Upoznajmo se, samohrani roditelji

Oni roditelji ciji bivsi supruznici izbegavaju da placaju izdrzavanje dece ili su nezaposleni, po zakonu imaju poravo da traze da izdravanje deteta do visine od 50% hranarine (menja se svakog meseca) placaju roditelji bivseg bracnog druga odn. baba i deda. Dakle, po zakonu ukoliko roditelj nije u stanju ili izbegava da izdrzava dete to su duzni baba i deda.

:super:Bas tako
 
Oni roditelji ciji bivsi supruznici izbegavaju da placaju izdrzavanje dece ili su nezaposleni, po zakonu imaju poravo da traze da izdravanje deteta do visine od 50% hranarine (menja se svakog meseca) placaju roditelji bivseg bracnog druga odn. baba i deda. Dakle, po zakonu ukoliko roditelj nije u stanju ili izbegava da izdrzava dete to su duzni baba i deda.

a ako nema babe i dede?
ili ako su i oni nezaposleni? propale firme i to... (pretpostavka, ali je sasvim realna)


Hellen
Kuckas sa jednim veoma mirnim tipom
Niti agresivan niti napadan...
Ali, ako bi neko probao da me odvoji od moje dece, ubio bih ga
Zatvor posle toga?
Pa podrazumeva se
Ali bih barem tamo mogao da zaspim
U RL ne bih mogao da zaspim ako bi me neko tako izradio pa da me odvoji od moje dece.
Zvuci extremno, ali tako je
Ja ustajem zbog njih od rodjenja
ja ih kupam
ja ih vodim u setnju
i dodje neko i kaze eee ne mzoe vise
moze, ali kada majka odluci...
E pa onda...

priznaj da sina bolje okupaš :lol:
 
a ako nema babe i dede?
ili ako su i oni nezaposleni? propale firme i to... (pretpostavka, ali je sasvim realna)




priznaj da sina bolje okupaš :lol:

Ako se izdrzavanje ne moze naplatiti a zatvor nije resenje ima i blaza opcija a to je slanje na javne radove uglavnom je to djubretarski posao i sve ono sto te moze naterati da dajes novac i radis malo za drzavu malo za dete a ti ne primas nista bas ako si socijala i primas MO mogu te definitivno osloboditi te obaveze dok si korisnik MO ali ni to ne pomazeali,ali ,ali ali uvek se ide u zatvor ovo je opcija kada duznik vise puta ide u zatvor zbog izdrzavanja.Ali sramota je u takvim slucajevima ne dati novac.Da li vam se isplati da idete u zatvor zbog minimalnog izdrzavanja.
Obveznik izdrzavanja ide malo na javne radove da zaradi koju paru malo za dete malo za drzavu kao na posao a on radi dzaba.
Moze se muckati ali ne bih savetovao nikome bolje se dogovarati i sa sudom i sa centrom i sa ex partnerom.
Jos jednom ako nema dogovora mora se primeniti zakon7
 
Poslednja izmena:
Takođe, sad se setih, ako potrebe dece rastu, npr. dete je išlo u osnovnu školu, a sada je srednja i npr. još i trenira neki sport, pa još ako postiže i rezultate... sve su to PROMENE u odnosu na prethodnu odluku o alimentaciji i ukoliko je prošlo ŠEST meseci od sudske odluke o alimentaciji, može se tražiti promena iznosa, tj. uvećanje u skladu sa naraslim potrebama dece. Majke ne treba da mrzi to da rade (a čujem i takve izgovore, tipa: ma, sita sam ga ili "Ne mogu da se smaram po sudovima), jer to je za DOBRO dece. Takođe, proverite da li bivši muž ima životno osiguranje, ako to ne znate, za ne daj Bože slučaj, deca su sigurno navedena kao naslednici... To su neprijatne teme, ali i to je život.
 
Takođe, sad se setih, ako potrebe dece rastu, npr. dete je išlo u osnovnu školu, a sada je srednja i npr. još i trenira neki sport, pa još ako postiže i rezultate... sve su to PROMENE u odnosu na prethodnu odluku o alimentaciji i ukoliko je prošlo ŠEST meseci od sudske odluke o alimentaciji, može se tražiti promena iznosa, tj. uvećanje u skladu sa naraslim potrebama dece. Majke ne treba da mrzi to da rade (a čujem i takve izgovore, tipa: ma, sita sam ga ili "Ne mogu da se smaram po sudovima), jer to je za DOBRO dece. Takođe, proverite da li bivši muž ima životno osiguranje, ako to ne znate, za ne daj Bože slučaj, deca su sigurno navedena kao naslednici... To su neprijatne teme, ali i to je život.

