mnogo godina unazad pratim ove grupe i znam da se ljudi masovno iz Britanije sele za Kanadu, pa i iz Nemacke i ostalih EU zemalja.

U svakom slucaju , mnogo srece, trebace ti.....

Hvala na zlata vrednim informacijama. Koliko sam citao postove mogao sam da zakljucim da te dosta ljudi na forumu ne podnosi pogotovo kada im pricas o ovoj tematici. Zaista ne znam zbog cega. Ti kazes stvari kakve jesu a ne, ti to ne mozes i slicno.
Kazem, siguran sam da ce neka mogucnost isplivati za Britaniju i to u pravo vreme.Ali sa podjednakom ozbiljnoscu uzimam tvoje predloge, pa cu pogledati ove linkove. Jos jednom hvala.
 
Iron man:
Hvala na zlata vrednim informacijama. Koliko sam citao postove mogao sam da zakljucim da te dosta ljudi na forumu ne podnosi pogotovo kada im pricas o ovoj tematici. Zaista ne znam zbog cega. Ti kazes stvari kakve jesu a ne, ti to ne mozes i slicno.
Kazem, siguran sam da ce neka mogucnost isplivati za Britaniju i to u pravo vreme.Ali sa podjednakom ozbiljnoscu uzimam tvoje predloge, pa cu pogledati ove linkove. Jos jednom hvala.


Da imao sam vise puta nesuglasica sa pojedinim ljudima na forumu, ali kome se ne svidjaju moji postovi ne mora da ih cita, uostalom vise puta sam naglasio da uvek pokusavam zdravorazumski i brutalno iskreno da kazem ljudima onako kako stvari zaista stoje, nema nikakve svrhe lagati i pricati nesto ljudima ono sto zele da cuju.

Svako treba da se djavolski potrudi da istera ovakve stvari do kraja, ja sam to godinama pokusavao i na kraju se trud isplatio. Nadam se da svako moze nesto slicno da uradi ali ne treba ici glavom kroz zid i u nekakvom ocajanju praviti glupe greske koje poprilicno kostaju kako finansijski tako i mentalno. Samo pamet u glavu i dobro razmotri sve mogucnosti, takodje, ne veruje nikakvim advokatima u Srbiji koji obecavaju da te mogu prevesti u Kanadu, USA, Australiju .........jer imaju veze i tome slicno, to NE POSTOJI, moras sve sam uraditi.
 
klika:
Svakako Irone, treba biti uporan........medjutim, ne zelim da te razocaram sa ovim sto cu ti napisati ali to je surova realnost.

Sto se tice Britanije, sredivanje papira na ovaj ili onaj nacin nece ici nimalo lako, da ne kazem skoro nemoguce. Nemas tu mnogo opcija, ispravi me ako gresim ali mislim da ona opcija koju sam spominjao, kao nekakv strucnjak i tome slicno, ne dolazi u obzir. Znaci morao bi u tom slucaju da nadjes firmu koja ti daje posao da bi dobio nekakve privremene papire.....

Druga varijanta , zenidba, ali......pre nekih 6-7 godina sam pokusao to da uradim, o cemu se radi. Jedna devojka iz Australije , koja inace ima i pasos Britanije, je bila voljna to da mi uradi (i to jos bez ikakve nadoknade) ali nije to bas nimalo jednostavno. Posle konsultacija sa advokatima iz Engleske sve se svodi da ti niko ne garantuje ulaz u zemlju, a i ako udjes ima jos gomila komplikacija dok ne dobijes legalan boravak, suvise je komplikovano a garancije su nikakve. Pa sam iz tog razloga odustao od te ideje, treba dosta novca za sve to a nije sigurno da ce se sve to isplatiti, pa jos gubis i vise godina da bi celu pricu isterao do kraja.

