TASOS - u reči i slici

Jel za neko kakvo je mesto Skala Potamia (ili nesto slicno , mozda nisam dobro zapamtio:) ?! Ima ga u ponudi Relaxa ove godine , ali u katalogu ne pise nista o samom mestu i polozaju , gde se nalazi na ostrvu...
Pozdrav svim ljubiteljima GR ;)
 
Prosle godine smo letovali na Tasosu i obisli smo bungalove na Makriamosu.To je izdvojeni deo,podaleko od Limenasa(ali ako se ide kolima nema frke),sredjena plaza,odmah uz nju bazen,a onda uzbrdo bungalovi od kamena,savrseno uklopljeni u ambijent.Ima ih na razlicitim nivoima,tako da su zadnji redovi bas,bas uzbrdo.Lepo je,sredjeno,samo bas to popodne kada smo mi bili bese puno travuljine u plicaku,ali cula sam da se to retko desava i da je voda uglavnom cista kao i svuda na Tasosu.Dakle,lepo je,ali po malo izolovano i ipak ne vredi toliko para koliko se prodaje.
 
Ljudi, stvarno ste super! Hocu i ja na TASOS!
Dakle, certvoroclana porodica (deca 5 god. i 8 god.), putovali bismo kolima u drugoj polovini avgusta....
Sta konkretno predlazete -koje mesto, koji hotel, preko koje agencije? Ili mozda postoji mogucnost da se ide u sopstvenoj reziji, u tom slucaju kako dobiti vize?

Hvala vam unapred...
 
mirarbi:
Jel' video neko od vas neku ponudu agencija za Tasos za leto 2006.? Ima li nesto zanimljivo?

Cekam da Magic objavi ponudu, ali jos nista.

Da li je jos neko od vas (osim Vesne - za koju znam da jeste) putovao sa Magicom?

Uf, procitah nekoliko puta ovaj tvoj putopis i, pravo da ti kazem, jedva cekam da odem na Tasos :grin: Ja sam vec uplatila krajem februara aranzman na Tasosu, Potos i to vansezonski (od 11.06.-21.06.) Ima vec ponuda za Grcku i to vise agencija, a sve je lako obici krstareci net-om ;) Evo par adresa, a ja konkretno idem preko prve agencije preko koje sam isla i prosle godine u Olimpic Beach i bila sam veoma zadovoljna:

www.etaturs.co.yu
www.argus.co.yu
www.sabra.co.yu

Ima dosta ponuda, ali ove godine smo se suprug i ja opredelili za Tasos. Ici cemo busom, a tamo cemo iznajmiti auto i na taj nacin planiramo da obidjemo celo ostrvo, a mozda i malo vise (ako stignemo :D )
Pozdrav!
 
Ja sam letovala u gradu Limenas i predivno sam se provela. Ne secam se kako se vila tacno zvala,ali bila je na 5 min od samog centra grada i blizu plaze Tarzanos na kojoj smo se odlicno provodili svakog petka na koktel zurkama...osobolje je predivno...uvece smo izlazili u klub "Just in time" i bilo je super. Moja tetka je sa klincima isla kolima u Potos i kaze da joj je to mesto najvise odgovaralo,jer je nekako mirnije i bolje za porodicno putovanje.
 
Za pocetak naravno glavni grad ostrva Limenas ili Thassos town:

limenasresize2hy.jpg


Limenas


limenaspoglednagradskuplazusam.jpg


Limenas – pogled na gradsku plazu sa mola


limenasgradskaplazaresize8bf.jpg


Limenas – gradska plaza


limenaskaficiplazakarnagioresi.jpg


Limenas – kafic i plaza Karnagio, na 5 minuta hoda od gradske plaze


limenascrkvicaizdanplazekarnag.jpg


Limenas – crkvica iznad plaze Karnagio
 
Zatim Pefkari - smesten na jugu ostrva, izmedju Limenarije i Potosa:

pefkariuvalaisprednizahotela2r.jpg


Pefkari – uvala ispred niza hotela: „Elizabeta“, „Akti“, „Esperia“, „Ka-pa-xi“, „Green velvet“, „Thassos“...


pefkariuvalaisprednizahotela1r.jpg


Pefkari – uvala ispred niza hotela – Albatros centar za sportove na vodi


pefkariuvalaispredkamparesize5.jpg


Pefkari – uvala ispred kampa i u daljini plaza hotela „Alexandra beach“


pefkaristenovitideonaspojudveu.jpg


Pefkari – stenoviti deo – spoj dve uvale
 
Marge, odgovor na tvoje pitanje je DA, pozeljno je imati automobil za obilazak ostrva i potpuni dozivljaj.

Ostrvo je oko 40km u precniku i kolima moze da se obidje za jedan dan.

Gradski prevoz funkcionise, odlicni turisticki klimatizovani busevi, ali idu na svakih sat, dva po posebnom redu voznje.

