Shirenje bratstva i jedinstva

raindog

Domaćin
Poruka
3.811
naravno tema je potpuno imbecilna, ali stvar koja me zanima je
koliko nechiji naglasak i dijalekt kojim govori ima na vas turn ON ili turn OFF efekat ?


eto meni je sinoc bilo jako smeshno kad mi je upucen line " joj shto ti je sexy ta ekavica"
i chovek se ostkinuo od smeha na rech mleko , kao ahahahhahah joj kako to dobro zvuchi

prvo shto mi je palo na pamet je scena iz onog britanskog filma 'love actually'
kad se tri amerikanke kidaju od smeha britancu kako on izgovara rechi tipa bottle, i kako ih taj njegov izgovor uzhasno pali :lol:


meni je recimo bash sexy kako zagrepchani prichaju...dok mi je splitski naglasak najgori koji sam ikad chula

jel ima to nekog posebnog efekta na vas ? ono neshto tipa efekat egzotike

i bili nekog mozhda malo ohladilo kad bi neshto shto u pisanom obliku u vashoj glavi " zvuchi" sasvim "normalno" u usmenoj verziji zvuchalo vishe kao "Al sam se napal'la bash sam se napal'la " ? :confused:
 
Ne znam odakle je ona plava nosata rugoba sa BK(ne Isidora Bjelica,ona druga)ali predpostavljam iz unutrasnjosti.Tesko antipaticna,pa mi antipatican i njen izgovor,pa mi delimicno antipaticna i unutrasnjost...tako to kod mene...il kad vidim Goran Bregovic/Rade Serbedzija/Zdravko Colic tip ponasnja,Bosanski zayeb...ili Hercegovacki...i njihov izgovor mi antipatican....u smislu HE,HE,HE,
samo se smeskaju a zabili bi ti noz u ledja.Ili ono ponizenje da bas moraju uvek Hrvatski prevodioci u Hagu da drze vakelu od prevoda(nije da gledam al dok menjam kanale)...
Da sumiram-antipatican mi je izgovor ako mi je osoba antipaticna i obrnuto.
 
chitam tamo kod queen na temi spominje "eros- bosancheros" tip mushkarca
i nikako da se otmem utisku da to "bosancheros" uvek ima taj podrugljiv prizvuk, pa mi nije jasno shta je tachno u pitanju kod nashe sklonosti ismevanju necheg shto je autentichno za neku sredinu , posebno kad je govor u pitanju :confused:

(imam trenutno utisak da neshto tipa " joj vala jes, pravo dobra treba "na mene ima turn off efekat, a nikako da skontam zbog chega tachno :? )
 
raindog:
chitam tamo kod queen na temi spominje "eros- bosancheros" tip mushkarca
i nikako da se otmem utisku da to "bosancheros" uvek ima taj podrugljiv prizvuk, pa mi nije jasno shta je tachno u pitanju kod nashe sklonosti ismevanju necheg shto je autentichno za neku sredinu , posebno kad je govor u pitanju :confused:

(imam trenutno utisak da neshto tipa " joj vala jes, pravo dobra treba "na mene ima turn off efekat, a nikako da skontam zbog chega tachno :? )

tekst iz teme je kopiran btw.
meni je bosanski naglasak sa stilom jako sexi, a zagrebački, odnosno ovaj novi ne-daj-bože-sličan-srpskom naglasak veliki turn off.
 
Meni je turn ON taj vojvodjanski, nemam pojma, mozda sto sam kao mali gledao "Fore i fazone", pa mi se valjda dopalo...
A i slovenacki isto, samo to ne znam zasto...

A jeste dobro pitanje, bas sam i ja razmisljao o tome, zamisli da odrzimo jedan konferencijski razgovor, pa da se cujemo kako zvucimo kakav bi to bio flash, jbt...
I, da, za neke bi to bio turn OFF, ali vrlo brzo bi se navikli...
 
