JESTE PROBALI SKOK SA BANDZIJA?...

nema nista bolje od tog skoka!!!!! neverovatno je!!!! ja sam vise puta skakala, jer mi ujak ekstremni sportista. radio je sve moguce!!!
a jos nesto, ako budes imao prilike da to uradis, ne mari za pare, jer je vredno toga!!!!
ja bar tako mislim.... (a mislim da ces i ti!)
 
sienna:
nema nista bolje od tog skoka!!!!! neverovatno je!!!! ja sam vise puta skakala, jer mi ujak ekstremni sportista. radio je sve moguce!!!
a jos nesto, ako budes imao prilike da to uradis, ne mari za pare, jer je vredno toga!!!!
ja bar tako mislim.... (a mislim da ces i ti!)

To ti mislis da nema nista bolje jer nisi probala padobranstvo.
Probaj skok iz aviona pa nam se ponovo javi na forumu da diskutujemo o tome.
 
Imas u Beogradu.
Klub " Nebeski Dijamant" - Lisiciji Jarak na Zrenjaninskom putu npr.
Imas po Beogradu par klubova. Postavio sam link u temi "Padobranci sveta ujedinite se"
sa spiskom klubova, idi tamo i vidi sve sto te zanima.

Veliki pozdrav od mene !

VEDRO NEBO IMEKKO PRIZEMLJENJE !
 
Pa oni su padobranci a ne tamo neki bangi jumperi !
Ne zamerite mi , ali padobranstvo je mnogo uzbudljivije od bungi-ja.
Mislim da tako nesto nepostoji.
Nepostoji bangi klub , ne razumem u cemu bi se tu moglo nadmetati i takmiciti.
Ali ako uspes da izmislis neku disciplinu u tom nazovi sportu, javi.
Bilo bi lepo. Zamisli sebe kao osnivaca nove vrste sporta.
Zelim ti uspeha u tome ako se odlucis za tako nesto.

Poz
 
Nepostoji bangi klub , ne razumem u cemu bi se tu moglo nadmetati i takmiciti.

ni ja ne znam u cemu bi se mogli takmiciti, ali ni ne razmisljam tako... ne interesuje me to kao sport, da se ja tu s nekim takmicim - hocu to da probam, pa ako mi se svidi da ponekad ponovim...

zato me interesuje ima li neki klub u Srbiji koji se time bavi. Ako neko zna nek javi...

poz
 
Ok, stoji da se bungee ne moze porediti sa padobranstvom(iz prostog razloga sto ljudski mozak drugacije reaguje na odredjenim visinama) skok padobranom i pogled iz aviona aktivira adrenalin na totalno drugaciji nacin od bungee, a opet s druge strane bungee to radi brze i eksplozivnije.
Po meni treba probati i jedno i drugo.
Takodje postoje i razliciti nacini izvodjenja bunge skoka( vez za nogu, vez za struk, vez za grudi) u zavisnosti kako si vezan mozes izvoditi razlicite skokove i izvoditi odredjene figure tipa salto, tvister, lift, supermen, pakao itd.
Znaci postoje i takmicenja u naj atraktivnijem ili naj opasnijem skoku.
Realno ne postoji opasnost po zivot vec opasnost da te gume dodirnu i spale kozu kao kad proklizas po parketu. Izbeci gume pri egzibicionim skokovima je umece, moras da imas punu koncentraciju dok letis ka zemlji(kontrola adrenalina) a kad te guma povuce nazad uleces u spiralu od guma, pustas da ti se priblize pa ih lagano odguruje u pravcu zemlje itd.Kad skaces salto i skakac i jump master(osoba u kabini) cine da skok bude bezbedan, jump master mora da zna u kom momentu i kom pravcu da baci gume, a skakac da oseti zatezanje guma i otvori telo pre nego ga gume umotaju ili nokautiraju...
Imam iza sebe 63 skoka padobranom i 1020 bungee skoka. I nemogu da uporedim ove dve totalno razlicite discipline.
Pozdrav.
 
svaka cast za post...

vidis, ja sam pogresno mislio da je bungee bez ikakve mudrosti - skupis hrabrost i skocis ;) pretpostavljam da se "przenje koze" moze izbeci odelom koje (manje-vise) potpuno pokriva, a kako stoje stvari sa uplitanjem u gumu? mislim, kako to neko bez iskustva treba da zna da izbegne...? mislio sam da je stvar trivijalna (nakon sto se usudis) ali koliko je to zapravo komplikovano...?

jesi li kod nas probao bungee? ko to kod nas radi?
 
