TASOS - u reči i slici

skala potami i chrisi amoudia, po meni su mesta sa najvishe turistickog potencijala na ostrvu i kako sam i primetio tu se i najvise gradi. Vozikajuci se po tom kraju ni ne primetite kad ulazite iz jednog mesta u drugo jer svuda ima razbacanih Vila Hotelcica i kuca.
Ogromna pescana plaza, puno nenaseljenog prostora (na ravnom).

Inace sam najvise vremena provodio na Golden beach-u - fantasticna plaza-, ne propustite da je obidjete celu.
 
montoya:
Mislim da bese,TABEPNA KЛEONIKH !!!!!
Ako ti je od pomoci ;-)

Restoran brkatog Koste u Teologosu se zove Iatroy, to mu je cini mi se prezime.

dscn2285as8.jpg
 
Jeluska:
Citala, citala i registrovala se...
Mi uplatili preko Perla toursa - Golden Beach - Vila Soti.

pozz
I mi idemo preko Perle-sutra uvece u Skala Potamia app. Aloe.Prosle godine smo bili u Limenasu ali smo obisli Gloden beach i mogu da ti kazem da je plaza mnogo lepa,velika.Ima sportova na vodi. Mesto je na super poziciji jer ti je sve blizu i Limenas i Pardise beach i Aliki.

I da ako je neko bio u app. Aloe neka nesto napise-molim vas... :)
Jos jedno pitanje- da li postoji Western union na ostrvu?
Hvala
 
Hello, mene samo interesuje dali je neko isao sa Belvi Travelom za Tasos, Potos , vila Anastasia?
Interesuju me iskreni utisci prevoza i smestaja?
Neko je isto ovo davno pomenuo, cini mi se jedna dama ali nije dobila povratnu informaciju, bar ja nisam procitala, nadam se da i ja necu tako proci.

Pozdrav svima!
 
Restoran u selu Kazaviti. Otvorena basta restorana se nalazi ispod ogromnog platana i mesto je stvarno lepo. Kazu da Grci tamo dolaze na jagnjetinu, sto bi znacilo da ne moze da bude lose. U restoranu mozete kupiti kanistar od 5 litara maslinovog ulja i mislim da kosta 20 Eura.

kazaviti1pm1.jpg


kazaviti2pj3.jpg
 
Jele, Montoya, dobro je sto ste se setile naziva taverne u Theologosu.

Mi smo Kostu vidjali na plazi u Pefkariju. Zato znam da je brkat. Prilazio je Srbima i pricao, pozivao u njegovu kafanu.

Kad smo otisli u Teologos, trazili smo tavernu "Kosta", ali takvu naravno nismo nasli. Jeli smo na drugom mestu i nismo bas bili zadovoljni. Kasnije, u povratku, videli smo Kostu kako sece jagnje na stolu ispred svoje kafane. Lako bih je ponovo prepoznala, ali zbog ostalih forumasa koji na Tasos idu prvi put, dobro je da znaju pravi naziv taverne, da ne lutaju kao mi.
 
Tanja NS:
Hello, mene samo interesuje dali je neko isao sa Belvi Travelom za Tasos, Potos , vila Anastasia?
Interesuju me iskreni utisci prevoza i smestaja?
Neko je isto ovo davno pomenuo, cini mi se jedna dama ali nije dobila povratnu informaciju, bar ja nisam procitala, nadam se da i ja necu tako proci.

Pozdrav svima!

Vila Anastasija- prilicno skromno sve, ali cisto. Lokacija je OK, nalazi se u istoj ulici gde i hotel Sirines. Ima nekih stotinak metara od plaze. Nije bas na ulici pa sigurno nije buka.
 
zokiNBGD:
Kratko sa Tasosa sa par informacija:

- putovao sam u nedelju 01.07. i to baš sa talasom Turaka. Bilo je malo naših registracija, uglavnom EU. Zbog toga smo čekali da uđemo u Makedoniju 2,5 sata - od 16:10 do 18:40. Makedonci upisuju ručno podatke iz pasoša ali ne znam zašto gnjave jer i naši upisuju (naše podatke, ne znam za strance) pa sve brzo ide. Ako sam dobro video Makedonci za upisivanje podataka iz naših pasoša troše znatno manje vremena nego za Turke, ne znam zašto. Kada sam stigao na našu granicu red je počinjao odmah od naše rampe ali kad sam stigao na red kod Makedonaca vidim da se red prepolovio. Na osnovu toga zaključujem da sam bio u "talasu".

- Ovde je vreme trenutno IDEALNO, ne može bolje biti, temp. je oko 32 oC, pirka vetrić a temperatura mora (u Pefkariju) je 25-26 oC - mlaka :)

- išao sam preko Nea Peramosa, karta za auto je 20,20€ + 2x3,50€ za nas dvoje. To je 10€ skuplje nego preko Keramotija a kraće je, za sve one koji idu na jug ostrva, 78km. Red vožnje do 06.07. je isti k'o prošle godine (imate ga na www.peramos.info) a onda će MOŽDA biti izmena. Uglavnom, džaba sam se plašio, ferry od 10:45 je bio popunjen 1/5, dakle skoro prazan.