Pa cak i da sve to uradis i dobijes papire, hmm.....ne znam sta da ti kazem ali Britanije nije nimalo perspektivna u ovom momentu, mislim na zivot i rad , to si uostalom i pitao. Evropa pa i sama Biritanija nije ono sto je bila, pogotovu od ove prevare sa Eurom, standard je naglo opao.....
Medjutim ako zelis bas Evropu, tacnije Englesku, mozda je bolje da probas varijantu sa papirima za neku drugu zemlju, ionako kasnije sa pasosem bilo koje EU zemlje mozes u London.

Ja bih ti savetovao sledecu stvar, idi malo i procesljaj Google News grupe, imas posebno za imigraciju za Kanadu, USA, Australiju, nisam siguran za Evropu , ali trebao bi nesto da postoji.

http://groups.google.com/group/misc.immigration.canada?lnk=gschg
http://groups.google.com/group/misc.immigration.usa?lnk=gschg
http://groups.google.com/group/misc.immigration.australia+nz?lnk=gschg

http://groups.google.com/group/misc.immigration.misc?lnk=sg (ovo je uopsteno o imigraciji)

Ovde ces saznati dosta toga i steci nekakav utisak sta te sve ceka na trnovitom putu do imigracionih papira, nevezano za zemlju u koju nameravas da se iselis.

Razmotri i ove mogucnosti, nije zato sto zivim u Kanadi ali bih ti pre savetovao da se mozda usresredis na tu pricu umesto Britanije,.......mnogo godina unazad pratim ove grupe i znam da se ljudi masovno iz Britanije sele za Kanadu, pa i iz Nemacke i ostalih EU zemalja.

U svakom slucaju , mnogo srece, trebace ti.....


Ja sam nasao firmu koja hoce dame zaposli ali i tako je jako komplikovano i tesko.Cak vlasnik firme garantuje za mene pa se evo vec mesecima ganjamo i imam cak i vizu na 3 god ali ne za rad.Jel imas neki savet po ovom pitanju?
 
Srdjan_NS:
Ja sam nasao firmu koja hoce dame zaposli ali i tako je jako komplikovano i tesko.Cak vlasnik firme garantuje za mene pa se evo vec mesecima ganjamo i imam cak i vizu na 3 god ali ne za rad.Jel imas neki savet po ovom pitanju?

Stvarno ne znam kako da ti pomognem........znam o cemu pricas i koliko znaju da budu zayebani po tom pitanju. Nista, budi uporan i pokusaj a sve nacine da to izguras do kraja. Nemoj odustajati!

Srecno
 
Moja rodjaka je otisla u London u skolu jezika sa studentskom vizom na 6 meseci. Nakon isteka, vratila se u Beograd, i savim regularno dobila vizu na jos sest meseci, ali treci put joj naravno nisu dali da ode. Ali, dok je bila u Londonu, upoznala je jednog decka, i na kraju je on dosao po nju u Beograd, vencali su se ovde i sa njim je bez problema otisla da zivi u London, nasla je i posao, i ne zali se.
 
Milan Rockefeller:
London je skup, ali nije problem ako ne ides u bioskop, discoteke, cafice.
Ti radis po ceo dan tako da nemas vremena da odes. Puno englesi imaju svoju kucu pa netrebaju da placaju (slicno kao u srbiju). Sve sto zarade im ostane. Ali ako ti kao stranac odes u englesku, nemas stan i mora za velike pare da ga izajmis (najskuplje stanove u evropi)
Zbog posla je bolje ziveti u Londonu. Mali gradovi nisu dobri za poso.
Samo onaj koj ima veliki humor moze tamo da zivi. Oni ljudi koji nemaju humor odlase u druge zemlje. London je najveca metropola za humor.
Standard je najbolji u evropi. Poso ima kolko hoces.

Engleska je ok ali kada se radi o standardu mislim da Irska ima najveci standard u Evropi.
 
