Reinkarnacija - iliti - sta biva posle?

Jeele,
moje saucesce

gubitak majke sam doziveo pre 15 godina tako da mogu bar da pretpostavim kako se osecas.

Iako sam racionalno/ logicki/ filozofski uspeo to da prevazidjem emotivno jos ima trenutaka kada me osecaj zaljenja i nedostatka pogodi, uvek je tu ono pitanje "a sta bi bilo da je bilo drugacije".

Mogu ti reci da ces preboleti, ali nikada neces zaboraviti.

Neces naci odgovor u ovim nasim intelektualno / filozofskim igrama, odgovor je samo u samom zivotu.

Zivi tako da se tvoja majka ponosi tobom, kao da je jos uvek pored tebe !

To ce biti najbolja terapija za tvoj bol i najlepsa posveta tvojoj majci, sam tvoj zivot i ono sto postignes u njemu.
 
jeele:
Dakle, ovu temu sam zapocela i u naucna fantastika medjutim mislim da sam malo promasila...mozda malo vise...ejr sad i sama razmisljam pa mi se nekako ne uklapa tamo...

Nego, zanima me vase misljenje u vezi sa reinkarnacijom. Nekako mi je nelogicno da necije misli, stavovi i tako to, jednostavno nestanu... Da li je reinkarnacija zaista moguca? Ili se to ispoljava u drugom vidu?
Tema malo trazi maste, priznajem - mislim da sam je i zbog toga prvobitno stavila na naucnu fantastiku.

P.S. Bilo bi mi od velike pomoci kad bi mi odgovorili.
Ne vjerujem u reinkarnaciju.
Ljudska duša ili misao je svojevrstan obliik energije,a energija, učili smo, je neuništiva. Može da mijenja oblik, ali se ne može uništiti.
Pa prema tome šta se dešava sa svjesnim? Vjerovatno prelazi (poslije smrti) u neki drugi oblik, a za to je odgovor dala religija.
 
Šta ako imate 6 meseci duhovnog života posle smrti.....
Ili šta ako imate duhovnog života onoliko koliko energije imate...A energiju crpite iz misli i osećanja koje živi imaju o vama....

Elektrotehničarima rečeno generatori su samo živa bića, a rezonantno prenošenje energije omogućuje i nevezanim sa fizičkim telom , duhovima da egzistiraju.Dok ne iscrpe energiju...

Eto odmah i dobrog i lošeg....
Duhovi koji se hrane strahom .
 
Banshee:
ne verujrm u reinkarnaciju,raj i ostalo.
kad umrem nece me biti.jer moje misli su direktna posledica postojanja mog mozga...a kada nestane mozga,sa njim ce nestait i moja zivotna filozofija :lol:

:neutral:


najjednostavnije mišljenje je uvek i najpravilnije ,, sve se u suštini i svodi na praktično što je i realno ,, može se postaviti tema povezanosti energije i vremena ,,, prirodnjaci pominju relativno vreme , energiju ne znam kako tumače što se tiče dugotrajnog postojanja ,,, ali njihova postojanost je vidljiva kroz fizičke primere ,, ili je jednostavno u pitanju percepcija pojedinca ,, u praksi povezana energija sa vremenom definitivno predstavlja deo nakon zivota ,, verovatno postoji formula koja bi mogla da demantuje ovakav stav ,, ali boli me uvo ---ovo je filosofija
 
Goshu Master,

Reinkarnacija je deo ucenja Sidarte Gautame poznatijeg kao Buda ( VI ili V vek p.n.e.).
Inace celo njegovo ucenje predstavljalo je tada pravu revoluciju u odnosu na vladajuci Bramanizam u to vreme na podrucju Indijskog poluostrva.

Zanimljivo je da je nekoliko vekova pre Isusa i hriscanstva Buda ucio slicnim pravilima o ponasanju u zivotu: voli svoje neprijatelje, be ubij, ne kradi, ne cini preljubu....

Razlika je naravno sto u budizmu nema Boga, nema raja i pakla i Buda nije pokusao da spekulise o postanku i poreklu coveka i Kosmosa.

U poslednjih par decenija nauka je obratila malo paznje na reinkarnaciju, te se putem tzv. hipnoticke regresije doslo do izvesnog dokaznog materijala, ali jos uvek ne dovoljno za definitivan stav, istrazivanja su u toku.

Pored toga inace postoji i mali broj istrazenih i dokumentovanih slucajeva u kojima su ljudi od ranog detinjstva imali jasna secanja na prosli zivot.

Sve u svemu, jos uvek nema dovoljno dokaza za apsolutan stav za ili protiv sto se tice nauke, ali ima dovoljno da se nasluti da tu mozda ima necega vrednog daljeg razmatranja.
 
Postoji neka novija teorija da pri rastakanju duše svaka tzv "čestica" sadrži istovetan hologram informacija prošlog života, pa tako ako ti tu "česticu" nanese vetar ili štatijaznam, stekneš komplet pričicu o sopstvenoj reinkarnaciji. Pa bi tako istovremeno mogao da se setiš života cara Trajana, kućne mačke i Marije Kiri...Istovremeno, sličan šejk bi bio i u drugima.
 
hm...
posto se mnogo ljudi NE seca toga...
da li onda postoji mogucnost da ta ''cestica'' dodje i ode ili jednostavno bude zapostavljena se neke strane nase podsvesti? odnosno - mozda ja sanjam o zivotu Marije Kiri, i kad se probudim ne secam se toga? i tako to?
mislim - u kom vidu bi se sve ispoljavala ta ''cestica'' ??? mozda malo lupam na recima...nisam pri sebi ovih dana...izvinite ako smaram
 

Back
Top