Pomoc

Moguce je da je preveliko opterecenje na mrezi, to prvo.
A kao drugo... retki su provajderi koji ti zaista daju to sto ti pise...
Evo zgodne alatkice kojom mozes da testiras link koji si bobio od provajdera...
 
Ake je bandwidth deljen (a najverovatnije jeste), zavisi koliko je korisnika provajder nagurao na primer na 1MB. Pa ako jos svi navalite, eto usporenja. Klasika, jer malo ce ti koji provajder prodati zagarantovan protokol, vrsi se bezobrazna agregacija, prosto da neki puta ne poverujes....
 
Da... i sami provajderi vise racuna daju sto vecem broju korisnika nego kvalitetu usluga.
Naravno izuzeci postoje ali su retki. Ako pogledas taj neki ugovor koji si sklopio sa njima, nigde neces videti da su se oni obavezali da ti daju link od 256kpbs... igra reci... sto je za nase uslove jako cest slucaj, vec samo pise da si kupio paket od 256kbps i sta sve podrazumeva jedan takav paket. naravno, pod uslovom da ste napravili bilo kakav ugovor.
 
jesi na gromnetu?
ja sam uzeo najjeftiniji paket od 64Kbit/s,i sljaka dobro.inace sam iz majura,a protok u kilobajtima je uvek oko 7,5(mislim da je teoretski maximum 8).da,od AP-a imam nesto vise od 2km,i odlicnu opticku vidljivost.******,nije bolje od kabla ali imas flat net i bez tel.racuna sto je najvaznije!
poz
 
Nemam pojma... neki drveni, par dascica... ma cudo neko. Skupili se ljudi da ga brane od bombardovanja a svi urokani ne znaju gde su. Spomenuli su Majur... pa reko da to nije taj Majur.
 
Ja sam gledao ali nisam mogao da nadjem gde mi se nalazi (na nekom cd-u je) Nikodime vidi da bacis klip zoolu na mail da vidi da li zna neke face tamo :lol:
Onaj vodja brka mi je najjaci lik tamo :)
 
ne znam vidi sa njima...
kazem,ja imam 64kbit/s,ide oko 7,5 KB/s,a mislim da je 8 teoretski maximum za ovu konekciju,tako da bi tebi trebalo da bude bar 30KB/s protok.inace,koliko si platio i iz kog si dela grada,mozda imas slabu opticku vidljivost?
 
pa kako su ti uopste mogli da postave kablove?!?!??!?!
sve preko 10 metara je lose.
uopste me cudi sto uvode wireless u zgrade.sto ne uzmes kabal?
 
Pokusaj da se nakacis na AP. A da bi to uradio moras da imas IP iz istog subneta.
Dakle kucaj sa komandne linije "ipconfig /all", tu ces dobiti adresu AP-a, odes na podesavanja TCP/IP-a i dodelis sebi bilo koju staticku adresu iz tog opsega. Recimo ako ti je adresa AP-a 192.168.160.150 sebi dodeli 192.168.160.151 ...primera radi.
Zatim u IE kucaj adresu AP i tako ces se nakaciti na njega. Odatle ces moci da proveris kako je konfigurisan i kakav signal hvata. U koliko je problem do toga lako ces... ali u koliko je problem do provajdera i njihove lose usluge... nema spasa. ;)

Ajde sada na posao...
 

Back
Top