Temperatura ?!

sexy lady2005

Aktivan član
Poruka
1.033
Pre 3 godine, u toku neke hormonske terapije, imala sam osecaj da imam temperaturu. Kad stavim toplomer ispod pazuha, nista, tj. normalno 36,5 recimo, ali kad stavim ispod jezika, odmah se popne na 37,2 uglavnom, mada ume da bude i 37,5. Vrlo je simptomaticno da je to iskljucivo u toku dana, tj. recimo od 9 ujutru do 9 uvece. Posle 9 uvece temperatura u ustima padne ispod 37 (!?)
Posto sam po prirodi prilicno hipohondricna, odmah sam dala krv i urin na pregled i rezultati su bili nikad bolji, na moje pitanje zasto imam tu temperaturu, doktorka u koju imam veliko poverenje mi je rekla da se to jednostavno tako desi i da nista ne mora da znaci.
Do dana danasnjeg nista se nije promenilo, pa me samo interesuje jos necije misljenje.
I samo da napomenem, da nikakvih drugih problema nemam, nikakvih smetnji koje bi mogle da ukazu da se u organizmu nesto desava.
Hvala unapred
 
Prestani da meris temperaturu. Desava se. Neki ljudi jednostavno imaju povisenu temperaturu ceo zivot bez ikakvih drugih simptoma. ako su lab analize u redu i nemas nikakve tegobe, opusti se i prestani da meris sebi temperaturu. Posebno u ustima, jer ces uvek dobijati vecu vrednost nego ispod pazuha. Nema razloga za brigu.
 
Jaooooooo ne pominji mi temperaturu 37.2!!!!
Moj muž je ima 2 godine, a možda i više, prestala sam da brojim mesece.
Takodje merio na isti način, i dobijao iste vrednosti kao i ti, samo što se njemu povećavala uveče i u toku zimskih meseci.
Samo, njemu su natekle i žlezde na vratu,slabost itd i tako- silni pregledi, rezultati, Torlak, virusologija, infektolog i NIŠTA!

Apsolutno ništa nisu našli, a njemu je i dalje loše.U poslednje vreme ne meri temp., ali prvih 6 meseci je merio svaki dan.Više ne znam da li on tripuje, ili šta je već? Tvrdi da mu je sve lošije i lošije.

Život nam je upropašćen.

Ovo samo utehe radi.
 
Kako mu je lose? Ima neke simptome? Ja nemam apsolutno nista. Navela sam da je to pocelo od kad sam primala hormonsku terapiju, iz razloga sto mi je jedan prijatelj, student medicine, rekao da hoce ta toplota od hormona. Naime, ja sam "provalila" da imam temperaturu po ocima, taj osecaj verovatno znate svi i svaki put kad osetim tako u ocima, ja pomislim "e sad imam 100%", izmerim i nista.
 
Za "sexy lady2005":Prvenstveno WW je u pravu za temperaturu ispod pazuha i u ustima. Drugo hormonske terapije pogotovo kod zena mogu da daju veoma cudne rezultate, moguce je da je i temperatura zbog toga povecana.
Za"Sunce Ta": Neka vas muz prekontrolise slezinu, i neka prekontrolise Thymus da li je obliterisan. Razlog takodje moze da bude subfrenicni abces ili neki zub ako je pokvaren.
 
Koki, zamalo da te i ja ne razumem sta si rekao.
Srpski dete :) ...ne zna narod sta je subfrenicni apsces...
Osnovna laboratorija, stomatolog, bris nosa, zdrela, urinokultura, hormoni stitaste zlezde...na primer.(Koki ako vidis kijavicu 99% jeste kijavica, uvek se krece od najednostavnijih stvari)
Ovakvih tema je vec bilo...kod nekog je to normalno ,kod nekog je posledica stresa, kod nekog malo hormoni divljaju...
 
Znas kako doktori vole da im dodje pacijent i pita da li mu je obliterisao timus?
Ovaj narod je dovoljno zbunjen, ne zbunjuj ih jos vise...na stranu sto ce doktor da padne u trans da mu to kazu.
Najcesci uzrok takvih niskih temperaturica kod vecine pacijenata je nesto banalno, pritajena infekcija npr.
Ne komplikujmo.
 
Radio je analize krvi, UZ abdomena, i snimao pluca i sve je bilo ok.
Jedino što su našli je sluzni čep u sinusu.Da li može da bude od toga ta temperatura?
Jedan dr je bio za operaciju, drugi za lekove, i sad to stoji tako kako je.

On je već na ivici snage i odustao je od toga da ide kod lekara.Sad imam muke da ga nateram da ponovo krene.Možda da napomenem da mu je apetit ok, i da ne slabi, već naprotiv, goji se.

Za sexi lady:On ima i druge siptome, i to peckanje u očima mu je znak da ima temp.
ali najgore je što se teško kreće i samo mu se spava.Taj umor mi liči na koksaki, ali nije to.Takodje mi liči na mononukleozu, ali nije ni to.I te natekle žlezde na vratu-gde se otok sad vidi i na prvi pogled.
 
Ha ha jos malo pa cu ja davati dijagnoze.Sta ces, silom prilika moras da se raspitujes.
Hvala ovdašnjm doktorima.

Znam zenu koja je imala iste simptome kao sexi lady, i sasvim je ok, prestala je da obraća pažnju na tu temperaturu, čak palnira treće dete, i doktori su rekli da može da pokuša, i da će trudnoća biti u redu.
 
sexy lady2005:
Pre 3 godine, u toku neke hormonske terapije, imala sam osecaj da imam temperaturu. Kad stavim toplomer ispod pazuha, nista, tj. normalno 36,5 recimo, ali kad stavim ispod jezika, odmah se popne na 37,2 uglavnom, mada ume da bude i 37,5. Vrlo je simptomaticno da je to iskljucivo u toku dana, tj. recimo od 9 ujutru do 9 uvece. Posle 9 uvece temperatura u ustima padne ispod 37 (!?)
Posto sam po prirodi prilicno hipohondricna, odmah sam dala krv i urin na pregled i rezultati su bili nikad bolji, na moje pitanje zasto imam tu temperaturu, doktorka u koju imam veliko poverenje mi je rekla da se to jednostavno tako desi i da nista ne mora da znaci.
Do dana danasnjeg nista se nije promenilo, pa me samo interesuje jos necije misljenje.
I samo da napomenem, da nikakvih drugih problema nemam, nikakvih smetnji koje bi mogle da ukazu da se u organizmu nesto desava.
Hvala unapred

Ma ne brini, ako nemas smetnji i ako su ti ove analize ok -> starno nemas razloga za brigu !!
Da li je uvek ispod pazuha ispod 37,1 ?
 
Da, uvek. Jednom sam se naljutila pa sam 2 sata merila temperaturu, ponovo i ponovo, namestala ispod pazuha... jedva je doguralo do 37...ako mogu dobro da se setim :)
Ali, kad merim normalno, 5 min, nikada ne prelazi 36,7
 
sexy lady2005:
Da, uvek. Jednom sam se naljutila pa sam 2 sata merila temperaturu, ponovo i ponovo, namestala ispod pazuha... jedva je doguralo do 37...ako mogu dobro da se setim :)
Ali, kad merim normalno, 5 min, nikada ne prelazi 36,7
Odlicno.Ti uvazi za merodavnu ovu temperaturu ispod pazuha. :)
Bez brige, sve je ok.
 

Back
Top