Naravno, postoji i taxi.
 
Fotografije Tasosa veceg formata od ovih prikazanih u okviru ove teme. Pratite link:

http://forum.krstarica.com/threads/94402


________________________________________

Pajamaca, moderatorka sajta, je spojila teme "Tasos - u reci i slici" i "Tasos - moje fotografije" u temu "Tasos - u reci i slici", tako da link ka temi "Tasos - moje fotografije" vise ne funkcionise. Naravno, sve fotke sa te teme sad vidite u okviru ove u kojoj ste upravo.
 
Vesna Ks:
Zanima me zasto se cesto pominje Sajam turizma...da li ima nekih pogodnosti tamo,sta se dobija...?
Dobijas pre svega informacije na vreme uz kataloge i prospekte svih destinacije koje te interesuju.Ja sam prosle godine dosla kuci sa kesetinom kataloga (jedan lepi Grk mi poklonio i knjigu o severnoj Grckoj, evo mi je u biblioteci :)), sela i nasla neverovatnu ponudu za Pefkohori.Verovala ili ne, jedva sam rezervisala poslednji slobodni apartman par dana posle sajma.Kad sam drugima pricala, nisu mi verovali za cenu i mislili su da lazem.Moja prijateljica je pre 15 dana takodje rezervisala poslednji apartman u istoj vili kao prosle godine preko iste agencije, za slicnu smesnu cenu.Deset punih dana,sa prevozom, vizom i zdr.osiguranjem ove godine 125e, a prosle oko 110e.Od 15 do 26 juna.Pa vi vidite! Da, vila je u samom centru u glavnoj ulici sasvim, sasvim pristojna!
 
E, pa ja bila na sajmu , uzela brdo kataloga, jos se dvoumim, Tasos mi je vrlo privlacan, ali imam neke nedoumice tj. isli bi u Limenas, ali nisam bas shvatila deo sa plazama?! Znam da ima vise plaza u blizini, ali me zanima kada stoji u opisu agencije " u blizini plaze" na sta se tu misli- gradska ili neka druga? I da li moze peske na neku od njih? Naravno uzecemo kola, ali ja ne volim bas svakog dana da se vozim kolima do plaze. Videla sam u jednoj agenciji kao ima prevoz , besplatan mini busevima do plaza u blizini! Jel zna neko nesto o tome? I pored koje plaze je najbolje biti - mislim da ti bude najbliza? Hvala!
 
Ja i ove godin idem na Tasos....Jeeeeee....bila sam i prosle,mnoooooogo je lepo.....evo i neke slikice sa letovanja...:D Btw.Ova zadnja slika je slikana sa trajekta dok smo jos uvek bili u luci....

Ovo je neka ulicica sa restoranima u centru grada


ovo je isto negde blizu centra,naspram planina je more...


pogled s puta,kad smo se vracali s plaze...



....zalazak sunca,ispred naseg apartmana...


I k'o sto vec rekoh,voda u luci....:D
 
stsuki:
E, pa ja bila na sajmu , uzela brdo kataloga, jos se dvoumim, Tasos mi je vrlo privlacan, ali imam neke nedoumice tj. isli bi u Limenas, ali nisam bas shvatila deo sa plazama?! Znam da ima vise plaza u blizini, ali me zanima kada stoji u opisu agencije " u blizini plaze" na sta se tu misli- gradska ili neka druga? I da li moze peske na neku od njih? Naravno uzecemo kola, ali ja ne volim bas svakog dana da se vozim kolima do plaze. Videla sam u jednoj agenciji kao ima prevoz , besplatan mini busevima do plaza u blizini! Jel zna neko nesto o tome? I pored koje plaze je najbolje biti - mislim da ti bude najbliza? Hvala!
Limenas je super ako volis male gradicje.Nema guzve,dosta je mirno mesto.Mi smo imali apartman bukvalno na obali.E sad ima valjda 2 ili 3 vecje plaze(Britanska,Francuska itd.)
a apartmani su ti verovatno na obali...tako da...to ti bas i nije neka plaza(nekih 10m)...Do ovih vecjih treba 15 min do 30 min peske.....Ja ti preporucujem da odes na Tasos,stvarno je predivno....:D PozZ :D:D:D
 
Tamplja, hajde dopisi ispod svake slike sta je na njoj, da bi ljudi koje interesuje znali.

Stsuki, moras da pitas u agenciji na koju plazu u blizini su mislili. Savet, budi oprezna, cesto se desava da agencija napise "apartmani na 500m od plaze", a to bude i 2km.

U Limenasu imas gradsku plazu, Karnagio (stenovita), Tarsanas i Makriamos. Sve mogu da ti budu i blizu i daleko, zavisi u kom delu Limenasa budes smestena.

To u vezi sa Limenasom i plazama ce bolje znati Goscica da ti objasni, jer je bas tamo bila. Pogledaj gore njene postove i fotografije.
 

Back
Top