brazilska ili intimna depilacija

hmm..vidim da se samo vosak spominje..
a meni drugarica kaze da se ona sredjuje sa mashinicom, tj. onim Braunovim za depilaciju..I suze joj idu na oci kolko boli :(
al to je po meni mnogo jeftinija varijanta od voska ..

btw, videla sam u Lilly-ju pre neki dan neke trake za "intimnu depilaciju", je l koristio neko??
 
jesam ja, nema pojma. Zato sto je na trakama vosak rasporedjen kao prevougaonik, a to nije noga da ti mozes lepo da zalepis, znas vec kao izgleda doticni predeo ;)
Znaci, lose je za lepljenje, moras da ga odlepis nakon par sekundi, pise da je to obavezno, a ja jednomnikako da skupi snage da povucem i prodje pola minuta,a kad sam skinula.... Otisao mi je i mali deo koze...
A braun imam i ja, ali ne da boli, nego to je uzas.....
 
ja ne volim depilaciju u kućnoj režiji. ne mogu sama sebi da nanosim bol i uvek mi se naprave podlivi jer valjda ne povučem dobro traku. zato ja lepo ko žena raspečim noge u salonu i prepustim se nežnim kozmetičarkinim ručicama da odrade svoje:lol:
 
Ja sam pre isla u Viver i bila sam zadovoljna. :-)
Prosli put sam bila u salonu Maja na Banovom Brdu i jos sam zadovoljnija. :-)

U N.S. ima jedna devojka koja to radi privatno (ima mali salon kod kuce) i kod nje sam zadovoljna. :-)

Sve ove devojke vrlo dobro znaju da rade svoj posao i ja kao i kraljica vise volim da odem kod kozmeticarke, ne mogu sama da cupam, boliiiiiiiiiiiiiiiii! :-( :lol:
 
Evo i moje iskustvo,mozda komicno i blamirajuce ali nema veze....
Pre par godina pred more imala sam strpljenja da sve to odradim pincetom,mislim nisam zarasla,sve dokle nije bolno depilatorom to mogu,prepone i tako to,a najdelikatniji deo sama pincetom,i za svaku polovinu mi trebalo sat vremena,sta je to sat vremena strpljenja uz muziku a bez krvi i podliva i ulepljivanja i neznam cega,jeste da malo kicma strada od pogrbljenosti,i nije uopste frka,mislim za svaku dlaku malecna koncentracija radi istrpljenja bola ali vremenom naviknes i brzo ide,pola jednog dana,pola drugog :)) pa sam sama sebi komcna kad tako asimetricna budem....
Posle toga samo kad ti neka krene da raste ti opet pincetu i to je to....
Medjutim ja nastavila kasnije brijanje i sve do skoro,pa mi dojadilo jer nikad ne moze da bude nezno kao kod depilacije al nikad nisam se ponovo usudila pincetom,mislila sam za sebe koji sam kreten kad sam onda to uspela da odradim,al eto pre par dan sam probala ponovo i uspela da izdrzim do kraja,za tri sata uz omiljene pesmice i silnu zelju da to zavrsim sve sam ih pocupkala,sve sve!!!!
 
U Elitu depilaciju rade iskljucivo hladnim voskom, pa cak i intimne delove. Nekoliko zenskinja mi je reklo da to ne valja ali nisu bas imale najbolje objasnjenje zasto je to tako. Dakle ako neko zna ne bi bilo lose da kaze. :)
A do tada ja cu kao i svaki put da legnem dignem sve cetiri, istrpim ta 3 min. i sledecih nedelja uzivam u pikicinoj lepoti :P
 
Zorzina--ja sam jednom na tv-u u nekoj emisiji gledala--pricali su da je hladan vosak los za vene i kapilare, da se ne radi depilacija sa njim.. Hmm..al sad nisam sigurna da l je prica bila o toplom ili o hladnom vosku..Ipak mi se cini da je taj hladan u pitanju, i da je on kao los i za dlaku i za vene..

e treba se raspitati, nije za zezanje :roll:
 
