PROTIVPRIRODNI BLUD koalicije

Besmisao njihovih kretanja i poteza je u skladu sa besmislom Srpske politike koja skoro da nema funkciju koju bi trebala da ima i koja je vise estrada i poligon interesa, muljak u kome se lovi a koji sve manje deli interese same Srbije. Oni postaju svet za sebe, imaju pricu imaju kamere, novac je tu naravno...
 
@lider
ajde malo razradi temu,preciziraj
u normalnim okolnostima jednog drustva,razlike izmedju desnog centra i levice naprimer,nisu toliko izrazene da ne bi mogli da saradjuju u raznim poljima.cak se iz tog pluralizma moze ostvariti veci broj interesa gradjana...
 
Petar_FPN:
@lider
ajde malo razradi temu,preciziraj
u normalnim okolnostima jednog drustva,razlike izmedju desnog centra i levice naprimer,nisu toliko izrazene da ne bi mogli da saradjuju u raznim poljima.cak se iz tog pluralizma moze ostvariti veci broj interesa gradjana...



П Л У Р А Л И З А М .... :lol: :lol: :lol: што ми ово нешто звучи познато ???
 
@,Petar_FPN
u normalnim okolnostima jednog drustva...
Ovo ti liči na normalno?
Vrati pare za školarinu.teorija je jedno i lepo je što vas tome uče,ali prošetaj Srbijom i videćeš šta se događa u stvarnosti.
(šalim se za školarinu)
 
lider:
@,Petar_FPN
u normalnim okolnostima jednog drustva...
Ovo ti liči na normalno?
Vrati pare za školarinu.teorija je jedno i lepo je što vas tome uče,ali prošetaj Srbijom i videćeš šta se događa u stvarnosti.
(šalim se za školarinu)
pa naravno da ne mislim na srbiju,zato sam ti rekao da preciziras na sta mislis,jer si napisao na regionalnom nivou..
vidis kako spd i cdu napravise vladu..znaci da moze,nemacka je stagnirala u levoj vladi zadnjih godina..elem,mislis na srbiju?
 
To je živa potvrda one stare priče da politika u Srbiji ne postoji,sve se to svodi na "ko će više da mazdiše" i baš sve se može kupiti,od starih vozova pa do Kosova..
A sve to se dešava zato što 6.10.2000. nisu pohapšeni osnovnih 10.000 kriminalaca (čitaj-kompletno rukovodstvo sps,srs i jul kao i svi koji su imali ikakve veze sa režimom).
 
Шта ћеш, занели се револуционари па су помислили да од идајника( у контексту оних који су издали предходну власт) који су их довели на власт могу да исцеде још нешто.
Нема ту хапшења бато, стрпаш их у бувару а они оданде воде послове, и шта онда?
 
slusao sam pre neko vece u utisku onog istoricara markovica,pametan covek:),i on rece da su ds i dss sestrinske stranke izmedju kojih se vodi nepotreban bratoubilacki rat..ima neceg u tome,i mislim da bi bilo logicnije da uvek koaliciju prave ds-dss.ta prica kako je logicna "nacionalna" koalicija dss-srs mi je zato bezveze.
najlogicnije je da sledecu vladu prave ds-dss-spo-manjine koje imaju zagarantovan procenat,ako bude moglo.
uglavnom principijelne su mi sve koalicije izmedju stranaka demokratske opcije,stranaka manjina(ljaljic izvanredan politicar btw).a tu po podeli resora ce se i raspodeliti drugacije desno-levo..ovakva "feudalna"podela resora u sadasnjoj vladi mi se ne cini nelogicna..
e da principijelno je i da srs saradjuje sa sps-om,oboje su levica..:)
a inace,te podele oko desno-levog vise i nisu toliko validne..zato sam i spominjao normalna drustva..danas je kod nas ostao jos samo problem uci u koaliciju sa srs(mahom zbog medjunarodne javn)i sa ldp(zbog dela domace),dok tamo mahom samo ne sa antisitemskim strankama(komunisti i slicni)
 
Sitne stranke tipa DHSS,LDP,LSV,GSS,G17+,SPO su jabuka razdora demokratskog bloka stranaka. Te stranke i mogu da profitiraju samo dok postoji svadja izmedju DSS i DS, stavljajuci se na jednu od strana u ovom sporu, ne bi li dobile koje poslanicko mesto za svoje lidere ukoliko ih neko stavi na svoju listu. Najbolja varijanta je DS+DSS bez satelita na republickom nivou, a SRS+DSS u Vojvodini i na lokalu.
 
Петре, слажем се с тобом по питању Љајића, с тим да бих додао да има, стручно речено - тестисе.

ДС и ДСС су сестринске странке, али по тој логици генезе СРС, као легитимни наследник НРС, им дође мајка.
Или и отац и мајка, како год.

Нема среће фрајеру за нас, што би реко Џони.
Нема, јер су све странке сестре од једне мајке и једног оца - КПЈ и БРОЗА.
 
ma to mozemo polako da zaboravimo..kad bi tako krenuli...pa valjda su u medjuvremenu za ovih 15 godina dosli i neki novi,mladji lljudi u neke stranke..tako bi polovinu istocnoevropskih stranaka socijaldemokratije mogao da trpas i dalje kao komunjare(sad ce neko da uleti-i jesu..)..
a za ds-dss,ipak jesu sestrinske,na drugaciji nacin.anyway,to ce biti osovina svih vlada u narednih 10 godina...
 
Петре, мој став ти је познат тако да је безпредметно да полемишемо.
Питање марксизма је питање суштине данашњих политичких тенденција.
Ти млади које помињеш су тотално ирелевантна чињеница.
Па шта ако су млади, сви су они некада били млади.
Откад је младост доказ било чега позитивног и корисног?!
Не само младост.
 
Петре, опчињени су тиме јер за друго не знају.
Многи од њих ни пола кифле поштено зарађене нису у животу појели.
Шта ти мислиш, да ли би Теофил Панчић икада био било шта да није син Брозовог генерала који је одрастао у туђој кући и на туђој муци?
Да ли би ишта постигао без стартне позиције коју му је тата обезбедио?
Колико би се плаћао његов рад да је остао у родној Лици?
да ли би Борис Тадић постао председник Србије да му тата није партизански окупатор родом ои Плужана у Црној Гори?

Таквих младих и перспективних има колико год хоћеш и сви су део система који их је и избацио у политичку орбиту.

Опет Џони:

Нема среће фрајеру за нас...
 

Back
Top