Podznak kada pocinje da dominira?

Asc se ne postaje u nekoj godini života bila to 25. ili 30. čitava teorija je lansirana od ljudi koji su veoma površno spoznavali astrologiju i pogrešno preneli teoriju o direkcijama u ovom slučaju Asc.

Onog trenutka kada sami počnete donositi odluke koje se odnose na vaš život vi ste praktično "postali podznak i svoja natalna karta". Osoba koja u 35. godini života još uvek živi pod uticajem roditelja još uvek ne koristi svoje položaje već je pod uplivima njihovih horoskopa. Nasuprot tome, neko ko sa 18 ode od kuće, opredeli se za rad umesto fakulteta ili se na bilo koji način opredeli da preuzme inicijativu - za njega možemo reći da se u njegovim reakcijama ogleda uticaj iz natalne karte.

Sunce ukazuje na našu volju koju izražavamo još od najranijih godina detinjstva ali to ne znači da nas Sunce "ne opisuje nakon 30. godine života".
 
Znaci Mady, da su sirocici svoji, a mi tudji.

Ih ima primera, Abramovic, Ivanov i jos po neki, da ne nabrajam.

No po meni nema veze to sa roditeljima.
4/10(roditelji)kao i sama 7 kuca koja nas opisuje u interaciji sa svetom, gradi nase odnose sa javnoscu.

Sam podznak, kao i vladar njegov, kao i planete koje se u njemu nadju, opisuju nas same.
Prema tome, jako je bitam trenutak rodjenja i tacna pozicija ascedenta.

Uostalom, kako bi izveli horoskope blizanaca???

Znaci dok su pod roditeljskim okvirom, oni i nemaju svoju volju???
 
e svasta! ma ljudi, podznak je vrh prve kuce, ne znam u cemu je problem, i on je tu pa je tu ceo nas zivot. nema perioda kad on vise ili manje utice (osim u vreme tranzita planeta koje imaju veze sa nasim ascedentom), on je u uvek vrh prve kuce. a prva kuca oznacava nas same, ono sto smo, kako se predstavljamo, kako nas dugi ljudi vide i fizicki izgled...znaci, sve ovo navedeno je uvek nas ascedent.
 
jedem_skorpije_za_dorucak:
Znaci Mady, da su sirocici svoji, a mi tudji.
No po meni nema veze to sa roditeljima.
4/10(roditelji)kao i sama 7 kuca koja nas opisuje u interaciji sa svetom, gradi nase odnose sa javnoscu.
Sam podznak, kao i vladar njegov, kao i planete koje se u njemu nadju, opisuju nas same.
Prema tome, jako je bitam trenutak rodjenja i tacna pozicija ascedenta.
Uostalom, kako bi izveli horoskope blizanaca???
Znaci dok su pod roditeljskim okvirom, oni i nemaju svoju volju???

E ne shavatam šta si htela reći ali ipak...
Možemo mi sada manipulisati i izvrtati kako god ti želiš, ubacivati ovde tužne priče o deci bez roditelja o Mc-u kroz koji nas vidi masa ili šta već - poenta je da mi JESMO Asc i vrh prvog polja i sadržaj prve kuće, planete u njemu, vladari i dispozitori i to od rođenja do smrti. (natalni deo, o prognozama ovde ne govorimo, to je posebna priča).

Koliko do tumačenja horoskopa blizanaca jedna od tehnika je, dobro znaš i sama, - I polje kao Asc starijeg blizanca, III polje kao Asc mlađeg blizanca i tako se tumače karte, pri čemu se pažnja pridaje i stepenima i uglovima i vladarima, veoma pažljivo.

Nema te podele "pre i posle - kada šta vlada"... Asc je telo, lice (opisuje ga i Mesec), Mesec i Sunce opisuju i oči, Sunce i volju...
 
Nakon 30-te, si usla u novi Saturnov ciklus.

Ti si potpuno drugacija nakon tog zavrsnog dela.
Ostavila si sve sto te je opterecivalo(ili su tebe ostavili), prijatelji, kraj haoticnih veza...jednom recju sazrela si i krenula u novi ciklus.

Kada se Saturn nadje na prvobitnoj poziciji(kao u trenutku rodjenja), mi smo spremni da ostavimo sav teret iza sebe i ponesemo samo najneophodnije i najvrednije.

To su te velike promene o kojima ti govoris.
 
e, svi pricate o nekim godinama, ja cuo/la da je to posle 20e, 25e, 30e...a da li znate sa cime je to povezano? povezano je sa revolucijom saturna. znaci od trenutka kada ste se rodili, saturn krece na put oko sunca i treba mu 29,46 godina da obidje oko njega, odnosno da se vrati u istu onu poziciju odkle je krenuo kada ste se vi rodili.
 
A kakve to ima veze s vremenom kad podznak pocinje da utice?

Mislim, to za Saturn sam znala i jedva cekam da napravi krug s mojim natalnim Saturnom pa da odahnem, mada sam vec pocela da osecam kako pocnjem lakse da disem ;)

Znaci, prica o uticaju podznaka je cista laz, Saturn je glavni krivac?
S tim bih se oma slozila ;)
 

Back
Top