metropola ili seljoberija...

Nexus 6

Iskusan
Poruka
5.246
evo, da ne bismo minirali temu o zargonu, ovde nastavljam...

Wilkolak
Ja sam naveo kakav sloj stanovnistva migrira u Beograd i zbog cega. Cak se nekoliko takvih javilo na ovu temu nazivajuci ostatak Srbije, citiram:"vukojebina", "proplanak tj. varosica" i "mesto bez pravog bioskopi". Upravo takvi dosljaci su najvatreniji u odbrani svojih beogradskih korena iako isti ne sezu duze od jedne generacije.... Iver ne pada daleko od klade pa se moze ocekivati od rdjavih roditelja gora deca....


Ja

inace, za mene je neko "punopravni" Beogradjanin ako je rodjen i odrastao ovde...nemam ja problem sa time "odakle ti je cale/keva/baba/deda?", "koja si generacija beogradjana?", samo, brate, da se normalno ponasa, i nema problema...
mada, opet, sve ide iz porodice...


Wilkolak
I koliko takvih zaista ima? Ajde sada ISKRENO!!!

iskreno, ja poznajem malo takvih...pada mi na pamet ortak kome je porodica iz provincije, cale vojno lice...iako se on, u principu, ponasa onako kako bih ja ocekivao da se ponasa gradjanin, tu i tamo, izleti neki primitivizam...

ja kazem da sve to ide iz porodice, ali ipak se mora tim ljudima dati benefit of a doubt , da se tako izrazim...ne smem procenjivati ljude na osnovu porodice, iako sve odatle polazi... to bi bilo beo-fasisticki...svidja mi se taj izraz... :)

valjda je ono sto hocu da kazem sledece...svakome se mora dati sansa da se ponasa kao normalan covek, iako je, mozda, rastao na njivi...
ja imam predrasude prema ljudima koji nisu iz Beograda, i toga se stidim...al' znam da je to lose, i zato to gledam da ispravljam...
 
ja imam predrasude prema crnogorcima u beogradu... nekako su mi bahs gadni i nafurani, crna gora ima je otac matera vse i vsja... ali netje tamo vetj im je banja u bg, ali ga pljuju po svim prilikama... ne moze bre nekao tako da pljuje beograd...
 
Mene najvise nerviraju oni koji dodju u BG, tu zive, uce, rade, provode se, a krtitikuju ga.
Bas sam poznavala jednu devojku koja je iz Lapova, a ovde je studirala i radila i non-stop je pricala lose o Beogradu i zalila se. Te ljudi su ovakvi, te onakvi, te gradu fali ovo ili ono.....bas je uvek otvoreno govorila kako MRZI Beograd......E, takve ljude ne mogu da podnesem.....Mislim, ako ti je toliko lose, pa ti se onda vrati odakle si dosla......
 
Curo, ovde se ne radi o mojim frustracijama vec o realnoj stvari koja se zove "Di su nasi novci?"

Provincija daje novac za Beograd (procitaj zakon o lokalnoj samoupravi) a taj Beograd se ne gradi, ne razvija i ne poboljsava vec dugi niz godina. Meni je muka da gledam kako moj grad, koji ima potencijal taj potencijal ne iskoristava jer mu fali novac! I nije samo meni muka, vec i dobrom delu mojih sugradjana i gradjana drugih gradova iz provincije! Ne radi se ovde o frustracijama vec o RACUNU!!!

Provinciji ne odgovara ovakva raspodela kolaca i TACKA! Razumes li sada?

Uzgred, meni BG ic ne treba! mogu i bez njega!
 
nisam te citala, nemam nameru, ali na onaj post gore da nemas veze sa Beogradom moram da dodam pitanje:kako onda mozes da bljujes po necemu sto nisi upozao? to o tebi govori mnogo, kao i postojanje mrznje.negativan si covece to u krajnjoj liniji moze samo tebi da naskodi.los si put odabrao.
bio je jedan forumas ovde koji je iz donje Srbije i pisao je isto kao wilkolak.zaboravila sam ko je.nije ni bitno.i ne treba da dodjes u Beograd takvi nam ni ne trebaju.
 