И ја сама имам нагласак .. већ су ме питали да нисам случајно Рускиња?!
Обично ме исправљају, али није то толико честа појава.
Не смета ми нечији нагласак, ни не обраћам толико пажњу, колико то кад неко "фрља" са падежима ... ух! То ме излуђује!
И сложићу се са Мајчеки - људи који "урлају" су OUT!
 
meni je sarajevski strava.i mnogo volim bosance jer su opusteni, veseli i ljudi su.bar one koje ja znam, a znam ih.
umirem od smeha na juznu prugu, dakle otpadam.
od vojvodjanskog mi se obavezno prispava.
zato cist beogradski obozavam i palim se,ako tako mogu da kazem iskljucivo na njega.
 
Simpatični su mi Bosanci, skroz su pozitivci :)
Za razliku od Crnogoraca... Pa sam tako nekako vezala i simpatije prema akcentu.
Ali kad čujem Dalmatince, Kordunaše, Ličane... A svuda su oko mene :? Joj, još mi je deda sa Korduna, u 90% slučajeva nemam pojma šta priča, samo klimam glavom... Kad bih čula nekog mladića da tako priča, smejala bih se deset minuta...
 
majcheki:
Meni ne smetaju toliko ti akcenti ili dijalekti koliko mi ide na živce kad ljudi preglasno govore.
Od toga se ježim!


:lol: Defintivno! Zapitaš se s kim se to dovikuje, kad bolje pogledaš - sa ortakom s kojim sedi za stolom, znači na 50 cm mu je :lol:

U stvari, dok ne remete akcnte i ne prekraćuju slogove preterano, sve mi je ok - što mogu da razumem.
Problem mi je jezik istočne Srbije...tačnije jezik Koštane i Zone Zamfirove - ne razumem ga čestito :confused: A u stvari, žao mi je što mi ništa nije smešno, vidim da ljudi crkavaju od smeha a ja se - trudim da razumem, za početak :lol: Nije mi nimalo blisko.
 
Betty:
e, da, jako volim onaj zayebani British...muški glas, naravno, kad je smrtno ozbiljan, to mi je baš uuuu......:lol:

Millly, znam jednu Ruskinju, znaš kako lepo govori srpski :P :P :P Aljona je čudo!
Штос је да ја, у ствари, и нисам Рускиња (рођена у Београду, одрасла у Земуну), али ето, људи стичу утисак да нисам одавде.
 
?:
evo ja cu da glasam za juzhnu srbiju da se ne osecaju jadno. i istochnu.
haha.. najkuratija si na forumu :D Ja ne volim crnogorski niti ljude koji govore vi$e manje normalno, a kad im dodje neko iz starog kraja onda "vidju, djesi, bolan, jaran..". Odvratan mi je i neki iskvareni BG naglasak koji vuche na vojvodjanski i gde se mnogo otezhe "Bra-teeeeee". Vojvodjanski volim. U gacama odma postaje kruto i ako kai$ nije chvrsto stegnut sagovornica mozhe da bere kozhu na $iljak! Neke varijante hrvatskog su mi takodjeR sexy.. mmmm...
 
volim beogradski akcenat,ali ne onaj razvuceni,isfolirani,nego onaj lepi,pravi.
inace sto anakin rece rijecki akcenat,istarski uopste su mi mnogo simpaticni za cuti,nekako bas lepo pricaju,melodicno posebno u kombinaciji sa njihovom dijalektom...nekako skroz pozitivno zvuci.
jedan deo dalmacije mi ima grozan akcenat,crnogorski generalno,osim mozda primoraca.....uvek mi nesto neprijatno kad ih slusam :roll:
i veoma se dvomumim da li mi je ruzniji bosanski ili onaj vranjanski,leskovacki sta god...kad onako rastegnu bez kraja :shock:
to mi je totalni turn off :neutral:
 
Hm...zagrebacki me lozi, onako...bas...provereno, splitski takodje, lalinski mi je krajnje simpatican i vrlo mi prija, ali zato sarajevski...citav taj trip, to "raja"...uh...najezim se od koncepta pa na dalje, juzna pruga mi je nekako normalna, valjda zato sto imam rodbinu tamo, pa sam navikao... ali to "cuj stari, da ti kazem..."zagrebacki...mmmmmm...
 

Back
Top