Skeniran tekst otvoriti u WORDu

Kad skeniras, pretpostavljam da dobijes JPG ili vec neku sliku. Da bi to nekako postalo Word-ov dokument treba ti program FineReader ili Recognita.
Radi se o OCR - Optical Character Recognition...
Mozes da malo googlas o OCR, ali moj predlog ti je da nabavis FineReader i resio si problem. Program je sjajan a lak za upotrebu.
 
i kako prepoznaje tekst koristio sam Recognita 5 jer ima podrsku za Srpski jezik a nisu rekli da je glup ko noc jer treba svako slovo bar 500 puta da mu pokazes i onda nekako ukapira a taman kada se ponadas da jesve uredu pocne opet da "uci-prepoznaje" i tako u krug. (aravno da je tekst savrseno cist koliko je moguce i stranica)
Kako radi Fine Reader? opisi ukratko da li ima problema sa prepoznavanjem znakova jer ocigledno da ti programi skontaju i pojedine fleke na papiru kao slova mada ne lici na bilo kakav znak ali ajde tek su u razovju programi takvog tipa
 
Abbyy Fine Reader v.8.0..

Da napomenem da je jedan od najboljih ORC programa.. U pomenutoj verziji radi perfektno i sa latinicom i cirilicom..

Dakle, odlicno radi posao koji se ovde trazi.. Sve preporuke..

Sto se tice programa te vrste ima ih jos ali je Abbyy nenadmasan..
 
Abbyy Fine Reader je verovatno jedan od najbolji OCR programa. Još od verzije 6 nema problema sa prepoznavanjem ćiriličnih znakova.

Angelico_Payne:
Abbyy Fine Reade 8-мица има проблем са експортовањем препознатог скенираног текста у било који документ...

Koji problem? Izbacuje li neku poruku o grešci?

Meni je samo jednom verzija 7 pravila problem ali krivac nije bio program nego kolega koji je čačnuo nešto gde nije trebalo i Fine Reader nije mogao ništa da uradi sa prepoznatim tekstom ...
 
zahvaljujem svima na pomoći ali ja problem nisam rešio!
primer: skeniran tel. račun i hoću da promenim neke podatke. dobijam kao rezultat sliku koja nema mogućnost obrade.
može u photoshopu ali je dosta "pipavo".
šta učiniti???
imam instaliran FINE READER
 
prcak:
zahvaljujem svima na pomoći ali ja problem nisam rešio!
primer: skeniran tel. račun i hoću da promenim neke podatke. dobijam kao rezultat sliku koja nema mogućnost obrade.
može u photoshopu ali je dosta "pipavo".
šta učiniti???
imam instaliran FINE READER

Ja sam prethodno rekao da Offis 2003 ima tu mogućnost da čak i ne moraš da prebacuješ u Word već posle skeniranja direktno možeš da unosiš podatke u taj obrazac.
Ili kopiraš sliku i u nekom programu za obradu slika radi sta hoće sa njom.
 
GZ:
Abbyy Fine Reader v.8.0..

Da napomenem da je jedan od najboljih ORC programa.. U pomenutoj verziji radi perfektno i sa latinicom i cirilicom..

Dakle, odlicno radi posao koji se ovde trazi.. Sve preporuke..

Sto se tice programa te vrste ima ih jos ali je Abbyy nenadmasan..
8 ica je katastrofalna. Pokusavao sam makar 5 puta sa instalacijom i sve normalno radi ali cirilicu ne prepoznaje. U wordu mi ispadaju samo neke kockice umjesto slova. Mozda je problem sa serial numberom ne znam????
 

Back
Top