Struja:
nisam te citala, nemam nameru, ali na onaj post gore da nemas veze sa Beogradom moram da dodam pitanje:kako onda mozes da bljujes po necemu sto nisi upozao? to o tebi govori mnogo, kao i postojanje mrznje.negativan si covece to u krajnjoj liniji moze samo tebi da naskodi.los si put odabrao.
bio je jedan forumas ovde koji je iz donje Srbije i pisao je isto kao wilkolak.zaboravila sam ko je.nije ni bitno.i ne treba da dodjes u Beograd takvi nam ni ne trebaju.

Hehehehe....obracas li ti paznju na to sto pricas? Prvo kazes "nisam te citala" pa onda pljunes a on onda kazes "kako mozes da pljujes po necemu sto nisi upoznao"...hahahahah.... pa kako ti mozes da pljujes po necemu sto nisi ni procitala! Procitak zakon o lokalnoj samoupravi, to nisam pisao ja!

Uzgred, nisam iz "donje Srbije" i ne znam sta znaci "donja Srbija". Nisam znao da postoji i gornja! Iz centralne sam Srbije, ne tako daleko od Beograda, nekih 100-tinak kilometara.....

Ovde pricamo o NOVCIMA.... boli me uvo za Beogradjane...ali kada se vec pljunemo, da se zapljunemo!
 
jasno sam navela sta sam mislila i izuzetno dobro znam i stojim iza svega sto sam napisala.
nisam pljuvala po tebi, jednoj zeni to ne pristaje.samo te navodim, pristojno, da se saberes.
ako ti se prica o ekonomiji verovatno postoji neki podforum na tu temu.
ovde smo svi u istoj centrifugi, idi u skupstinu pa pitaj politicare sta misle o tom problemu.Beograd je glavni grad i treba da bude to u svakom smislu.
 
e, ljudi...necemo o decentralizaciji...ja sam celu ovu pricu shvatio kao otkrivanje seljoberije u samom Beogradu...a toga ima sigurno...nekad, cak, pomislim da ih ima vise nego nas "pravih", da kazem...

mislim na onaj primer koji sam naveo...klub Stefan Braun, gde se igra po stolovima...i posle smo urbani...i mislim na onu fenseriju koju gledam po faxu...nema devojke bez neceg roze ili onih cupavih cizmica...na komercijalu/pomodarstvo/seljoberiju svih vrsta...

il' sam se ja za'ebo negde...zamenio teze...
 
Wilkołak:
Vidis, mnogi Beogradjani odbijaju da priznaju da je seljoberija dobro zahvatila Beograd i misle da toga ima samo u unutrasnjosti...... nazalost, GRESE, ali neka.....
Ej, lakirani - samo citam i pitam se dokle ces da s*res....
Pa sta ti hoces? Tvoj zakljucak je da se srusi Beograd, pare usmere prema tvom rodnom mestu i onda ces biti sretan? Kakve pare, sta ti znas o parama? Cuo nesto na TV pa sad ponavlja recenice - "di su nasi novci"... Ne tupi.
Niti ce tebbi slicni srusiti Beograd, niti ces ti nesto resiti raspored nekih tamo para, niti si neko cije je misljenje o ovim temama uopste relevantno.
Zapenuseni covek koji nikako da ispuni davnasnju zelju da zivi u velegradu - beograd je velegrad, ma sta ti mislio.
U njemu zive ljudi cije je poreklo najmanje vazno, sve dok vole grad u kome zive, cuvaju ga i brane od takvih kao sto si ti. Kolkiko to treba generacija da zivi necija porodica ovde pa da tebi slicni blagorono "priznaju" da su to beogradjani? A zasto pa mislis da nekome puca prsluk sta ti mislis o tome?
Nam je ovde dobro, volimo svoj grad, uzivamo u onome sto valja, pokusavamo da ukazemo na ono sto ne valja i to je to. Ne smeta mi da cujem odakle je ko, za razliku od tebe koji bi da im prebrojavas krvna zrnca ako ikako moze pa da nekome das "ausvajs" da je beogradjanin?
Poznati su mi takvi koji crkavaju od muke sto ne zive u Beogradu a ovamo tupe do iznemoglosti.
Idi druze, iskuliraj negde druge, ostavi nas jadne beogradjane da trpimu u zlu, mraku, smradu, prljavstini, bedi i sunovratu civilizacije... Uzivaj tamo i slavi Boga sto ne zivis u Beogradu, kad tako ne valja.
Muka mi je od diskusija ovog tima - shvati bre covece, lepo je tamo gde se dobro osecas, ma kako se grad zvao, tebi je lep i dobar. A kako ce neko na to gledati, sta to mene briga,?

