Šakota selektor?

Videćemo...Ja se nadam...
Mene je mnogo više nerviralo "nuđenje" samog sebe
za selektora Z.Slavnića.Čovek je ubeđen da je jedino on bio
ispravno rešenje !? Kad i gde je on nešto osvojio kao trener?
 
Sakota je dobro resenje, jer u ovakvoj situaciji niko ko ima izgradjenu reputaciju
kao ostali spomenuti treneri nije lud da se prihvati ovakve obaveze, a sa saznanjem kakve
budale upravljaju KSS-om.
 
Jelena87:
Mislite li da je on najbolje resenje,tj.da li ce se pokazati dobrim poput Pesica recimo?
Utakmicu igraju igrači. Šakota je smešan kao i Vujošević. Vujošević je napravio rezultat kada je imao jednog Divca, Đorđevića i Danilovića a sada gleda u nebo kada će nekog klinca da pro..re trica! I mnogo cenjeni Duda je trener neće da prihvata reprezentaciju kada nema ko za nju da igra. Sve su to treneru po sistemu: ''Ajmo, ajde!''. I ja bih dobro trenirao Panateikos, CSK, Real Madrid kada imam igrače svetske klase koji znaju da rade svoj posao. Slavnić je bio samo igrač i ništa više. Šta je uradio sa Beobankom i Budućnošću? Obradoviću odajem priznanje što se uopšte prihvatio mesta selektora na prošlom evropskom prvenstvu jer je predvodio bandu parajlija i pijanica. Ljudi, naši provereni igrači nemaju motiva da igraju za reprezentaciju i basketa im je pun k...c! jedino bi klinci igrali sa srcem ali ne bi postigli rezultat jer nemaju ni dovoljan kvalitet ni iskustvo. Što veliki Duda Ivković ne preuzme reprezentaciju? zato što je dovoljno intelegentan da ukapira da od nje nema ništa. Šakota će preuzeti istu samo radi svoje lične promocije kao nekada Vujošević (čitaj: da bi ga neko angažovao u inostranstvu). Međutim, oni nikada neće naći angažman u inostranstvu jer veze nemaju sa košarkom. Pozdrav svima!
 
Zagor vam je sve fino rekao. To je sve ziva istina. A kad smo kod nasih igraca rezultat mozemo ocekivati tek za otprilike 10 godina. A kakav rezultat?! :confused:
Neko cudo treba da se desi.
A za trenera ja mislim da je najbolje rjesenje Obradovic. Sada se vjerovatno cudite. Ali taj covjek je najbolji trener. Svi imaju dobre igrace u timovima a nije ni cudo da su postali poznati kao treneri npr. Ivkovic. Ali jednostavno nasoj reprezentaciji ne treba trener vec diktator kojeg bi morali da slusaju. A ne da se prave ludi, da se svadjaju, tuku... :twisted:
(mislim na igrace)
 
Kad smo kod Vujosevica,on je 1988.na prvom fajnal foru sa Divcem,Paspaljem,Djordjevicem,Grbovicem,Pecarskim,Zeljkom Obradovicem,Nakicem i Savovicem zauzeo trece mesto...sta reci.
Sa istim timom je izgubio finale domaceg prvenstva od Jugoplastike,i nije uspeo da odbrani kup.Paspalja je stvorila Buducnost,Djordjevic je u Crvenoj Zvezdi kao klinac oznacen za "neperspektivnog" :roll: ,Pecarski se valjda skolovao pre Partizana u SAD,Divca je iznedrila Kraljevacka Sloga,Ivo Nakic je doso iz Cibone,Zeljka Obradovica je Moka doveo iz Cacka....tako da Dudosevic NIJE stvorio ni jednog jedinog vrhunskog igraca.Samo je uspeo da ne osvoji skoro nista sa jednim od po imenima najjacm kosarkaskim timovimom Evrope svih vremena.Nije ni cudo sto Pakistan danas propada.
 