:D:D:D
 
Takođe, sad se setih, ako potrebe dece rastu, npr. dete je išlo u osnovnu školu, a sada je srednja i npr. još i trenira neki sport, pa još ako postiže i rezultate... sve su to PROMENE u odnosu na prethodnu odluku o alimentaciji i ukoliko je prošlo ŠEST meseci od sudske odluke o alimentaciji, može se tražiti promena iznosa, tj. uvećanje u skladu sa naraslim potrebama dece. Majke ne treba da mrzi to da rade (a čujem i takve izgovore, tipa: ma, sita sam ga ili "Ne mogu da se smaram po sudovima), jer to je za DOBRO dece. Takođe, proverite da li bivši muž ima životno osiguranje, ako to ne znate, za ne daj Bože slučaj, deca su sigurno navedena kao naslednici... To su neprijatne teme, ali i to je život.

Da,u skladu sa potrebama deteta moze se ivrsiti izmena presude o izdrzavanju tj.povecanje mesecnog iznosa i svega ostalog sto bi moglo na dalje biti detetu od koristi kao ucesce u vanrednim troskovima i sl.
 
zeninu
od ostatka sam dajes za decu
kupujes sta ti hcoes deci
a ne da razmisljas da li je kupila deci za ceo iznos alimentacije

Kuku, koliko je to gluMpavo. Pa šta ćemo sa manipulacijom dece. Reći ćete ćera da joj treba duks i to BAŠ onaj koji mama nije htela da joj kupi jer već ima DVA zelena duksa, nego joj je kupila CRVENI. Ali, pošto se ćerki pubertetlijki BAŠ sviđa palvi, ona kaže tati kako NEMA duks ili slično i dobije ONO ŠTO JE INATNO htela. O ozbiljnijim malverzacijama neću. Roditelji se DOGOVARAJU oko toga šta je detetu potrebno i dete mora da zna da se roditelji dogovaraju, a ako se NE dogovaraju, onda mora da zna da MAMA (ukoliko su razvodom pripala majci) vodi računa o novcu pa tako i o onom koji daje tata.
 
Kuku, koliko je to gluMpavo. Pa šta ćemo sa manipulacijom dece. Reći ćete ćera da joj treba duks i to BAŠ onaj koji mama nije htela da joj kupi jer već ima DVA zelena duksa, nego joj je kupila CRVENI. Ali, pošto se ćerki pubertetlijki BAŠ sviđa palvi, ona kaže tati kako NEMA duks ili slično i dobije ONO ŠTO JE INATNO htela. O ozbiljnijim malverzacijama neću. Roditelji se DOGOVARAJU oko toga šta je detetu potrebno i dete mora da zna da se roditelji dogovaraju, a ako se NE dogovaraju, onda mora da zna da MAMA (ukoliko su razvodom pripala majci) vodi računa o novcu pa tako i o onom koji daje tata.

Mislim da sam mnogo pametno replicirala čim niđe nikog neima.
 
Vec sam ovo pisala,ali sam onda shvatila sa sam pogresila temu,pa cu pokusati ovde
--------------------------------------------------------------------------------

Citala sam ovde toliko tema,i samu sam jednu zapocela..vidim da ovde mozete naci podrsku i za prestanak pusenja,ima i raznih saveta,pa vas mnogo molim da mi budete podrska ovde koliko mozete i zelite.Razvodimo se,pokusavala sam,trudila se,davala sve od sebe samo zbog deteta,i sama sam dete rastavljenih roditelja,nisam to zelela svom detetu..i znam ja sve te price da bolje dobar razvod..znam,postujem to..ali ne umem da shvatim i samo zelim sebi mudrosti da mu se ne svetim preko deteta,jer je los covek,otac..samo sam htela da bude otac pod istim krovom,ne meni muz samo otac,vec godinama nama kao paru ne ide,ali smo to prihvatili i izgradili svako svoje zivote na temeljima udaljenosti samo zbog deteta.I funkcionisalo je,Bogu hvala imamo divno dete,lepo vaspitano,zdravo,pravo pametno..On je otisao..dete i ja tesko zivimo jedva sastavljamo kraj sa krajem,ali zivimo..ja sa suzama svakog dana,dete od 6 god.provede veci deo dana teseci majku koju moli da ga i ona ne ostavi,ma uzas jedan uhvatim ga kako Boga moli naglas da mu vrati oca ponovo..Htela sam da idem sa njime kod psihologa po savet,da sve ovo ostavi sto manje trauma u njegovom zivotu ali nemamo nalepnicu na knjizici do juna meseca a trenutno nemam da platim pregled.Molim vas,za bilo koju rec utehe..
 