Milan Rockefeller:
Irska je bila pustinja pa je pocela mnogo da podize standard, ali nije stigla englesku. U irsku ima dosta problema. Nigde u evropu nije katolicisam tako jak kao u irsku.
Na primer: Ti ***** i dobijes dete a muskarac ti pobegne. Irci ima da te stave u ludnicu posto nije moralno korekno da dobijes dete ako nisi ozenjena. Ili nesmes da se ***** sa kortone. Irci su pijanice i ako se setas kroz grad uveg ima vrka, uvek neko misli da je njegova ulica i ima da ti razbije njusku ako mu se setas na njegovu ulicu. To su ti totalni ludaci. Da ti ne pricam od kriminalitetu. Na nekim mestima nema policija posto je za njih mnogo opasno.
Ti moras i da pazis na agencije koje davaju poso, posto puno agencije skupljaju samo informacije a nedavaju poso. Takodje moras da pasis ako imas ilegalni poso da te plate, posto puno ljudima nisu davali pare, a bez jezik je tesko nesta uraditi.
Ali irci ima i da pricaju stobom u pub, ako odes jednom.

:shock: :roll: :lol: :lol: :lol: E ovo prvi put ja cu za Irsku.Promasio si diskusiju,trebao si na "humor" otici..
 
Milan Rockefeller:
London je skup, ali nije problem ako ne ides u bioskop, discoteke, cafice.
Ti radis po ceo dan tako da nemas vremena da odes. Puno englesi imaju svoju kucu pa netrebaju da placaju (slicno kao u srbiju). Sve sto zarade im ostane. Ali ako ti kao stranac odes u englesku, nemas stan i mora za velike pare da ga izajmis (najskuplje stanove u evropi)
Zbog posla je bolje ziveti u Londonu. Mali gradovi nisu dobri za poso.
Samo onaj koj ima veliki humor moze tamo da zivi. Oni ljudi koji nemaju humor odlase u druge zemlje. London je najveca metropola za humor.
Standard je najbolji u evropi. Poso ima kolko hoces.

Ne bih bas rekao da je zivotni standard uopste u Engleskoj najjaci u Evropi......

A kad vec neko pomenu Irsku, da , tacno je, GDP per capital u 2005. kaze ovako:
Irska = $ 37,660
GB = $ 29,000

Prilicna razlika, ne verujem da je zivot skuplji u Irskoj ..........
 
Milan Rockefeller:
Vidim da nista ne razumes od makroekonomije. Isgleda nisi bio mnogo u skolama.
Kod BBC (moze i drugde da se pogleda) pise: Irska = $ 34.280, Ja nisam reko Velika britanija nego ja sam reko engleska. Tu ima velike razlike. To je isto kao kad bi reko yugoslavija ili srbija. velika britanija postoj od nekoliko semlje ako jos nisi primetio. skotljani imaju svoj sistem i svoje pare isto kao crno gorci. Vidim da nista ne razumes. GB (zela) = $ 33.940. Serbia = $ 2.620, Albania = $ 2.080, Turska = $ 3.750. Kao sto vidis je turska bogatija od srbije, sto u stvarnost nije tako kad pogledas "pravi svet" ili albanija tije isto tolko bogata kao srbija. To isto nije tacno. Zato ti i kazem ne gledaj te brojeve. To samo pokazuje kolko si nepismen. Necu sad da ti pisem doktorski rad da bi ti objasnio sbog cega (mrzi me) ali ja cu da ti dam nekoliko primera zbog cega je to samo teorija a ne realnost da se nebi sramotijo sa tvoje neznanje u svetu. Na primer: Ja proizvodim auto. gume kupujem u spaniju, radio u japanu, volan u chinu. sve te delove sto sam kupio u druge semlje sastavim u nemacku i prodajem u celom svetu. sad ispadne da su nemci napravili auto i kao oni zaradili sve pare. to ali nije tacno posto se u celom svetu pravilo i u celom svetu se zaradjivalo. Ja sam samo hteo da ti pokazem tim primerom, kolko je komplikovana realnost. I ti ljudi koji racunaju uvek prave greske. Na primer niko do sad nije uspeo japansku ekonomiju da izracuna na zapadni nacin. Posto moj jezik nije tako dobar nemogu u detailj da udjem. Jos jedan primer: U grcku se najvise radi na crno (bez porez) tako da su i brojevi za grcku sasvim pogresni. Irska nije bogatija od engleske. Ne veruj uvek brojevima. Najbogatija zemlja ti je onako i onako monaco. ali posto volis brojeve evo ti jos vise:
http://www.finfacts.com/biz10/globalworldincomepercapita.htm

