ETF u BG

Cuo sam da je od profesora najzebaniji od zajebanih neki Antonije Djordjevic.On predaje OET u prvoj godini.Slusao sam neke mitove o njemu.Cuo sam da je kod njega prolaznost 5%.
 
Ma jok , taj Antonije ti je najbolji lik 8) . Kad on ispredaje sve razumes , svi dolaze kod njega na predavanja . A prolaznost na I kolokvijumu kod njega je bila rekordnih 60 % . A predmet sto on predaje je jedan od najtrezih - Osnovei ektrotehnike 1 , a najtezi predmet ti je Osnove elektotehnike 2 . U sustini sto se tice profesora najvaznije ti je da izaberes one koji najbolje predaju , jer ti mozes da slusas predavanja i vezbe kod koga hoces !
 
Ja sam upisan na Elektronskom fakultetu u Nisu. Zanima me gde smo mi u odnosu na vas ETF i da li se i nasa diploma priznaje u inostranstvu, konkretno u Francuskoj.
:o)
 
Faks je sada uredjen tako da tamo bukvalno NISTA ne moras... mozes da biras profesore, na koje ces casove ici i da li ces uopste ici koje ces kolokvijume i ispite i kada polagati tako da cak i ako te zapadne neki problematican profesor promenis grupu i to je to... prolaznost kod svih je oko 60% kod nekih vise kod nekih manje zavisi koliko je tezak predmet... negativna iskustva su proporcionalna radu... sto manje radis to vise negativnih iskustava... ;)
 
koce:
Ja sam upisan na Elektronskom fakultetu u Nisu. Zanima me gde smo mi u odnosu na vas ETF i da li se i nasa diploma priznaje u inostranstvu, konkretno u Francuskoj.
:o)
Zar nemate vi svoj zvanicni sajt na kome to moze da se procita ili studenta podekana kojeg to mozes da pitas preko mail-a , ako ne ovako . A kol'ko sam cuo Elektronski u Nisu i ETF u Beogradu su ti ko dupe i glava :-D !
 
Mora da se uci to stoji. I dok ne prodje kolokvijumska nedelja odnosno ispitni rok ne znas ni za sta drugo osim za knjigu.... A posle...... trenutno cekam to posle jer sad su ispiti...
 
Kakve su pravnice?Ja idem na pripremnu nastavu i koliko sam mogao da primetim curice sa arhitektonskog faksa su najbolje.Jedna mi je proslog vikenda trazila upaljac.Morao sam da joj dam.Imate li vremena za izlaske i jos neke dodatne aktivnosti pored ucenja?
 
sto se slobodnog vremena tice to nikada ne zavisi od fakulteta vec ISKLJUCIVO od osobe. Ja sam brucos na ETF-u, treniram aikido a i izlazim ( ovo ipak ne vazi tokom ispitnog roka ali to je zato sto nisam na vreme krenula da ucim). Nije etf toliki bauk a svakako nije ni Antonije, jedan simpatican cikica - videces i sam. Pozdrav
 
Nikolaa:
Cuo sam da je od profesora najzebaniji od zajebanih neki Antonije Djordjevic.On predaje OET u prvoj godini.Slusao sam neke mitove o njemu.Cuo sam da je kod njega prolaznost 5%.

Pozdrav svima, posebno sadašnjim i budućim kolegama. Ja završih ETF pre određenog broja godina pa ko velim da izjavim nešto za dnevnik.

Najpre odgovor na ovo neposredno prozivanje. Profesor Antonije Đorđević je verovatno jedan od najpametnijih Srba koji su hodali planetom Zemljom i valjda zahvaljujući tome takođe je izvanredan pedagog i predavač. Njegova predavanja treba pratiti jer su izvanredna, a kurs osnova elektrotehnike je odlično osmišljen i odlično izveden i opremljen literaturom. Imate bukvalno sve što je potrebno da pripremite i položite ispit. I da, da dobijete deset. E sad, ko neće, to je druga priča.

Što se težine fakulteta tiče, i to je jedan vrlo zanimljiv mit. Znam to pošto sam slično razmišljao kao vi sada kada sam bio u vašim godinama; i pošto sada znam kako stvari zaista stoje. Gradivo na ETF stvarno, ali stvarno, nije teško. Keve mi Nevenke! Kad sam ja mogao da završim, onda može svako. Poenta je samo u tome da neki ljudi realno ne žele da ga završe, pa se to i ne dogodi. Istina, nekome se u međuvremenu "dogodi život" pa ga to malo omete, ali zaista, većina ga prođe bez posebnih psihofizičkih trzavica.

Ko smatra da su osnovi elektrotehnike najteži predmet na ETF vrlo verovatno ne zna o čemu priča. OET je jedan od najbolje koncipiranih kurseva na ETF, bukvalno sve što vam treba postoji u lako dostupnim knjigama, i predavači su izvanredni. Uopšte, kursevi sa katedre za elektromagnetiku su notorno jako dobro odrađeni i zaista najviše od svih liče na kurseve na stranim fakultetima.