Volim diskusije zapenusenih budala, koji samo jedno ponavljaju i pominju neke novce kojih nema ni u Beogradu a i drugde. "srbija radi - Beograd se gradi.." kako mi to zvuci poznato od mnogo godina unazad. Jel' opet pocinje tupljenje te vrste.?

Ko ne voli Beograd, kome je ruzan i prljav, kome su ljudi u Beogradu nekulturni i nikakvi - MARS NAPOLJE! Ko god otvorenog srca dolazi i cuva nas grad DOBRODOSAO!

Ajd' sad prosetaj na neki drugi forum pa tamo smaraj svojim priglupim pricama. Ovde si istrosio kredit.
 
codemaker:
Ej, lakirani - samo citam i pitam se dokle ces da s*res....
Pa sta ti hoces? Tvoj zakljucak je da se srusi Beograd, pare usmere prema tvom rodnom mestu i onda ces biti sretan? Kakve pare, sta ti znas o parama? Cuo nesto na TV pa sad ponavlja recenice - "di su nasi novci"... Ne tupi.
Niti ce tebbi slicni srusiti Beograd, niti ces ti nesto resiti raspored nekih tamo para, niti si neko cije je misljenje o ovim temama uopste relevantno.
Zapenuseni covek koji nikako da ispuni davnasnju zelju da zivi u velegradu - beograd je velegrad, ma sta ti mislio.
U njemu zive ljudi cije je poreklo najmanje vazno, sve dok vole grad u kome zive, cuvaju ga i brane od takvih kao sto si ti. Kolkiko to treba generacija da zivi necija porodica ovde pa da tebi slicni blagorono "priznaju" da su to beogradjani? A zasto pa mislis da nekome puca prsluk sta ti mislis o tome?
Nam je ovde dobro, volimo svoj grad, uzivamo u onome sto valja, pokusavamo da ukazemo na ono sto ne valja i to je to. Ne smeta mi da cujem odakle je ko, za razliku od tebe koji bi da im prebrojavas krvna zrnca ako ikako moze pa da nekome das "ausvajs" da je beogradjanin?
Poznati su mi takvi koji crkavaju od muke sto ne zive u Beogradu a ovamo tupe do iznemoglosti.
Idi druze, iskuliraj negde druge, ostavi nas jadne beogradjane da trpimu u zlu, mraku, smradu, prljavstini, bedi i sunovratu civilizacije... Uzivaj tamo i slavi Boga sto ne zivis u Beogradu, kad tako ne valja.
Muka mi je od diskusija ovog tima - shvati bre covece, lepo je tamo gde se dobro osecas, ma kako se grad zvao, tebi je lep i dobar. A kako ce neko na to gledati, sta to mene briga,?

Volim diskusije zapenusenih budala, koji samo jedno ponavljaju i pominju neke novce kojih nema ni u Beogradu a i drugde. "srbija radi - Beograd se gradi.." kako mi to zvuci poznato od mnogo godina unazad. Jel' opet pocinje tupljenje te vrste.?

Ko ne voli Beograd, kome je ruzan i prljav, kome su ljudi u Beogradu nekulturni i nikakvi - MARS NAPOLJE! Ko god otvorenog srca dolazi i cuva nas grad DOBRODOSAO!

Ajd' sad prosetaj na neki drugi forum pa tamo smaraj svojim priglupim pricama. Ovde si istrosio kredit.





bow.gif
bow.gif

bow.gif
clap.gif
 
codemaker:
Ej, lakirani - samo citam i pitam se dokle ces da s*res....
Dok god se ne uvede verbalni delikt i dokle god mi ne pocne drugi talas ispita...

codemaker:
Pa sta ti hoces? Tvoj zakljucak je da se srusi Beograd, pare usmere prema tvom rodnom mestu i onda ces biti sretan? Kakve pare, sta ti znas o parama? Cuo nesto na TV pa sad ponavlja recenice - "di su nasi novci"... Ne tupi.