Vrlo dobro znam sta je GDP, a za tvoju informaciju, da ne zalazimo vise u cifre, samo podatak da u Evropi ima nekih 7-8 drzava sa vecim GDP od Engleske.......to moze lako da se proveri.
Kazes BBC izbacio ove podatke, hmm....pitam se samo koliko su ti podaci verodostojni ....ne znam koliko znas srpske izreke i poslovice, ali jedna kaze, svaki cigo svoga konj hvali......shvatio si poentu, nadam se. One cifre koje sam ja pomenuo su od MMF-a, ne kazem da su jedino one tacne u cent i da mozda nema nekih odstupanja ali BBC.....pa da li stvarno mislis da ce ikada Engleska priznati da je Irska ispred njih u ekomskom pogledu, pa naravno da nece koliko god oni toga bili svesni, razlog je poznat.......


Drugo, Monco ima manji GDP od Luxemburga recimo ako nisi znao.......ne kazem da je GDP jedini parametar bogatstva jedne zemlje, relativni troskovi zivota su ono sto je bitnije , znaci , procecna plata i ono sta se za nju moze dobiti u odnosu na date cene u odredjenoj drzavi.
E sad, jedan primercic, `90 godine kada sam poslednji put bio u Londonu, recimo, minimalna satnica je tada bila 2 funte. E sad, ajde ti meni objasni kako moze covek da zivi sa 80 funti nedeljno kada je u to vreme samo jedna prosecna soba za rentanje bila 50-tak funti, nedeljna metro karta 10 funti, hoces da mi kazes da sa ostalih 20 funti covek moze da jede i da zadovolji osnovne potrebe? Nikako prika moj..........
 
Milan Rockefeller:
Uredu, da ne grisamo te brojeve ovde. Nek to rade profesori. Meni se svidja kako si posle toga poceo da razmisljavas. Nije vazno kolko zaradjujes, nego sta mozes da kupis time.
Zbog toga sam ljudima ovde i napisao gore da je to relativno. Englesi imaju svi jedan stan ili jednu kucu, i oni uzimaju i kredite. Tako da je njima lakse, neko jednom srbinom koj ode tamo sa nista. Ti moras prvo da pozajmis jedan otrov skup stan i da platis ostali zivot. Minimalna zarada ne postoj bas toliko kao ljudi sto misle. Ako pocnes da radis i na poslu ako vide da dobro radis, mozes i da trazis vecu platu. Onaj koji je dobro qualifikovan dobija naravno vise pare. Ali ja cu da dam za manje qualifikovane ovde jedan primer: Ti pocnes na primer da radis u jednom hotelu svakakvi poso. Ako vide da se ponasas dobro prema musteriju ima nekada da te stave na recepciju da radis malo bolji poso, tako da ima i vise da ti plate (naravno da je dobro ako znas jos jedan jezik, ruski je slican kao srbski). Pocni kao konobar, pa ce da postanes barkiper. (a mozda i milioner). To moze i dobro da se uporedi sa srbiju: Zamisli neki stranac dodje i mora u srbiju da izajmi stan i od plate da ga plati. Velicina naroda ima stan pa ne treba kiriu da plati. O zarade moze dobro da zivi. Tako je i u englesku. Normalno da stranac koj nema nista mora da placa kiriju, a engles koj na primer nasledio kucu nemora. Kao drugo: U Englesku se tolko radi, da nema uopste vremena da se setas i da trosis kozna koliko pare. Puno ljudi sede kuci i citaju knjigu ili gledaju futbal. Ali pocetak je mnogo tezak.