eh, dobro došla u klub
verujem da ti je teško i da milsiš da nikada neće proći i da se ceo svet preokrenuo naglavce
ali išlo je nas dosta sa ovog mesta tim putem i preživesmo
nekog ćudotvornog i brzog leka nema, kao i obično, što te ne ubije ojačaće te...
koga nema bez njega se i može i mora
ok, normalno je da misliš da je on nikakav i pogrešan ali prihvati da i on verovatno misli isto za tebe.
život ide dalje, razmisli šta je ono što ti možeš učiniti da i tebi i detetu bude bolje
i piši slobodno, sve je lakše kad se podeli
 
Vec sam ovo pisala,ali sam onda shvatila sa sam pogresila temu,pa cu pokusati ovde
--------------------------------------------------------------------------------

Citala sam ovde toliko tema,i samu sam jednu zapocela..vidim da ovde mozete naci podrsku i za prestanak pusenja,ima i raznih saveta,pa vas mnogo molim da mi budete podrska ovde koliko mozete i zelite.Razvodimo se,pokusavala sam,trudila se,davala sve od sebe samo zbog deteta,i sama sam dete rastavljenih roditelja,nisam to zelela svom detetu..i znam ja sve te price da bolje dobar razvod..znam,postujem to..ali ne umem da shvatim i samo zelim sebi mudrosti da mu se ne svetim preko deteta,jer je los covek,otac..samo sam htela da bude otac pod istim krovom,ne meni muz samo otac,vec godinama nama kao paru ne ide,ali smo to prihvatili i izgradili svako svoje zivote na temeljima udaljenosti samo zbog deteta.I funkcionisalo je,Bogu hvala imamo divno dete,lepo vaspitano,zdravo,pravo pametno..On je otisao..dete i ja tesko zivimo jedva sastavljamo kraj sa krajem,ali zivimo..ja sa suzama svakog dana,dete od 6 god.provede veci deo dana teseci majku koju moli da ga i ona ne ostavi,ma uzas jedan uhvatim ga kako Boga moli naglas da mu vrati oca ponovo..Htela sam da idem sa njime kod psihologa po savet,da sve ovo ostavi sto manje trauma u njegovom zivotu ali nemamo nalepnicu na knjizici do juna meseca a trenutno nemam da platim pregled.Molim vas,za bilo koju rec utehe..

Тргни се, жено!!! Ово не смеш да радиш детету!!! :rtfm:
ТИ си одрасла, ТИ си том детету сада једини ослонац а не оно теби, ТИ си та која треба да буде јака, чврста и да пружиш сигурност том детету!!!
НИКАКО не настављај овако, ако желиш добро свом детету.
Веруј ми, знам како ти је. Било је тренутака у току мог развода када сам помишљала да је би било најлакше и најлепше да само изађем на терасу и прекорачим ограду......:sad2:
Али нисам смела јер сам имала децу! И плакала сам и очајавала само кад деца заспу. Нисам крила своја осећања од њих, али нисам ни дозвољавала да ме виде изгубљену, очајну, уплашену...јер су биле мале и јер сам била свесна да сам једно ЈА та која може и мора да им у том тренутку обезбеди мир и сигурност!!
Не смеш да дозволиш да ти паднеш детету на терет!!!Њему треба МАМА!!!:rtfm: А мама је неко ко треба да постоји, функицонише и буде мама и када тате нема!!!! :rtfm:
 