Novac ne treba da se upucuje u moje rodno mesto, vec u mesta gde zivi 8 000 000 ljudi! Beograd nije SRBIJA, Beograd je samo jedan deo Srbije koji mora biti sposoban da zivi sam! Ocito to nije slucaj!

codemaker:
Niti ce tebbi slicni srusiti Beograd, niti ces ti nesto resiti raspored nekih tamo para, niti si neko cije je misljenje o ovim temama uopste relevantno.

Nisi ni ti...pa sta? Varas se ako mislis da sam ja jedini koji tako misli.... Ja samo imam slobodnog vremena pa se prepucavam.

codemaker:
Zapenuseni covek koji nikako da ispuni davnasnju zelju da zivi u velegradu - beograd je velegrad, ma sta ti mislio.

Zivim u velegradu koji se zove Novi Sad i predstavlja velegrad u pravom smislu te reci a meri se cistocom grada, i opstom kulturom i mentalitetom!

codemaker:
U njemu zive ljudi cije je poreklo najmanje vazno, sve dok vole grad u kome zive, cuvaju ga i brane od takvih kao sto si ti. Kolkiko to treba generacija da zivi necija porodica ovde pa da tebi slicni blagorono "priznaju" da su to beogradjani? A zasto pa mislis da nekome puca prsluk sta ti mislis o tome?

A sto ti mislis da si ti neki glas razuma? Zato sto si codemaker? U cemu pises? Oracle?

codemaker:
Nam je ovde dobro, volimo svoj grad, uzivamo u onome sto valja, pokusavamo da ukazemo na ono sto ne valja i to je to. Ne smeta mi da cujem odakle je ko, za razliku od tebe koji bi da im prebrojavas krvna zrnca ako ikako moze pa da nekome das "ausvajs" da je beogradjanin?
Ma uzivaj odakle god da si! Zapitaj se samo zasto je Beograd danas takav kakav je? Slepi ste i pored ociju! Dok god ne promenite taj stav i ne pokusate da od tog jadnog grada napravite lepse mesto za zivot, do tada ce te ziveti u ruglu. Ne znam da li je kod vas problem dzukacki mentalitet koji je vecinski, ili sta? Kako neko moze da zivi u tako prljavom gradu??? Ko radi da se to poboljsa? NIKO!!!!

codemaker:
Poznati su mi takvi koji crkavaju od muke sto ne zive u Beogradu a ovamo tupe do iznemoglosti.

Zivim u Novom Sadu i ne bih se nikada menjao za Beograd! NS je itekako uredjeniji od BG-a! Zasto svi mislite da zivite u nekom raju i da svako ko vam se protivi vam u stvari zavidi? Ne razumem? Pa sta ti mislis, da zaista zelim da zivim u gradu koga ovoliko pljujem? Nesto nije u redu!

codemaker:
Idi druze, iskuliraj negde druge, ostavi nas jadne beogradjane da trpimu u zlu, mraku, smradu, prljavstini, bedi i sunovratu civilizacije... Uzivaj tamo i slavi Boga sto ne zivis u Beogradu, kad tako ne valja.

Uzivam u zivotu u Ravnici....sto preporucujem i drugima!

codemaker:
Muka mi je od diskusija ovog tima - shvati bre covece, lepo je tamo gde se dobro osecas, ma kako se grad zvao, tebi je lep i dobar. A kako ce neko na to gledati, sta to mene briga,?

Slazem se.... ljudski ukus se zapanjujuce razlikuje od jedinke do jedinke, ali ne vredi o tome raspredati.

codemaker:
Volim diskusije zapenusenih budala, koji samo jedno ponavljaju i pominju neke novce kojih nema ni u Beogradu a i drugde. "srbija radi - Beograd se gradi.." kako mi to zvuci poznato od mnogo godina unazad. Jel' opet pocinje tupljenje te vrste.?

