Ukljesteni znaci

svetlanke

Zainteresovan član
Poruka
280
kako se ukljesteni znak tumaci u natalnoj...tj. uvek su dva suprotna ukljestena u dve kuce. ja sam jedino do sada citala objasnjenje za to od aleksandra imsiragica i nisam bas nesto zadovoljna... :-? kakva su vasa iskustva sa tim?
 
ma da, znam, nego sticajem okolnosti imam njegove 3 knjige u kuci, pa sam ih i procitala :) a i zbog toga evo topica na tu temu, pa da vidimo sta ostali misle :) a ne znam kako se kaze ukljesteni znak na engleskom, pa da potrazim na internetu, kao sto mogu za ostale stvari :?:
 
E, sad sam te pronašla, mangupe jedan pubertetlijski! :-P Pa, gde si ? Mi se ovde zamal' pobismo da obajasnimo ko si ti? :roll: Ja tvrdim da imaš 15 leta i da si mali nedo*ebanko, da ne kažem za*ebanko, kao i svaki Merkur! :-P :-D
 
beba_toronto:
dva cela znaka su ukljestena u 2 kuce?:)
ne kapiram?:)
pa znas da ima 12 kuca i 12 znakova. i logicno bi bilo da svaka kuca pocinje u jednom znaku. medjutim desava se veoma cesto da neko ima suvise velike kuce i onda se ustvari u toj jednoj kuci nadju tri znaka, jedan u kome pocinje, drugi koji je ukljesten, i treci kojim se zavrsava i kojim pocinje sledeca kuca? kapiras? (pogledaj horoskop svog decka, ima ukljesten znak riba i znak device) i onda naravno suprotan znak tome koji je prvi ukljesten, je takodje ukljesten u naspramoj kuci...e, pa to je veoma vazno i ima svoje tumacenje...
 
Astrodita:
E, sad sam te pronašla, mangupe jedan pubertetlijski! :-P Pa, gde si ? Mi se ovde zamal' pobismo da obajasnimo ko si ti? :roll: Ja tvrdim da imaš 15 leta i da si mali nedo*ebanko, da ne kažem za*ebanko, kao i svaki Merkur! :-P :-D
To je tvrdio i Pontije Pilat, pred celom Judejom, kada sam se PROŠLI put pojavio UŽIVO !!! :lol:
 
svetlanke:
pa znas da ima 12 kuca i 12 znakova. i logicno bi bilo da svaka kuca pocinje u jednom znaku. medjutim desava se veoma cesto da neko ima suvise velike kuce i onda se ustvari u toj jednoj kuci nadju tri znaka, jedan u kome pocinje, drugi koji je ukljesten, i treci kojim se zavrsava i kojim pocinje sledeca kuca? kapiras? (pogledaj horoskop svog decka, ima ukljesten znak riba i znak device) i onda naravno suprotan znak tome koji je prvi ukljesten, je takodje ukljesten u naspramoj kuci...e, pa to je veoma vazno i ima svoje tumacenje...

ok ok, kapiram , imam i ja ukljestenu vagu izmedju device i skorpije u 7 kuci, i ukljestenog ovna izmedju bika i riba u 1. kuci:))))
e citala sam nesto o tome juce ali sad ne znam gde....uglavnom kaze da to nema neki poseban znacaj, aj idem da vidim ako nadjem nesto:)
 
Intercepted Signs: Remember Intercepted Houses? Well this is a similar idea only with Signs. It sometimes happens that a chart will have two Houses (opposite each other) which are large enough to contain an entire sign in the middle. In other words the House has one Sign on it's cusp, then in the middle of the House is a whole Sign from 0-30 degrees and on the following House cusp is another Sign. The large size of the Houses in question are the result of the House Systems used and where on Earth you are born. For example in many Northern Latitudes you will find one or two pairs of Houses with Intercepted Signs in them. Again, like a lot of other things in Astrology, there are many possible interpretations for this from no meaning at all, to having a heavy emphasis on events concerning the Houses in question. I lean towards the latter idea although I think that the most impact may come from the Planetary interpretation rather than the House interpretation. So that if there is a Planet in those Intercepted Signs it is possible that it may have more difficulty expressing. It is as though it is being held back in some way and it may be more difficult for the person to learn how the Planetary energy will function in their life. The key to this may lie in the House which is ruled by that Planet.

to ti je to a sajt je ovaj , samo na ovom sajtu samo to pise nista vise....
ali uglavnom to se zove Intercepted Signs....

http://www.astrologyworldonline.com/les8.html
 
Uklješteni znaci, kao i kuće, svoje pravo lice pokažu u drugoj polovini života, negde iza 40-e godine.Od kuće, koja se nalazi u uklještenom znaku i planete ,koja se nalazi u njoj ,zavisi da li će pokazati loše ili dobro ''lice''. Primer: 2.kuća u kojoj se nalazi Uran(planeta brzih i naglih promena)nalazi se uklještena u znaku Raka.U drugoj polovini života osoba će imati promenljive finansije, drugim rečima pratiće je nestašica novca , a samo povremeno dobitak, i to neizvestan.Znak Raka to još više otežava, jer su uključene emocije, i osoba se teško sa time miri.
Ovo sam doznala od Gorana Milekića a, inače, malo se piše o uklještenim znacima i kućama! :roll:
 
a jel ti mislis da su oni vazni kad se tumaci horoskop? ja imam jedan licni primer koji me zanima, jedan moj bivsi (ovan-strelac), koji je ima ukljesten znak jarca u 1. kuci i raka u 7.oj, i saturna posred tog raka! i naravno, covek se najvise na svetu plasi braka i prelaska na visi nivo veze, zajednicki zivot itd. i onda se meni ucinilo da je taj njegov saturn jos pojacan time sto je u ukljestenom znaku, kao da je to nesto sto je jace od njega samog...sta mislis?
 
