Kompjuterske igre

Svabov

Buduća legenda
Poruka
25.294
Ovo definitivno spada ovde.
Evo i po meni najboljih

Pac-Man
pacman_c64com.gif

Vi ste zuta tacka, po imenu naravno Pacman a cilj je da pojedete sve bele ili zute tacke :)
U tome vas ometaju Inki, Blinki, Pinki i Klajd :)

International Soccer
1983
international_soccer.gif

Kakve FIFE, kakav Winning 11 ili ne znam ja sta vec. Najbolji fudbal u proteklih 25 godina...Postojala i verzija Wheelchair Soccer, u kojoj su igraci u invalidskim kolicima.

Elite
1985
elite.gif

U ulozi ste pilota svemirskog broda. Na raspolaganju imate nekoliko galaksija sa stotinama
planeta u svakoj od njih. Cilj igre je da postanete elita. Najbolji i najopasniji u galaksiji:) Mozete biti trgovac, lopov, pirat, da saradjujete sa policijom...Cak mozete
biti i rudar, i iskoriscavati asteroide koji lete naokolo...

Test Drive
1987
test_drive_2.ss.gif

Voznja. Sedate u Ferrari i jurcate drumovima dok se trkate protiv kompjutera i protiv
pandura...

Pirates!
1987
pirates-loader1.gif

Ovu igru su mnogi igrali godinama. 1987 kostala je 50$ i prodavala se kao alva. Igra
je simulacija, i akcija, i avantura, a bogami i strategija 16-17 veka, Karipskog mora
sukoba Engleske, Francuske Spanije i Britanije. Na pocetku igre kupujute brod, skupljate
posadu u lokalnoj kafani. Posada se obicno sastoji od najgoreg sljama, posto za bolje
ljude nemate para...Otiskujete se na more....

Arkanoid
1987
arkanoid-ingame2.gif

Ni jednostavnije igre, ni vece zabave...Neku varijantu ove igre je verovatno svako igrao, ali Arkanoid je prva u ball&padle tipu igara napravila veliki uspeh.
 
:D
Hehe, slazem se... ANTOLOGIJA rachunarskog doba!
Da dodam i ja nesto:

Bubble-Bobble
bb_1.png



Dig-Dug
Dig_Dug.ss.gif


Frogger
frogger.gif


Space Invaders
space_invaders.jpg


Asteroids
asteroids_game_large.gif


Donkey Kong
dk.jpg



Ali da kazem... pomak kakav je Elite napravio je dosad nepravazidjen i tesko da ce ikad biti. Tako mnogo ideja i mogucnosti i slobode igranja u tako malo kilobajta ;)
 
Bravo Obere... Setio sam se svoje prve igre na C64, onaj fudbal... Samo to je bilo '89, znam sigurno, tada sam s mojima bio u Nemačkoj i tamo smo kupili kompjuter... Odvaljivao sam na 9. nivou i do 10:0... Našao fazon...
 
Uh, proradise emocije, umalo suzu ne pustih...!
Koliko sam samo sati proveo pred onim ekranom i dzojstika polomio. Ja i burazer smo imali c64 i igrali se po ceo dan dok smo imali dva dzojstika. Kad je ostao jedan, morali smo racunarsko vreme deliti na dva dela, recimo po 8 sati na dan svakome. Samo je bilo bez veze kad smo isli u istu smenu u skolu, onda je racunar bio neiskoriscen po 6-7 sati :)
Meni je najbolji fudbal bio Microprose soccer ( pogled odozgo ) razbijao sam cak i Brazil, samo je morao da se ukljuci banana efekat ( preterani fels !). Dosta sam igrao i Emili Hughes football, ali Green Beret sto je bila igra, i danas volim da je odigram, pa International karate, Kung Fu Master, Rocket ball, Pit Stop. Phoenix, Bubble bobble po ceo dan, Elite ( Lave, Leesti?), Pirates! ( major de Toledo !), joj poceo sam i imena da se prisecam, gotovo je, idem da instaliram neki emulator debeljka!
Da li se iko seca prvih menagerskih simulacija fudbala, tipa Euro Boss ili slicno, kakav Footbal Manager, bre! Ono je bila atmosfera, nema grafike ni zvuka, samo vidis na crnom ekranu broj minuta do kraja, rezultat, i ispisuje se trenutna akcija, a ja besnim pred ekranom i psujem sudiju vise nego na pravoj utakmici. Igrao sam i prilicno dobru kosarku Fast Break ( sa nba igracima ), a i One on One.
Ok, necu vise, sad igram samo NFS i Heroje ako izadju novi, al nije to to.
 
Realno je bilo mnogo boljih fudbala od Internationala, al ja sam ga najvise voleo, valjda zato sto je i meni to bila prva igra koju sam igrao :)
Setio sam se jos necega, a to je odlican basket - Basket master....sva ona zakucavanja, sa strane i sa ledja....pa jos repriza tog kosa...uh...
Basketmaster_game.gif


kad rece slomljeni dzojstici :)
kako sam mogao da zaboravim Decathlon...
 