Jao kako me nervira kad suviše dugo kucam poruku, a onda ispadne kao da nisam ulogovana i zaboravi mi sve što sam otkucala, a ja pre toga zaboravim da kliknem na ctrl+c! Grrrr!!! :mad:

Vidim da je Chokolada pisala da joj se svidelo u salonu Maja na BB, pa sam napisala svoje iskustvo, uz pretpostavku da mislimo na isti salon. :) Ja sam npr. tamo otišla samo jednom na HLADNU depilaciju i bila užasnuta činjenicom da mi depilaciju prepona tj. brazilsku takozvanu odradila VRUĆIM voskom, baš zbog činjenice da se u salonima taj vrući vosak koristi bezbroj puta. Možda kod njih nije takav slučaj, ali ne bi se kladila. Da se Maja ne bi naljutila moram da kažem da oni u salonu imaju super tretman za mršavljenje i skidanje celulita. Probala i uverila se u efikasnost, ali što se tiče depilacije imam jedno mnooogo bolje mesto. Ja sam do pre nekih 4 godina depilaciju radila sama depilatorom, čak sam imala ispade kao i Marica 43, a onda mi je dosadilo i odlučila se da idem u salon koji mi je bio na 2 minuta od kuće. Za razliku od Maje gde mi je depilacija trajala 20 minuta, u ovom salonu depilacija traje i po sat vremena (ruke, noge, prepone) a ja nisam mnogo dlakava. Od Maje sam se vratila sva ulepljena voskom, a iz ovog salona izađem potpuno čista i još ne smem da se kupam barem dva sata jer me žena namaže nekom kremom koja smanjuje iritaciju i kao usporava rast dlaka, pa da je ne bi sprala. Žena toliko detaljno radi depilaciju da kad završi sa voskom uzme pincetu pa pregleda da li ima zaostalih dlačica, pa ih iščupa pincetom. Iskreno, ne mogu da se setim da li je uvek bilo tako ili sam ja postala redovna mušterija pa imam privilegije. :D Salon je mali i prilično neuglednog izgleda, ali je atmosfera opuštena skroz i uvek je sve čisto! Ako je neko zaintresovan neka mi se javi na pp, pa mogu da vam dam broj telefona da proverite ovo što pišem. ;) Ja sam tamo radila depilaciju i u toku trudnoće i mesec dana posle carskog reza i sve je bilo ok.
 
milentisha:
Jao kako me nervira kad suviše dugo kucam poruku, a onda ispadne kao da nisam ulogovana i zaboravi mi sve što sam otkucala, a ja pre toga zaboravim da kliknem na ctrl+c! Grrrr!!! :mad:

Vidim da je Chokolada pisala da joj se svidelo u salonu Maja na BB, pa sam napisala svoje iskustvo, uz pretpostavku da mislimo na isti salon. :) Ja sam npr. tamo otišla samo jednom na HLADNU depilaciju i bila užasnuta činjenicom da mi depilaciju prepona tj. brazilsku takozvanu odradila VRUĆIM voskom, baš zbog činjenice da se u salonima taj vrući vosak koristi bezbroj puta. Možda kod njih nije takav slučaj, ali ne bi se kladila. Da se Maja ne bi naljutila moram da kažem da oni u salonu imaju super tretman za mršavljenje i skidanje celulita. Probala i uverila se u efikasnost, ali što se tiče depilacije imam jedno mnooogo bolje mesto. Ja sam do pre nekih 4 godina depilaciju radila sama depilatorom, čak sam imala ispade kao i Marica 43, a onda mi je dosadilo i odlučila se da idem u salon koji mi je bio na 2 minuta od kuće. Za razliku od Maje gde mi je depilacija trajala 20 minuta, u ovom salonu depilacija traje i po sat vremena (ruke, noge, prepone) a ja nisam mnogo dlakava. Od Maje sam se vratila sva ulepljena voskom, a iz ovog salona izađem potpuno čista i još ne smem da se kupam barem dva sata jer me žena namaže nekom kremom koja smanjuje iritaciju i kao usporava rast dlaka, pa da je ne bi sprala. Žena toliko detaljno radi depilaciju da kad završi sa voskom uzme pincetu pa pregleda da li ima zaostalih dlačica, pa ih iščupa pincetom. Iskreno, ne mogu da se setim da li je uvek bilo tako ili sam ja postala redovna mušterija pa imam privilegije. :D Salon je mali i prilično neuglednog izgleda, ali je atmosfera opuštena skroz i uvek je sve čisto! Ako je neko zaintresovan neka mi se javi na pp, pa mogu da vam dam broj telefona da proverite ovo što pišem. ;) Ja sam tamo radila depilaciju i u toku trudnoće i mesec dana posle carskog reza i sve je bilo ok.
Hihi kako su iskustva drugacija. :wink:
Ja sam kod Maje bila jako zadovoljna. Savrseno su mi uradile depilaciju, ona i jos jedna devojka. Ono sto nisu mogle voskom, vadile su pincetom, to nigde pre nisam dozivela. :roll: Cak su mi vadile i urasle dlacice. :-) Intimnu mi jesu radile toplim voskom, ali ja imam iskustva samo sa njim i OK mi je. I ja nisam izasla napolje ulepljena. :lol: :wink:
Kod nje sam radila i kovrdzanje i farbanje trepavica i to je mnogo dobra stvar. :D Radila sam usput i obrve. :)
Moram jos da ih pohvalim sto su bile jako strpljive i nisu pizdele na to sto mene jako boli i sto kukam (drugi dan menstruacije :roll: ).
 
