TASOS - u reči i slici

Lidl se otvara u 08:00, radi do 20:00, za Masutis (ovolike godine nisam znala kako se čita, hvala ema) nisam sigurna, ali je skuplji od Lidla 100% provereno, ali je veći izbor, pogotovo za one koji uzimaju samo nama poznate marke proizvoda. Ako možeš, planiraj put prema njihovom radnom vremenu... :-)
 
Ovo je GSM doktor postavio na forum, čisto da ne bi morali da pretražujete, a njemu svaka čast, ja se ubih po njihovom sajtu (za grčku), ali sličicu ne nađoh :mad:
 

Prilozi

  • lidllw1.png
    lidllw1.png
    11,6 KB · Pregleda: 69
Ja sam prosle godine u povratku sa Tasosa na insistiranje gospodje svratio u taj cuveni Lidl, nagledali smo se kineske robe, a mene je privuklo neko crno vino sa lepom etiketom, navodno vino sa Krita, bilo je nesto extra jeftino, uzeo sam 5 flasa, dve dao tastu, dve caletu, a jedno sam otvorio za novu godinu.... probao i prosuo u sudoperu.
 
Ja sam išla u Solunu (kod Ikea-e) i na Halkidikiju, uzimali smo smrznute proizvode (pomfri, pizze, riblje filete, pileće grudi), vodu , pasterizovano mleko, jogurt im je dobar mada se pakovanje razlikuje od našeg, grickalice i to je sasvim OK, i imali su neki minut pire nepoznate marke meni potpuno i super se pokazao, uglavnom za brzi ručak. Ako imaš sreće i dođeš čim iznesu sveže voće i povrće, možeš da paziriš po odličnoj ceni i nektarine, šljive, breskve, paradajz, itd. sve zavisi kada naletiš, nema baš nekog pravila. Ja sam pre dve godine išla i u Lidl i u Masutis, i u Masutisu je bili Hipp-ovih kašica kakvih hoćeš, a prošle godine ni za lek, isto kod njih, samo Nestle, a moj klinac ih nije hteo...
Mi smo dosta kupovali po tim njihovim marketima, nismo imali običaj da bilo šta nosimo od hrane, ali smo išli bliže Solunu, tu je solidan izbor. Ako imaš iskustvo sa nekim lancem marketa u Grčkoj, onda tu pazari, pogotovo ako uzimaš sveže meso, toga u Lidl-u nema, bez obzira na veličinu marketa. U svakom slučaju, u Lidl-u treba znati šta uzimati, preporučujem smrznute polupripljemne ćevape, pakovanje od 1kg, prošle godine oko 3.5evrića i sladoled (čokolada i vanila) - 4l - 2evra... :lol:
 
gsmmilutin:
Imam jedno pitanje dali moze da se iznajmi skutr bez medjnarodne dozvole samo sa nasom dozvolom B.Idem na Potos za 10 dana , moj drug je bio u Limenas i nisu hteli da mu iznajme bez medjuharodne on je bio 2005.U napred zahvalan

Ponavljam,bilo je onih koji su dobili skuter i bez medjunarodne,ali ako ste u Srbiji,predlazem da je izvadite,ne kosta vise od 1000 din.,vadi se za 10min. i treba vam gde god da idete!
 
Dakle:

Vratili smo se sa Tasosa u subotu... Isli smo preko agencije ARGUS TURS prvi i DEFINITIVNO poslednji put!!! Prosle godine smo letovali na Tasosu u Limenariji preko Dzolija i htedosmo to da ponovimo (jer nam je bilo fenomenalno), samo ovog puta u MNOGO vecem broju (cetiri para i jos neki bez-parni). Nagovorismo prijatelje i podjosmo opet u LIMENARIJU, zbog Speedyja (rentacar).

Isli smo u TINU+. Citamo ovaj forum od osnivanja, cak smo prosle godine i sami pisali i o smestaju i o plazama i zaista ne mozemo da verujemo da se NIKO do sada nije pozalio na TINU. Ili da neko iz tura pre nas nije pisao i zalio se o problemima koji su nas docekali!!!

Ali da krenemo ispocetka:
1. Vodici su im ne 0 nego dve nule na gomili!!!