Naš najbolji trener svih vremena je bio dr Aca Nikolić koji se i smatra osnivačem jugoslovenske košarkaške škole. Od sadašnjih trenera najviše cenim Božu Maljkovića, Obradovića, Žeravicu. Pozdrav!
 
frozen1982.:
Kad smo kod Vujosevica,on je 1988.na prvom fajnal foru sa Divcem,Paspaljem,Djordjevicem,Grbovicem,Pecarskim,Zeljkom Obradovicem,Nakicem i Savovicem zauzeo trece mesto...sta reci.
Sa istim timom je izgubio finale domaceg prvenstva od Jugoplastike,i nije uspeo da odbrani kup.Paspalja je stvorila Buducnost,Djordjevic je u Crvenoj Zvezdi kao klinac oznacen za "neperspektivnog" :roll: ,Pecarski se valjda skolovao pre Partizana u SAD,Divca je iznedrila Kraljevacka Sloga,Ivo Nakic je doso iz Cibone,Zeljka Obradovica je Moka doveo iz Cacka....tako da Dudosevic NIJE stvorio ni jednog jedinog vrhunskog igraca.Samo je uspeo da ne osvoji skoro nista sa jednim od po imenima najjacm kosarkaskim timovimom Evrope svih vremena.Nije ni cudo sto Pakistan danas propada.
Pa niko nije rekao da je Vujosevic dobar klupski trener, ali za stvaranje igraca si malo pogresio. Glupo je raspravljati se na ovako nesto, dovoljni su skorasnji rezultati
(Krstic, Vujanic itd.) I nemoj o tome ko je odakle dosao, bitno je kakav je igrac dosao
a kakav napustio Partizan.
 
Vujanic je bio odlican igrac i dok je igrao u Zvezdi, nemoj da pricas...malo je napredovao u Partizanu pre nego sto je otisao...samo sto je u pratizanu imao vise kvalitetnijih igraca pa se i on vise isticao!
 
Gryphon:
Pa niko nije rekao da je Vujosevic dobar klupski trener, ali za stvaranje igraca si malo pogresio. Glupo je raspravljati se na ovako nesto, dovoljni su skorasnji rezultati
(Krstic, Vujanic itd.) I nemoj o tome ko je odakle dosao, bitno je kakav je igrac dosao
a kakav napustio Partizan.
Vujosevic je sebi izgradio imidz kao stvaralac igraca a to uopste nije tacno.Nikog on nije stvorio.Propali i klupski i reprezentativni trener.Videcemo u kakve ce igrace veciti "talenti" Perovic,Bogdanovic i Tripkovic izrasti.....Ne Perovica je sprcano 3 sezone da se od njega napravi centar koji necemu sluzi....dazba.
 
frozen1982.:
Vujosevic je sebi izgradio imidz kao stvaralac igraca a to uopste nije tacno.Nikog on nije stvorio.Propali i klupski i reprezentativni trener.Videcemo u kakve ce igrace veciti "talenti" Perovic,Bogdanovic i Tripkovic izrasti.....Ne Perovica je sprcano 3 sezone da se od njega napravi centar koji necemu sluzi....dazba.
E ebiga sad, Partizan svake godine proda po nekog pa ti sad vidi da li oni stvaraju ili kupuju. Sta je Haus izjavio posle odlaska iz partizana, ja ne pricham o stvarajnu Dzordana, ali on izvuche maxuimum iz svakoga. Pa prodali su Djuru Ostojica za dobre pare (eeeeeej Djuro Ostojic igrac). Ako krenemo od koga je sve stvorio i pochnemo sa Danilovicem ........ja mislim da je to dovoljno. Ako neko pravi igrache u nasoj kosarci danas to je Partizan sa Vujosevicem, e sad ako ste ljubomorni ili nesto drugo to je visa sila....ali su ovo cinjenice.
I vise ne pricham o ovome, vozdra.
 
Gryphon:
E ebiga sad, Partizan svake godine proda po nekog pa ti sad vidi da li oni stvaraju ili kupuju. Sta je Haus izjavio posle odlaska iz partizana, ja ne pricham o stvarajnu Dzordana, ali on izvuche maxuimum iz svakoga. Pa prodali su Djuru Ostojica za dobre pare (eeeeeej Djuro Ostojic igrac). Ako krenemo od koga je sve stvorio i pochnemo sa Danilovicem ........ja mislim da je to dovoljno. Ako neko pravi igrache u nasoj kosarci danas to je Partizan sa Vujosevicem, e sad ako ste ljubomorni ili nesto drugo to je visa sila....ali su ovo cinjenice.
I vise ne pricham o ovome, vozdra.