Milentisha, ja bih volela da isprobam salon koji ti preporucujes. Molim te napisi gde se nalazi i daj neki kontakt sa njima. Usput bi mogla da kazes i kakve cene su kod njih.

Sto se mene tice, ja sam do sada radila kompletnu depilaciju u salonu kod moje kume,ali je na zalost zatvorila, tako da sam ja svakako imala "specijalan" tretman. Radila mi je vise puta i hladnim i toplim voskom tako da su dlacice poprilicno oslabile tj. koren a i razredile se tako da me vise uopste ne boli.
 
gosi:
Milentisha, ja bih volela da isprobam salon koji ti preporucujes. Molim te napisi gde se nalazi i daj neki kontakt sa njima. Usput bi mogla da kazes i kakve cene su kod njih.

Sto se mene tice, ja sam do sada radila kompletnu depilaciju u salonu kod moje kume,ali je na zalost zatvorila, tako da sam ja svakako imala "specijalan" tretman. Radila mi je vise puta i hladnim i toplim voskom tako da su dlacice poprilicno oslabile tj. koren a i razredile se tako da me vise uopste ne boli.

imaš pp od mene
 
meni je hladan vosak uzasan.. toliko me boli da nemam reci da to opisem.. i najvise volim beli, kako ga vec zovu puter vosak... sa tim su mi radili u jednom salonu u drugom gradu, i bila sam odusevljena, depilacija mi je trajala sto godina ali je devojka bila toliko strpljiva da mi je po cupala pincetom sve sto je ostalo i uraslo... nikad u zivotu nisaam bila toliko zadovoljna...!!!!! kada bih nasla neki takav salon u bgu bila bih presrecna...

ovaj beli, depileve 'puter' vosak ima u salonu tripsis, mislim da je ul. dimitrija tucovica, sto se nastavlja na cvijicevu, ali nisam nikad bila tamo, da bih znala kako rade... a kad sam zvala da pitam koliko kosta, pre jedno dva meseca rekli su mi cini mi se 250 din, ubedjena sam da nisma dobro cula, prosto mi naucno fantasticno da su tako jeftini, kada sam nailazila na cene od po 500 i 700...

mozda ovih dana odem do njih pa cu vam reci kako je bilo, a ako neko vec bio mogao bi da kaze kako je bilo....
 
ja poslednji kupila BIODEPIL sa azulenom u apoteci negde oko 170 din 100g
jako je fin, malopre se ochas posla ocerupah sa njim
zelen je, providan i ima neki extrakt kamilice koji sprechava upale

ugl bash fin vosak , najbolji do sad koji sam koristila
(kozmetika Alisa , Beograd )
 

Back
Top