Deca komunista nastavljaju porodičnu tradiciju?

Imam obicaj da kazem da su komunisti samo jednu stvar uradili kako treba - napravili su naslednike gore od njih samih. Naravno, ne treba generalizovati, u pitanju su ideoloski naslednici. Mnoga deca komunisticka su se okrenula veri i pravoslavlju dok su neki sinovi svestenika najveci komunisti ( S. Milosevic, Staljin - bio svestenik itd. ) Ipak, nasledje postoji kako vidimo ovde i nije ni malo zanemarljivo njihovo delovanje. Vecina modernih levicara su upravo deca najokorelijih komunista.
 
ma da,slazem se sa etotako...moj drugi deda je bio komunista,covek idealista u dusi,pa su ga svi pustili da prica i glasa za koga hoce..jednostavno smo iskulirali(posto su ubedjivanja propala)...kakve to veze ima sa nama ostalima u porodici?nikakve...jer je ogroman broj ljudi bio u skj,i vise bi imalo uticaja da mi je deda npr. bio visoki cetnicki disident koji je morao da pobegne u ameriku...ovako,svi su se lozili na komunizam tada..
zasto,na svakih 5 tema,dodje jedna o komunizmu?
 
pa ok,samo je malo cudna ta determinacija-roditelji komunisti-deca..mislim,nema pravila...
a komunizam definitivno jeste posast 20 v.(ako izuzmemo fasiste iz drugog svetskog kao dodatak)u srbiji,koja je pogodila i dobar deo evrope i sveta..ali,sve sam blizi ideji da ce u malo daljoj buducnosti ipak biti nekog novog,drugacijeg komunizma,drugacijeg demokratskijeg ruha..cudne se stvari dogadjaju sa novom levicom,ekologijoma,antiglobalistima..mozda sam suvise apokaliptican:)
nego,meni je cudno sto latinska amerika opet klizi ka tome..da li je moguc reformisani komunizam,bez totalitarizma u buducnosti?evo,podteme za razmisljanje..:)
 
Petar_FPN:
pa ok,samo je malo cudna ta determinacija-roditelji komunisti-deca..mislim,nema pravila...
a komunizam definitivno jeste posast 20 v.(ako izuzmemo fasiste iz drugog svetskog kao dodatak)u srbiji,koja je pogodila i dobar deo evrope i sveta..ali,sve sam blizi ideji da ce u malo daljoj buducnosti ipak biti nekog novog,drugacijeg komunizma,drugacijeg demokratskijeg ruha..cudne se stvari dogadjaju sa novom levicom,ekologijoma,antiglobalistima..mozda sam suvise apokaliptican:)
nego,meni je cudno sto latinska amerika opet klizi ka tome..da li je moguc reformisani komunizam,bez totalitarizma u buducnosti?evo,podteme za razmisljanje..:)

Komunisti su zlo. Najveci antiSrbi su komunjarcine. Ponosan sam na Srbe koji su za vreme drugog svetskog rata, radili na tome da poubijaju sto vise antiSrpske komunjarcine. Komunizam nema sanse da se vrati. Hrvati kazu da im je u mnogim delovima Hrvatske mnogo gore sad, nego za vreme Sfrj, ali rado i da bude mnogo teze samo da nema Srba tamo. A u Srbiji, ima komunjarcina koji bi svakojaka zverstva radili Srbima, samo da bude Sfrj i komunizma ponovo.
 
RatkoMladicJunior:
Komunisti su zlo. Najveci antiSrbi su komunjarcine. Ponosan sam na Srbe koji su za vreme drugog svetskog rata, radili na tome da poubijaju sto vise antiSrpske komunjarcine. Komunizam nema sanse da se vrati. Hrvati kazu da im je u mnogim delovima Hrvatske mnogo gore sad, nego za vreme Sfrj, ali rado i da bude mnogo teze samo da nema Srba tamo. A u Srbiji, ima komunjarcina koji bi svakojaka zverstva radili Srbima, samo da bude Sfrj i komunizma ponovo.