Kad smo dosli autobusom do apartmana, prstom su nam pokazali koja je nasa zgrada. Tina NEMA NIKOGA OD OSOBLJA. U zgradi su ISKLJUCIVO TURISTI, a ako vam nesto treba, u Info svesci imate br. telefona predstavnika agencije, u nasem slucaju Jelene, posto je ona bila zaduzena za Limenariju, pa ako ste uplatili dovoljno kredita za roaming, mozda i uspete da joj se pozalite.

Na prvom info sastanku smo upoznali Jelenu, i to je bio jedini dan da smo videli predstavnika agencije (ne racunamo diskoteke i brckanja na plazi)! Tada smo joj se pozalili na sve sto smo imali:

2. na nestasicu vode na visim spratovima i slab mlaz na prvom
3. cestu nestasicu tople vode
4. na nepostojanje parking prostora (iako nam je receno da imamo)
5. u pojedinim apartmanima su falili kompletni escajg i tanjiri
6. u nasem apartmanu nije bilo svetla u oba kupatila (na nepostojanje svetla iznad kreveta se nismo zalili)
7. u celoj zgradi je bio mrak, jer nijedno svetlo nije radilo


Sve je uredno popisala i rekla da ce videti sta moze da uradi, a za nestasicu vode je rekla da se niko do sada na to nije zalio. Kada je saznala da smo se mi sreli sa prethodnom turom i saznali da su i oni imali nestasicu vode, onda je rekla da na celom ostrvu poslednja dva dana nije bilo vode, pa kad smo poceli da se svadjamo dva dana su preprasla sa dve nedelje na dvadeset dana. Jos nas je ubedjivala da je na Tasosu normalno da leti nema vode i kako je to tako svuda (nije znala da smo mi vec letovali i to bas u Limenariji). Kada je konacno prestala da se pravi blesava da se radi o nestasici vode (prvi sprat je imao vodu) bila je u fazonu kako je to normalno, pa eto i njoj se bas to jutro desilo kad se tusirala; nestala joj je voda i lepo je sacekala 20 min. da se vrati i onda je zavrsila tusiranje.
Posto nam je propalo celo prepodne na cekanje i svadjanje sa njom, dogovorili smo se da svrati to vece i da nam kaze sta ce da urade po pitanju vode. Ona je svratila, kao sto je i bilo dogovoreno, ali nije uradila APSOLUTNO NISTA. Rekla je da ne moze nista da se uradi po pitanju vode i da je to tako kako je. Mi smo bili u fazonu da nam lepo potpise izjavu da vode nema, sto je ona naravno odbila „jer im je receno da nista ne potpisuju“. Hteli smo da je snimimo, a ona je krenula da bezi. Prestali smo sa snimanjem i trazili smo da nas presele u apartmane koji IMAJU VODE, na sta nam je odgovorila da je sve popunjeno. Trazili smo da nam vrate pare kako bismo sami nasli smestaj sa vodom, na sta je rekla da ne moze da nam da pare, jer smo platili u Beogradu. No kada je saznala da je 90% ljudi u Tini platilo na Tasosu u evrima (znaci ne samo nasa ekipa) i kad smo poceli da budemo sve glasniji ona je bukvalno pobegla bez dovidjenja. To je bio i poslednji put da smo videli predstavnika agencije.

E sad sledi ono najbolje... Kako smo se svi iz zgrade upoznali, uvece smo lako primetili nepoznatog coveka kako izlazi iz zgrade. Da ne duzim... Ispostavilo se da je to vlasnik apartmana sa kojim se Jelena cula verovatno tek kad je pobegla od nas, jer smo hteli svoje pare... Mi smo se vec bili oprostili od vode, jer smo mislili da je tip pri izgradnji ustedeo na pumpi za vodu i da je PODMAZAO gde treba da bi objekat uopste dobio UPOTREBNU DOZVOLU i da je to to (kao sto nam devojka rece).

MEDJUTIM!!!!