Da bi se reklo da je klub ili trener napravio igraca, taj igrac morao od malih nogu da provede u timu i onda da se proslavi. Kod partizana igraci su DOLAZILI IZ DRUGIH KLUBOVA sa 18-19 godina, odigrali dobro u partizanu i sada kao partizan je njih stvorio.
 
68Charger440:
Da bi se reklo da je klub ili trener napravio igraca, taj igrac morao od malih nogu da provede u timu i onda da se proslavi. Kod partizana igraci su DOLAZILI IZ DRUGIH KLUBOVA sa 18-19 godina, odigrali dobro u partizanu i sada kao partizan je njih stvorio.
Tu si u pravu, ali ni jedan drugi klub ne zna da oformi igraca na kraju.
Svi oni budu talenti i onda na kraju nista, ako krenes od Zvezde, Buducnosti,
FMP-a itd. Svi imaju igrache za koje kazu da imaju veliki potencijal (Milicic, Koljevic,
Askrabic) sve su to veliki talenti, ali nikako da postanu zvezde ja o tome pricam.
Nikako da preuzmu odgovornst, pa Rakocevicu su trebale godine da sazri kao igrac napustajuci Zvezdu i njihovi glupu taktiku i viziju kosarkasa do pojave Sakote.
Meni je zbog toga zao, sto imamo puno talenta ali nikako da zaokruzimo i formiramo njih u prave igrace kao sto smo ranije navikli da ih imamo. A to vidim da jedino polazi Partizanu u neku ruku.
Nadam se da ce sad sa Sakotom i novim klincima da se preokrene situacija.
SAmo ipak mislim da je Vlada Djurovic bio bolje resenje, ali iz njega niko ne stoji.
 
Dali zna ili nezda da ga oformi na kraju - to neznamo ni ja ni ti. Jer on cim malo zaigra bolje stigne ponuda bogatijeg kluba i on odlazi.
Drugo, svi talenti ne postaju zvezde. Na primer ja se secam Radosevica i Cubrila kad su igrali u partizanu. Izgledalo je da obojica ima blistavu buducnost. Danas jedan igra u Turskoj, drugi se seljaka svake godine po klubovima za koje niko nikad nije cuo.
 
Pa to se vidi po tome kako prodje u inostranstvu, nema tu neke polemike.
Upravo si za to, ali ja kazem objektivno jedino Partizan radi nesto konkretno ako me razumes.
Drugi sve nesto kao imaju talente, imaju igrace, pa na kraju qita.
 
Na stranu Partizan...dobro je to sto oni izbacuju igrace....valjda ce kvantitet mladih da izrodi i neki kvalitet..nekad.Nas glavni problem je sto vise nemamo ligu.EX-YU liga je bila najjaca na svetu posle NBA:Zadar,Cibona,Yugoplastika,Olimpija,Bosna,Partizan,Zvezda,Buducnost,Sibenka,Borac Cacak,IMT,Sloga....-bilo je 12 klubova od kojih je svako mogao svakog da pobedi...igraci nisu odlazili pre 28.,...itd.itd.Jadranska liga ne sluzi nicemu,da bi se ikada vratili prvo moramo sa njom da raskrstimo....ili ce vremenom Hrvati da nas povuku na dno gde su i oni sada.
 
pustimo sakotu neka radi svoj posao...

posle prvenstva cemo da pricamo sta je uradio, kako je mogao, kako je trebao...

za sada sa Zvezdom belezi odlicne rezultate...sastavio je pola tima i ide mu od ruke
 
Sakota je kao sto sam rekao posle Pesica najbolje resenje za nasu reprezentaciju. Covek je za razliku od Vujosevica, Obradovica, Slavnica (narocito ove dvojice) autoritet - covek koji ima znanje sto nijednom nasem treneru ne nedostaje i harizmu sto je veoma bitno. Napravice tim a ne zvezde koje igraju da bi se prodale bolje! I zato cemo biti medju prava tri na Svetskom. Naravno akobogda!
 

Back
Top