Cek, cek, pa i meni je International bio prva igra, moguce da sam ga pomesao sa Emili Hughes. A druga je bila Wizard Of War.
He, he, Decathlon igram sat vremena a onda lemilicu u ruke. Dzojstici odavno nisu stock nego sam ih ja karabudzio sa nekim parcicima lima i federima od hemijske...
 
Bilo je dosta onih koji su igrali Kick Off, i nisu hteli ni da cuju za drugo...
a to za budzenje....drugar je od daljinskog za tv napravio dzojstik :) tj iskoristio je njegovu stampanu plocu.... :))
 
Ево ја сам прошао све од комодора па на даље.
Сад да ме питаш шта је ту вредно да се помене као сам врх то је

Generals - Одличан ртс. Одлична графика. Супер осмишљен. Добри звучни ефекти.
Све у свему достојан наследник C&C.

Star Craft - Дефинитивно најбоља игра свих времена за мене

Transport tycoon ил како се већ пише - Давно га нисам игро, ал беше много сладак. Морам опет да га набавим. Може да пружи много дана задовољства.

Industry gigant - Мало имам негативне асоцијације јел сам га играо кад сам био у неким проблемима па ме подсећа. И он је пружио много задовољства нек му је слава.

War Craft - Али онај стари. Овај што се сад игра ме ни мало не узбуђује, чак шта више разочаран сам. Незнам што га људи толико воле.

Red Alert - Нарочито онај први, стари. Оно је исто врхунски ртс. У самом врху по мени. Готово да ме подсећа на емоције које гајим према стар крафту.

Bubble-Bobble - Неко га горе поменуо, улепшао ми детињство!

То су од прилике 7 златних, ако сам неку пропустио нек ми опрости и хвала им свим за дане које су ми улепшали и које ће ми улепшати.
Морам и овде да изнесем своју велику забринутост за будућност играчке индустрије.
Ове игрице што излазе све гора од горе. Ил ја немогу да их скапирам. Деси се по нека добра ал није то то. Немогу ни близу да задовоље моју машту. То су све оно ко ***** за једну ноћ. Оно што траје су углавном игрице од пре 6-7 година ил колко већ.
Е сад незнам дал сам ја полудео ил има још неко ко сматра да се више не праве ремек дела као славни Star Craft ????

Ах да, каква грешка, има једно ремек дело, додуше искључиво лан игрица, верујем да ће трајати и трајати, поздрав за све ортаке из Београдских играоница - Counter Strike!!!
Осмо злато.
 
Ево ја сам прошао све од комодора па на даље.
Сад да ме питаш шта је ту вредно да се помене као сам врх то је

Generals - Одличан ртс. Одлична графика. Супер осмишљен. Добри звучни ефекти.
Све у свему достојан наследник C&C.

Star Craft - Дефинитивно најбоља игра свих времена за мене

Transport tycoon ил како се већ пише - Давно га нисам игро, ал беше много сладак. Морам опет да га набавим. Може да пружи много дана задовољства.

Industry gigant - Мало имам негативне асоцијације јел сам га играо кад сам био у неким проблемима па ме подсећа. И он је пружио много задовољства нек му је слава.

War Craft - Али онај стари. Овај што се сад игра ме ни мало не узбуђује, чак шта више разочаран сам. Незнам што га људи толико воле.

Red Alert - Нарочито онај први, стари. Оно је исто врхунски ртс. У самом врху по мени. Готово да ме подсећа на емоције које гајим према стар крафту.

Bubble-Bobble - Неко га горе поменуо, улепшао ми детињство!

То су од прилике 7 златних, ако сам неку пропустио нек ми опрости и хвала им свим за дане које су ми улепшали и које ће ми улепшати.
Морам и овде да изнесем своју велику забринутост за будућност играчке индустрије.
Ове игрице што излазе све гора од горе. Ил ја немогу да их скапирам. Деси се по нека добра ал није то то. Немогу ни близу да задовоље моју машту. То су све оно ко ***** за једну ноћ. Оно што траје су углавном игрице од пре 6-7 година ил колко већ.
Е сад незнам дал сам ја полудео ил има још неко ко сматра да се више не праве ремек дела као славни Star Craft ????

Ах да, каква грешка, има једно ремек дело, додуше искључиво лан игрица, верујем да ће трајати и трајати, поздрав за све ортаке из Београдских играоница - Counter Strike!!!
Осмо злато.

Заборавих да кажем, игрице стоје уз све остале дроге, сва срећа па монитори нису више толико убитачни ко пре!
 
Ja imam negde naerzane igrice za C64, tamo je i 1942. i ona igrica sa avionima..
A prvog Pac-Mana mana sam dobio kao igricu za poneti, jedno 20 cm je bila velika,imala je džojstik i trošila je dve velike debele baterije, gde trošila...jela je baterije :)
Lepa vremena ...
 

Back
Top