KOMUNIZAM je ideologija

dok FASIZAM to nije!

i jos jedna stvar
ubijati ljude ne znaci biti komunista ili antikomunista
 
етотако:
KOMUNIZAM je ideologija

dok FASIZAM to nije!

i jos jedna stvar
ubijati ljude ne znaci biti komunista ili antikomunista

Komunjarcine su ubijali nemce, i ako su znali da za svakog ubijenog nemca 100 Srba strada. Kad su streljanja izvrsavana, nije ih bilo da brane Srbe. Komunizam treba se zabraniti u Srbiji, kao sto je to ucinjeno u Madjarskoj. Srbi su mnogo vise ispastali zbog komunizma od Madjara. A ipak komunisticko zlo nije zabranjeno u Srbiji. Dodji ce i to. Komunjarcine nisu ljudi, nego izrodi.
 
mislim da je i fasizam ideologija,samo sto u samoj ideologiji fasizma postoje zli ideali,dok je ideologija komunizma u biti humana,samo neostvariva u praxi,i podlozna izvrtanju u autoritarnost,i totalitarizme raznih staljina,breznjeva...
ali,svejedno,ne mogu mog dedu,postenog coveka,koji je verovao u neke ideale,zvati antisrbinom ili zlocincem,zato sto je verovao u komunizam...
 
pa čekaj, hoćes reći da nije bilo tako?
pa prilikom ''oslobodjenja'' Beograda, kada je Josip Broz ulazio na belom konju u grad, su ubili 40.000 ljudi. zakopani su kod partizanovog stadiona, Marakane, banjičke šume (u tom delu grada)

komunizam = zlo



edit: post se odnosio na Jominija, jer je poricao ono Ratkovo o 100 Srba na 1 nemca.
jbt ne mogu verujem da sam se složio sa Ratkom u nečemu...
 
Мој један деда је био комуниста али је спасавао четнике...И није хтео са села да додје у 5-особан стан на теразијама...Па да ја данас причам како сам Београђанка,а живела у стану неких људи којима је одузета имовина,да би мој деда сељак дошао ту да живи јер је био на високом положају...Тако да га се не стидим...Мој тата,његов син...је тотални тито-мрзац и антикомуниста и мене је учио од када сам проговорила...Успављивана сам са српским народним песмама... Мада смо имали проблема због тога...Јер сам у вртићу дигла буну и све наговорила да се деру ''Хоћемо Србију'' радња се одвила у центру Сарајева а у том вртићу је најмање било Срба...И са 5 година сам направила сцену у Хрватској јер нисам хтела да седим у шиптарском кафићу...Ах да и главни хоби ми је био да ломим Титове слике и да их цепам...
Тако да је мој отац имао доста утицаја на моја политичка опредељења...као што сада имамо скоро иста...Он ме је формирао...Међутим можда и не би било тако да мајчина страна фамилије није била прочетнички оријентисана...И увек наклоњена цркви па и за време комунизма...
 
slayer:
Мој један деда је био комуниста али је спасавао четнике...И није хтео са села да додје у 5-особан стан на теразијама...Па да ја данас причам како сам Београђанка,а живела у стану неких људи којима је одузета имовина,да би мој деда сељак дошао ту да живи јер је био на високом положају...Тако да га се не стидим...Мој тата,његов син...је тотални тито-мрзац и антикомуниста и мене је учио од када сам проговорила...Успављивана сам са српским народним песмама... Мада смо имали проблема због тога...Јер сам у вртићу дигла буну и све наговорила да се деру ''Хоћемо Србију'' радња се одвила у центру Сарајева а у том вртићу је најмање било Срба...И са 5 година сам направила сцену у Хрватској јер нисам хтела да седим у шиптарском кафићу...Ах да и главни хоби ми је био да ломим Титове слике и да их цепам...
Тако да је мој отац имао доста утицаја на моја политичка опредељења...као што сада имамо скоро иста...Он ме је формирао...Међутим можда и не би било тако да мајчина страна фамилије није била прочетнички оријентисана...И увек наклоњена цркви па и за време комунизма...
Snajka, koji si ti revolucionar!!!!! :lol:
 
Arnold_Layne:
pa čekaj, hoćes reći da nije bilo tako?
pa prilikom ''oslobodjenja'' Beograda, kada je Josip Broz ulazio na belom konju u grad, su ubili 40.000 ljudi. zakopani su kod partizanovog stadiona, Marakane, banjičke šume (u tom delu grada)

komunizam = zlo



edit: post se odnosio na Jominija, jer je poricao ono Ratkovo o 100 Srba na 1 nemca.
jbt ne mogu verujem da sam se složio sa Ratkom u nečemu...
Poricao??? Hajde pogledaj ponovo moj post.
 
RatkoMladicJunior:
Komunjarcine su zverstva ucinili Srbima. Milan Nedic nije.

Uopste ne vidim temu: zlocini koje su cinili partizani vs oni koje su cinili cetnici

niti se osecam prozvana da pricam o tome, cak i licno... moj deda je ceo rat proveo u logoru
a pre rata ga je vijala zandarmerija... i tako, on je bio pravi pravcati komunista
on je bio idealista, a ne ubica

znaci, da li su cetnici ubijali ili ne SRBE, neka rasprave ljudi ciji je posao... ja ovako mogu da kazem da verujem da su ubijali cim su bili naoruzani, a bio je rat
 

Back
Top