Тргни се, жено!!! Ово не смеш да радиш детету!!! :rtfm:
ТИ си одрасла, ТИ си том детету сада једини ослонац а не оно теби, ТИ си та која треба да буде јака, чврста и да пружиш сигурност том детету!!!
НИКАКО не настављај овако, ако желиш добро свом детету.
Веруј ми, знам како ти је. Било је тренутака у току мог развода када сам помишљала да је би било најлакше и најлепше да само изађем на терасу и прекорачим ограду......:sad2:
Али нисам смела јер сам имала децу! И плакала сам и очајавала само кад деца заспу. Нисам крила своја осећања од њих, али нисам ни дозвољавала да ме виде изгубљену, очајну, уплашену...јер су биле мале и јер сам била свесна да сам једно ЈА та која може и мора да им у том тренутку обезбеди мир и сигурност!!
Не смеш да дозволиш да ти паднеш детету на терет!!!Њему треба МАМА!!!:rtfm: А мама је неко ко треба да постоји, функицонише и буде мама и када тате нема!!!! :rtfm:

:worth:
svaka čast Hellen:heart:
 
Jao, bolje da ovo nisam procitao :confused:
Nisam samohrani roditelj i nije red da komentarisem nesto kroz sta nisam prosao, ali....
Molim te ne radi to detetu.
Znam da smo svi samo ljudi, da imamo pravo na trenutke slabosti, ali u ovom trenutku tvoji momenti slabosti tvom detetu izmichu tlo pod nogama.
Hitno prekini sa tim kako god znas i umes, inace nece biti dobro. Detetu ces usaditi onaj najgori strah od toga da ce biti napusteno, a nista gore i losije za njegovo samopouzdanje i sliku o svetu ne mozes da napravis
Izvini jos jednom na komentaru nekoga ko nije u tvojoj situaciji
 
O ne umem sve to evo i sad kukam tiho da ne probudim dete,o ne umem da prezivim,ne umem da prihvatim da smo detetu uskratili porodicu,ne umem da se izborim sa detetovim pitanjima da je otac otisao i da ga i dalje voli i da se nece vise vratiti kad ga on ceka kraj vrata,osluskuje kola ispred zgrade,trazi da ga zove mobilnim da ga moli da se vrati ne umem da to gledam i podnosim stojicki slome me detetove suze i jecaji i onda i ja pocnem..tako bih i ja sa terase da se bacim da umerem da ne docekam novi dan i novo nadanje da ce otac bas toga dana doci i sve opet biti kao pre.
I ne umem vise da disem zivim hodam,gledam dete i tugujem na sve nacine..muci me nesanica nocima vec,cini mi se kad bih mogla duze od 15 minuta da spavam barem da bi mi se crne misli razisle ovako samo agonija i jad i cemer i ta moja besparica od jutra do sutra..
 
Ja znam sta da odgovorim....


Postavi sebi male ciljeve i uvek ih ispunjavaj. Cim ispunis cilj, napravi drugi.

Neka ti prvi cilj bude NECU PLAKATI SAT VREMENA, kad to ispunis onda kazi NECU PLAKATI DVA SATA, pa onda SAT VREMENA CU UZIVATI SA MOJIM DETETOM...

Razumem kako ti je, ali izgovora nema. Ti si odgovorna za dva ljudska bica - sebe i svoje dete. Udahni duboko nasmej se i glavu gore.

Ceka te puno divnih trenutaka sa detetom, ne propustaj to da bi plakala i kukala.
 
E da sad kad sam se vec ukljicila da se i pretstavim

Razvedena majka, 33 godine, moj sin ima 14. Od njegove 5. godine nisam u braku.

Ostala sam u dobrom kontaktu sa eks suprugom. Klinja ne ide kod njega cesto kao ranije (znaci vidjaju se najmanje 2 puta nedeljno, ali krace na po sat dva), ali ranije smo se mi dogovarali kako ce da ide, a on sad ide kako hoce. Ali njegov otac je aktivan otac. Cuju se vise puta, vidjaju koliko zele i kako zele. Nismo imali cvrsta pravila na pocetku braka (mada su ta pravila bila napisana u razvodu, kao i alimentacija). Oboma nam je bilo u interesu da budemo meki u komunikaciji jedan sa drugim, da bi nase dete sve lakse prebrodilo. I manje vise smo i uspeli. Skoro sve troskove snosim ja, ali mi ne smeta zato sto ja imam vise novca od njega. On ucestvuje u ucenju sa klincom, treningu, odlasku u skolu... U svemu u cemu bi ucestvovao da smo u braku. Kad menjamo pravila (tipa da li nase dete treba da na rodjendanu sedi do 23h) Retko kad ja sama ili on sam donosim tu odluku uvek se cujemo i dogovorimo. Ima poteskoca, nekad nije sve kako treba, nekad klinac manipulise sa nama... ali razvod je to tako to ide
 

Back
Top