Koj jezik???

Ja bih ti preporucio "Visual Basic i nabavi komplet sa MSDN bibliotekom koji ide uz taj program, i kreni polako, u toj MSDN biblioteci ako zapnes negde moci ces da pogledas gde si pogresio, tako da neces morati puno po internetu da juris za resavanje problema, a uz to program je sasvim lagan.
Moci ces da vidis par primera navedenih kako se pravi aplikacija, i iz tih primera analizirati kodove kako su upisani, i polako kreni da izucavas malo po malo cemu sta sluzi.
 
A gde bas ubode c++ pa mislim ko pocinje sa c ++ ja i sve koje znam pocinjali smo sa visual basicom pascalom covece gde nadje bas c ++ 8)
Ja sam poceo isto me interesovalo da vidim kakav je na pocetku, batalim v.b. i krenem c++ i kapiram polako ali tezak je covece, gde ga bacas u vodu odmah da se udavi... Pomozi mu nemoj da mu odmazes.
 
BGD-Platform:
Pomozi mu nemoj da mu odmazes.
E upravo bih mu odmogao da sam mu preporucio VB, nije to to, moze se navici, kao sto su mnogi uradili, pa pocnu da hvale VB, te kako on moze sve sto i c/c++ tj. generalno nece da se bace na c/c++ jer im je nakon VB-a on mnogo tezak.
C/C++ sva elegancija i moc koja je potrebna jednom programeru;-)
PS ja sam pocinjao sa c++
 
Ja krenula sa Pascalom i sasvim je okej tako. Kasnije se lako nadogradi c, a onda i c++ i sve ostalo...
Mada, po mom mišljenju - teško je naučiti programirati iz knjiga. Pokušaj da nađeš nekoga ko se time bavi, da ti pokaže proceduru samog kucanja programa (ako nikad ranije nisi programirao). To bi trebalo značajno da pomogne. I nađi na netu riješene zadatke.
 
mozda je glupo da ucis da programirash nego nadji neki problem koji bi resio racunarem?

e i ja mislim da je iz knjiga tesko uciti, lakse je na nekim casovima

ne znam C je tezak dok se ne naviknes ali kad se naviknes onda je ok. :) ja sam to polagala na faxu i dosta su mi pomogle pitalice neke za jedan ispit, ali ne znam da li to jos postoji...mada sam znala pascal pre toga...
 

Back
Top