Ne ne, sada je druga stvar "Srbija radi - Beograd se ne gradi"....da se bar gradi bilo bi lepo!

codemaker:
Ko ne voli Beograd, kome je ruzan i prljav, kome su ljudi u Beogradu nekulturni i nikakvi - MARS NAPOLJE! Ko god otvorenog srca dolazi i cuva nas grad DOBRODOSAO!

I ne dolazim u BG. Imam sve u Novom Sadu!

codemaker:
Ajd' sad prosetaj na neki drugi forum pa tamo smaraj svojim priglupim pricama. Ovde si istrosio kredit.

Ili ces sta? Da mi formatiras C:? Uh sto si ti opasan neki codemaker.....cccc....
 
Wilkołak:
Zivim u velegradu koji se zove Novi Sad i predstavlja velegrad u pravom smislu te reci a meri se cistocom grada, i opstom kulturom i mentalitetom!

aha, zato imas 1000 prosjaka na onom vasem trgu koji su toliko drski da ti guraju ruku u ruku dok kupujes nesto na kiosku...
zato ti sad ovako baljezgas po furimu...

a i brate...jedan velegrad mora da ima aerodrom....

Wilkołak:
A sto ti mislis da si ti neki glas razuma? Zato sto si codemaker? U cemu pises? Oracle?

vrlo bitno za ovu 'diskusiju'
zaboravio si mene da isprozivas zato sto sa Obersturmfuehrer....


Wilkołak:
Ma uzivaj odakle god da si! Zapitaj se samo zasto je Beograd danas takav kakav je?
zato sto takvi kao ti i njihova deca zivotare u njemu i zale se kako im je lose...



Wilkołak:
Slazem se.... ljudski ukus se zapanjujuce razlikuje od jedinke do jedinke, ali ne vredi o tome raspredati.

Ukus je mozda jedna od najvaznijih stvari o kojoj vredi raspredati...



Wilkołak:
Ne ne, sada je druga stvar "Srbija radi - Beograd se ne gradi"....da se bar gradi bilo bi lepo!

gradi se ne boj se...dodji u bg pa vidi....


Wilkołak:
I ne dolazim u BG. Imam sve u Novom Sadu!

nemas aerodrom, nemas aqua centar koji ce bg imati od leta, nemas adu, nemas muzej vazduhoplovstva, kablovski net bas zaobilazi, adsl verovatno isto tako, nemate BRDO, nemate trandzu, a niste imali ni MOST do letos....
 
Obersturmfuehrer:
nemas aerodrom, nemas aqua centar koji ce bg imati od leta, nemas adu, nemas muzej vazduhoplovstva, kablovski net bas zaobilazi, adsl verovatno isto tako, nemate BRDO, nemate trandzu, a niste imali ni MOST do letos....

priznaj, kad si zadnji put posetio muzej vazduhoplovstva? :lol:
sto se ade tice, strand je uspesno zamenjuje, a tu su i ledinacko jezero, mackov sprud...
za kablovski net grdno gresis, adsl je takodje dostupan, pored beograda, jedino jos u novom sadu...
sa brdima smo, istina, deficitarni, ali dobar deo sremske strane grada (kamenica, miseluk, tatarsko brdo, deo petrovaradina) lezi na brdima, tako da i tu gresis... ja, na primer, zivim na jednom od tih brda, i imam naviku povlacenja rucne... :D

ni beograd nema exit ili maticu srpsku, pa ga to ne cini manje zanimljivim ili vrednim gradom... svaki grad treba da ima svoje specificnosti, i prava je steta sto nemamo vise gradova sa IDENTITETOM....

ali na stranu to besmisleno prepucavanje... ta dva grada, iako ih deli samo 80 km nemoguce je porediti... razlikuju se po velicini, geografiji, istoriji, kulturi, mentalitetu i duhu stanovnika...
zivim u novom sadu od svog rodjenja i ne mislim da postoji neki rivalitet izmedju dva grada. niti treba da postoji... sta vise, volim beograd, imam mnogo prijatelja u njemu, i uvek se prijatno osecam tamo.
kao novosadjanin, nikad se nisam smatrao provincijalcem i nikad nisam osetio potrebu da novi sad zamenim beogradom. iako me uvek opcini dinamicni urbani ritam beograda, novi sad mi pruza sve mogucnosti zivota u jednom velegradu, po ceni malog grada...

