Kako se oblacite za posao?

farmerke, martinke, majcu, jaknu, kacigu, naocare i rukavice :)
to za drzanje casova po kucama, pola radnog vremena provedem na motorciklu...

a za sviranje zavisi od prilike...u principu moramo crno za orkestar i slicno, za solo je slobodnije...
 
kupujem posebnu garderobu, cipele, sminku, parfeme,.. za posao.
a stil oblacenja je uglavnom klasican, suknje, bluze, kostimici...posto ne postoji dress code na poslu, ponekad odem i u casual varijanti, ali to se retko desava.......
 
mackica ns:
Ovako; može mi se:razz: Često sam u privatnom životu i lepše obučena nego za posao...

И ја. На посао могу да носим шта ми падне на памет. А пошто ми свашта пада на памет, могу да будем и есктра дотерана и грозно обучена, све зависи од тога колико имам воље за спремање у 6 сати ујутро. У принципу се за нијансу лошије облачим на посао, него што бих се обукла да, рецимо, идем са неким негде на поподневно пиће.

Лети сам у елегантној варијанти, стално у сукњама, а зими углавном панталоне или фарке + неки џемпери.
 
mackica ns:
Ti si UVEK lepo obučena:-)

Хвала ти, мацо, и ти си увек слатка! :-D

11_4_127v.gif
 
Uvek se ruznije i losije oblacim za posao. Nikada se ne bih skockala skroz iako ne moram ni guzu da mrdnem iz stolice :roll: Mrzi me da se sredjujem rano ujurtu, najlakse mi farmerke i majcu da obucem, obavezno ravne cipele, ma samo da mi je udobno.
Gomilu garderobe nikada nisam obukla za posao ali te stvari slatko nosim van posla.
Da rezimiram samu sebe: Da, razdvajam garderobu na onu za posao i onu za "ne posao" 8)
Joj a kad bih morala da nosim neku uniformu, ili da postujem neki kodeks oblacenja mislim da bih dala otkaz...
 
Nema pravila. Nekada mi dodje pa se bas sredim, a nekada me uzasno mrzi...mada sam vise u sportskoj varijanti, sto kaze tasicka vezno mi je da mi je udobno..ko bi izdrzao 8 sati u nekoj uskoj haljinici na stiklama??? Svaka cast ostalim damama, ali ja to ne mogu..
 
Ja moram ybog radnog mesta na kojem radim, i susreta sa strankama i ljudima na visokim funkcijama, da budem uvek poslovno obucena sto znaci sako i pantalone u mom slucaju. U nasoj firmi postoji pravilnik o oblacenju i uglavnom se postuje. Farmerke ne dolaze u obzir. :-( I sad zimi dodjem u jednim cizmama(ravne, sa gumom za hladnocu i sneg) a nosim u kesi druge cizme sa stiklom, elegantne da se preobujem za kancelariju. Desi se da obucem nesto sto nosim na posao i ovako kad izlazim ali ono sto nosim van radnog vremena nikada ne nosim na posao.
 
phi...nemam dres kod. Nekad mi žao što nemam :lol: Suknjičice, majičice, mantilići...to je onako, normalna stvar, i šalovi, štikle (nije obavezno, ništa nije obavezno, ali se osećam lepše tako, kad kuckam po hodniku :P ).
Nekad dođem ko babuška, sva se umotam, to kad je jaaako hladno ko ovih nedelja :lol: Skoro uvek sam baš sređena, osim kad me uhvati lenjost a kapiram da mi je dan vezan isključivo za komp, da neću nikog sretati....a večernji izlazak mi je uglavnom opuštencija s društvom, tako da i odeća ide u skladu s tim (dux s kapuljačom, nikad ih se neću odreći :P ) .
Za neki eXtra izlazak dodam na varijantu za prijeme i poslovne koktele (to mi je najelegantniji izbor svega, retko to nosim privatno. Nema veze sa estradom, dominira crno ) neki dobar nakit (obično nešto novo, skoro dobijen ) i to je to.
Volim leto, mnogo je nekonvencionalnije :) Patikice, suknjičica, ispoštuješ toliko da ti ne budu gola leđa, i šeširić i cvike i ćao....jao, jedva čekam :P
 
uh mi imamo uniforme:crne pantalone+majica za svaku sezonu druga(i cesto nam je kreiraju poznati kreatori),moramo da nismo bedz sa imenom i funkcijom,cipele nam kupuje firma dva puta godisnje i moraju da budu crne i da se ne vide prsti,kosa ne sme da dodiruje vrat,sminka obavezna(i to dobijamo svako ima neseser za kucu i za firmu,kad se potrosi samo doneses prazno da zamenis)upadljiv nakit nije dozvoljen
borimo se vec godinama da nas puste da vezujemo kosu,al nemaju poverenja valjda u nas
hehe a nesto sto nema kod drugih:nasi muskarci mogu da se sminkaju;),kod nas ima jedan jedini koji radi na kasi i stavlja maskaru,roze senku i sjaj:lol:
 
hanibaI77:
uh mi imamo uniforme:crne pantalone+majica za svaku sezonu druga(i cesto nam je kreiraju poznati kreatori),moramo da nismo bedz sa imenom i funkcijom,cipele nam kupuje firma dva puta godisnje i moraju da budu crne i da se ne vide prsti,kosa ne sme da dodiruje vrat,sminka obavezna(i to dobijamo svako ima neseser za kucu i za firmu,kad se potrosi samo doneses prazno da zamenis)upadljiv nakit nije dozvoljen
borimo se vec godinama da nas puste da vezujemo kosu,al nemaju poverenja valjda u nas
hehe a nesto sto nema kod drugih:nasi muskarci mogu da se sminkaju;),kod nas ima jedan jedini koji radi na kasi i stavlja maskaru,roze senku i sjaj:lol:
ups,borimo se da nas puste da odvezemo kosu
 
Nosim sakoe, uglavnom somotske, košulje i farmerke ili somotske pantalone.
Mogu kako hoću da se obučem, volim i dukseve debele Abercrombie, oni su mi omiljeni, ne volim džempere i rolke, uglavnom me guše, moraju da budu posebnog sastava da me ne grebu i ne dave.
 

Back
Top