DVD film 6 Gb

King 7

Iskusan
Poruka
5.443
Skinuo sam film sa diska na kompjuter u nameri da ga narezem na standardni DVD - R disk ali je fajl prevelik - oko 6 Gb. Kako narezati film ponovo ali bez trajne kompresije i gubitka kvaliteta?
 
King 7:
Da li DVD shrink trajno komprimuje film na 4.2 Gb ili samo na disku? Mogu li ponovo dobiti 6 Gb ako skinem taj film na komp?

Nisam siguran da sam razumio sta te tacno interesuje, ali ako mislis da mozes film zapakovati, kao npr neki dokument, pa ga poslije otpakovati, to nece ici.

Dvd shrink je odlican progarm, probaj sa njim sabiti film na 4.5 gb i onda pozovi prijatelja da testiras kvalitet.
Ako primjeti razliku onda ima oko sokolovo :)

pozdrav
 
DVD shrink ima opciju DVD Region:

"Na ovom mjestu možete odrediti da vaš DVD bude opskrbljen tačno određenim regionalnim kodom ili ga možete učiniti čitljivim bez obzira na regiju odabirom opcije Region Free".
 
bo_Rs:
Vec sam rekao da takav program ne postoji.
mozda te nisam razumio, ali ako jesam onda ne postoji.

A zasto je uopste bitno da bude 6 gb, sta fali 4.5 gb?
Da ne bih gubio na kvalitetu komprimovanjem. Ti si rekao da necu primetiti razliku i to je Ok ali me cisto zanima, zasto ne probati. Moj ortak je to uradio sa DVD 2 One ali je trajno ostao na 4,2 Gb.
 
Bilo koji program da koristis u svrhu skracivanja/smanjivanja posle toga ostaje toliki na koliko si ga skratio.( malo je glupo formulisano) . Ovi programi ne rade kao ZIP ovanje(zapakivanje-raspakivanje) vec " izbacuju "po njima "suvisne delove" koji nestaju/brisu se.Tako da ,sta se smanji na 4.6 GB ostaje toliki ili ga mozes jos smanjiti(losiji kvalitet snimke) ali nikako povecati nazad na recimo 8 GB sa istim kvalitetom slike kao original.
 
Ok, samo sam zeleo da film koji sam skinuo sa diska ponovo narezem na drugi. Iznenadio sam se velicinom fajla pa sam pomislio da ako je vec narezan toliki fajl na obican disk to mogu ponoviti i ja jer je snimak jako dobar i bilo mi je zao da ga komprimujem.
 
DVD Shrink, укпања меније, и додатни материјал, тако да ако ти и после тога фил превелик, онда га компресује, али не пуно, и сигурно не видљиво људским оком..
 
King 7:
Skinuo sam film sa diska na kompjuter u nameri da ga narezem na standardni DVD - R disk ali je fajl prevelik - oko 6 Gb. Kako narezati film ponovo ali bez trajne kompresije i gubitka kvaliteta?


Dvd shrink ti radi kompresiju filma, i to mozes videti pise ti u gornjem desnom kutu koliko je napravio.
Ali ako hoces da ti film bude bez kompresije ili sa nekom minimalnom kompresijom u shrinku imas opciju za izbacivanje reklama sa originalnog dvd-a. Tako da ostane cisti film.
A imas i jos jedan dobar sto sam izbaci sve reklame a zove dvd x copy.
 

Back
Top