On je 'ladno stedeo struju i vodu!!! Pojacao nam je hidrofor (ili kako se to vec zove) i cela kuca je odjednom imala vodu!!!!! Posto je glumio srdacnost i luuuuuudu ljubaznost sa kezom i My friend frazom, uhvatili smo ga za svetlo i on se samo popeo i zavrnuo sijalice do kraja!!! A u nasem apartmanu je promenio sijalice koje su bile crkle.

Naravno, mi smo bili ohladili, jer smo dosli na letovanje i nismo hteli da kvarimo odmor i lepo raspolozenje. Gazda je u medjuvremenu opet smanjio pumpu, tako da su gosti sa poslednjeg i pretposlednjeg sprata opet ostajali bez vode i nasapunjani cekali da dodje voda... Mi vise nismo imali para za roaming... Pomirili smo se kao i ljudi pre nas, a verovatno i ovi posle nas sto ce se pomiriti.

Kulminacija bezobrazluka i arogancije vodica je bila pretposlednji dan kada je gazda prepodne dosao da naplati koriscenje klime. Samo su dva apartmana koristila klimu i to 7 dana (od veceri kada smo ga videli, tada smo ga startovali za sve posto nam vodic nista nije obezbedio), a on je hteo da je naplati 10 dana kao i nasim prijateljima na poslednjem spratu koji UOPSTE NISU KORISTILI KLIMU!!! To prepodne nam je opet propalo u svadji i opstenarodnom veselju da na kraju nista ne bismo uradili. To popodne je vodic Jelena imala nesrecu da bude na istoj plazi i istom kaficu sa nama, gde smo je obavestili o problemu i zamolili je da zove gazdu i raspravi to sa njim, jer on slabo govori engleski. Rekla je da ce srediti...

Buduci da smo bili sami u vili i da agencija nije stajala iza nas, to vece dolazi gazda i trazi pare za nekoriscenu klimu. Znaci, Jelena opet nije nista odradila!!! Opet svadja i buka, mali Grk skace kao Tasmanijski djavo, da bi na kraju odustao, jer nas je bilo mnogo, a on samo jedan. Gosti koji su 7 dana koristili klimu su potroslili silne pare na telefoniranje raznih bosova i Big bosova koji znaju engleski do Hello my friend, where are you from, dok se nisu sporazumeli sta i kako. Naravno od vodica ni traga ni glasa...

Poslednjeg dana je autobus kasnio skoro sat vremena. Tri autobusa su prosla, a nas cetvrti je em kasnio, em nije bio isti onaj kojim smo dosli, vec MNOGO LOSIJI. No o uslovima putovanja se necemo ni zaliti, da ne ispadne da smo razmazeni!!! Elem, kad smo pitali vodica Vladu gde su do sad i izvalili neki fazon uz to, on je samo bez izvinjenja arogantno odbrusio kako nije on duzan nama da se pravda...

NARAVOUCENIJE CELOG LETOVANJA

1. NIKADA I NIGDE VISE SA ARGUS TURSOM

2. Dok smo sat vremena cekali autobus i prebirali po uspomenama sa letovanja shvatili smo jednu krucijalnu stvar:


ARGUS TURS je na satrovackom GUSAR TURS!!!

3. Ko dolazi kolima obavezno neka uplati roaming, jer ljudi koji su dolazili svojim prevozom nisu znali kako da nadju vilu, pa su lutali. A kad su nasli, cekali su po sati i vise u prizemlju ne bi li docekali nekoga da im da kljuceve i kaze im koja je njihova soba. Vodici nisu bili dostupni, a kad su bili nisu se javljali na telefon. Njihov izgovor u tom slucaju jeste da su bili u transferu. Nas zakljucak jeste da oni ne izlaze iz tog tzv. transfera.
4. Ako imate zelje u pogledu izbora sobe OBAVEZNO ih podvlacite i ponavljajte narocito ako ste sa decom. Nasi prijatelji su izricito trazili da im soba ne gleda na magistralu, jer devojka ima problema sa spavanjem: dobili su sobu na magisrali. Buka je tolika da na terasi ne cujes onoga koji prica. Ako hoces da spavas moras da zatvoris vrata od terase, a onda umires od toplote. Bracni par na poslednjem spratu je trazio da bude smesten u prizemlju, jer muz ima problema sa kolenom, a dobili su III sprat...