- internet :) pa, najbolja varijanta je da, ako imate, ponesete lap-top i zakačite se wireless-om za Hotel Alexandra beach, veza je de luxe, Skype radi odlično a cena je 3€ za 1h, 5€ za 2h, 10€ za 6h... - ali pošteno, kad završite izlogujete se, preostalo vreme trošite kasnije (meri se na sekundu, možete ga potrošiti u toku 3 meseca). Domet je u krugu hotela, do Pefkarija ne može da dobaci :)

- Nikana1 je tu, svim forumašima da izađe u susret i da ulepšava Tasos :)

Pozdrav za Zokija.
Bili smo na krstarenju juce, a veceras Greek night! Odigracemo sirtaki zajedno za sve forumase, jesti jagnjetinu, piti retzinu...Steta je sto niste svi ovde u isto vreme.
 
Hvala puno Nikana1, od tebe sam i ocekivala odgovor:))
Sve ostalo sto me interesuje sam procitala na forumu, na internetu sam videla kako izgleda ista ta vila, deluje mi bas tako kao sto si sama napisala-skromno, nema veze ove godine zbog godisnjeg je ispalo tako iduce ce biti bolje, svakako cu u njoj najmanje boraviti-daj Boze lepog vremena:))
Pozdrav svima iz Novog Sada, i sve pohvale za Nikanu!
 
Sve mi se svidja sem sportova na vodi...

To ne treba da ti smeta. Ta plaza je toliko dugacka, da ako ne zelis ne moras da se smestis u delu gde isplovljavaju pedaline, kanuii ili sta sve vec.

Mi smo u Pefkariju, gde je uvala 30 puta manja od plaze Golden beach, uvek bili locirani pored Albatros centra za sportove na vodi i nikada nam nisu smetali. Oni plovcima ograde putanju za odlazak i dolazak njihovih plovecih objekata, tako da nema opasnosti za kupace.
 
Zaboravila sam ovo pitati...
U agenciji preko koje putujem su mi rekli da sa nasim Srpskim pasosem mogu uci u Makedoniju, a iz Maked u Grcku sa Hrvatskim pasosem koji posedujem, i da mi u tom slucaju nije potrebna viza, ja verujem da je to tako, ali se ipak bojim neke problematike.
Dali je neko na ovakav naciin putovao tj. sa dva pasosa i dali je bilo problema?

Unapred Hvala.
 
Tanja NS:
Zaboravila sam ovo pitati...
U agenciji preko koje putujem su mi rekli da sa nasim Srpskim pasosem mogu uci u Makedoniju, a iz Maked u Grcku sa Hrvatskim pasosem koji posedujem, i da mi u tom slucaju nije potrebna viza, ja verujem da je to tako, ali se ipak bojim neke problematike.
Dali je neko na ovakav naciin putovao tj. sa dva pasosa i dali je bilo problema?

Unapred Hvala.

Ako imas HR putovnicu, ne treba ti viza za zemlje EU
Ako ti je pasos izdat ovde u konzulatu, tj. u pasosu ti pise adresa iz Srbije, onda imas zlato u rukama
 
Ne brini Tanja, u Makedoniju se sa srpskim pasosem ulazi bez vize (provereno vise puta - isli kod prijatelja), a sa hrvatskim pasosem ulazis bez vize u zemlje evropske unije, jer je Hrvatska na beloj sengen listi (na koju bi Srbija, po Djelicevim recima, trebalo da dospe do kraja 2008. godine).
 
ZokiNBGD stvarno svaka cast, saljes nam informacije i sa lica mesta.

Nego, sad kad je Doctor ukapirao da svi Magic-ovi putnici obavezno upoznaju Nikanu, "koja ulepsava ostrvo", sigurno ce otkazati svoj aranzman i uplatiti sta god da je ostalo u Magic-ovoj ponudi. ;)
 
Vec sam negde ranije napisao, prosle godine sam uplatio aranzman u Magic-u, ali nikakav kontakt sa njima nisam imao dok mi se nije zacepila wc sholja u apartmanu (Tasos apartmani Pefkari) i zena iz agencije je dosla da nas obidje da vidi da li je sve u redu, za razliku od gazdarice koja je bila neljubazna i nekulturna, lupetala je nesto neznajuci da znam grcki, a kada sam joj odgovorio propala je u zemlju.
Znaci, agencija ko agencija, totalno je nebitna za letovanje, ovog leta smo hteli na Golden Beach (Hrisi Amudia - zlatna pescana plaza) pa smo po tome i birali agenciju.
Ljudi, pazite se, grci imaju uske kanalizacione cevi !
A sto se Nikane tice, ne moram uopste da je upoznam, ako nam je sudjeno srescemo se ili tamo ili ' vamo, jel tako?
 

Back
Top