Astrodita:
Uklješteni znaci, kao i kuće, svoje pravo lice pokažu u drugoj polovini života, negde iza 40-e godine.Od kuće, koja se nalazi u uklještenom znaku i planete ,koja se nalazi u njoj ,zavisi da li će pokazati loše ili dobro ''lice''. Primer: 2.kuća u kojoj se nalazi Uran(planeta brzih i naglih promena)nalazi se uklještena u znaku Raka.U drugoj polovini života osoba će imati promenljive finansije, drugim rečima pratiće je nestašica novca , a samo povremeno dobitak, i to neizvestan.Znak Raka to još više otežava, jer su uključene emocije, i osoba se teško sa time miri.
Ovo sam doznala od Gorana Milekića a, inače, malo se piše o uklještenim znacima i kućama! :roll:

jel to vazi samo ako je planeta ukljestena u tom ukljestenom znaku?
a sta ako u ukljestenom znaku nema planete?

sta ako je ukljesten Mars u Devici u 7. kuci? Devica je ukljestena u 7. polju izmedju dva znaka a mars je u Devici....
 
Upravo tako! Saturn hladi osećanja u emotivnom znaku Raka, a pošto je 7. kuća prvog braka i partnerstva,osoba se teško emotivno vezuje i zato i izbegava brak, odnosno, vezu.Saturn je ,u ovom slučaju, vladar podznaka i kuće ličnosti, pa se tumači da je to njegov životni stav, odnosno, biće veliki protivnik braka, a ovde se misli na život pod istim krovom!
Astrolozi se ne bave mnogo tumačenjem uklještenih znakova i kuća, više tumače aspekte.
Volela bih da čujem i druge šta imaju da kažu o ovome....Mady bi mogla da nas poseti! :)
 
beba_toronto:
jel to vazi samo ako je planeta ukljestena u tom ukljestenom znaku?
a sta ako u ukljestenom znaku nema planete?

sta ako je ukljesten Mars u Devici u 7. kuci? Devica je ukljestena u 7. polju izmedju dva znaka a mars je u Devici....

to znaci da je pocetak 7. kuce u znaku lava, a ako je mars ukljesten u devici, vazno je gde je otisao merkur. a cini mi se da bi ta osoba mogla da bude agresivna prema partneru, tj. da gaji neku skrivenu agresivnost koja ce se ispoljiti u kasnijim godinama...planeta koja je u ukljestenom znaku se ne izrazava dobro, i proradi kasnije u zivotu.
 
Evo , Vaga ukljestena u prvoj kuci bez planeta u njoj...meni logika govori da je bolje kad u ukljestenom znaku nema i ukljestenih planeta, sam u pravu??:))
znaci , ovoj osobi ce biti tesko da ostvari harmoniju, odnosno balans u vezama, i posto je pocetak 7. kuce u Devici, ostali ce je stalno gledati kao slugu, bice sluga drugima ili ce se drugi osecati kao sluge, odnosno bice neravnopravan odnos..
ali ja ipak mislim da je ovde vise problem u osecaju odnosno projekciji nego sto je u pitanju stvarna neravnopravnost, mada moze da bude...
imala sam i jednu i drugu situaciju,i stvarnu neravnopravnost u vezama a i samo osecaj bez realnog razloga...ali harmonicnost nikad:)
 
bebo, ako je u 1.oj ukljestena vaga, onda je u 7.jo ukljesten ovan, jel tako? to su dva kardinalna znaka, oni koji pocinju stvari, i specijalno sto su te dve kuce u pitanju (sama osoba i partnerski odnos) znaci da joj nedostaje ona inicijalna kapisla da stvari pocne i sprovede u delo, ili je to sve pomereno za neke tamo kasnije godine...
 
bebo, ako je u 1.oj ukljestena vaga, onda je u 7.jo ukljesten ovan, jel tako? to su dva kardinalna znaka, oni koji pocinju stvari, i specijalno sto su te dve kuce u pitanju (sama osoba i partnerski odnos) znaci da joj nedostaje ona inicijalna kapisla da stvari pocne i sprovede u delo, ili je to sve pomereno za neke tamo kasnije godine...i sve to u simbolici ova dva znaka...
 
svetlanke:
bebo, ako je u 1.oj ukljestena vaga, onda je u 7.jo ukljesten ovan, jel tako? to su dva kardinalna znaka, oni koji pocinju stvari, i specijalno sto su te dve kuce u pitanju (sama osoba i partnerski odnos) znaci da joj nedostaje ona inicijalna kapisla da stvari pocne i sprovede u delo, ili je to sve pomereno za neke tamo kasnije godine...i sve to u simbolici ova dva znaka...

to je u mojoj karti:)
nadam se da je samo pomereno:))))
da , uljestena je vaga, i ovan u prvoj kuci sa suprotne strane - nedostatak samoinicijative - tako sam i ja shvatila, hvala ti:))))
:))))
 

Back
Top