Sve u svemu u zivotu nismo putovali sa ovoliko losom agencijom!!! I u zivotu nismo imali ovako lose vodice! Arogantne, nezainteresovane, neobrazovane... Prosle godine smo od vodica na putu do Tasosa saznali sve o Tasosu. Ove godine nismo mogli od vodica ni escajg da izvucemo 10 dana!!!

SRECNO SVIMA KOJI SU VEC UPLATILI TINU+
 
demol:
Dakle:

Vratili smo se sa Tasosa u subotu... Isli smo preko agencije ARGUS TURS prvi i DEFINITIVNO poslednji put!!!
....
ARGUS TURS je na satrovackom GUSAR TURS!!!
...

Apsolutno se slazem sa opisom i sposobnoscu agencije. Pre par godina se meni desilo u Bugarskoj - Kiten da mi prodaju smestaj na samoj plazi divan miran za odmor sa malom decom. Sve se ispostavilo kao tacno negde do 1h po ponoci, kada je nenadano pocela da nam tresti muzika iz diskoteke od koje su nas delila 3-4 drveta. U sobi sa zatvorenim prozorima jednostavno se nije moglo ni razgovarati a kamo li spavati. Diskoteka je svirala do 4-5 ujutru, tako da sam proveo najgorih 10 dana letovanja u zivotu, spavao sam na plazi pod suncobranom preko dana i jedva cekao kad cu stici u Beograd. Na molbu da nas premeste u neki drugi objekat, takodje su rekli da je sve popunjeno.
Oni su toliko strasno neprofesionalni da ove godine nisam ni gledao njihove aranzmane. Oni su za mene precrtani iz spiska agencija.
 
nikana1:
Veorovali ili ne moze se naci mleko i za 85 centi (u super-marketu Maliatos u Limenariji npr.)
Voda (6x1,5) 1,5e
Kackavalj Gauda 4,75e
Parizer, mortadela i sl. 3,90
Cajna kobasica 3,95e
Kiselo mleko 1kg 2,35e
Sve je ovo ispod prosecne cene, dakle ovo su neke od stvari koje su jeftine.

PS. Ne propustite da probate orahe u borovom medu!
Trotter-u, samo za tebe, a za sve - čitajte forum od početka, ima jako puno podataka, zavisni koga šta interesuje... 8-)
 
demol:
Dakle:


Ali da krenemo ispocetka:
1. Vodici su im ne 0 nego dve nule na gomili!!!

Kad smo dosli autobusom do apartmana, prstom su nam pokazali koja je nasa zgrada. Tina NEMA NIKOGA OD OSOBLJA. U zgradi su ISKLJUCIVO TURISTI, a ako vam nesto treba, u Info svesci imate br. telefona predstavnika agencije, u nasem slucaju Jelene, posto je ona bila zaduzena za Limenariju, pa ako ste uplatili dovoljno kredita za roaming, mozda i uspete da joj se pozalite.

Argus? Šta reći - dok sam bila student a oni bili u tržnom centru zeleni venac, bila sam prezadovoljna njihovim vodičima ( Budimpešta, Prag), ali kada sam išla sa detetom na letovanje sa njima - to ne bih preporučila nikom!!! Super su dok nemate neki problem, a čim se problem javi - pomoći nigde, postanete nevidljivi! Ali je zato njima super u Balkanskoj, pa ko hoće neka izvoli, mene više videti neće! :evil:
 
ljupče:
:p U pravu si, moja greška. Ne sećam se da sam nešto našla za Limenas, ali mirabi se vraća u nedelju 11.08., biće svežih informacija!
Ma, ok... Ionako će posle aviona, odmor kolima biti finansijska relaksacija. I naravno, ne samo finansijska. ;) Posle Krita, zelenilo Tasosa će prijati... A što se tiče isčitavanja foruma, veruj, već samo jednom prošao temu, ali ranije, pre nego što sam rešio da idem. a sve ove strane treba pročitati... Ponekad pitanja moraju da se ponove, stvarno među tolikom količinom informacija nije uvek lako naći onu koja vam treba.
Pozdrav
 

Back
Top