a svaki grad ima svoju urbanu i ruralnu scenu... beograd je najveci grad u zemlji, i samim tim je ruralno i primitivno u njemu izrazenije nego u manjim gradovima
 
underwater:
priznaj, kad si zadnji put posetio muzej vazduhoplovstva? :lol:

u taj muzej idem bar jednom mesecno...
zato sam ga i spomenuo :)
elem, niko ne smatra novosadjane provincijalcima (a i o tome smo pisali nasiroko), niti vas ko tera da zivite u Bgu ili da pricate kako je Beograd najlepsi najbolji i sta ja znam...
kome je novi sad dovoljan, super, nema nista lose u tome, ali to ne znaci da treba da pljujes po beogradu i da baljezgas stvari tipa "Beograd treba ugaziti u zemlju"....Mada je to mozda neki Wikolakov poljacki fazon...
a za kablovski net i adsl sam lupio, ali to je bilo u cilju duzine posta... :)
 
Postoje dve vrste najmanje ljudi ovde sto se tice ove teme.
Jedni koji medjusobno razmenjuju misljenja na civilizovan nacin, zasto misle da je jedan grad lepsi, kvalitetniji, bolji za zivot itd. To pozdravljam i tako i treba. Znam ljude koji iz Surdulice ne bi izasli za nista na svetu. Pozdravljam. Opet neko ne bi iz malog sela otisao za sva blaga ovog sveta. Odlicno!

Druga vrsta ljudi su neobicne spodobe koje osecaju beodoljivu potrebu da ono sto nemaju, blate iz sve snage, ne shvatajuci da bas time pokazuju sta mise zapravo. Posto je Beograd metropola, grad mnogo razlicitih ljudi, naravno prvi je na redu za pljuvanje. Pazljivo sam pratio ovu i prehodne diskusije u vezi Beograda i preimetio sam da nijedan uspesan covek, bilo da je uspesan u poslu, ili na polju studiranja, ucenja, zabave... nije ostrvljeno napadao Beograd i sve u njemu.
To sam video samo kod neuspesnih, nesretnih ljudi, koji ni ne pripadaju u takve gradove.
Beograd treba ZNATI ziveti, to je umetnost i dar. Ko to nema, nikada nece shvatiti Beograd i nikada ga nece voleti, a zauvek ce ga ostati zeljan. Pa iz nemoci, pljuje i rasipa lose misli gde god stigne, sve misleci uspece nesto, a i sam ne zna sta.
Jedini rezultat toga je da se nepovratno udaljava od Beograda i svega sto znaci ziveti u Beogradu.
Beograd i cini raznolikost ljudi koji u njemu zive. Za razliku malih gradova gde se sve zna kolenima unazad (sto ne kritikujem vec pokazujem jednu od razlika). Ta raznolikost, sarenilo, zivost i vitalnost je oznaka Beograd izmedju ostalog. Samo u Beogradu ces vec sat vremena nakon najzesce muke, cuti dobar vic na racun te muke, secam se samo prvih sati bombardovanja vec je kruzio neki viz pa zatim sledeci. Beograd umstisnutih vilica da tera svoje i ostane ono sto jeste, velegrad, metropola, nas i svoj.


Ko nije osetio Beograd prvim penjanjem uz Balkansku, taj bi trebalo da se odmah okrene i ode, polako zatvorivsi vrata vagona voza koji krece sa 12-tog prona u 00:07. Ne vredi, bice mu bolje odakle je dosao. Beograd se dise i zivi na specifican nacin. Takvi ljudi koji ga blate, to negde u dubini duse osecaju, ali i shvataju da ne mogu da ga prate, pa naravno u besu mlate budalastine. Razumem ih, biti beogradjanin ne moze bas svako ko se doveze kolima i nadje parking. Ko ne oseti smek odmah, nece nikada.

