HRANA U VOJSCI !!!!

Drnch je kod nas bila masna, obojena alevom paprikom voda koja se mogla samo jesti utapanjem velikih kolicina hleba. Moralo se paziti da se ne dodirne rukama jer je umela da su uvuce u kozu i da smrdi ceo dan. Drugo: jutarnje parcence kackavalja, jedno jaje i opet hleba koliko hoces. Da ne pricam o malenom pakovanju medica i isto tako malenom pakovanju butera i naravno - hleba do mile volje. Dobro da ne budemo neposteni: bilo je dana kada je bureka bilo i za bacanje. Konzerve spageta u sosu su mi jos u dragom secanju.
 
nokia8:
Ej, whitenicky jesili jeo onaj obrok u foliji. Onu muljazu.

JESAM ,ali ne znam jesi li ti probao ovo : - Jedno 3 puta sam dobio od Americke vojske njihov SDO obrok , da se skamenis .... kod njih ti je sve u kesicama i folijama , pazi obrok : omlet sa sunkom i jajima ,- upakovano kao kesica supe , samo otvoris i podgrejes , zatim piletina u komadima - tanko isecena piletina kao salama, ljuti umak , cokolada sa kikirikijem, nesto kao krompir u kombinaciji sa nekim mesom i prelivom - kao saft , bombone sa nekim zeleom , svi moguci zacini u malim kesicama , sok za pravljenje od pomoradze i borovnice isto u tim kesicama .... ma haos stvarcica ima , sve je upakovano u BRAON GUMENE NE PROMOCIVE KESE ..... a nas SDO jos uvek ne promenjen , odnosno ima male promene .... nema vise RIZI BIZIJA , SPAGETE NA BOLONJSKI NACIN , GOVEDJE MESO U KOMADIMA , VOCNA KOCKA , MED SA KAFOM ..... sada je samo PASTETA , MESNI NAREZAK,RIBA , PASULJ ... i nesto kao probno PUNJENA PAPRIKA I PASULJ U FOLIJAMA !!! nokia jesi li mislio na ovo !!! :confused:
 
nokia8:
Cuo sam da ovi iz specijalaca i 63. padobranaca jedu kornjace, zabe i ostale gluposti kada su bili na vjezbama. Pa ako ima neko da to potvrdi bilo bi dobro.

Bukvalno sve jedinice koje imaju po programu borbene obuke PREZIVLJAVANJE ,probali su .

Evo vam recept za pripremanje zmije : uhvacenu zmiju oguliti , najlaksi nacin da joj odsecete glavu i nabijete je ekserom na drvo i u jednom potezu joj skinete kozu , nakon toga imate po sredini creva u foliji koja izvucete da ostane samo meso , zmiju kuvati 3 puta dok voda ne prokuva ,da moze da omeksa i nakon tog secete je na komadice i pecete , naravno stavite zacina uvek i ekstra je .

Evo vam recept za pripremanje zabljih bataka : da mnogi od vas ne pomisle da se jedu cele zabe , jedu se samo bataci , odstranite ih od tela zabe i ocistite kozu sa kraka , uvaljate ih u brasno i pecete , meso je nalik piletini .

Evo vam recept za puzeve : odstranite kucicu puza , videcete unutra creva , samo stopalo se sprema na vatri , mogu da budu peceni , ako imate brasno i prezle mrvice onda su jos bolji . Ako slucajno imate jaje od neke ptice , onda pravite kao omlet .

Evo vam recept za jeza : Jeza oblozite blatom ili glinom i stavite ga u zar vatre , nakon 30 ak minuta , direktno skidate bodlje u tom blatu ili glini i rasporite jeza , ocistite ga i mozete da ga pecete kao rostilj .
 
miskov:
Mislim da mogu i otrovnice,ima fora neka kod ciscenja

Znam da mogu , ali nisam hteo da eksperimentisem sa tim ... nije sala , najverovatnije je isti nacin , jel otrov je smesten u glavi ,a glavu seces , kad je rasporis imas samo creva unutra ..ali zablje batake najvise volim od svega !!! Jesi li ti nesto probao dok si bio u crvenim beretkama ????
 
whitenicky:
Znam da mogu , ali nisam hteo da eksperimentisem sa tim ... nije sala , najverovatnije je isti nacin , jel otrov je smesten u glavi ,a glavu seces , kad je rasporis imas samo creva unutra ..ali zablje batake najvise volim od svega !!! Jesi li ti nesto probao dok si bio u crvenim beretkama ????
Ne nisam,al je veca avantura bila jesti konzerve 15 godina stare.
 

Back
Top