Upoznajmo se, samohrani roditelji

Bicemo na udaljenosti 200 km,pa neverujem da ce tako dodeliti,bar ne zbog skole.Hvala za putokaz skinula sam ga pre nekoliko dana pa polako iscitavam.tu sam pronasla ovo za imovinu na poklon.:rtfm:

On ce verovatno traziti a tvoje je da mu omogucis......A sud verifikuje sto se tice vidjenja.
Naci cu bas link gde se zena zali bas u tom pravcu da je sud dodelio takvo vidjenje a veoma su udaljeni....
 
Јесам.
Али мишљење детета није обавезујуће за одлуку суда...чак ни старијег детета...:confused:

Hellen, a da li znas da ni misljenje CSR nije obavezujuce za sudiju?
Ovo je posebno potalo aktuelno u poslednjih par godina jer se ispostavila rodna neravnopravnost u CSR. Naime, pojedine sudije (kako sam nezanicno cuo) ne veruju uvek u objektivnost CSR posto u pojedinim BG opstinskim CSR nije zaposlen ni jedan jedini muskarac a za pojedine soc radnice muskarci su uvek negativci, nasilnici i sl.
 
Zna li neko sledece: ako u nekom podzakonskom aktu kao sto je Poseban kolektivni ugovor za neku struku pise da samohranom roditelju ne moze da se prekine radni odnos, da li to znaci da moze ostati u radnim odnosu i sa drasticno smanjenom platom, recimo platom od jednog dinara? U slucaju takvog tumacenja Posebnog kolektivnog ugovora od strane direktora, koje su institucije nadlezne za zvanicno tumacenje posto potpisnici tog akta nisu saglasni ni u vezi sa cim pa nema sanse da oni protumace?

I jos jedno pitanje: da li se samohrani roditelji (kao i trudnice, invalidi i roditelji koji imaju hendikepiranu decu) boduju pri racionalizaciji sa ostalima koji to nisu ili ne?
 
Poslednja izmena:
Znaci, disha moze bez ikakvih posledica da mi spusti normu koliko god hoce, recimo na jedan procenat i dobija se plata za jedan procenat. Onda mu dodje zakonski ''ispravno'' to sto on tvrdi: da mi ne moze dati otkaz, ali da mi moze spustati platu toliko da cu morati da ga dam sama.

Mame cu mu se naebati u septembru pa makar prevrnula sve moguce institucije naopacke, ili on ili ja. :evil:
 
Pazi ako si u skoli, ne moze iz tvog predmeta dovesti novog nastavnika/profu ili tvom kolegi dati preko 100% casova... S druge strane ti mozes sve nepravilnosti anonimno dojavljivati inspekcijama pa da ga stalno neko za nesto procesljava pa mozda promeni odluku :)
 
Poenta je u tome sto se pre dve godine one kategorije koje sam navela u postu nisu bodovale sa ostalima pa je jedan moj kolega izgubio normu umesto mene i nadoknadjeno mu je u jednoj drugoj skoli, a sada on hoce da se vrati na tu svoju normu, a meni niko ne garantuje da cu preci na njegovo mesto u toj drugoj skoli iako i tamo i kod nas postoji po 100% za svakog od nas dvoje. Dakle, postoji opasnost da se on vrati, a da u toj drugoj skoli prime nekog sasvim treceg cak i van berze vishkova i van svih konkursa, tj. preko veze kao sto se to obicno i radi narocito u poslednje vreme, a to koga su primili je sasvim neproverivo jer niko ne da podatke.:(
 
Moj advokat ce uz tuzbu poslati i zahtev da dete bude povereno meni do okoncanja procesa.Mozete li mi reci o cemu razgovaraju soc.radnici i kakva ce mi pitanja postavljati kada nam dodju u posetu.Od cega zavisi kome ce pripasti starateljstvo?Da li je obavezno odmah imati posao s'obzirom da prelazimo u drugi grad.
 
Mislim da je to vise nego potrebno...Jaaako je tesko...moj maleni nikada nije upoznao oca, ima 4 godine i pocinje da mi izmice kontroli, ne slusa, inati se, potpuno je promenio ponasanje, pocinjem da gubim snagu...molim za savet nekoga ko je sam odgajao decaka. unapred hvala!!

Decaka ili devojcicu, isto ti se hvata. Nadmudri ga i budi strozija. Njegova neposlusnost nema veze sa tvojim bracnim statusom niti sa tim da li je upoznao oca ili ne, nego sa tvojim vaspitnim metodama. Verovatno gresis u necemu, a najcesce greske su roditeljska nedoslednost i popustljivost.
 
  • Podržavam
Reactions: vd
Mislim da je to vise nego potrebno...Jaaako je tesko...moj maleni nikada nije upoznao oca, ima 4 godine i pocinje da mi izmice kontroli, ne slusa, inati se, potpuno je promenio ponasanje, pocinjem da gubim snagu...molim za savet nekoga ko je sam odgajao decaka. unapred hvala!!

prerano si pocela da gubis snagu....trazis izgovor a to nikako ne bi smela....roditelj ne sme da se oseca nemocno kad je vaspitanje upitanju....a to sto ti situacija nije idealna, ne znaci da treba da zalis ni njega ni sebe....ja sam bila sama sa detetom 7 godina i rec je samo o adekvatnom trudu koji treba uloziti....jeste to robija i mora covek sebe dosta da stavi po strani, ali to je roditeljstvo koje traje 20 i kusur godina....
 
evo i ja sam jos samo falila :) zivim sama sa sinom vec dve godine... razvela sam se i svi zajednickih prijatelja su pripali njemu. razvela sam se i od svojih prijateljica od kojih sam se udaljila, najpre kilometarski jer sam se udajom odselila iz rodnog grada, a onda i svakim drugim nacinom komunikacije...
Skoro jednog jutra, ugledah zenu u ogledalu koju vise ne poznajem, opipala sam sebe, prohodalo po stanu, otvorila prozor i shvatila...
Zivot mi prolazi... prosao je vec period koji sam posvetila tugama, uspomenama, suzama, besanim nocima, cigaretama, flasama vina, depresijama, bensedinima..
Ziva a umrla. Oko mene svet stao nije, ja sam samo stala.
I evo me, mozda pokusavam ponovo da hodam, disem, postojim, budem srecna. Jako sam usamljena, zeljna price, smeha, zivota, postojanja...
 
Imam jednu molbicu pošto sam ubeđena da će se pojaviti neko ko je upućen u tu tematiku.

Potreban mi je bilo kakav primer Tuzbe za promenu modela viđanja deteta i Tuzbe za ostvarivanje prva na alimentaciju i Tuzbe zbog kršenja prava građana na nepristrasno suđenje.
Ako neko to ima, molim ga da mi pošalje na pp linkove ili tekst. Odužiću se obavezno za tu uslugu. :)
 

Back
Top