Nikada od nekog ko je stvarno beogradjanin, neces cuti da je Bor "rupa" i "prljav" i da ga treba spaliti niti ce pravi beogradjanin (ma koliko ziveo u njemu) ikada reci da su svi u Leskovcu prljavi, zatucani i da Leskovac treba raskomadati. To ce reci samo neko ko ne ume da zivi zivot velegrada. Lakirani na primer.

Onima koji vole Beograd, njegove veceri su predivne, zore nakon provoda i vruca kifla su uzivancija, beogradski sleng pesma za usi a devojke najlepse. Ume da uziva i kad se vozi prepunim autobusom kroz bulevare, kad se juri sa prijateljima na Adi ili kad uvece pokusava da pronadje mesto u kaficima. (gde uzgred, gle cuda, veliki broj ljudi sa strane, sedi i izgleda uziva u tom prljavom leglu zla i prljavstine)
Pravi beogradjanin ce rado pokazati sve sto Beograd nudi pa i ruzne strane, jer se beogradjanin ne stidi svog grada, on ga jednostavno voli - njegov je.

Dakle, lakirani, nemas ti sanse prema beogradskim ljudima, dzaba bi ga palio i razbijao, zivece on jos mnogo duze i od tebe i od mene, novi neki klinci ce ga i dalje cuvati od tebi slicnih.

A sto se tice u cemu programiram, ne znam zasto si pomislio da ces me uvrediti pokusavajucu da se setis bilo cega u vezi kompjutera, pa se setio nekog izraza "oracle". Da ti nabrajam sve programse jezike koje koristim, zabolece te glava citajuci sva ta neobicna za tebe imena, nema potrebe, recimo Oracle, ajd nek tako ostane...

Beograd i zivot u njemu je filozofija, Lakirani, ti to nikada neces shvatiti.
Pa eto, - nedamo ti pare! I sta sad, jel' dolazis pijukom i testerom? :)
 
Obersturmfuehrer:
Registrovan korisnikaha, zato imas 1000 prosjaka na onom vasem trgu koji su toliko drski da ti guraju ruku u ruku dok kupujes nesto na kiosku...
zato ti sad ovako baljezgas po furimu...

a i brate...jedan velegrad mora da ima aerodrom....

Kada pogledas, do Surcina se iz NS dolazi za isto vreme koliko je tebi potrebno iz centra BG.... Uostalom, Surcin lezi u RAVNICI, a to sto administrativno pripada Beogradu, isti ne cini ekskluzivnim....

Eto, Nis ima aerodrom "Konstantin veliki"...velegrad u zacetku!

Ali opet, aerodrom ne cini velegrad! Pa u Sibiru svako "selo" od 20-30 000 dusa ima aerodrom, ali nije VELEGRAD!! Novosibirsk ima 500 000 stanovnika i aerodrom pa nije velegrad...

Obersturmfuehrer:
vrlo bitno za ovu 'diskusiju'
zaboravio si mene da isprozivas zato sto sa Obersturmfuehrer....

Nema potrebe tebe da prozivam. Ti si u redu a imam postovanja i za neke tvoje postove na "prirodnim naukama"....


Obersturmfuehrer:
zato sto takvi kao ti i njihova deca zivotare u njemu i zale se kako im je lose...

Ne zivim u BG....zivim u Novom Sadu!

Obersturmfuehrer:
Ukus je mozda jedna od najvaznijih stvari o kojoj vredi raspredati...

Utopija!


Codemaker:
Beograd i zivot u njemu je filozofija, Lakirani, ti to nikada neces shvatiti.
Pa eto, - nedamo ti pare! I sta sad, jel' dolazis pijukom i testerom?

Ne vidim od kakve je zivotne vaznosti po mene da skontam "filozofiju Beograda"? Ne treba mi to u zivotu i ne zelim da se opterecujem sa takvim stvarima....

Sto se tice dolaska sa pijukom i testerom....heheheh....ne dolazim, tako da nemoj da se brines! Ne nosim pijuk i testeru, nosim tastaturu i misa a ti ponesi tvoju opremu pa cemo da se obracunamo negde :-) Biraj mesto i vreme hehehehe :-)
 

Back
Top