Glavni savet kog bih sam sebi dao da mogu da sednem u vremeplov i vratim se u vreme kada sam počinjao je --- u se i u svoje kljuse. Ne verujte glasinama o profesorima i o prolaznosti itd. Te priče smišljaju dokoni ljudi, kojima je lakše da izmišljaju razloge za sopstvene neuspehe nego da sednu i nauče šta je potrebno da se ispit položi. Znam o čemu pričam. Istina, te priče su osnova "ETF mitologije" sa kojom ćete se sigurno da se sretnete, ali kao i svakoj mitologiji i eteefovskoj ne treba slepo verovati.

Verujte sebi, sakupite literaturu koja je potrebna i obavezno, ali obavezno, pratite predavanja.

Nadam se da ovo prvo, verovanje sebi, ne moram posebno da objašnjavam. Koga fakultet zanima i ko zna zašto je tamo, neće imati nikakvih posebnih problema. To naravno ne znači da neće da ima dosta da se radi. Ali fakulteti su takvi, nijedan se ne završava bez dosta rada.

Sakupljanje literature na vreme zaslužuje dodatno objašnjenje. Na prvoj godini uglavnom nemate problema sa literaturom zato što je lako dostupna. Kako idete dalje, sve se češće dešava da ili knjige nisu odštampane, ili da su staro izdanje, ili da se više ne izdaju, ili da su vam potrebni članci koje je teško nabaviti ili da ih prosto nema, ili da su skripte pogrešno rešene. Ovo poslednje sam posebno primetio kod skripti iz elektronike koje su kružile unaokolo i koje su (bile) blagi užas. Ako ste čuli da je prolaznost na elektronici niska i da su tome krivi kojekakvi profesori, onda ste po mom mišljenju pogrešno čuli: za slabu prolaznost na elektronici bar 70% krivice snose pogrešno rešene skripte. Na žalost nisam imao vremena da to ispravljam ali neke kolege jesu. Nadam se da će vama da dopadnu njihove, a ne stare i pogrešne skripte. Čuo sam da je u međuvremenu kurs iz elektronike doveden u red i da su se pojavile zbirke zadataka i slično. Ako je tako onda je to odlično. (Uzgred, elektroniku pominjem zato što je dugo godina bila čuveni "kamen spoticanja" za studente. Razlog je što je kurs bio haotično osmišljen, bez odgovarajuće literature i loše izveden. Čuo sam da je tokom 2000-tih godina promenjen značajno na bolje i nadam se da je zaista tako. Za one koje zanima, besplatan savet da ako ih zanima elektronika obavezno nabave knjigu The Art of Electronics, koja je skupa i debela čak i ako je fotokopirate, ali sadrži bukvalno sve što će te na ETFu učiti iz elektronike, i to često bolje i sažetijie objašnjeno nego u udžbenicima.)

Praćenje predavanja je takođe dobra stvar. Znam da je veliko iskušenje da se na predavanja ne ide, i da to nekako imponuje posebno brucošima koji su došli iz srednjoškolske klupe u kojoj su morali da sede i da je ponekad super ostati u krevetu do podne umesto da se u 7 ode na časove. Ali neodlazak na predavanja vraća se kao bumerang kada dođu ispiti i kolokvijumi, kada postave pitanja koja su obrađena na predavanjima a vi o tome pojma nemate. Znam da će retko ko da me shvati ozbiljno iako takođe dobro znam šta pričam. Satisfakcija mi je što će bar neko od tih post festum da naleti na ovu poruku i onda da shvati da sam bio u pravu.

Sve u svemu, u se i u svoje kljuse i hrabro napred. Vidimo se za nekoliko godina.
 
jbg, sto se izbornih predmeta tice, tu postoje dve grupe: u prvu grupu spadaju ozbiljniji predmeti za koje ces morati da zapnes da bi ih polozio/la, i druga grupa gde vec imas skoro sigurnu ocenu i tu neces imati puno muke... pa ti izaberi....
 
@skilenzi
Moj savet ti je da ne gledas sta ce ti kasnije trebati vec da gledas da izaberes sto lakse predmete... mada opet nije lose uzeti praktikum iz programiranja ili OET-a jer te oni tada teraju da tokom celog semestra ucis taj predmet i onda je mnogo lakse i spremiti sam ispit i to dosta pomaze narocito gimnazijalcima koji nisu imali OET ili nisu radili nesto posebno programiranje... i da se slozim sa kolegom Dekkki-jem engleski je zaista toliko jednostavan da sam ja koji nemam pojma engleski dobio dve desetke iz tog predmeta ;)
 

Back
Top