Ma sve je to lepo sto nam ti isprica, zlazem se ja, pocnes od nule i minimalca pa napredujes vremenom.....ali ti ne shvatas poentu, ja sam ti poredio dva coveka istih profila, znaci uzmimo nekoga ko radi za minimalac u Engleskoj i nekoj drugoj zmelji, evo poredicu ti sa Kanadom jer tu zivim, ti u jednom Londonu ne mozes da zivis sa minimalnom platom , u Torontu mozes, to je velika razlika. Ostavi se Srbije, ko o tome prica........
 
e, manite se toga, nego meni treba nešto ozbiljno.
gde da idem u šoping u londonu, a da ne zavrću uši?
hitno molim odgovor jer se sleće na hitou u petak:p:p:p
jupiiiiii
 
xpajamacax:
e, manite se toga, nego meni treba nešto ozbiljno.
gde da idem u šoping u londonu, a da ne zavrću uši?
hitno molim odgovor jer se sleće na hitou u petak:p:p:p
jupiiiiii

E pa toga nema :-), London zavrce usi u tom pogledu i to bogami dobro.......a sta bi ti konkretno kupovala? I ne znam koliko ti je to pametna ideja da sopingujes u Londonu zbog cena.
 
ma nemam pojma šta:p
nego eto malkice. nemam potrebe da šopingujem nešto posebno, znaš da sam stalno negde u "inozemstvu" ali eto londra kao nepoznata za mene pa me zanimalo:p
definitivno neki suveniri,ono double deckeri za klince, možda meki sličan poklončić...
i tako..
kako si ti druže?
ladno,al standard:p
 
xpajamacax:
ma nemam pojma šta:p
nego eto malkice. nemam potrebe da šopingujem nešto posebno, znaš da sam stalno negde u "inozemstvu" ali eto londra kao nepoznata za mene pa me zanimalo:p
definitivno neki suveniri,ono double deckeri za klince, možda meki sličan poklončić...
i tako..
kako si ti druže?
ladno,al standard:p

Ma ja sam mislio da hoces da bacas pare kao sve zene na garderobu :-)......ma skup je London za te stvari, a sto se tice suvenira, ma to ces naci na svakom koraku, samo nemoj da kupujes odmah prvi dan, prvo sve obidji, lutaj malo po gradu, to ces svakako i raditi pretpostavljam, pa ostavi soping za zadnje dane.....

Evo sutra se selim za Albertu, to ti je provincija odmah do British Colubmia-e blize onoj pacifisckoj obali. Dobio sam dobar posao pa resih da probam na tu stranu. Alberta inace cveta u ekonomskom pogledu, nasli su silna nalazista nafte , uglja pa cak i dijamanata...strasno, suficit im je ko zna koliko milijardi......posla koliko hoces, dobre plate, jedini su koji u Kanadi nemaju provincijalnu taksu na robu i usluge, porezi su jos nesto manji od recimo Ontaria, itd.......sve u svemu obecava!
 
moji dobri prijatelji su u alberti.
hoćeš kontakt?
dobili su bebu pre mesec dana.
tamo su 4 godine,čini mi se...
(ja sve brojim po rođenju dece:p bila sam trudna kada su otišli.. )
 
xpajamacax:
moji dobri prijatelji su u alberti.
hoćeš kontakt?
dobili su bebu pre mesec dana.
tamo su 4 godine,čini mi se...
(ja sve brojim po rođenju dece:p bila sam trudna kada su otišli.. )

Znaci jos jedan mali srpski kanadjanin :-) .......pa neka im je sa srecom!

Posalji mi kontakt na privatan email, imas ga u mom profilu.........u kom su mestu?
Cucemo se kada se tamo smestim i dodjem sebi, necu imati komp jedno vreme , ali u svakom slucaju smo u vezi.

Pozdra i hvala za kontakt.
Lep provod u Londonu!
 

Back
Top