Recitatorsko takmičenje

gigule:
ja sam recitovala u školama (osn. i srednja) nisam neki recitatorski vrh ali... eto.

ali moram da kažem, meni se genralno ne sviđa kako decu uče da recituju... smeta mi glumatanje...
.... sve deluje na silu i izveštačeno...

čast izuzecima, naravno!!!!!!

ha!zar i ti:shock:

heheheheh..ja sam i neke nagrade osvajala...na poslednjem takmicenju, u cetvrtom srednje, sam recitovala maka dizdara..putove...

ima putova sto su pruzili pred nama...

ja sam bila veoma zadovoljna, ali ne i ziri:lol: :lol: :lol: :lol:
 
Cao. I ja recitujem od svojeg 4tog razreda osnovne i sve do 2ge godine srednje. Sad sam cetvrta i nesto mi se ne izlazi vise na takmicenje. U osnovnoj sam dogurao do republickog. Uglavnom uvek sam prolazio na okruzno sve do druge godine srednje kad sam prso sto me nisu pustili na okruzno i od tad sam prestao. Nastavio bih ja da recitujem da sam odstranjen sa razlogom nego su pobedili neki dripci koji pevaju a ne recituju. Posle zavrsenog mog recitovanja prilaze mi ljudi i cestitaju kako sam odrecitovao, a onda odjesnom boom, ne prodjem ni na okruzno. To mi se desavalo i na okruznom takmicenju, al ajd sad, nema veze. Sad je to samo moja proslost. :)
 
E ne znam za vas u Srbiji ali kod nas u Vojvodini prvo idem na opstinsko tj u mom gradu, onda idem na zonsko to je u okviru Backe i odrava se u SU, a onda idem na pokrajinsko u Secanj i ako prodjem onda idem na republicno u VA. E pa ja sam prosle god dogurao do Secnja... Znaci ja do republickog imam 3 selekcije a koliko sam cuo u srbiji samo 2...jel tako? :shock:
 
O, pa mislim da imamo slican ukus, narocito kad je u pitanju Neruda. A Mikina Vojvodina mi je mnogo dobra. Ajde sad da budem dosadna pa da jos jednom pokusam da pitam (ovog puta tebe), da li ikako mozes da nabavis 100 soneta o ljubavi ali srpski prevod? Ako ne sve, mozes li bar 17-i?
A da, sta je meni jos dobro za vas momke za recitovanje, recimo:
Radicevic - Ljubomora
Andric - O zenama (iz Ex ponto-a)
Jesenjin - Ti me ne volis i ne zelis
...
Sve si ti to vec citao, ne sumnjam.
A hoces li jos ici na takmicenja ili si omatorio?
Pozdrav
 
E,ja sam isao na takmicenja dok sam bio u srednjoj,ali sam dogurao jedino do okruznog(sva tri puta).Od mog cetvrtog srednje republicko se odrzava u mom rodnom gradu,u Valjevu.Govorio sam Simovica "Svetom Joanikiju Devickom",Kostica "Santa Maria Della Salute" i Beckovica "Tankodusic".I moram da se malo pohvalim,mi Valjevci smo mnogo dobri govornici. :lol: :lol:
 
Glumac2006:
E ne znam za vas u Srbiji ali kod nas u Vojvodini prvo idem na opstinsko tj u mom gradu, onda idem na zonsko to je u okviru Backe i odrava se u SU, a onda idem na pokrajinsko u Secanj i ako prodjem onda idem na republicno u VA. E pa ja sam prosle god dogurao do Secnja... Znaci ja do republickog imam 3 selekcije a koliko sam cuo u srbiji samo 2...jel tako? :shock:


Јесте, тако је.:-(
С тим што су у Војводини, по кључу, обавезни да уступе и одређени број места (често више од половине) за рецитовање на језицима народности....иако они сви имају своја национална такмичења....:?
Тако да је двоструко теже проћи у Војводини него у ужој Србији.
 
S tim se potpuno slazem, to me strasno iritira sto prolazi samo ako je jedan iz manjine, moraju ga pustiti i on nam oduzme mesto. Tako sam ja i nekolicina , recitatora na srpskom jeziku, izvisili u Secnju 2005 godine, zbog takmicara na svom maternjem jeziku...uzas...
Hellen:
[/b]

Јесте, тако је.:-(
С тим што су у Војводини, по кључу, обавезни да уступе и одређени број места (често више од половине) за рецитовање на језицима народности....иако они сви имају своја национална такмичења....:?
Тако да је двоструко теже проћи у Војводини него у ужој Србији.
 
I ja sam se ove godine takmicila, medjutim, zahvaljujuci nacionalnim manjima nisam uspela da se plasiran na pokrajinsko, takodje u Sečnju. Davne 2000., kada sam bila na pokrajinskom, od desetoro koji su se plasirali na republičko njih 6 je recitovalo na jeziku nacionalnih manjina. Upravo iz tog razloga odlučila sam da se više ne takmičim. Nije vredno truda i potrošenih živaca. Imam, za moje godine, veliko iskustvo kao recitator i glumica i umem to jako dobro da razlikujem, ali izgleda da će recitatorsko takmičenje uskoro da postane "takmičenje mladih glumaca". Uzgred, šta vi mislite o tome? Da li je po vašem mišljenju bolje da kolačim oči i mlataram rukama da bih bolje dočarala pesmu ili to svojim govorom trebam da postignem?
 
Vidiš, nije svaki žiri isti... Ja sam imala tu nesreću da žiri toleriše gestikuliranje, tako da nisam mogla da se plasiram dalje. Takođe, mislim da je nedopustivo pustiti na pokrajinu ili bilo koji rang takmičenja takmičare koji se zbune. Ali, i to se dešavalo...
 
Ja treba ove god da idem na takmicenje recitatora...takmicim se vec 3 godine i ovo mi je poslednji put jer sam maturantkinja pa bih vas zamolila,da li mozete da mi preporucite neku pesmu koja ogovara mom uzrastu (15 god) i da je od Srpskog pisca...hvala unapred...:):)...
 

Back
Top