Probao sam u Beogradu i Budvi,oba su dobra i bezbedna.
Sto se tice tvog pitanja: posao jump mastera je da te pripremi za skok a i da odluci dali si spreman za neki slozeniji skok od klasicnog veza za noge.
Takodje u slucaju uplitanja u gume jump master zna ugao i momenat pod kojim povlaci gume da skakaca izvuce iz moguce petlje koja NAPOMINJEM nemoze da polomi,iscasi ili teze povredi skakaca vec da ga ispece, a u tom slucaju ne pomazu dugi rukavi i slicno. Bunge je takodje zavistan o lepom vremenu pa se obicno skace u sorcu i majici.
Bungee jump je totalno zdrava adrenalinska disciplina i takodje totalno bezopasna(desavale su se razne nezgode na bungee od kojih se vecina zavrsavala smrtnim slucajem,ali to se desava ISKLJUCIVO ako ekipa koja vodi bungee objekat ne radi posao kako valja,ne menja gume posle navrsenog broja skokova po specifikaciji i slicne greske koje se desavaju).
U svetu postoji jako mali broj proizvodjaca bungee guma pa su zadnjih godina i oni preduzeli sigurnosne mere da zastite svoju industriju i uveli redovan listing,proveru,atest i slicnu papirologiju koju su vlasnici bungee objekata duzni da salju na uvid krajem svakog meseca svom dobavljacu guma.Radi provere pravilnosti rukovanja.Takodje kad otvoris bungee moras da se opredelis za jednog od proizvodjaca,onda ti oni rade obuku i u buduce isporucuju gume,a ako pozelis da ih kupis od drugog proizvodjaca moras da ponovis obuku...
 
Na vecim visinama nema mnogo izbora za postavljanje gume, nego uvek i samo ide oko nogu, sem ako vodici nemaju uvid u vase iskustvo. Ja sam skakao na Viktorijinim vodopadima (111m) i na Bloukrantz mostu (210m) u Juznoj Africi. Ovaj drugi je trenutno najvisi komercijalni skok sa mosta (najvisi ukupno je James Bond (Ticino) u Svajcarskoj oko 220m, cini mi se).
Na oba mesta su uglavnom ekipe sa puno Novozelandjana i Australijanaca i oba slucaja bi bilo kakvo ucenje posla zahtevalo da se vec radi u tim kompanijama na drugim vodickim mestima - safari, splavarenje i slicno.
 
K0k1 Visina nebitna,ako skakac "profi" zna sta radi skace kako god hoce da se veze.Znas i sam posto si skakao da udar pojasa na telo nije jak i gotovo je zanemarljiv. Naravno nemozes da dodjes i kazes e znate ja sam profi veziteme tako i8 tako.Postoje odredjeni sertifikati i licence da bi mogao da izvedes skok kakav zelis...
 
Povucen diskusijom sam juce poslao zahtev za rezervaciju za James Bond skok na brani u Ticinu. Uz malo srece, krajem jula cu uspeti i to da dodam.
Inace, AtilaHunt, ja sam strogi amater. Ukupno imam cetiri skoka sa mostova i izmedju osam i deset sa raznih kranova kao onaj sto je bio na Adi pre nekoliko godina (30-60m), tako da mi svaki novi skok jos uvek donosi gomilu adrenalinske narkoze. :-)
Apsolutno se slazem sa tobom da udar pojasa na telo nije jak uopste. Za one koje zanima, to je zbog toga sto se guma rasteze u velikim koeficijentima. Mislim da je na Viktorijinim vodopadima nerastegnuta guma samo oko 25-30m, a najniza tacka je oko 105m (profi skakaci nekad upadaju i u vodu, ali je na Zambeziju to jezivo opasno zbog jacine reke na tom mestu, pa su sracunavanja vrlo stroga). Zbog takvog rastezanja gume gotovo da i ne postoji trzaj, vec telo pocne da usporava pad na vreme, da bi krajnja tacka trenutnog mirovanja bila dostignuta relativno bezbolno.
I poslednja kratka informacija. Da bi se postigla maksimalna brzina (Terminal Velocity) od oko 200km/h, potrebno je da sa pada bez zatezanja gume nekih 60m, tako da je to moguce samo na jako visokim skokovima. Na Bloukrantz-u tvrde da se to kod njih postize, ali je verovatno bolji i laksi nacin za to da se predje na padobranske skokove. :-)
 
Najveci adrenalin bi doziveo ako ti dozvole da skocis "lift" skok. Stojis na ivici kabine ledjima okrenut ka pravcu skoka, odbacis se malo u vis NE UNAZAD mora faca da sto blize kabini,fakticki moras da padas ravno sa gumama kao kad bi se za nesto okacio pa pustio i padao ravno na dole,gume ti prolaze blizu tela a kad se vracas ulazis u spiralu guma,ako si iskusan znas kako i u kom pravcu da ih gurnes da te ne obaviju i opeku kao kad padnes na parket. A jump master takodje moze da te izvuce iz spirale ako je iskusan.Kao sto rekoh na pocetku ako dozvole da to uradis,obavezno im moras nagovestiti.Dok skaces gledas ispred sebe,cim lice prodje kabinu gledas dole,kad krene gore gledas kakabini i cini ti se da ides pravo u nju....
 

Back
Top